Пак ли земетресение?

  • 6 389
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 109
Усетихме само това в 3.00. Беше доста силничко - спалнята се клатеше и щорите тракаха. От следващото нищо не сме разбрали

# 16
  • France
  • Мнения: 726
При мен усещането беше много интересно. Сега, като върнах лентата, разбрах защо така съм се усещала. Под къщата, само на 2.5-3 м. тече голяма подземна река. Събудих се в 4.50 от нейният кипеж, така да го нарека.. все едно реката кипеше. Тялото ми приемаше вибраците на бълбукането, все едно бях в джакузи. Няколко секунди не можах да осъзная какво става. И когато чашите издрънчаха, скочих. Кучетата се разлаяха....
Приготвих голяма торба с топли дрехи за мен и детето, документи, телефони и зарядни, и влязох тук да получа инфо... Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 11 116
Спала съм като пън.


Трус от 5.1 степен в Сърбия бе усетен в България

 

Земетресение беше усетено в София и на много места в Северозападна България в 2:56 българско време, като трусът, с продължителност около минута в най-силната си част е бил с магнитуд 5.1-5.4 в епицентъра, на около 250 км северозападно от София.

Европейско-средиземноморският сеизмологичен център съобщи за трус с магнитуд 5,4 степен по Рихтер на 243 северозападно от София, край сръбския град Кралево и за три вторични труса, съответно в 3:13, 3:19 и 3:33 ч. Епицентърът на първия трус е с дълбочина 10 км е на 35 км югозападно от Крагуевац и на 2 км северно от Кралево. Според източници от медицинските служби в града най-малко 15 души са били ранени. Населението на Кралево е около 70 хил. души. В града има повредени сгради, в някои квартали е прекъснато електричеството и питейната вода.

Последващите трусове са засечени на по-малка дълбочина – около 2 км. Първият и третият от трусовете са регистрирани на югозапад от Крагуевац, а вторият – на югоизток. Няма съобщения за щети и пострадали на наша територия. /БГНЕС

# 18
  • Мнения: 5 370
Аз посред нощ се разпищях и се вкопчих за мъжа, после му викам - ти нали не мислиш,м че сънувам, отговори, че и той го е усетил. НЕ било сън. Laughing

# 19
  • Видин
  • Мнения: 4 921
При нас във Видин беше много силно - хоризонтално. Разскърцаха се мебелите. Около 3часа без няколко минути. Аз инстинктивно грабнах детето, ама докато го взема (той спеше) и то свърши. Къде щях да го мъкна не знам  ooooh! Confused
Едва заспах след това и чаках вторични трусове. Това в 5 съм го проспала  Tired

# 20
  • София
  • Мнения: 3 099
Ха, ето защо дребния (4 г.) се събуди без причина и сефте поиска да спя до него...

# 21
  • Мнения: 4 892
В Сърбия има две жертви....

Гадост.

# 22
  • у дома
  • Мнения: 7 143
И при на в град Монтана в 3ч през нощта се усети доста силничко -ние сме на петия етаж.

# 23
  • Мнения: 25 634
Някои така ще си умрем в леглата...  Mr. Green
Проспали сме всичко, синът даже се успа за училище.
Но пък и вашето не е за предпочитане - да тръпнеш и да го мислиш цяла нощ... 
Съчувствам ви.  Hug

# 24
  • Мнения: 924
http://www.emsc-csem.org/index.php?page=home#2
Сърбия продължава да се тресе  ooooh!
В Сливен нищо не съм усетила, обаче малката снощи беше много неспокойна и ставахме няколко пъти през ноща  Thinking
http://www.emsc-csem.org/Earthquake/earthquake.php?id=196730#maps
ето и карта

# 25
  • Мнения: 375
Аз усетих в просъница и помислих ,че сънувам,че леглото ми се тресе.Силно е било явно защото имах чувството ,че съм в люлка.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 817
Аз напоследък трудно спя и се въртя по цяла нощ, ама тези земетресения и двете съм ги проспала...  Laughing Събудих се към 4 часа - между двете...  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 15 467
     За щастие, нищо не съм усетила! Сега чух, че е имало земетресения, по новините! Вчера цял ден ме боля ужасно главата, мислех,че е от ниското кръвно! Но до към два и  нещо бях будна и нищо не съм усетила!

Последна редакция: ср, 03 ное 2010, 08:36 от Тайна

# 28
  • София
  • Мнения: 38 523
Аз спах, обаче сънувах, че ни бомбандират американците. Mr. Green
Събудих се и се зачудих какъв е тоя идиотски сън. И заспах пак.
Свеки след 2 ч. въобще не е могла да заспи - тя много ги усеща земетресенията.

# 29
  • Мнения: 375
Тайне и мен ме боля вчера главата.И друг път при земетресение ме е боляла.Даже ми е ставало лошо няколко пъти ,едно такова все едно ми се доспива ужасно и не мога да ходя.После съм разбирала,че е имало земетресение по това време.

Общи условия

Активация на акаунт