Витилиго 3

  • 227 334
  • 1 138
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
Barbera  не се депресирай така,знам че не е лесно .Аз също имам витилиго по лицето и миглите ми побеляват.знам каква бях преди години и каква съм сега. често изпадам в мисли и лошо настроение
сега още повече се депресирах като има вариант и малкото ми момченце да го има,утре сме на кожен да видим за това петно.надявам се да е от раната която имаше на крака но личната лекарка неможа да каже нито че е от раната,нито че е витилиго.Много се моля да е от раната,иначе незнам просто как ще го преживея Sad и после да има спокойствие,незнам как ще стане.........

# 16
  • Мнения: 331
ооо напротив, темата ми е много полезна...просто не смея да пиша много, защото в общи линии освен да се оплаквам друго интересно няма  Embarassed ....ама когато ви чета някакси  ми е спокойно, чувствам се точно като Barbera  и предпочитам с други да не споделям, за да не ги товаря с проблемите си...а тук знам, че има кой да ме разбере. Благодаря за което  Hug

# 17
  • Мнения: 4 651
Аз пък съм от другите луди, като си кажа и ми става по- добре. И на съвсем непознати хора съм разказвала какво е витилиго, че трудно се лекува, изглежда стряскащо, но не е заразно.
Не се притеснявате да говорите за това с "несебеподобни". Не толкова да се оплаквате, колкото да ги информирате. Според мен, колкото повече хората знаят за проблема, толкова по- малко притеснения ще имаме за външния си вид. А и като се прави човек, че го няма проблема, само потиска емоциите си и в някой момент става лошо.

# 18
  • Мнения: 5
водих сина ми на кожен ,гледаха го на специална лампа,оказа се че не е  витилиго .много се радвам

някой може ли да ми сподели как се спрява с проблема с миглите,когато бяха 2-3 ги махах но сегаааа  Sad

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 308
водих сина ми на кожен ,гледаха го на специална лампа,оказа се че не е  витилиго .много се радвам

някой може ли да ми сподели как се спрява с проблема с миглите,когато бяха 2-3 ги махах но сегаааа  Sad

Страхотна новина.

# 20
  • Мнения: 4 651
водих сина ми на кожен ,гледаха го на специална лампа,оказа се че не е  витилиго .много се радвам

някой може ли да ми сподели как се спрява с проблема с миглите,когато бяха 2-3 ги махах но сегаааа  Sad

Ами спирала най- лесно.

# 21
  • Мнения: 28
Здравейте, дами ...да се запиша и аз..чета редовно, но истината е , че не ми се пише..разстройвам се много като го казвам на глас / пиша в този случай/...При мен нещата са доста зле, ръцете ми вече тотално депигментираха от пръстите до китките, като с ръкавици съм...петната по лактите се сляха с китките...лицето, краката, тялото....някакси се мъча да се справям психически със всичко...но лицето и това  мазане с гримове и разни потъмняващи кремове просто ми напомнят всеки божи ден в какво се превръщам....
да се надяваме 4е скоро ще има нещо което ще помогне на вси4ки.при сина ми е горе долу същото  ве4е  60-70% от тялото му депигментира.не губи надежда  .

# 22
  • Мнения: 3 615
Привет на всички,някой знае ли какво съдържа Novitil?Какви билки по точно.Благодаря питам защото четох ,че е хубаво билките да са от страната в която живееш и в този ред на мисли да попитам в аптека какво могат да предложат.Има ли желаещи за групово закупуване  на Novitil?

# 23
  • Мнения: 4 651
Привет на всички,някой знае ли какво съдържа Novitil?Какви билки по точно.Благодаря питам защото четох ,че е хубаво билките да са от страната в която живееш и в този ред на мисли да попитам в аптека какво могат да предложат.Има ли желаещи за групово закупуване  на Novitil?

Ingredients: Lipoproteins, Polypeptides, Distilled Water, Glycerine, Aloe Barbadensis, Carboxymethylcellulose, Camphor, Menthol, Kathon and Oligoelements.

Липопротеини, полипептиди, дестилирана вода, глицерин, нещо от алое, карбоксиметил целулоза, камфор, ментол, Kathon (някакъв консервант)

Активните вещества са първите две. Няма билки според мен. Има нещо с алое, но тъй като е изброено назад има по- скоро функция в самия крем - я нещо за аромат, я за по- добро втриване или подобно. Познанията ми по химия и биология са минимални, така че не мога да коментирам какво правят активните вещества. Останалите неща- вода, глицерин и пр.  ги има във всеки крем за нещо си.

След мазане се печеш на слънце, алтернативно ултравиолетова лампа.

Листовка на английски

# 24
  • Мнения: 5
Аз се чудя вече да правя ли нещо или не ....  кожната лекарка при която водих суна ми и потвърди неговото че не е витилиго ,каза че мога да ходя дас е облъчвам на някаква лампа ама това го правех преди години когато петната ми бяха само на клепачите са съжаление неостанаха така иначе малко сенки или пудра и вси1ко беше ок .сега се чудя как да прикрия миглите ли ,лицето ли.... Sad
някой пие ли още тези билки на д-р Порязов?аз от седмица пия Пигменто,май ще си взема и крема .тъпча се с моркови,магданоз ..
общо всето си се разнася и как да го спра незнам??????? едва ли лицето ми ще стане както преди ,така ме4тая да се събудя и тези гадни петна да ги няма  Cry

# 25
  • Мнения: 3 615
f(x)Благодаря за точният отговор!Аз мисля сега да си направя една серия инжекции Алое,и после да взема да пия от Форевър Ливингс ,от опит глава не боли.Не унивайте гледайте на живота от към хубавата му страна Wink Wink Wink

# 26
  • Мнения: 4 651
Аз се чудя вече да правя ли нещо или не ....  кожната лекарка при която водих суна ми и потвърди неговото че не е витилиго ,каза че мога да ходя дас е облъчвам на някаква лампа ама това го правех преди години когато петната ми бяха само на клепачите са съжаление неостанаха така иначе малко сенки или пудра и вси1ко беше ок .сега се чудя как да прикрия миглите ли ,лицето ли.... Sad
някой пие ли още тези билки на д-р Порязов?аз от седмица пия Пигменто,май ще си взема и крема .тъпча се с моркови,магданоз ..
общо всето си се разнася и как да го спра незнам??????? едва ли лицето ми ще стане както преди ,така ме4тая да се събудя и тези гадни петна да ги няма  Cry

elica85, лошото на правенето на нещо е, че трябва упоритост и време. И като не е сигурно дали след 3-4 месеца упоритост ще има полза, това мен винаги ме е демотивирало. И разбира се неуспеха след всички усилия, много ме подтискаше. Просто не мога да измисля как ще стане примерно да се мажа с Новотил и после да се пека 5 мин на слънце или на утравиолетова лампа. И така всеки ден. За слънцето да речем ще излизам от работа по обед и ще присядам на някоя пейка. Ами крака, ръце как се пекат така? Или пък кой възрастен човек може да отдели време да се придвижва до място, където да му правят облъчване?

Хапчета Пигменто пихме по едно време масово със съфорумките. Май никой не се похвали с ефект.
От билките на Порязов съм чувала и говорила със хора с частична репигментация.

Според мен човек си струва да се бори за две неща - постигане на стабилно състояние, тоест без нови петна. Единствения сигурен механизъм е - без силен стрес, без вгълбяване в проблема и депресивни състояния поради това. Разбира се не е гаранция, но друго за сега няма, което да е ясно, че може да се направи.
Второто, за което си струва да се бориш е някаква репигментация. Подчертавам някаква, защото на всеки му се иска да е точно на лицето, но ако се скрие някое петно на друго място пак е успех. Все пак значи, че и за лицето има надежда.

Пълно излекуване според мен за сега не е възможно. Първо всички лекарства и кремове са опити/догадки. Няма как да се измисли сигурно лекарство за нещо, на което не знаят механизма. Другият вариант е  пълно спонтанно излекуване, но там нещата граничат с чудо.

Не искам да ви отчайвам с горното, напротив. Поставяйте си малки цели - тази година да нямам ново  петно, две години да нямам нови петна и така Simple SmileSimple Smile. Силно се вярвам, че всички ще дочакаме един ден, когато ще има сигурно и действащо лекарство.

# 27
  • Мнения: 4 651
f(x)Благодаря за точният отговор!Аз мисля сега да си направя една серия инжекции Алое,и после да взема да пия от Форевър Ливингс ,от опит глава не боли.Не унивайте гледайте на живота от към хубавата му страна Wink Wink Wink

Алоето едно време го комбинираха с Б12 инжекции. Малко се надупчваш, защото едното е в д-то,а алоето подкожно в ръката. Правеха се мисля през ден, но бройката не помня.

# 28
  • Мнения: 3 615
То дупченето не е проблемно Flutter Flutter Flutter,Преди 7години си бях закупил едни инжекции от Румъния по повод витилигото ми през ден бяха ,много гъсто лекарство и от там мн болка 1 път даже изгубих образ и картина.Някой да знае къде по Българското черноморие може да се правят кални бани?Четох някъде че Хималайската сол с зехтин се смесвала и влияела мн добре на кожата!

# 29
  • Мнения: 4 651
То дупченето не е проблемно Flutter Flutter Flutter,Преди 7години си бях закупил едни инжекции от Румъния по повод витилигото ми през ден бяха ,много гъсто лекарство и от там мн болка 1 път даже изгубих образ и картина.Някой да знае къде по Българското черноморие може да се правят кални бани?Четох някъде че Хималайската сол с зехтин се смесвала и влияела мн добре на кожата!

Кални бани- Поморие мисля е най- популярно.

Общи условия

Активация на акаунт