КОНСУЛТАЦИЯ С ДЕТСКИ ОФТАЛМОЛОГ : Д-р Константинов - тема 3

  • 265 397
  • 1 382
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 182
Здравейте, уважаеми д-р Константинов, от известно време забелязвам детето да си присвива очичките и това ме накара да я заведа по-рано на преглед, преди 3 г. възраст. Тъй като и двамата с таткото носим очила и още като беше бебе ни посъветваха така.
Детето ни е на 2 г. и 9м., заведох я на преглед, гледаха я само на апарат, не са и разширявали зениците.
Това са показанията
R          S              C            A
       
         -7.75         -1.25        164      9
         -7.00         -1.00        164      9


         -4.50         -0.75        158      9
         -7.00         -1.00        164

            mm            D  deg
R1       7.70           43.75      174
R2       7.54           44.75        84
AVE     7.62           44.25
CYL                      -1.00       174

L           S               C             A

           -2.75         -0.75         85     9
           -5.50         -0.75         84     9
           -6.50         -0.75         77     9
           -6.00         -0.75         86     9
           -3.50         -1.00         75     9
           -5.50         -0.75         84

           mm                 D    deg
   
R1        7.61           44.25    37
R2        7.56           44.75   127
AVE      7.59           44.50
CYL                       -0.50     37


PD    46




В обективно състояние е записано "орто ланг /+/   подв +     АCT /-/       визус - ?


Какво значи всичко това, единственото което разбрах е че има висок диоптър късогледство?! Налага ли се спешно поставяне на очила или може да се изчака детето да порасне още малко. Защото сега като и слагам слънчеви постоянно ги маха. И при тези показания трябва ли да носи слънчеви очила ?
Предварително Ви благодаря.

# 436
  • Мнения: 1 158
Здравейте! На 4 год. все още има шансове, но иска упоритост!
Здравейте, доктор Константинов! Преди време ви бях писала, но сега отново съм много притеснена, става въпрос за дъщеря ми, която скоро ще стане на 4 годинки. Може би ще дойдем на преглед при Вас. Тя криви дясно око /непостоянно/, има висок диоптър астигматизъм, смесен, високи диоптри на очите, казаха ни, че има амблиопия, установиха на последния преглед, че вижда само на 2 метра пред нея, преди виждаше първите два реда от таблото, а сега май нито един...какво да правиме, може ли да се подобри това състояние, изписани са ни очила, които трябва да носи постоянно. Има ли опасност от влошаване на състоянието. Благодаря предварително за отговора!

# 437
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Очилата ще трябва да се поставят колкото може по-бързо за да се развива правилно зрението. Ще видите че ще ги носи, понеже светът през тях ще стане за детето по-хубав.
Здравейте, уважаеми д-р Константинов, от известно време забелязвам детето да си присвива очичките и това ме накара да я заведа по-рано на преглед, преди 3 г. възраст. Тъй като и двамата с таткото носим очила и още като беше бебе ни посъветваха така.
Детето ни е на 2 г. и 9м., заведох я на преглед, гледаха я само на апарат, не са и разширявали зениците.
Това са показанията
R          S              C            A
       
         -7.75         -1.25        164      9
         -7.00         -1.00        164      9


         -4.50         -0.75        158      9
         -7.00         -1.00        164

            mm            D  deg
R1       7.70           43.75      174
R2       7.54           44.75        84
AVE     7.62           44.25
CYL                      -1.00       174

L           S               C             A

           -2.75         -0.75         85     9
           -5.50         -0.75         84     9
           -6.50         -0.75         77     9
           -6.00         -0.75         86     9
           -3.50         -1.00         75     9
           -5.50         -0.75         84

           mm                 D    deg
   
R1        7.61           44.25    37
R2        7.56           44.75   127
AVE      7.59           44.50
CYL                       -0.50     37


PD    46




В обективно състояние е записано "орто ланг /+/   подв +     АCT /-/       визус - ?


Какво значи всичко това, единственото което разбрах е че има висок диоптър късогледство?! Налага ли се спешно поставяне на очила или може да се изчака детето да порасне още малко. Защото сега като и слагам слънчеви постоянно ги маха. И при тези показания трябва ли да носи слънчеви очила ?
Предварително Ви благодаря.

# 438
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Във Варна в Очна болница има сектор по детски очни болести.
Здравейте, уважаеми Д-р Константинов,
похвална е инициативата да отговаряте на въпроси и да се грижите за здравето на нашите деца в интерент.
Благодаря Ви!
Моят син е на 3.8г. Отскоро забелязахме, че разглежда книжките много отблизо. Взех направление за специалист,  но в Шумен няма детски очен лекар. Бихте ли препоръчали специалист в Шумен, ако се налага и във Варна.
Благодаря Ви най-сърдечно предварително!

# 439
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Правилно ще бъде да го види специалист. В Пловдив имате университетска клиника!
Здравейте доктор Константинов, бебето ми е на 4 месеца и от както се роди едното му око непрекъснато сълзи.Особенно през деня , когато има повече слънце или вятър.Според педиатъра има запушен слъзен канал , които с времето ще израсте .Аз обаче се притеснявам това непрекъснато сълзене да не навреди в бъдеще на зрението му.Почиствам непрекъснато с преварена вода или лайка , слагах и капки Офталмо септонекс, но нищо не помага.Смятате ли че трябва да го заведа на очен лекар  и бихте ли ми препоръчали такъв във Пловдив (доколкото разбрах Вие сте в София/.

# 440
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Правилно си обяснявате състоянието с бузките! Докато очите не сълзят и не се зачервяват няма проблем. Ако се яви дразнене ще трябва да го види специалист. С времето проблемът минава.
Здравейте, уважаеми Д-р Константинов, от известно време забелязах че долните клепачи на 2-месечното ми бебе се обръщат навътре когато погледне надолу, за 2 месеца направи доста дебелички бузки като се има в предвид че качи 3 кг общо от раждането, това може ли да е причина за този проблем, и проблем ли е това изобщо???

# 441
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Не е правилно според мен едно бебе да е постоянно на антиб. капки. По-добре е да се сондира, но това го решава този който води лечението, а аз дори не съм виждал детето.
Здравейте,д-р Константинов,синът ми е на 6 месеца и от 5 месеца има проблем с 1 оченце-постоянно събира жълто -зелен секрет,с повишена влажност и хипермирана конюнктива.Ползвали сме основно Тобрадекс,през тези месеци,като ефектът е временен.В момента назначеното лечение е ново-Тобрекс маз и Виброцил капки за нос и двете по 20 дни.Въпросът ми е следният:Капките за нос Виброцил възможно ли е да се дават на малко бебе за такъв дълъг период,понеже личният лекар не е съгласен с това?И къде точно се крие опасността при сондиране,в самата интервенция или в упойката?Не е ли по-опасно очите на бебето постоянно да се третират с антибиотични капки?
Предваритвлно Ви благодаря,стараех се да не съм многословна!

# 442
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Диагнозата ще е окончателна след изследването с капки.
Здравейте Д-р Константинов,

Синът ми на 6г. и половина и тази седмица за пръв път го водихме на профилактичен очен преглед. Установиха 0,5 диоптъра на едното и 0,6 на другото око, астигматизъм и далекогледство. Лекарката (д-р Ванкова от Очна болница Акад. Пашев) ме увери,че не може да има грешка и резултатът е сигурен. Записахме час за следващата седмица за разширяване на зениците и точно определяне диоптрите и изписване на очила. Иска ми се да направим консултация за второ мнение преди разширяването на зениците. Според Вас възможно ли е да има грешка и подлежи ли на корекция след носене на очила тази диагноза?
Предварително Ви благодаря.

# 443
  • София
  • Мнения: 182
Здравейте!
Очилата ще трябва да се поставят колкото може по-бързо за да се развива правилно зрението. Ще видите че ще ги носи, понеже светът през тях ще стане за детето по-хубав.
Здравейте, уважаеми д-р Константинов, от известно време забелязвам детето да си присвива очичките и това ме накара да я заведа по-рано на преглед, преди 3 г. възраст. Тъй като и двамата с таткото носим очила и още като беше бебе ни посъветваха така.
Детето ни е на 2 г. и 9м., заведох я на преглед, гледаха я само на апарат, не са и разширявали зениците.
Това са показанията
R          S              C            A
       
         -7.75         -1.25        164      9
         -7.00         -1.00        164      9


         -4.50         -0.75        158      9
         -7.00         -1.00        164

            mm            D  deg
R1       7.70           43.75      174
R2       7.54           44.75        84
AVE     7.62           44.25
CYL                      -1.00       174

L           S               C             A

           -2.75         -0.75         85     9
           -5.50         -0.75         84     9
           -6.50         -0.75         77     9
           -6.00         -0.75         86     9
           -3.50         -1.00         75     9
           -5.50         -0.75         84

           mm                 D    deg
   
R1        7.61           44.25    37
R2        7.56           44.75   127
AVE      7.59           44.50
CYL                       -0.50     37


PD    46




В обективно състояние е записано "орто ланг /+/   подв +     АCT /-/       визус - ?


Какво значи всичко това, единственото което разбрах е че има висок диоптър късогледство?! Налага ли се спешно поставяне на очила или може да се изчака детето да порасне още малко. Защото сега като и слагам слънчеви постоянно ги маха. И при тези показания трябва ли да носи слънчеви очила ?
Предварително Ви благодаря.

Здравейте,
Много ви благодаря за бързия отговор. Още малко въпроси, какъв е диоптъра на детето и какви очила препоръчвате? В смисъл аз съм с фотосоларни, препоръчвате ли такива за детето, за да не и пречи слънцето?
Хубав ден

# 444
  • Мнения: 26
Много ви благодаря за отговора, д-р Константинов!
Знам, че трябва упоритост, но само носенето на очила дали е достатъчно. Не трябва ли да закриваме едното око, за да се развива другото, това, което се криви, и доколкото знам има и едни апарати за стимулация на окото. Вие какво ще препоръчате в нашия случай. А също така и относно операция, дали е необходима или не. Тя с очилата вижда, но без тях е само на два метра, това наистина ли е амблиопия. Благодаря ви още веднъж за вашата отзивчивост и човешко отношение към всички нас!  Бъдете жив и здрав!

# 445
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Диоптрите ще определи този които е направил изследването, а фотосолари на малко дете е излишен лукс, според мен.
Здравейте!
Очилата ще трябва да се поставят колкото може по-бързо за да се развива правилно зрението. Ще видите че ще ги носи, понеже светът през тях ще стане за детето по-хубав.
Здравейте, уважаеми д-р Константинов, от известно време забелязвам детето да си присвива очичките и това ме накара да я заведа по-рано на преглед, преди 3 г. възраст. Тъй като и двамата с таткото носим очила и още като беше бебе ни посъветваха така.
Детето ни е на 2 г. и 9м., заведох я на преглед, гледаха я само на апарат, не са и разширявали зениците.
Това са показанията
R          S              C            A
       
         -7.75         -1.25        164      9
         -7.00         -1.00        164      9


         -4.50         -0.75        158      9
         -7.00         -1.00        164

            mm            D  deg
R1       7.70           43.75      174
R2       7.54           44.75        84
AVE     7.62           44.25
CYL                      -1.00       174

L           S               C             A

           -2.75         -0.75         85     9
           -5.50         -0.75         84     9
           -6.50         -0.75         77     9
           -6.00         -0.75         86     9
           -3.50         -1.00         75     9
           -5.50         -0.75         84

           mm                 D    deg
   
R1        7.61           44.25    37
R2        7.56           44.75   127
AVE      7.59           44.50
CYL                       -0.50     37


PD    46




В обективно състояние е записано "орто ланг /+/   подв +     АCT /-/       визус - ?


Какво значи всичко това, единственото което разбрах е че има висок диоптър късогледство?! Налага ли се спешно поставяне на очила или може да се изчака детето да порасне още малко. Защото сега като и слагам слънчеви постоянно ги маха. И при тези показания трябва ли да носи слънчеви очила ?
Предварително Ви благодаря.

Здравейте,
Много ви благодаря за бързия отговор. Още малко въпроси, какъв е диоптъра на детето и какви очила препоръчвате? В смисъл аз съм с фотосоларни, препоръчвате ли такива за детето, за да не и пречи слънцето?
Хубав ден

# 446
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Много въпроси и то важни, но аз не съм запознат с подробности, които се откриват при изследването и от които зависят конкретни решения!
Много ви благодаря за отговора, д-р Константинов!
Знам, че трябва упоритост, но само носенето на очила дали е достатъчно. Не трябва ли да закриваме едното око, за да се развива другото, това, което се криви, и доколкото знам има и едни апарати за стимулация на окото. Вие какво ще препоръчате в нашия случай. А също така и относно операция, дали е необходима или не. Тя с очилата вижда, но без тях е само на два метра, това наистина ли е амблиопия. Благодаря ви още веднъж за вашата отзивчивост и човешко отношение към всички нас!  Бъдете жив и здрав!

# 447
  • Мнения: 26
Благодаря ви за отговора, доктор Константинов! Ще запишем час за консултация с Вас!

# 448
  • Мнения: 1 874
Здравейте, Д-р Константинов,
Искам да попитам следното- тъй като аз съм със астигматизъм и  далекогледство.А като малка съм имала и кривогледство( коригирано с операция ) .Четох,че  щом детето  има родител с очни проблеми е хубаво  да се заведе на очен преглед профилактично.Искам да Ви попитам на каква възраст е хубаво да  се  извърши  този преглед ? Синът ми сега е на 2год. и  3месеца.

# 449
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
При Вашата история на очни проблеми наистина е добре рано да проверите детето си . След като е на 2г+ вече можете да го заведете за първи преглед.
Здравейте, Д-р Константинов,
Искам да попитам следното- тъй като аз съм със астигматизъм и  далекогледство.А като малка съм имала и кривогледство( коригирано с операция ) .Четох,че  щом детето  има родител с очни проблеми е хубаво  да се заведе на очен преглед профилактично.Искам да Ви попитам на каква възраст е хубаво да  се  извърши  този преглед ? Синът ми сега е на 2год. и  3месеца.

Общи условия

Активация на акаунт