problemi s pikaneto sled razdane

  • 2 274
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 722
Никога не ме е боляло. Проблемът при мен беше, че ИЗОБЩО не можех да задържам урина /преразтегнат перинеум/ 20 дни след раждането. После само при кашляне или кихане изтичаше малко /сигурно още месец-два/. Но за мое и ваше успокоение днес това е само лош спомен от раждането. Последиците са временни.

# 16
  • София
  • Мнения: 897

При раждане със секцио, се слага катетър.
Цитат
Аз може би също ще раждам със секцио- защо е този катетър и за колко време се слага?

# 17
  • Мнения: 46 518
gabi666, слага се, докато те раздвижат, преди това няма как да ставаш до тоалетната. Не е страшно  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 897
gabi666, слага се, докато те раздвижат, преди това няма как да ставаш до тоалетната. Не е страшно  Wink
защо ли ми звучи страшно Sad значи за 1 ден?

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Нормално е и след нормално раждане и след секцио.Обяснението е ,че матаката е смъкната до отвора и притиска пикочопровода,което затруднява уринирането.

# 20
При секцио не може ли без катетър, а като ти се приходи след операцията да пишкаш в подлога? newsm78.Ох,много ме е страх от катетър Sick.Преди две седмици като лежах в болницата,на една жена и слагаха преди операцията катетър.Не знам дали се лигавеше,ама орева света докато и го сложат.Затова да кажат мамите с опит.Много ли боли??

# 21
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Има сециална упойка специално за слагане на катетър...така, че не се притеснявай Wink
П.П. Друг е въпроса, че на мен не ми я сложиха, разбрах за нея впоследствие Sad

# 22
  • Мнения: 46 518
Аз не съм усетила нито как ми сложиха катетъра, нито, когато го махаха. Бях много наплашена от разкази на други хора. Казаха ми, че боли, ако не уцелят размера, но как се преценява и какви са тия размери не знам newsm78
Има вариант и да помолите да ви го сложат, когато сте под упойка, но не знам дали ще се навият навсякъде.
Давайте по-спокойно, става за секунди и най-вероятно няма да усетите нищо  Grinning

# 23
  • Мнения: 71
Здравейте мами! След първото ми раждане аз също имах проблем с малката нужда-не можех да стискам а на една сватба,играейки хоро започнах да усещам че изпускам по малко урина.доста се стреснах и започнах упражнения за перинеума.Не зная от тях ли или от времето,но постепенно нещата се нормализираха за мое най-голямо облекчение

# 24
  • Мнения: 920
При секцио не може ли без катетър, а като ти се приходи след операцията да пишкаш в подлога? Много ли боли??

Трудно след сециото ще пишкаш в подлога, защото първо ще те пуска упойката т.е. няма и да разбереш кога ти се пишка, а после докато се раздвижиш е леко проблемно повдигането на дупето. Иначе и аз най-много се тревожех от пустия му катетър, но не усетих нито кога го сложиха (айде тогава не внимавах много, защото ме оперираха по спешност), нито кога го махаха (тогава бая внимавах и очаквах кой знае какво). Леко раждане.



# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
При секцио не може ли без катетър, а като ти се приходи след операцията да пишкаш в подлога? newsm78.Ох,много ме е страх от катетър Sick.Преди две седмици като лежах в болницата,на една жена и слагаха преди операцията катетър.Не знам дали се лигавеше,ама орева света докато и го сложат.Затова да кажат мамите с опит.Много ли боли??


Споко,поливат се със йод-бензин и докато си казваш сссссс,защото щише,ти слагат катетъра:-)))))))

# 26
  • Мнения: 1 253
Аз бих отишла на лекар. Моя приятелка имаше подобен проблем с месеци след раждането. Когато са й махали катетъра е получила болка и така се влачи милата много дълго време.
Аз родих секцио  преди 17 дена и получавах зверски спазми при пишкане до 10 тия ден, но след това болката изчезна. Нямам проблем със стискането.

Слагане на катетър - ако си секцио можеш да се разбереш с лекаря си да ти го сложи след слагане на упойката. Аз така направих. Гадинките в Шейново обаче си имат практика - слагат катетъра без упойка и те карат да си ходиш с него до операционната. Само като чух и казах "Аз си имам уговорка с лекаря да ми го сложи след упойката" те "Ама как така, ние не правим така". Е сопнах се яко и ме оставиха на мира Simple Smile Изобщо не усещаш кога ти го слагат ако упойката действа. Не ме е боляло махането също.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Абе хора нормално е няколко дни след раждане или секцио да има натиск при пишкане.После мианава.И на мен ми мина бързо:-)Ако продължава месеци,вече трабва да сеиде на лекар.

# 28
  • Мнения: 903
За стискането  ми казаха терапия с Нивалин, но не ми казаха подробности, някой да е чувал, това лекарство ли е?

# 29
  • Мнения: 449
Нивалина ако си спомням добре е българско изобретение-лекарство базирано на блатно кокиче с приложение при детски паралич. Да не си объркала нещо името.
Никога не ме е боляло. Проблемът при мен беше, че ИЗОБЩО не можех да задържам урина /преразтегнат перинеум/ 20 дни след раждането. После само при кашляне или кихане изтичаше малко /сигурно още месец-два/. Но за мое и ваше успокоение днес това е само лош спомен от раждането. Последиците са временни.
И при мен беше точно така

Общи условия

Активация на акаунт