Майчета 2009! - 4

  • 27 865
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Русе
  • Мнения: 343
Добро утро!

Ели  Hug!

Ваня, благодаря за кафето! С diana_0880 ще ги правите май акробати малките  Laughing!
Дени, Честити ходещи крачета на Рада! Много уверено напред да я водят!

Честит Рожден ден на патерица на Слава и Оличка! Много здрави, усмихнати и обичани да сте момичета!   bouquet

Зайо, много хубаво изглежда по думите ти! С удоволствие бих поживяла на такова място! Очаквам снимки!
Искре, интересна изглежда книгата, ще гледам да почета! Peace
Стаси, давай го насам младежа! Като писано яйце ще го гледаме  Grinning!
Надявам се Калинко да е по-добре вече, миличкия!

Ей, много ви завиждам за срещата! Да си изкарате страхотно!

Малко за нас - Последните 1-2 седмици Йоли почти не спи  Confused. Има дни, в които изобщо пропуска, други, в които спи по 30-40 мин. ...  Венците й са доста подути, ама кога ще се покажат зъби, не знам. Дано да е от тях проблема със съня. Мигле, благородно ти завиждам за стабилния сън на Божко!

Всеки ден се изненадвам, колко неща разбира. Казвам нещо ей така на шега, тя вземе, че го направи. Напоследък взема нещо, обявява го за боклук, и го изхвърля в кофата. Резултатът е, че ходя да ровя след нея  Mr. Green.  Навлизат в период, в който започват да се виждат резултати от всичко, на което сме се опитвали да ги учим /а и не само  Laughing/, и става доста интересно общуването.

Софиянки, при вас се е усетило земетресението. Дано не сте се уплашили много!

При нас вчера цял ден не се вдигна мъглата. И днес май ще е така  Confused. Много гнусно време!
Много слънце ви пожелавам!

# 31
  • Мнения: 125
Добър Ден и то нас:)
При нас нищо ново,та затова само чета..чат-пат Simple Smile С това хубаво време пак сме по парковете по 5-6 часа дневно и така ми е добре:)))
Честит Рожден Ден на Оличка- да си жива и здрава, обичана и уважавана  bouquet
Дени, честит приз на Рада Wink, да топурка сладко с малките краченца и само на хубави места да я водят Hug
Зайко,много хубаво звучи това за климат, апартамент и т.н:) Очаквам и снимките и почвам да обработвам Васко да сменяме местожителството:)
pepe, какво земетресение бе душа? Пак ли съм пропуснала  newsm78
И на финала да похваля малкото змейче- откакто му избиха двата горни кучешки, подсичане,обриви, ревове и т.н изчезнаха, а откакто сме целодневно в парка, не спи през деня, а чак вечер към 21 заспива и спи до 06, почти непробудно Heart Eyes Дано се задържи повече хубавото време:)

# 32
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте милички!
Честити рождени дни на патеричка на Слава и Оличка! Бъдете здрави, щастливи и влюбени, момичета!
Честити ходещи крачета на Радето! Да я водят все по красиви пътища!
Пепи, дано мъглата в Русе се вдигне скоро за да се порадвате пълноценно на прекрасното есенно слънчице! Ние между другото се очертава да пътуваме към Русе за 2-3 дена другата седмица и ако това стане, непременно ще звънна!

# 33
  • Русе
  • Мнения: 343
Лори, много ще се радвам да се видим!  Hug

Джийни, хубаво е, че не сте го усетили  Peace! В Клюто има тема, доста хора са се постреснали. В София се е усетило това от Сърбия, а нашите в Нова Загора са усетили трусовете от Турция. Дано не се повтаря скоро, че напоследък доста зачестиха.

# 34
  • Мнения: 336
О, как се радвам, че и това земетресение не съм го усетила!
Искре, благодаря за споделената книжка, задължително ще си я взема.
Всеки ден се изненадвам, колко неща разбира. Казвам нещо ей така на шега, тя вземе, че го направи. Напоследък взема нещо, обявява го за боклук, и го изхвърля в кофата. Резултатът е, че ходя да ровя след нея  Mr. Green.  Навлизат в период, в който започват да се виждат резултати от всичко, на което сме се опитвали да ги учим /а и не само  Laughing/, и става доста интересно общуването.
Някои навлизат в такъв период, други са минали покрай него Laughing. При нас няма и полъх от кооперативност и желание за сътрудничество, всичко се прави напук или каквото си е навил той на пръста, а като му говоря все едно говоря на стената. Аз ли нещо бъркам в т.нар. възпитание, дЕтето ли е чешит newsm78 или нещо имам сбъркани очаквания.
И да ви питам по кое време излизате преди обяд? Ние в 10 вече сме навън, но няма абсолютно никой по градинки и площадки и на малкия му е скучно сам.

# 35
  • Мнения: 5 776
Вайза моя малкия та тази възраст обожаваше да прибира,да събира разпилени неща,да хвърля в кофата,да подрежда.Малката обаче е точно обратното,голям кеф и е като види нещо подредено да го разпилее  Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 6 064
Да честитя и аз на патерица на Оличка и Слава!!  newsm59 Откъде акъл да го направя в предния пост...  Embarassed
И аз не съм усетила земетръса, май за пръв път от доста време.
Вайза, и аз понякога имам чувството, че говоря на стрената. А много добре ме разбира, маймунката му с маймунка!! Когато си иска, сътрудничи, в повечето случаи прави каквото си знае и изисква от нас незабавно изпълнение на прищевките. Иначе - истерии.  Crazy
Излизаме по обяд, така ми пасва режимът, наистина по-рано няма никой. Ама и да има, ние почти си нямаме компания, освен ако не засечем Миглето, и Ваньо постоянно иска да го нося, а не да ходи. Големи разходки, няма що!

# 37
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Привет и от нас в новата темичка!
Ели,благодаря за което  Hug
Дени,честити проходили крачета на Пипонка,само на хубави места да я водят!Добре дошла в отбора  ooooh!
Как е тя какво стана с изследванията  Praynig
Зайко,радвам се че те чета,знам че в момента ти е напрегнато около преместването и не ти е много до форуми и пр. ,но когато имаш възможност пиши за вас и куклите!Снощи гледах новите снимки във ФБ ,невероятни са с това сладко от боровинки,омацани до ушите  smile3534
Дикси,как е Калин?Дано вече е по-добре и да са му завехнали пъпките,поне по-малко сърби  Praynig
Смешко,Малачика,Маева,Валчето,Дилянка,Слънчасалата,и още доста разпишете се моля  Heart Eyes
При нас нищо ново,сега и с тази гадна гъста мъгла от два дена никъде не излизаме,само преди обед аз ходя до кухнята и по цял ден сме затворени вкъщи  #Cussing outВечер Боби като се прибере мятаме се на колата и ходим до Кауфланд да пазарим за вечерта и ако не е много уморен се разхождаме нанякъде ама в този студ никъде не му се мърда и аз откачам.МРАЗЯ ЗИМАТА  smile3515 и студа,обичам да ми е топличко и да сме навън.
Евка е станала голяма беля сега е на вълна всичко подредено да се разхвърля ,да рови в гардероба си и да събаря дрехи,отваря всичко което стигне и по цял ден сме като котка и мишка,аз чистя тя след мен разхвърля общо взето това ни е основното занимание.Обожава да ми отваря чекмеджето на тоалетката с гримовете и в цялата къща са разпиляни,днес намерих в хола 2 лака ,гланц и молив  ooooh!Та така както вече повечето сте писали явно сега са на такава фаза  Mr. Green
И сега да ви питам колко пъти ядът вашите мъници и какво!Че Еви вече вечеря супа от кухнята но пак пие мляко и не виждам скоро да се откаже от него не че ме притеснява ама да питам Wink

# 38
  • Русе
  • Мнения: 343
Аа, Вайза, и при нас няма кооперативност  Laughing. Като й кажа "Хайде да прибираме" хваща едно нещо от пода, слага го в кутията с играчки колкото да покаже, че разбира за какво става въпрос, и изхвърля пет навън. От кофата за боклук редовно вадя играчки, които хич не са за изхвърляне. Имах предвид по-скоро, че на моменти ме изненадва, че знае имената на неща,  за които не съм я учила целенасочено. Малките слушат, гледат научават доста неща, за които много-много не си даваме сметка /май Роси беше пуснала много хубав стих, точно по темата/. Просто още не могат да се изразяват добре, а всъщност знаят доста повече, отколкото предполагаме  Heart Eyes. А и както е писала Лято - ако са на кеф стават нещата, ако не са - когато им дойде кефа  Laughing!

Роси, и Йоли постоянно се рови в гардеробите. Брат й я научи и да влиза вътре, и сега ги ползва за скривалище.
За яденето не сме критерий -  яде по малко, цока редовно, основно е на мляко. Обикновено й давам да вечеря някаква супа, или от нашето ядене, но на заспиване пак си цока. Ама може да е, защото така се приспиваме, а и количеството храна, което изяжда е малко. Да кажат мамите на дечица, които си хапват стабилно.

# 39
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Роси, Бела също не е критерий, защото е на периоди, но общо взето ще ти напиша как е при нас.
Когато е в период на ядене: сутрин (6-6,30-7-7,30) когато се събуди, задължително 200 мл АМ (Фризо 3); после към 10-10,30 - попара, голям банан, соленки или сусамени пръчици (купени са) или малко домашна баница със сирене; обяд (от кухнята или манджичка - около 250 гр.); към 17 ч. - кремче, каша или филия с масло, кашкавал и чубрица или нещо друго; вечеря към 20 ч. - супа или кисело мляко и за приспиване пак 200 мл АМ. Имаме и нощно хранене към 2-3 с 120 мл АМ.
Когато не иска да яде, отпадат междинните хранения или кара на 2-3 лъжички/хапки, а от основните - наполовина. От мялкото и АМ не се отказва още и добре, че е то, че иначе  ooooh!

# 40
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Пак пиша: ако кажа колко яде Гого някой ще получи удар. Той е абсолютна ламя. Яде от всичко и по много. Мнооого.
Три кучешки. Остана ми да преживея последния и  newsm44

# 41
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Мина яде по много и с..еееее по много-4-5 пъти на денонощие Crazy
Гърне е мръсна дума за нея-вика Неееее и се гъне и така.Основен спонсор на Памперс сме Blush
Милата ми принцеска е уникално диваааааааааааа-няма  някой,който я е видял да не му е събрала очите.Като вземат да я сравняавт с Божидара им казвам,че ако Мина беше първо дете,второ нямаше да има Simple Smile

Сега да се оплача-явно от завода не са внесли осигуровки и майчинство йок,кредитната ми карта е изтекла и Георги ще ми даде 500 лв. SadСега се моля да ми извадят нова кредитна карта Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 155
Сис, за спонсор си плачеш ти  Laughing

Момчил яде за закуска попара от прясно мляко или с масло и сирене, сандвичи с шунка и кашкавал, луканки и др. Междинна закуска плод или бисквити. За обяд и вечеря домашно готвено около 200 гр. без хляб. Не пожела да пропие АМ, много рядко яде кисело мляко, на закуска наблягам на прясното, но то пък е ужасно, обича Активия с плодове или мюсли, но нея я ограничавам.

Излизаме след 10.30 и обикновено сме едни от първите, интересно че и лятото народът излизаше към 11.00

За дивотиите всички се хващат за главата продавач-консултантки са най-фрапантния случай, защото се предполага че трябва да са претръпнали от такива посетители да ама не няма да цитирам коментарите, ще тълкувам че все още нямат родни деца.

За разбирането всичко разбира и както пепе се е изказала, обикновено го подценявам в способностите и уменията му.

# 43
  • Мнения: 172
Мина яде по много и с..еееее по много-4-5 пъти на денонощие Crazy
Гърне е мръсна дума за нея-вика Неееее и се гъне и така.Основен спонсор на Памперс сме Blush
Милата ми принцеска е уникално диваааааааааааа-няма  някой,който я е видял да не му е събрала очите.Като вземат да я сравняавт с Божидара им казвам,че ако Мина беше първо дете,второ нямаше да има Simple Smile

Сега да се оплача-явно от завода не са внесли осигуровки и майчинство йок,кредитната ми карта е изтекла и Георги ще ми даде 500 лв. SadСега се моля да ми извадят нова кредитна карта Simple Smile
"Вече е без памперс,дори и нощния е сух.За разходка слагам,защото и тя като сестра си не иска да пикае до дърветата Ако е къса разходката стиска,ако е дълга от нямане пикае вътре"
Не че се заяждам, а и това ще ми е последния пост в отчетната, но не мога да се сдържа!Цитирам твой пост от 16 май.Направете си сами изводите!

# 44
  • Мнения: 3
Моето дЕте си върви едричко от раждането още и по градинки и паркове като го видят винаги питат: "Има 2 годинки, нали?"  Laughing Стабилен мъж си е и това е. Сутрин редувам овесени ядки през ден, в останалите - мляко с бисквити, кус-кус, грис понякога. Преди обяда винаги има по някой плод, обяд от кухнята, следобедната закуска е пак от там и вечер обикновено от нашето меню(когато си викаме по някоя пица вече поръчваме 2големи и една малка - само като види кутията и сяда сам на стола  Crazy), защото супите от кухнята не са му много по вкуса. Когато е прегладнял обаче ги омита за 3мин  Laughing Между храненията поглъща всичко, което докопа - бисквити, ябълки, банани... Преди лягане изпива поне 250мл мляко, веднъж експериментирах и му направих 300 - и тях изпи, но мен ме е страх, че ще се пръсне! Къде го побира, не знам...

Общи условия

Активация на акаунт