КОНСУЛТАЦИЯ С ДЕТСКИ ОФТАЛМОЛОГ : Д-р Константинов - тема 3

  • 265 889
  • 1 382
  •   1
Отговори
# 900
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Цитат
Здравейте!
За да проверите дали има някякви последици за очите при недоносеното Ви дете, най-добре е да се консултирате в Детско Очно Отделение на Александровска болница, където има специален апарат, наречен Реткам, който най-бързо и безболезнено снима очното дъно на детето и веднага дава резултати.
Сърдечно ви благодаря!

# 901
  • Мнения: 87
Здравейте, дъщеря ми е на 8 години. Преди месец случайно разбрахме, че не вижда добре надалече. Записахме час за преглед в Детски Очен кабинет на Александровска болница. Това са резултатите: R: -1.26 -0.75 99; L: -1.50 -0.75 86 - това е преди разширяване на зениците. След капките: R: -1.00 -1.00 96 ; L: -1.50 -0.75 85. Нормално ли е почти да няма разлика след разширяване на зениците? Предписаха й очила, казаха да ги носи постоянно. Обясниха ми, че не бил висок диоптъра, но бил достатъчен да й създава проблеми. Имала и астигматизъм.
Моля Ви, бихте ли ми разяснили по-подробно резултатите? Според Вас постоянно ли трябва да носи очилата? Има ли шанс за подобряване?
Благодаря предварително!!!!!!!
PS. отдолу пише нещо -0.75 -0.75/95градуса; -1.0 -0.75/85 градуса
Нищо не разбирам....

Последна редакция: пн, 03 фев 2014, 21:14 от gacaweb

# 902
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Детето Ви наистина има късогледство с малък астигматизъм. Трябва да носи очила, по-добре непрекъснато, и да се проверява на 6 месеца, защото при растежа й може да се променя и диоптъра.
Здравейте, дъщеря ми е на 8 години. Преди месец случайно разбрахме, че не вижда добре надалече. Записахме час за преглед в Детски Очен кабинет на Александровска болница. Това са резултатите: R: -1.26 -0.75 99; L: -1.50 -0.75 86 - това е преди разширяване на зениците. След капките: R: -1.00 -1.00 96 ; L: -1.50 -0.75 85. Нормално ли е почти да няма разлика след разширяване на зениците? Предписаха й очила, казаха да ги носи постоянно. Обясниха ми, че не бил висок диоптъра, но бил достатъчен да й създава проблеми. Имала и астигматизъм.
Моля Ви, бихте ли ми разяснили по-подробно резултатите? Според Вас постоянно ли трябва да носи очилата? Има ли шанс за подобряване?
Благодаря предварително!!!!!!!
PS. отдолу пише нещо -0.75 -0.75/95градуса; -1.0 -0.75/85 градуса
Нищо не разбирам....

# 903
  • Мнения: 87
Благодаря! А колко диоптъра са това реално?

# 904
  • Мнения: 2
Синът ми е на 1година и 9 месеца.От 3 месеца му излязяха 4 ечемика на едното око.Във София ни правиха изследвания на очите с компютър, но без разширяване на зениците.Има някакъв много нисък астегматизъм (не се налага лечение).Мога ли да разчитам, че прегледа е направен както трябва след като не е имало разширяване на зениците?

# 905
  • Мнения: 1 158
Здравейте !
Това което е изписано е в диоптри. Така се регистрира оптичната характеристика на окото.
Благодаря! А колко диоптъра са това реално?

# 906
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Макар и не задължително, по-добре е да се изследва и след разширение.
Синът ми е на 1година и 9 месеца.От 3 месеца му излязяха 4 ечемика на едното око.Във София ни правиха изследвания на очите с компютър, но без разширяване на зениците.Има някакъв много нисък астегматизъм (не се налага лечение).Мога ли да разчитам, че прегледа е направен както трябва след като не е имало разширяване на зениците?

# 907
  • Мнения: 817
Здравейте, д-р Константинов, извинете, но бих искала да ви попитам за бебче на 3 месеца, което приема кордарон. Какви изследвания трябва и могат да се направят при него за АМИОДАРОНОВА КЕРАТОПАТИЯ ? Къде е възможно да се проведат те?

# 908
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Предвид възрастта на детето и трудностите за подробни изследване, произтичащи от това, най-добре е да се обърнете към университетска очна клиника, като например в Александровска болница, ако сте от София.
Здравейте, д-р Константинов, извинете, но бих искала да ви попитам за бебче на 3 месеца, което приема кордарон. Какви изследвания трябва и могат да се направят при него за АМИОДАРОНОВА КЕРАТОПАТИЯ ? Къде е възможно да се проведат те?

# 909
  • Мнения: 817
Благодарим много.  newsm10

# 910
  • Варна
  • Мнения: 130
Здравейте! Сега бяхме при личната си лекарка на консултация и тя ми обърна внимание, че синът ми, който в момента е на 7 месеца и половина, си криви едното оченце. Всъщност проблема се изразява в това, че като гледа нагоре, едното око изостава. Като гледа напред всичко е наред. За какаъв проблем може да става на въпрос и нормално ли е това за възрастта му?

# 911
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Най-вероятно става дума за вродена аномалия, но заведете детето на детски очен специалист и той/тя ще Ви обяснят проблема.
Здравейте! Сега бяхме при личната си лекарка на консултация и тя ми обърна внимание, че синът ми, който в момента е на 7 месеца и половина, си криви едното оченце. Всъщност проблема се изразява в това, че като гледа нагоре, едното око изостава. Като гледа напред всичко е наред. За какаъв проблем може да става на въпрос и нормално ли е това за възрастта му?

# 912
  • Мнения: 47
Здравейте доктор Константинов.Аз съм от град Ямбол  и синът ми е на 3 години .От лятото го забелязвам,че постоянно му пречи слънцето,крие си очите.Понякога се получава сълзене на очите.От известно време забелязвам че сутрин при събуждане също изпитва някакъв дискомфорт.Искам да ви попитам дали това е признак за някакъв сериозен проблем и трябва ли задължително лекарско мнение и ако да бихте ли ми препоръчали добър лекар в близост до нашия град.Предварително благодаря.

# 913
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Мисля, че е добре да прегледате детето. Явно, че страда. А къде и при кого, ще решите сами.
Здравейте доктор Константинов.Аз съм от град Ямбол  и синът ми е на 3 години .От лятото го забелязвам,че постоянно му пречи слънцето,крие си очите.Понякога се получава сълзене на очите.От известно време забелязвам че сутрин при събуждане също изпитва някакъв дискомфорт.Искам да ви попитам дали това е признак за някакъв сериозен проблем и трябва ли задължително лекарско мнение и ако да бихте ли ми препоръчали добър лекар в близост до нашия град.Предварително благодаря.

# 914
  • Мнения: 3
Здравейте, д- р Константинов! Пиша Ви във връзка с по- малкото ми дете, момче на 2 годинки. През изминалото лято бяхме на 2 прегледа при Ваш колега /от друга клиника/, които според мен не бяха ефективни... Много бих искала да го доведа при Вас на профилактичен преглед, тъй като голямото ми детенце има астигматизъм и далекогледство. Притеснявам се, че малкия е доста палав и буен! При последният преглед не спря да плаче, да рита... Колкото ида му обяснявам, да го гушкам, нищо не помага... Беше прегледан с Плюсоптикс, за друго не успяхме...

Общи условия

Активация на акаунт