Има ли някой с брак по сметка?

  • 10 986
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 452
Киара се интересува дали сред омъжените в чужбина форумки има такива с бракове по сметка, а не кой какви приятелки имал и какво направили те. . Такива познати и аз имам, ама май не е това въпроса.

Въпросът и не е продиктуван от клюкарски интерес, а поради намерението и вероятно да сключи такъв брак (съдейки по редица нейни постинги); затова според мен не е важно дали информацията е първа или втора ръка, а доколко е адекватна. Аз лично не познавам такива. Аз се омъжих на загуба, така че не се броя. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 3 146
Аз не знам подробности за моите познати с такъв брак - гледам, че тук се пита и какви документи и т.н.

# 17
  • Мнения: 254
Аз бих те посъветвала да се консултираш с адвокат и то специално такъв, който специализира в този бранш. Не съм убедена, че ще се справиш лесно и без много загуба на време без адковак. Пари определено ще е необходимо да се хвърлят по тази процедура и то не малко...

Мене лично до този момент са ме карали 5-ма човека да се женят за мен по сметка:)) Аз съм молила веднъж 2ма германци (единия после 1 седмица не ми говори).... Аз будала да бях приела тези женитби, досега щех всички заеми по ученето да си изчистя...

Един от най-добрите ми приятели в момента се "развежда" от  брака си по сметка... От него знам, че е едно ходене по мъките, то инстанции, то пари по адвокати, но сумата, която момичето е взела определено си струва. Той отишъл навремето в местната бг църква, казал на отчето: Отче познаваш ли някое момиче която да има нужда от много пари... и на другия ден вече момъка сгоден...Simple Smile)

# 18
  • Мнения: 1 216
По- добре напиши фиктивен брак в заглавието, сигурно ще има някой да ти сподели челен опит!

# 19
  • Мнения: 7 091
Ако има някой подписал брак по сметка да казва:
 
на какво се обръща внимание преди подписа
 как подбирате човека
 какви предварителни уговорки правите
 подписвате ли си някакво споразумение по между си

Пишете за каквото се сетите каквото се сетите  Mr. Green




Ами аз малко по-иначе го разбирам въпроса....Все пак брак по сметка не е фиктивен брак, а авторката е писала брак по сметка, т.е за пари, положение, титла, недвижимости и каквито други облаги се сетите.
Има ли жена, която да не си е направила "сметката" преди да каже да?! Жените не сме толкова несъобразителни ми се струва. Това да си се омъжил за някого по любов, въобще не изключва факта да си претеглил въпроса колко перспективен е човека до теб, какви ще са бъдещите ви планове и т.н. В природата женските дори си подбират най-здравия и най-силен мъжкар, че ние ли като се женим няма да обмислим за кого се женим?!
Сериозно, има ли жена тук, която "просто се е омъжила" без да мисли за това какъв е човека до нея?

Последна редакция: пт, 11 ное 2005, 04:08 от Tandoori

# 20
  • Мнения: 464
Както каза някой, гледай да не те излезе крива сметката хихи. Гражданство могат и да ти откажат накрая, чувала съм за такива случаи. Не мисля, че ти трябват различни документи, от тези за "нормален" брак. ...Успех Peace
П.с. Аз лично не съм се омъжила по сметка, де да бях Whistling..айде в другия живот както казаха и други мами Mr. Green

# 21
  • Мнения: 2 257
Сериозно, има ли жена тук, която "просто се е омъжила" без да мисли за това какъв е човека до нея?

Tandoori, то е ясно, че всеки си прави сметката, те и мъжете сигурно си правят сметка как например ще изглежда жената след 15 години Laughing или дали ще е домакиня, или дали това, или дали онова, но тук доколкото аз разбирам, става дума за най-целенасочен, без емоции, брак по сметка, в който няма място за любов и ласки, а за нещо като сделка- той ще и даде нещо, от което тя спешно има нужда, без да обвързват емоционално.

# 22
  • Мнения: 3 146
Какво значи да си "прави сметката" ?
 Определено не съм мислила мъжът ми колко пари и апартаменти има , а съм гледала други неща. Уважение, секс, разбирателство, чувство за сигурност, доверие, чувство за хумор, интелигентност, прозорливост, външен вид (за щастие дъщеря ми на него прилича Laughing) , житейски опит, мобилност, независимост и способност да се справи във всяка ситуация, оптимизъм. Аз поне това съм гледала в моя мъж. Такъв ми е характера и това ме кефи. Има ли ги тези качества парите и апартаментите не закъсняват. Grinning.

# 23
  • Мнения: 464
Цитат
външен вид (за щастие дъщеря ми на него прилича

хихи И моето МИшле прилича на баща си, ама аз съм по- хубава от него  smile3534
А за "правенето на сметка"..тя нали иска само гражданство, това и е целта,  да внимава как си прави нещата да не остане  с едно голямо нищо!

# 24
  • Мнения: 2 257
Какво значи да си "прави сметката" ?
 Определено не съм мислила мъжът ми колко пари и апартаменти има , а съм гледала други неща. Уважение, секс, разбирателство, чувство за сигурност, доверие, чувство за хумор, интелигентност, прозорливост, външен вид (за щастие дъщеря ми на него прилича Laughing) , житейски опит, мобилност, независимост и способност да се справи във всяка ситуация, оптимизъм. Аз поне това съм гледала в моя мъж. Такъв ми е характера и това ме кефи. Има ли ги тези качества парите и апартаментите не закъсняват. Grinning.

Ми е те за тая сметка говорех - за мобилност, независимост и бла бла бла, що като чуете сметка и си представяте нещо в цифри? Тва в случай, че пишеш на мен, де, Кенга... newsm78

# 25
  • Мнения: 1 017


Сериозно, има ли жена тук, която "просто се е омъжила" без да мисли за това какъв е човека до нея?

 Rolling Eyes дааа, аз..
Не бих могла да генерализирам като теб, всеки си знае какво преценил и какво не. А като дойде сляпата неделя, иди преценявай  newsm78... Има и не6то друго: възрастта е много определя6та.аз се жених на 22, сметка ли?!? аз от романтика не мога да се отърва, като се влубя ме държи по4ти доживотно Rolling Eyes пък нека и като про6ляк да е избранникът... Embarassed
разбира се, избира6 сред хора, с които имате сходни интереси, близки житейски ценности (поне на дадения етап от живота) и не6то като об6ти ме4ти...
Ами ми се струва, 4е не това е сметката за която се пита тук  newsm78

# 26
  • Мнения: 3 423
Моля, дефинирайте zначението на думата "сметка"!!!!!

Раzбира се, че във всеки брак има сметка.
В моя сметката бе, че като имаме деца,
биха могли от първа ръка да говорят повечко еzици,
свекървата или тъщата няма да ни дишат във вратовете,
мъжът ми е свеж и млад, та както си го науча,
така и ще си го полzвам. Направих си сметката,
че семейството му е нормално и децата са научени
на уважение, видях как бащата се грижи zа майката
и си направих сметката, че синът няма да е по-раzличен.
Та моите сметки са такива. Но всеки дефинира сметката по свой
си начин. Хубаво е да си струва обаче.

# 27
  • Мнения: 1 959
Само да отметна че тук има и един друг момент "ПЛАЩАНЕТО" аз в Германия имах 3-4 колежки които се омъжиха така цената която плащаха почваше от 10 000 евро на куп или месечно някаква вноска,а тпделно че ония може и да се заянати и да си иска още пари.Ти ако наистина си решила да се жениш така мога да ти дам един савет да си отваряш очите или да премислиш .

# 28
  • UK
  • Мнения: 1 334
нямам личен опит,но и аз познавам някого. една приятелка миналата година сключи брак, за да може да остане тук-тя има  хубава работа и хубава заплата,но и отказаха Уърк Пърмит и трябваше да действа бързо. подписа с французин -гей срещу 3000 паунда , които доколкото знам ще му плати на три транша. при тях проблема е по-скоро, че ще трябва да доказват че живеят заедно, а те не живеят. и така-водят се, че живеят на един адрес и сметките им отиват там, тя ходи на курс по френски, за който си плаща, периодично се виждат за фотосесия и са ходили във Франция заедно. Проблеми не знам да и е правил, а за договор-тя явно няма какво да му вземе, щом той се жени за 3000  Grinning.

# 29
  • Мнения: 1 194


Моята първа уговорка разбира се е сигурен развод след 1 година  Grinning
Аз нямам брак, ни по сметка, ни по лИбов, но знам , че във Франция например, не можеш да се разведеш само след една година. Има условие за определен брой години съвместен живот... Не знам точно, но мислълта ми е ако си се решила, да проучиш подробно законите на тая тема. Т в коя държава си? The Wild ?

Общи условия

Активация на акаунт