За киселото мляко - до канадските мами

  • 2 212
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Canada
  • Мнения: 277
Я канадски мами, като сме заговорили за кисело мляко - от каква възраст започнахте да го давате на бебоците?

От 7-месеца давам  2% на "Пършевица"- тоест бабите в БГ я захраниха както те си знаят.... Тук продължаваме - всяка ве4ер ядем по 3 бисквитки с кисело мляко. Киселото мляко(2%  ,  3,2%) го подквасвам с мле4на бактерия "Yogourmett", която може да се намери в веригата магазини "INTER MARCHE" или "MAXI" в хладилните витрини при киселото мляко и кашкавала.....

# 16
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Мерси на всички за отговорите.  bouquet

Yoni bonboni  заинтригува ме тази бактерия - как става подквасването с нея? Тя в какъв вид е, течен или ... newsm78

А какво те притеснява във високия процент мазнини?

Не ме притеснява точно маслеността (май не се изразих горе много точно Embarassed) а факта, че това мляко ми изглежда малко изкуствено - прекалено гъсто, прекалено мазно... Thinking
А каква марка са плодовите млекца дето ги даваш Лаура?

Днес взех Astro 3% - хич не е лошо.  Както съм го подкарала, ще омахам кофичката.  Embarassed Laughing

# 17
  • Мнения: 2 452
Мерси на всички за отговорите.  bouquet

Yoni bonboni  заинтригува ме тази бактерия - как става подквасването с нея? Тя в какъв вид е, течен или ... newsm78

А какво те притеснява във високия процент мазнини?

Не ме притеснява точно маслеността (май не се изразих горе много точно Embarassed) а факта, че това мляко ми изглежда малко изкуствено - прекалено гъсто, прекалено мазно... Thinking
А каква марка са плодовите млекца дето ги даваш Лаура?
Днес взех Astro 3% - хич не е лошо.  Както съм го подкарала, ще омахам кофичката.  Embarassed Laughing

Ами всичко, което става за деца. Те обикновено се съхраняват в опр. част на хладилника -избира си ги оттам по нейн вкус; наред с млеката за ядене тя пие и к. мляко на Данон. Тя е голяма - на 4 години.
По принцип кр. мляко се дава след навършена 1 годинка; дотогава само адаптирано. Най-вероятно не съм давала к. мляко преди годинката, обаче вече не помня.

# 18
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
И аз така мисля - след годинката да дам кисело мляко. Обаче дотогава ще тествам бъдещите десерти на Дени  chef - да знам с какво ще си храня детето. Laughing
Пак мерси Лаура за инфото. Hug

# 19
  • Canada
  • Мнения: 1 773
От млекцата най-добри са "Миниго". Когато голямата щерка беше с имунитет "0", само с това ми позволяваха да й давам лекарите - било най-добро.

# 20
  • Мнения: 456
Аз му давам от около 9 месечен Mиниго  и  Либерти. Никога не ми е идвало на ум да му правя...Смятам, че тези млека са добри, а и в крайна сметка му харесват , така че  това си хапва...Аз попринцип пробвам какво му харесва на детето и много не се съобразявам с указанията за възраст, но то си е индивидуално ... Принципно млекце с бисквитка много се харесва на бебчетата..., може с това да се започне Laughing

# 21
  • Мнения: 676
От млекцата най-добри са "Миниго". Когато голямата щерка беше с имунитет "0", само с това ми позволяваха да й давам лекарите - било най-добро.

Снежи, ти това мляко "Миниго" от къде го взимаш, та да го пробвам, аз никога не съм го срещала или поне не съм му обръщала внимание.

# 22
  • Мнения: 224
и аз около годинката дадох кисело мляко и отгава сме фенове:))

# 23
  • Мнения: 2 452
От млекцата най-добри са "Миниго". Когато голямата щерка беше с имунитет "0", само с това ми позволяваха да й давам лекарите - било най-добро.

Снежи, ти това мляко "Миниго" от къде го взимаш, та да го пробвам, аз никога не съм го срещала или поне не съм му обръщала внимание.

Minigo? Има го във всеки супермаркет! В хладилните камери за к. мляко; обикновено детските млека са в края на редичката. Това е любимото ни в момента -"шаренкото" миниго.

 

# 24
  • Мнения: 3 271

За детето купувай нещо, което е органик, пък и за вас- с 1-1.50 са по- скъпи от обикновените млека. Разликата обаче е чувствителна.
На тукашния пазар е хубаво Jurseyland, но то е B.C. продукт и надали ще го има там.

Млеката на Астро не са лоши, аз съм купувала и червеното Болкан и зеленото, но те са от типа на бг- Данон. Доста подобрители има и други съставки различни от мляко. Със седмици не се развалят.

Аз за съжаление просто не можех да ги ям органичните, твърде различни ми бяха на вкус от нашенското и мляко. Затова и си подквасвах, така поне подобрителите/консервантите са само 1/6 (подквасата) от цялото количество

# 25
  • Canada
  • Мнения: 277


Yoni bonboni  заинтригува ме тази бактерия - как става подквасването с нея? Тя в какъв вид е, течен или ... newsm78


На прах е-в  кутийката има 6 пакет4ета по 5 грама струва 3 и нещо.
Три литра мляко(може и 4л) го кипвам и след като изтине горе-долу(потапяш си пръста в млякото-трябва да е горещо ,но да не ти пари на пръста), отделям в една купичка от горещото мляко и разбърквам  2 пакет4ета(10гр) мле4на бактерия .Този микс го връщам към другото мляко, разбърквам и след това го наливам в пластмасови кофи4ки от мляко.Кофи4ките ги оставям във фурната(НЕ вклю4ена) за една нощ, след това в хладилника.
За следващото мляко оставям от старото кисело мляко към 6 супени лъжици и повтарям горната процедура. И така като си оставям от киселото мляко всеки път, с 10гр бактерия карам по 5, 6 месеца.
Успех в приготвянето ако си решила да се пробваш!

# 26
  • Мнения: 1 370
Ами аз давам на Ерик Organic/President's choice. А плодови и течни кисели млекца на Danone. Ама виждам, 4е има доста мами, които не са с положително мнение за него и май ще пробвам нещо друго.

# 27
  • Мнения: 1 216
Аз за съжаление просто не можех да ги ям органичните, твърде различни ми бяха на вкус от нашенското и мляко. Затова и си подквасвах, така поне подобрителите/консервантите са само 1/6 (подквасата) от цялото количество

Да, Simple Smile то с много храни е така в началото- примерно месо, различни сирена, прясното мляко, яйцата.

Аз категорично бях заявила на мъжа ми, че това кисело мляко не мога да го ям, но след време свикнах и сега го предпочитам пред всички други.

И все пак е въпрос на вкус, може би!

Поздрави babydust7

# 28
  • Мнения: 444
Здравейте на вси4ки, много се зарадвах на темата, за6тото много ни липсва6е киселото мляко и понеже сме от скоро в Канада, не знаех какво да вземам. Онзи ден купихме Астро-Балкан и малката стра6но го хареса, за 2 дни по4ти изяде една голяма кофи4ка.
Поздрави на вси4ки и благодаря за инфото! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт