Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 3

  • 88 083
  • 766
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 200
А месеците, в които имам над максималния осигурителен доход? 2000 ли се взимат или колкото са реално?
Утре ще попитам във фирмата дали са го предали вече...
Мерси много, здраве да ми е, пък ще го преживея и да го забавят....важното е да дойде все пак  Whistling
Ограничава се до 2000 лв.

Последна редакция: сб, 19 май 2012, 08:01 от Viva_123

# 736
  • Мнения: 43
При някой друг дава ли грешка ,когато  си правите справка чрез ПИК ''Справка за представени в НОИ документи за обезщетения и помощи от ДОО, статус на обработка и изплащане'' ....Не ми излизат болничните за 2012 год. Има само един,който е от 2007 newsm78 Confused Да видим кога ще благоволят да отразят болничния ми , който е занесен днес.. Tired

# 737
  • Мнения: 8 242
Здравейте момичета,
случайно попаднах на темата, не съм я прочела в детайли но мисля да го направя.
От последните коментари виждам, че обсъждате болнични използвани през Април.
Имам приятел, който работи в НОИ. От него знам, че всяка година през месец Май се прави актуализация на данните в системата им и болнични не се изплащат.
Т.е ако имате болничен за Април, подаден през Май ще ви изплатят парите през Юни.
Имам 2 болнични за април - 45 дневен (частично) и за след раждане (частично). Изплатиха ми ги съответно на 3ти и 10ти май.. Но осигуровките фирмата ги внася на 1-2 число още.

# 738
  • Мнения: 1 878
Здравейте!
Моят проблем е следният-на 22.03 четвъртък излизам в болничен за гледане на малко дете за 2 дни.Но той не се оправя и лекарката ми дава продължение от събота 24.03 седем дни до 30.03. Работя от понеделник до петък , почивам събота и неделя. Като ми удържаха парите ми направи впечатление ,че ми липсват доста пари. Тогава се обърнах към счетоводителя и той ми обясни, че работодателя ще ми плати два дни само за първия болничен (койтое за два дни) и понеже следващия болничен е продължение НОИ ще ми плати пет дни. Е,да ама днес виждам,че НОИ ми изплаща четири дни. Къде да търся вината?

# 739
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!
Моят проблем е следният-на 22.03 четвъртък излизам в болничен за гледане на малко дете за 2 дни.Но той не се оправя и лекарката ми дава продължение от събота 24.03 седем дни до 30.03. Работя от понеделник до петък , почивам събота и неделя. Като ми удържаха парите ми направи впечатление ,че ми липсват доста пари. Тогава се обърнах към счетоводителя и той ми обясни, че работодателя ще ми плати два дни само за първия болничен (койтое за два дни) и понеже следващия болничен е продължение НОИ ще ми плати пет дни. Е,да ама днес виждам,че НОИ ми изплаща четири дни. Къде да търся вината?


втория болничен е до 30 ти включително или на 30 си на работа???
ако е до 30 ти включинело са си 5 дни-пиши мейл на НОИ с проблема

# 740
  • Мнения: 2 200
Здравейте!
Моят проблем е следният-на 22.03 четвъртък излизам в болничен за гледане на малко дете за 2 дни.Но той не се оправя и лекарката ми дава продължение от събота 24.03 седем дни до 30.03. Работя от понеделник до петък , почивам събота и неделя. Като ми удържаха парите ми направи впечатление ,че ми липсват доста пари. Тогава се обърнах към счетоводителя и той ми обясни, че работодателя ще ми плати два дни само за първия болничен (койтое за два дни) и понеже следващия болничен е продължение НОИ ще ми плати пет дни. Е,да ама днес виждам,че НОИ ми изплаща четири дни. Къде да търся вината?

Работодателя трябва да изплати три дни - два от първия и един от втория болничен, тъй като дължи обезщетение за първите три дни от временната неработоспособност.

# 741
  • Бургас
  • Мнения: 246
Имам следният въпрос:Ако по време на 45 дневния болничен работодателят ни   увеличи заплатите,моята ще бъде ли увеличена ,или не?То е ясно ,че това няма да се отрази на майчинството,но дали ще я увеличат сега,или след като почна работа?

# 742
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Имам следният въпрос:Ако по време на 45 дневния болничен работодателят ни   увеличи заплатите,моята ще бъде ли увеличена ,или не?То е ясно ,че това няма да се отрази на майчинството,но дали ще я увеличат сега,или след като почна работа?

Не може да имате промяна на заплатата докато сте в болничен. Трябва да се върнете на работа и тогава

# 743
  • Бургас
  • Мнения: 246
Благодаря за отговора.

# 744
  • София
  • Мнения: 795
Имам следният въпрос:Ако по време на 45 дневния болничен работодателят ни   увеличи заплатите,моята ще бъде ли увеличена ,или не?То е ясно ,че това няма да се отрази на майчинството,но дали ще я увеличат сега,или след като почна работа?

Не може да имате промяна на заплатата докато сте в болничен. Трябва да се върнете на работа и тогава

А, ако заповедта за увеличение е пусната в началото на април с влизане в сила от 1ви май, но между другото излизаш в болничен?

# 745
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Имам следният въпрос:Ако по време на 45 дневния болничен работодателят ни   увеличи заплатите,моята ще бъде ли увеличена ,или не?То е ясно ,че това няма да се отрази на майчинството,но дали ще я увеличат сега,или след като почна работа?

Не може да имате промяна на заплатата докато сте в болничен. Трябва да се върнете на работа и тогава


А, ако заповедта за увеличение е пусната в началото на април с влизане в сила от 1ви май, но между другото излизаш в болничен?

Трябва да имате отработен ден на новата заплата, за да влезе в сила

Последна редакция: вт, 22 май 2012, 23:11 от ДейзиГ

# 746
  • София
  • Мнения: 795
ДейзиГ, благодаря Simple Smile

# 747
  • Мнения: 43
Какво мислирте по въпроса?...на 19ти е занесен болничният ми (45 дена преди термина),до вчера пишеше че се обработва,А днес пише ''Чака представяне на документи'' !!!Okаза се че работодателят ми не бил попълнил коректно графата ,където  пишело че имам нужните 12 месеца стаж и затова са върнали болничния.Което не  е вярно-счетоводителката ми ходи лично да представи болничния и изрично е  попитала дали всичко е ОК и са и казали че всичко е наред.Дори са обсъждали че скоро ще раждам.А на мен ми казват ,че го е представила по електронен път,което абсолютно не е вярно!!!Близка съм с счетоводителката си и знам на 10000% че това което казва е истина ! И съответно болничния е върнат с куриер..И какво излиза - Счетоводителката ми е занесла болничния ЛИЧНО В НОИ От там са и казали ,че всичко е ОК ,а след това излиза че всъшност НЕ Е!!!сега сме с вързани ръце защото този болничен е някъде ''по пътищата''а предстоят почивни дни.Не искам да си представчм кога ще нми бъде изплатен този болничен...
някой има ли подпбен проблем?

Последна редакция: ср, 23 май 2012, 20:41 от jasmina_mira

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
jasmina_mira,болничния ще пристигне в работата,ще допишат,това което са пропуснали,ще го представят отново в НОИ и нещата ще се оправят.
Не знам защо се сърдиш на НОИ?А счетоводителката ти,която е пропуснала няма вина,нали?И това,че са казали от НОИ,че на пръв поглед болничния е наред нищо не означава.Къде е бляла счетито?

# 749
  • Мнения: 43
ама какво ще рече това ''на пръв поглед'' или е добре или не е.А проблема е в НОИ защото те ми казват че болничния е представен по електронен път , а това не е така.Счетоводителката ми ходи всеки месец лично до НОИ с един куп документи.Проблема определено е в НОИ ,според мен.Кой знае коя заблеяна патица е приела болничния и на момента  не е забелязала че има нещо згрешено,съответно грешката е открита ,когато счетито ми вече не е трам и няма как да се поправи.. Извинявам се за негативния пост ...но съм потресена от това колко безотговорни са повечето служителли в тази институция...Ако за някой 7-8 дена закъснение не са проблем..за една жена която ще ражда скоро това е проблем...не стига че парите са мизерни..че и трябва да чакаш за тях и да си траеш...щото в НОИ имат малоумни служители...които всеки път се измъкват с израза''проблема не е в нас'' ...

Общи условия

Активация на акаунт