Re: Спите ли съвместно с бебето/детето?

  • 8 791
  • 728
  •   1
Отговори
# 720
  • Видин
  • Мнения: 4 921
а тези които спите с малките, интересува ме като спи при вас как става номера. в смисъл лягате си заедно в 8ч ли? а ако се измъкнете от леглото детето буди ли се? и изобщо как преминава нощта? любопитно ми е защото все имам чувството че наближава времето малкия да се пресели при нас, мисля че няма да ни прости в един момент  Mr. Green
Приспивам го към 21ч. Като заспи сядам на компютъра за 5-10минути да поровя из форума и да се убедя, че е заспал дълбоко. После отивам да си свърша домакинската работа, останала от през деня. Към 22.30 най-късно и аз съм се трупясала. Нямаме проблеми през това време. Само веднъж падна - на рождения си ден  Laughing Явно много се е въртял и тупна на земята. Обикновено слагам една възглавница да предпазва. Това е  Grinning

# 721
  • Мнения: 7 947
rika - сори, че се натрапих в света ви на залъгалките, вие за бебета говорите обаче, като станат на по 5 години - друга песен ще пеете.
Иначе и за като ValeryM правех преди, не ме е притеснявало нито да го преместя, като заспи, нито детето се е будело. После имаше един период, когато тръгна на детска и не искаше да си спи в неговото креватче, тогава спеше между нас на спалнята, пак без особени лиготии и залъгалки за заспиване, тогава пак съм го местила понякога. Отварях и чекмеджето на креватчето му - наблъскано с одеалца - така щото ако падне - да падне на  мекичко и на не повече от 10тина см височина. То само веднъж се случи де. След това залепих креватчето му до нашето и нямаше вече опасност. Сега отново трябва да правя разни размествания, защото имаме нови мебели и ще видим как ще подредя нещата, но възнамерявам неговото креватче да е успоредно на нашето с опция да се приближава - ако той иска.

# 722
  • София
  • Мнения: 44 337
Рика - аз лично го приспивах  и понякога заспивах с него, понякога ставах.  Той никога не е заспивал в 8 така или иначе, нито пък се будеше, като ставах, обикновенно се пробуждаше  до едно време към 1-2 през ноща и тогава вече  заспивах(ако не съм го направила ест по-рано).
Като заспи никога не съм го местила, просто моментално се събужда.
После като стана малко по-голям и почна сам да си заспива, в нашето легло просто, без изобщо да съм в стаята, това първо на дневният сън се научи, а после и на вечерният Simple Smile

# 723
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 988
А, не. Големият ми син е на 5 години и не пея друга песен.  Grinning Четем си книжки, разказваме си истории пред заспиване и си ни е голям кеф. И двете ми деца заспиват много бързо. Това няма нищо общо.

Относно приспиването на бебетата. Приспивах, изчаквах 5 мин и ставах. Случвало ми се е и да заспя. С мъжа ми сме се уговаряли предварително - дали да ме събуди или не.

Последна редакция: пт, 15 окт 2010, 13:07 от ЧеКа

# 724
  • София
  • Мнения: 44 337
хахах, да и това с мъжа да ме буди го практикувахме Simple Smile
иначе книжки четем и то не като беше бебе, а от както стана на 2-3 години и почна да ги слуша, сега е на 5 и си четем  и то често по повече от 1 приказка преди сън....не че не може да заспи и без това, но така ни е по-приятно.

# 725
  • Мнения: 76
До годинката спеше на 2 педи от мен в кошарата си,но това беше така,защото не бяхме в нашата си къща.След като се преместихме тя започна да спи в нейната си стая,така е и до сега.Преди това не можех да се наспивам,а тя като се събудеше само чакаше някой да мръдне и почваше да мрънка(много пъти съм лежала като мумия,само и само да остана още 10-тина мин. в леглото  Laughing).От както спи в нейната си стая и ние с баща и спим нормално.Вратата и е винаги отворена,както и нашата,ако почне да плаче,за да я чуем.Имало е моменти (когато е била на около 2,3,4 месеца) и спеше при нас-беше много по-спокойна,въпреки,че бяхме на 20 см.от нея.2,3 пъти се е разболявала с температура от както спи в друга стая,но тогава я взимаме в нашето легло и там изкарва ,докато не оздравее и после хоп,в нейното легълце.

# 726
  • Мнения: 127
 Когато беба беше на 4,5 месеца ми се наложи да спра да я кърмя и започнах да я слагам да спи в нейната стая, в нейното си легло. Така тя просто спря да се събужда през нощта за хранене, и до ден днешен си спи сама. Но сутрин ни вика много сърдито, че няма никой при нея  Laughing, взимаме я при нас и се почват едни целувки и прегръдки... Heart Eyes Hug

# 727
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Да се изкажа за статистиката.
Големият никога не е спал между нас. Докато беше бебе на неговото легло залепено до нашето. Вече не си спомням кога го изместих в неговата стая  newsm78 Да е бил на 2-3 г.
Малкото спеше  неговото, също залепено за нашето. Като направи годинка категорично отказа да спи в неговото и вече 6 м. спи между нас. Баткото изрева че не може без него и сега всички спим на едно легло  ooooh! От време на време успявам да излъжа баткото да си спи в стаята.
До края на месеца трябва да е готова втората детска и се надявам децата да се изселят от леглото ни.  Praynig

# 728
  • София
  • Мнения: 39 905
Продължение на темата - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=453907.0

Общи условия

Активация на акаунт