увеличени лимфни възли в слабините

  • 34 159
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 440
А СУЕ изследвала ли си?То също е показателно и насочващо.

# 16
  • Мнения: 32
дали е възможно тези на връта и под челюстта да съм си ги имала отдавна,а сега като ми се подуха в слабините да съм ги забелязала. понеже взех да се проверявам навсякъде? пък и ми е странно как не може да се разбере от какво са се увеличили като не ме болят

# 17
  • Мнения: 1 840
Непременно консултация с хематолог. Това, че не са болезнени подутите лимфните възли, не е хубав признак. Може и да е нещо безобидно, но нека хематолог да си каже думата!

# 18
  • София
  • Мнения: 864
Подути лимфни възли на врата- да не са някакви кисти на щитовидната жлеза? правя предположение защото имах такъв проблем миналата година. а на ингвиналните сгъвки имах по2 доста големи но понеже бях в остра форма на артрит. щом възпаленеито отшумя и те изчезнаха. язък дето само ме рязаха да видят дали не са злокачествени./щото така твърдяха предварително/
направи си още консултации с лекари поне ще знаеш дали тр да се притесняваш или не.
и си пусни утайка и CRP. ако са повишени това говори за възпаление и тр да го откриеш и премахнеш. не е страшно. спокойно:)

# 19
  • Мнения: 32
ако ми бяха казали,че имам възпаление може би нямаше да се тревожа,но аз нямам и лимф.възли си стоят така вече повече от година:(

# 20
  • София
  • Мнения: 864
неи се отчайвай а продължаваш да търсиш причината. все си мисля че тр да има нещо за да са така подути.

# 21
  • Мнения: X
По принцип от дясната ми страна, шийните и подчелюстни лимфи са доста по-големи от от другата страна. От както се помня са ми така. Но, когато се надуят- стават доста по-големи, твърди и неподвижни, болезнени. Знам, че неболезнени лимфни възли, увеличени повече от 2 седмици подлежат на преглед при хематолог. Няма нищо страшно, само действай бързо, за да се успокоиш. И аз като си напипам някой възел изпадам в шок, но после всичко минава. Специално за възлите никога не съм се консултирала с лекар, а чета повечко медицина. Много зле ми влияе на мен и трябва да се спра, тъй като хипохондрията, която придобих от много четене, подлежи на сериозно лечение ! Успех ти пожелавам, пиши след прегледа !  Hug

Общи условия

Активация на акаунт