Кисело мляко при бебета

  • 10 132
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 993
kristin1976, авторката никъде не е писала нищо за възрастта на бебето, нито за захранването му, така че прибързано правиш изводи и я нападаш.  Peace

Блонди, а защо според теб отказването от АМ е задължителна предпоставка за предлагане на кисело мляко?
Според мен двете неща нямат връзка. И аз като икка предложих кисело мляко след 8 навършени месеца за разнообразие, а не защото детето ми е отказало АМ. За протокола, дъщеря ми и до ден днешен пие АМ 2 пъти дневно, и кисело мляко обича и често си хапва.
И ти по презумпция бързаш да кажеш за грешката, но авторката не е писала, че възнамерява да замени АМ с кисело.  Rolling Eyes

 

# 16
  • Мнения: 411
По въпроса на авторката на темата, кисело мляко не по-рано от 8 месец.

Последна редакция: чт, 04 ное 2010, 19:17 от Vivi

# 17
  • Мнения: 2 960
Киселото мляко-аз аддох след година и половина .

# 18
  • Мнения: 27 524
Блонди, а защо според теб отказването от АМ е задължителна предпоставка за предлагане на кисело мляко?
Според мен двете неща нямат връзка. И аз като икка предложих кисело мляко след 8 навършени месеца за разнообразие, а не защото детето ми е отказало АМ. За протокола, дъщеря ми и до ден днешен пие АМ 2 пъти дневно, и кисело мляко обича и често си хапва.
И ти по презумпция бързаш да кажеш за грешката, но авторката не е писала, че възнамерява да замени АМ с кисело.  Rolling Eyes
 

Ти прочете ли добре мнението ми или така си пишеш и ти по презумпция?  Wink
Отговарям ти, чети бързо, преди да ме забършат пак  Laughing

Отговарям на въпроса на авторката и си казвам моето мнение. Някакъв проблем ли има за това? Определено смятам, че бебето е в пъти по-добре да пие адаптирано, а не кисело. Писах по принцип, не по презумпция, нито като обвинение към авторката, както си го тълкуваш ти. И е видно от мнението ми. А иначе всеки е свободен да дава кисело когато поиска.  Peace

# 19
  • Мнения: 3 993
Прочетох. И ти го прочети отново.

Най-рано след 8 навършени. Но при положение, че бебето отказва адаптираното. Ако си го пие би било грешка да се замени с кисело - и от гледна точка на хранителност, на витаминен и минерален състав, на истинско мляко изобщо (вероятно).

И пак те питам, защо според теб (по принцип) отказването от АМ е предпоставка за предлагане на кисело мляко? - второто изречение в твоя пост.

# 20
  • Мнения: 27 524
Защото ако бебето на 8 месеца откаже да пие АМ, не можеш да му предложиш прясно мляко, но можеш да му дадеш кисело (ако правилно ти разбирам въпроса).  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 335
И аз след годинката дадох кисело мляко.

# 22
  • Мнения: 31 212
Кисело мляко дадох след годинка.

# 23
  • Мнения: 9
Ние сме на 10 месеца и съм го захранила на 6 месеца внимателно тъй като аз като малка имах доста алергии.

Вече съм му давала кисело мляко няколко пъти за разнообразие както казват по-горе. Аз също не мисля,че заместването на хранене с АМ има връзка.

Доста майка подхождат към захранването като че ли тровят децата. Не разбирам защо е така. От много инфомрация ли?!!!

При моя юнак има защо да се внимава и внимавам, но чак пък толкова.....

На мен също ми се струва глупаво мама и тати да си хапват,детенцето да стои на столчето да гледа отстрани и само да премлясква...Поне нашия синковец така прави.
Ако всичко е в по-малки количества според мен няма проблем, естествено като се спазват определени правила.

Общи условия

Активация на акаунт