ПЪРВИ клас - епизод 15

  • 40 339
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 201
Окъснех.
Докато се усетя и хоп - пета страница.
И аз тъй ...
Ваче, благодаря за новата тема!  bouquet
Добро утро на всички ви и хубав ден! Flowers Sunflower

# 76
  • Мнения: 2 474
Добро утро! Peace
В нашата програма има по 5-6 часа дневно,но редовните им часове винаги свършват в 12.10ч. Peace
Стигнали са до "Е" и до 7.Госпожата по-български каза,че няма за къде да бързат и не са напред с материала.
Едно от дечицата от градинската ни група учи в Несебър и там учат по 3-4 часа на ден.В 11ч приключвали учебните часове,а нямат занималня в училището.Това се казва да си на училище в курортен град. Flutter
Лято,май си имаме актриса! Hug
gabelas17,горкото дете!И Петьо никога не ходи по голяма нужда в училище.Така беше и в ДГ.
Де Ваня,колко хубаво,че Василена е ентусиазирана за училището.Петьо е като войник-ходи без да протестира и без да се въодушевява.Възприема го като "неговата работа". Simple Smile
Иринка,не знаех,че Павчо е баскетболист.Защо не се получи с футбола при вас?Що се отнася до шахът и на Петьо му се отдава и има интерес,но не съм чула при нас да се предлагат занимания.
Да ви се похваля,че апетитът му е завиден откакто ходи на тренировки.Вчера три пъти му правих плодова салата,а сутринта изяде три сандвича и поиска един огромен за училище. Laughing
Приятен ден! Peace

# 77
  • Мнения: 775
Здравейте!

И моят днес взима М и 7  Simple Smile Да го похваля как старателно и хубаво пише, та госпожата му показала тетрадката на класа. Той се засрамил, разбира се, но аз горда  Wink Честно не очаквах да е толкова добър с буквите, щото си е фен на математиката.
Иначе сме само на спорт шах и виртуалният живот повече го влече. Гледам уикендите поне да го извлека на природа.

# 78
  • Мнения: 14 133
VL7, дано намерите разбиране и съдействие у бащатата на дразнителя и учителите.  Praynig
Сашо каза кой е. Питах дали закача и момчета. Не ги закачал. Дано и момиченцата да остави намира.  Praynig

# 79
  • Русе
  • Мнения: 11 926
  Добро утро  Simple Smile
  Изпратих ученичето си. Внаги му правя закуска в къщи,защото това му е най сериозното хранене. Продължава да ляга късно и да не яде.Въпреки тренировките, където се товарят здравата.миналата седмица на упражненията за сила е правил лицеви с 20 кг тежести на гърба. Като се има предвид,че той е 16 кг. Трябва да е силен,защото ако се отпусне при фигура когато е на една ръка над патньора става опасно. За обяд хапва хапки нарязана на кубчета филийка с някакво месце и морковче на клечка. Количеството е символично. Иначе плодове яде доста. Сладко у дома освен мед и лукчета няма,но почти всеки ден си избира или сладолед, или млечно шнидче на Киндър.
 
   

# 80
  • Мнения: 4 116
Добро утро!
Снощи ни зарадваха с новината, че трябва да купуваме кимоно за каратето. Цената е 50лв. Малко мноожко ми се  виждат.... Има ли мами на каратисти тука и може ли да препоръчате магазин, в който се продават на по- поносими цени.
Видях този сайт - http://www.shodanbg.com/Catalog/MartialArts/karate.htm#  Кимоното е 30лв, но не знам дали става ...

# 81
  • Мнения: 14 133
Сашето ходи на кунг-фу, но са с отборни тениски нагоре /  10 лв й е цената/, а надолу с долнище на анцунг по избор.  Hug

# 82
  • Мнения: 4 116
Тедка, кажи повече за силантите. Къде ги слагахте и колко струва? Аз продължавам да събирам информация и като излезна пак в отпуска в края на месеца мисля да свършим тая работа.
И при нас в първи клас бяха така часовете - три дни по пет часа и два дни по четири. Сега във втори пак са така.

Бети, силантите ги слагаме при една стоматоложка, на която кабинета й е в 90СОУ Хосе де Сан Мартин в Люлин. Казва се Трифонова. Много мила жена. От миналата година ходим при нея, страшно съм доволна, не взима скъпо, а работи качествено. За силантите  цената е 10лв на зъбче.

# 83
  • София
  • Мнения: 7 673
Дейзи, баскетболист е дотолкова, доколкото това се предлага в у-щето. Иначе тренировките са кратки /застъпват се малко с немския и се съкращават/. Иначе него повече го влече футбола. По принцип имаше 2 оферти в у-щето уж. Но едните се оказаха в съседно училище, което е през булевард и няма как да го пусна там. А другите така и не се обадиха.  Crossing Arms Само ни подведоха. Но понеже той лятото ходи при Лъвчетата и много му харесваше, снощи обсъдихме с баща му да проверим как стои въпросът в Славия /че ни е и близо/. Ако стане, ще измислим и вариант да се води детето. Определено имат нужда от спорт, и то не само символично, както е при нас в случая.
Да ви попитам и нещо друго, момичета. Във вашите училища организират ли участие в математическите състезания и в тези, организирани от началните учители? За второто са питали при нас за записване, но за предстоящото коледно нищо не се чува. Сигурно ще търсим другаде.  newsm78

# 84
  • Мнения: 1 187
И при нас часовете са три пъти седмично по 4 часа и два пъти седмично - по 5. Свършват в 11:05 или в 11:45 и после ги поема учителката от занималнята. Сутрин започват точно в 8 часа.

Какво учат децата ви по езиците? При нас предимно се реже в клас и се рисува  Crazy Нещо не ми вдъхва вяра пътя по който са тръгнали да учат езика. Вземат по максимум 5-6 думи на урок, и то най-елементарните. Ами те в градината учеха повече.   33uu

A m b e r яде като мравче спортиста. От къде набавя сили идея си нямам  Rolling Eyes 20 кг тежести не са ли много за неговото тегло  Shocked Всъщност треньорите си знаят работата, но от страни звучи стряскащо.

anssi браво на детето за старанието.
Аз Вики я стимулирам по следния начин - на 10 печатчета отличен отиваме и й купуваме нова книга  Mr. Green

deyzi забелязала съм, че при нас апетита е на моменти много голям, после никакъв го няма. Растът децата и имат нужда от повече заряд за батериите си.  Wink
Моето е сладкоман... голям проблем ни е това. Обожава сладкото, а аз се старая всячески да й го огранича. Като зависима е от него.  ooooh!

Лято много се радвам на малкото ни театрална прима. Театъра обогатява много децата. В школата в която танцуваше Вики правят страхотни представления мъничетата. Винаги ги гледам с огромен интерес.

Още веднъж благодаря на всички за хубавите думи за Вики, стоплихте ме.  newsm51

Tsv щях да те питам да не би да тренират заедно децата, но видях че си от В.Търново  Grinning. Не за друго - а и Вики игра в мола тези дни  Wink и се зачудих, че сякаш не ви видях там   Blush

*Ирина*  Heart Eyes Помня и аз, помня в дира... все едно вчера беше. Порастват неусетно като гъбки след дъдж  Wink А за спорта е хубаво да тренира, да, но си е сериозен ангажимент воденето и прибирането, ако е някъде след училище.  Crazy
Моята втора професия е таксиметров шофьор  #Silly

# 85
  • Мнения: 14 133
При нас, на другия край на държавата  Wink, нищо не се чува и нищо не са питали за математически състезания.  Laughing
Тренировките на младежа стават все по-сериозни и треньорът е казал на мъжа ми, че постепенно ще увеличава натоварванията.  Grinning
Кламерче, и при нас така се учи немския, а детето е в езикова гимназия. Така е в І-ви клас - няколко нови думички на час и много рисуване, оцветяване, рязане, лепене.
Във ІІ-ри клас го подхаващат по сериозно - писане, четене .  Wink

# 86
  • Мнения: 4 116

Какво учат децата ви по езиците? При нас предимно се реже в клас и се рисува  Crazy Нещо не ми вдъхва вяра пътя по който са тръгнали да учат езика. Вземат по максимум 5-6 думи на урок, и то най-елементарните. Ами те в градината учеха повече.   33uu



И при нас е така.... снощи даже ми искаше да му принтя картинки на животни, защото  задачата била да нарисуват 30 животни  Shocked А в учебника имаха само 4 животни за учене - жираф, носорог, лъв, хипопотам.
Но така и не можах да изляза с него на глава и се рових един час в нета да намеря клипарт на животинки... изпринтих му 3 листа, той си ги изряза и днес ще  ги лепи в тетрадката си.
Много беше сладък като го питах- добре, де, кои животни ти трябват като картинки? А той- ми по- лесно е да ти кажа кои не ми трябват  hahaha и верно почна да изрежда ....

# 87
  • Мнения: 775
Нашите са учили по английски цветовете. После вкъщи учихме играчките на същото. Какъв ентусиазъм да си играем на училище  Simple Smile

# 88
  • Мнения: 1 187
*Тедка* това ми напомня за нашата задача миналата седмица.
Да нарисуват динозавъра който е в учебника, на отделен лист къщата му, на друг - семейсвото му, на четвърти - любимите му играчки  Crazy и падна едно рисуване  Rolling Eyes

А пък при вас 30 животни  Shocked Да не са били три?  newsm78

За математически изяви и при нас няма никаква информация все още.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моя син ми звъни от час и слушам госпожата как говори, но никой не се обажда. Човека явно не си е заключил телефона ooooh!

 Иска да ходи на шах, снощи подписахме молбата - обаче 30 лв на месец ми се струва много и то при условие, че не е ясно дали въобще ще ги учи някой както трябва.  

Общи условия

Активация на акаунт