Забележителности до Рилския манастир ?

  • 9 404
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Здравейте. Иска ми се да си направим на екскурзия до Рилския манастир, за 2-3 дена. Кажете ми какви други забележителности има в този район. Какво е хубаво да посетим, къде е добре да пренощуваме ? Какво не трябва да изпуснем ? Simple Smile
Благодаря ви Hug

# 1
  • Мнения: 4 784
Роженски манастир, Мелник, Рупите, гробът на Св. Иван Рилски...
5 км преди Рилския манастир има мотел, но не съм нощувала, не мога да дам отзив, а и в самия манастир мисля, че може, но и там незнам какви са условията.

# 2
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
преди 2-3г съм била в този хотел и тогава ставаше- чистичко, новичко, хубав изглед към рекичка

за кухнята на си спомням  Peace

# 3
  • Мнения: 3 922
Препоръчвам ти да посетите т.нар. "Стобски пирамиди." Това са уникални скални образувания, до които се стига по една еко-пътека над село Стоб. Пътеката е трудничка, но гледката си заслужава. А пътя за Рилския манастир минава точно покрай селото, така че е удобно да се посети.
http://bulgariaturism.blogspot.com/2009/07/blog-post_16.html

# 4
  • София
  • Мнения: 7 997
Аз също препоръчвам Стобските пирамиди. Ходила съм два пъти, но все е било с кола и не зная как може да се стигне по пътека.
Струва си да се видят, особено на залез слънце, красота.

# 5
  • Мнения: 3 561
Рилския манастир за мен е хубаво място за посещение. Забележителности в този район - ами зависи от големината на района, но както са казали и предните - Стобските пирамиди, хубава е Борисова поляна /бивша партизанска/.
Обаче, тъй като авторката споменава, че и се иска да си направи екскурзия за 2-3 дена, и тъй като е далеч от манастира, аз / само моля да не прозвучи нахално/ бих препоръчала таква екскурзия през лятото, за да се усети и очарованието на природата наоколо. Някак си през този сезон няма какво да се прави в района 2-3 дни. Разглеждаш всичко за няколко часа. Природата е малко сурова в тази част на Рила през зимата и 2-3 дни са много.

Общи условия

Активация на акаунт