Как бягат децата от ДГ?!?

  • 3 115
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 282
Уф, пак заглавия през пръсти....на тези журналисти им е малко българския

# 16
  • Мнения: 458
Ами май майката има най-голяма вина. Важното е, че детето е живо и здрано!
Моят син също избяга лятото от градината/тогава на 4г. и 2-3 месеца/.  Пред погледа на госпожата. Съобщиха ми по телефона, че не могат да открият. А той пресякъл улицата, която е доста оживена и отишъл в брат ми /живеят на 10 мин.от градината/. Добре, че снаха ми не е била на работа и тъкмо се е прибирала от пазар. А аз и госпожата го търсим и в главата ми всички филми и сценарии, които се сетите.
Накрая директорката каза, че детето ми е проблемно и не могат да се оправят с него.

и мойто избага от ДГ, но охраната го уловил на двора. Благодаря на чичо Златан.

и моето го  водят проблемно дете  и не се оправят с него.

# 17
  • Мнения: 798
Вероятно заради подобни опасения при нас забраниха да разговаряме с учителите при отиване или тръгване. За консултации/въпроси и т.н. можем да се обаждаме или отиваме докато децата спят следобяд. Теоретически е напълно правилно.
Практически, съгласете се - една госпожа трябва да следи между 20 и 30 деца. Ако са на двора и да речем едното се удари и трябва да влезе да вземе лепенка???
Затова в други страни има стандарти за броя на възрастните спрямо децата от различни възрасти. Мисля, че за възраст 4 г. са някъде 2 възрастни на 8 деца. Нямаме право да изискваме от учителките да са свръхчовеци. По-скоро да се помисли за затваряне/заключване на входовете, например. И за повече персонал  Peace
В тази връзка - редно е да отпаднат епитети като "проблемно дете", защото вероятно става дума за дете, което има нужда от повече внимание  Laughing

# 18
  • Мнения: 13 285
Майката си е говорила с приятелка,детето и е било предадено от учителката, вината си е изцяло на майката.Не виждам никаква вина в персонала.
Журналистите се чудят от какво да направят сензация. Но има майки, които определено трябва да се постараят да са по-отговорни спрямо децата си.

# 19
  • Мнения: 690
Разбира се, че ще обвиним учителките и охраната - кой друг?  Wink Все те са ни виновни, а това че родителите "блеят", остава на заден план  Crossing Arms
типично българска черта - все някой друг ми е виновен  Mr. Green

редактирам се, за да дам конкретен отговор на темата: "под носа на родителя"  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 437

Мдаа...за пореден път се убеждавам, че малцина успяват да вникнат през това, което съобщават в медиите.

Детето не е било облечено, било е по пантофи и САМО е излязло през входа на детската градина. Пък за майката- ясно. Там спор няма.


Литъл  Peace

# 21
  • Мнения: 690
Малко са градините, в които има охрана  Peace /за което се плаща такса от родителите/.  Ами ако градината нямаше охрана, кой щеше да обвиним тогава???
Преди да се втурне към изхода на градината, детето е минало ПОКРАЙ майката и тя не го е спряла ... по скоро въобще не го е видяла  Crazy
Излишно е да се спори по темата...

# 22
  • София
  • Мнения: 2 437
Абсолютно излишно  Peace Само дете по пантофи, без дрехи е напуснало детската градина. А кой е бил вътре с него, кой с кого е говорил...това са подробности.
Можеше тази майка да е била припаднала, да е получила удар в коридора...не се вглеждайте в това, че тя си е говорила.
Дете по пантофи и без дрехи НЕ МОЖЕ да напуска САМО детската градина.

# 23
  • София
  • Мнения: 9 517
И кой се очаква да го спре? Може би директорката  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 39 765
Дете по пантофи и без дрехи НЕ МОЖЕ да напуска САМО детската градина.
Това е истината.
Излишно е тук да спорим кой е виновен в случая.

Градината на дъщеря ми нямаше охрана. Учителката казваше "сутрин ми даваш детето и поемам отговорността, вечер ти давам детето и ти си поемаш отговорността".

# 25
  • София
  • Мнения: 9 517
Дете по пантофи и без дрехи НЕ МОЖЕ да напуска САМО детската градина.
Това е истината.
Излишно е тук да спорим кой е виновен в случая.

Градината на дъщеря ми нямаше охрана. Учителката казваше "сутрин ми даваш детето и поемам отговорността, вечер ти давам детето и ти си поемаш отговорността".
Да, но ти как го получаваше вечер детето? Защото аз моето си го получавам голо и по пантофи  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 39 765
Отдавна беше Simple Smile Та, ако отида рано и са в групата "голо и по пантофи", ако са в двора "облечено". А когато пропуснехме 1вите две, т.е. взимаме я по-късно "строена и облечена във фоайето".
Много често при последният случай е била с други учителки, + още поне 1-2 деца.

# 27
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Два пъти съм влизала в тази градина,отделно, че често минавам край нея. Не съм видяла охрана.    Вътре чаках някоя от лелите да ме упъти.
 Аз пък за първи път чувам за градина без охрана. Нали Егида се "грижат" за градините?

 В нашата градина е абсурд да вляза в двора дори и да не ме види охранителя.
 

 Друга важна подробност за градината на Врабча- къща е и в нея родителите видях,че влизат само до предверието.Децата се събуват и събличат и сами или с леля се качват по етажите.
 Свалили са детето на майката и е останало тя да си го оправи и изведе.
 
 Надявам се някой с дете там да потвърди.

 

# 28
  • София
  • Мнения: 39 765
blanc, аз все пак в градината на щерката не съм ходила отдавна. Може да има, може и да няма охрана.
Съпругът ми и дъщеря ми бяха ходили в понеделник. Не са видели охрана.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 437
Дете по пантофи и без дрехи НЕ МОЖЕ да напуска САМО детската градина.
Това е истината.
Излишно е тук да спорим кой е виновен в случая.

Градината на дъщеря ми нямаше охрана. Учителката казваше "сутрин ми даваш детето и поемам отговорността, вечер ти давам детето и ти си поемаш отговорността".
Да, но ти как го получаваше вечер детето? Защото аз моето си го получавам голо и по пантофи  Peace

Моите деца оставям и взимам на вратата на детската градина- облечени и обути. Оставяме ги или ги чакаме във фоайето.
Дрехите им са вътре в гардеробчетата на групата, където си оставят и пантофките.
Родителите не се допускат вътре, освен с разрешение от охраната и само по работа.

 
И аз за пръв път чувам, че детските градини нямали охрана...пък и се заплащала от родителите?!?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт