25-та младежка бригада по магребско се подвизава!

  • 45 656
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 278
Belbey-че, така е алжирците паднаха, но за това пък Мароко спечели  newsm53 Е... така или иначе винаги има победител и загубил.

Делте, питах хабибито за този сироп от портокалови цветове.


 На марокански се казва 
ماء الزهر
а се чете [ma: al zahar]. Не било много скъпо, малкото шишенце струвало към 1,60 лева. Слага се в сладкиши и сладки (както Марселинка ти е казала), но може да се ползва и за кожата като тоник. Особено се ползва за чувствителна, изморена или суха кожа. Simple Smile Което ме накара и аз да си взема като ходя там. Четох, че може да се пие (мисля, че разредено с вода) и така служело за премахване на газовете.
Ако имаш google chrome там може автоматично да се превеждат интернет страниците. Аз така чета понякога, обаче си ги превеждам на немски, на български преводите са ужасно не свързани и нищо не може да се разбере, обаче ако е за някоя рецепта ще свърши работа.


Аз днес за първи път от почти 6 години изгорях от слънце в Германия Simple Smile до сега не ми се беше случвало, а съм ходила и на плаж и съм стояла по цял ден. А днес за 3-4 часа така се зачервих, като домат, понеже не се бях мазала с нищо. Подцених го нещо слънцето Simple Smile.

Лека вечер на всички и успешна седмица. Надявам се да се раздвижи темичката ни. Simple Smile  Hug

# 706
  • Мнения: 8
Ох, милички, пращам ви тази песен с много  Hug Hug Hug

# 707
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
изи, мерси, аз ве4е зароних едри сълзи, два пъти си я пуснах, 4е нали и бг имам ,да я 4уе! много ми е тъжно като я слушам и особено както тази година няма да се прибирам по план! нещо се говори за втора революция тук края на юни, ама дано е слухове! писна ми да слушам празни приказки и демагогии, с лек наклон към каквото докопаме в тези бурни времена!
ние по4ваме днес изпитите,тоест тя, аз съм по-изнервена от спокото!запо4ват жегите и за капак едни бури с гръм и трясък ! ина4е нищо  ново, времето ми минава адски бързо, това е ужасно неприятно усещане!

# 708
  • Varna
  • Мнения: 2 596
МИНЧЕ,
Благодаря и на тебе и на твоето момченце от душЪ Hug Hug Ща покажа на БатЮ да види, и да носи. Но като ми каза, че във това пристанище няма никакво селище, май няма да мЪ огрее ни Аргон, ни това Портокалово масло Sad

МАРСЕЛИНКА,
За Линдичка от сърце       

# 709
  • Мнения: 126
охх писах,писах....и взех че изтирих
но пак започвам....луд умора няма Heart Eyes


Изинце-Благодарско че сподели.И аз се разчувствах.А дори ми беше убегнало ,че Ищар е в българия.Браво!!!!Страхотен жест-още повече си е заобичах

Марсианка и аз със стинати палци за линдичка.

Бейче-супер че работиш и много хубава ти е професията.където и да си с такъв опит имаш много възможности. Hug туй си е занаят  bouquet

Дами Hug много се радвам,че ни откривате и пишете-но недейте на лични  bouquet
Просто няма смисъл...
Добре сте дошли сред нас.
Всяка от нас има своите наблюдение,опит и впечатления.Ако примерно аз не харесвам и не разбирам нещо-то марси,белбей ...другите дами имат други впечатления и опит и могат от тяхна гледна точка да обяснят.Това е най-ценното на Форума  bouquet,че се допълваме с информация,опит и така си помагаме.  bouquet
Монетата има ДВЕ ЛИЦА
От много дълго тук-в тази тема,се опитваме да бъдем максимално обективни и да показваме и двете лица.......за този,който иска да ги види
И като добавим че всеки си има своята си съдба и орисия...и нищо не може да се подведе под общ знаменател....но може да се сподели,конкретизира,ализира и съответно преценя от различна Гледна Точка -ето една добра База за приятна приказка и компания.....и ето защо за много от настози Форум е като нужната чаша  кафе
решихме преди време Единственно  да не засягаме въпроси за религиозната ориентация на пишещите

добре дошли  bouquet








Последна редакция: вт, 07 юни 2011, 14:34 от dala

# 710
  • Мнения: 126
Фаиме- сега се приготвям да  извърт твоя сладкиш.лесен ми се струва и се амбицирах -ще  му метна и портокаловата вода за аромат

Делте- франсетата нали са си колонизатори..та са си присвоили Wink и тази вода- Fleur  d`oranger
продават е в магазините си,при сектора за подправките и мерудиите
Винаги имам в къщи,откакто Уарда ме просветли че мога да е използвам за всичко-та даже и за ароматизатор. От нея научих да правя един сладкиш-от семул и  вода и карамел....
Много го ядат-както ние да речем сутлиажа.Много го уважавам -ето имам и фото
http://dala.snimka.bg/other/gotvarstvo.398237.23803930
Също с тази вода приготвят едно сладко...което е глюкоза и тази вода,но докарва по вкус на мед.
Използават екакто Минчето е казала дори за тоник на лизето си...макар че едва ли е равностойна на нашата розова вода....по скоро е  като ароматизатор

Последна редакция: вт, 07 юни 2011, 16:26 от dala

# 711
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
далке , какво си се  нато4ила като йеменска кама, бре моме? какво ти настъпаха кафтана?
ние смес  големи пробллеми в града от в4ера са запо4нали нападения над скалдовете за  електроменажерия, магазини и и направо днес се  оцъклих като каза мъжо ,4е се прибира по никое време преди обед, вси4ко е затворено ,дори хляб  е нямало преди обяд сега  отвориха не знам за колко ! все пак отидохме с придружител до у4илището ,направо се ошаших, обезлюдено и вси4ки коли са прибрани, тук там някоя жена с  някой останолото е млади хора с колове, ножове и палки , като гларуси покрай дуварите! от няколко дни се говори за втора революция, защото се смята ,4е вси4ко е пдоставено от бенали  и се действа по агресивен ан4ин за терор и скапване на икономиката! мда, и се действа безскрупулно към хаос и безредици,никаква полиция ,нищо! дори са пребили шефа на  полицията тук ,в болница е, смятайте за аккво безхаберие на властите ,които с е предполага ,4е служат на каузата на бенали!а той взе да с еобажда нещо ,а отделно казват, 4е не е в саудия в болницата , нито в палата!
а куриозът е,4е днес ислех пак да ходия да се подстрижа, както като запо4наха  преди 2 м да се  напада , не мога пове4е да се спрявям сама ,4е на врата няма как д а се подстрижа сама! горе се оправям идеално,но не ставам за хипарка!
не знам другаде имали безредици, но в метлауи е м/у родова война и имат полоцейски 4ас от 16 до 6 , с убити, много ранени над 100 4овека! какво делят, какво замислят, какви за ве4е моралните ценности ,ако има изобщо нещо останало ! както каза дядо хаджи, ще си карам подред бг демокрация ,вси4ките  етапи на мафия, мутри , рекети и терор ,безпари4ие и липса на алтернатива!

# 712
  • Мнения: 126
далке , какво си се  нато4ила като йеменска кама, бре моме? какво ти настъпаха кафтана?
 
не те разбирам Марси...
много съм си добре.Какво да ми е?! Blush
Просто както винаги ....каня в Темата-да не си говорим сами ...да има Нови
но хората трудно се отпускат да пишат...и се запитах-А как ли изгреждаме тогава в техните очи тези пък,които пишем и споделяме?!

# 713
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
така те и разбрах, споко, пошегувах се! имаше преминаващи , които няма как да споделят,а  понякога е по-добре и да не споделят, не всеки е с добри намерения относно магреба или с желание да нау4и и да се запознае и с други мнения! най-4есто се тръгва от омайните думи, ама без никакво намерение за опознаване на света при нас! само да грабнем момъка и бегом в бг, като той е без право да настоява я за ходене до мама и тати ,я за водене на детето и тн ! изобщо общуването с другия свят е дотук!има доста драми и доста  лъжи и материални или визови зависимости, та нека пък да може да се види кое добро ;кое лошо! но има и много пасивни хора, 4акат подадена  като по телепатия инфо, стратегия, виждания  и мислене, но те са 4ужди, не са ли4но обусловени и там има доста проблеми с решенията!
 ами не знам как изглеждаме през погледа на другите, аз през моя се виждам или на  близките ми -стига ми за първо време!

# 714
  • Мнения: 126
Да Марси-права си  bouquet Hug Знаеш че ,а и мисля винаги си е личало във всичките ми постове личното ми уважение към теб...а и към всички  Дами ,пишещи тук Hug

Сложни са нещата...
За мен е честно казано трудно,всеки път ,когато има Дама,свързала по един или друг начин личното си пространство с алжирец...да започвам лична кореспонденция. Трудно ми е,защото все пак  сме във Виртуално пространство и не познавам нито нея,нито него!Като ми пишат-запознахме се по Нета-няма лошо...ама няма и хубаво!Като ме питат-как е там?!-ами..зави си къде си,зави си какъв е той,какво е семейството му....Има и може да се създаде здрава връзка,но има и е много честа и злоупотреба...
Може би сред другите магребинци не е така-но алжирците държат да имат двойно гражданство-даже даради тези им стремежи се обмисляше дори да се отнеме правото надвойно гражданство!!!Или само алжирско...или Без алжирско!.И пак е много относително-ако един мъж е образован,ако има хубава работа...той си се чувства много уютно и добре в Алжир  или където и да е по Света.Ако един такъм мъж се ожени за чужденка,то ще е за хубавица,и ще е по Любов наистина и ще се опитва да си опази семейството,да си го гледа!Било в Алжир,било ..в България или на което и да е място.
Обаче ако се опитва да избга от ...по скоро от семейството си,което е многочленно и не може да си позволи да се ожени...ами тогава с очите си видях че единственниат му избор остава Интернет връзката. Аз не съм против-нека всеки гради сам и има право на избор в лични си живот....но винаги съм казвала,че е по добре интеренет  двойка алжирец-българка  да се види на Трето,неутрално място-трета Страна...преди да отиде момичето в Алжир да е видяла по Скап и да е говорила със семейството там...Посещения и настанявания  в частни хотели и квартири  не са на добро..предполага се че се крие нещо...И пак е много относително всичко!Леко с подаръците....изхвърляния и от двете страни са заблуждаващи! Отрупването на жената със злато е Традиция...но вече НЕ е практика.  Подаръците от страна на жената също да са умерени...Все пак смисълът на един подарък е в Жеста,нали?!

Влюбената жена е способна да даде всичко от себе си  в името на Любовтта.
Българката е жена,търсеща Семейство...виж-французойката ще се изсмее леко тук.Хваща,употребява и ..като се отегчи-просто  си заминава...в голям процент от връзките
Ето защо тук разбрах,че алжирец на французойка Брак не предлага!!!В интернета той и предлага постоянна подкрепа и ако може да му намери работа и да му изпрати виза-ще и е като...приятел за цял живот.И много си вървят тези приятелства даже... никой не е излъган и са си наясно още в началото.
А има случай в които французойката  така се влюбва ,че ....
наскоро дори една известна певица-най отявлен борец за женски права-Диамс се нарича..та  козирката и съдраните дънки  смени с кърпата и джалебата...съвсем доброволно!И беше една от първите дами арестувани за носене на никаб,който се забрани тази година тук.

Не може да се напише -наръчник за живота с Магребинец!
Много искам  да  познавам повече дами съврзали живота си с магребинци, ... да се опознаем-всички сме различини. дали поисканият  и даденият сега  Съвет няма да бъде ...във вреда един ден.кой да каже?!А този,който е дал съвета-защо пък да си сложи този камък на съвестта....Разбирате ли ме?!Ние,макар и българки...сме различни и всяка от нас има Своя вътрешен Различен Мир
Ако двете Дами,които писаха на Лични се престрашат да ни разкажат за себе си...за половинките си...ще  се радваме Всички да се запознаем.
. Не се знае кой с какво и как може  да помогне-понякога дори една,две думи вършат чудеса! Hug

Радвам се за Лили...че намери начин да провери,да се увери....и съм доволна за нея,че вижда решение .

Много писах....и се извинявам за дългите излияния,но  ги направих Точно от Уважение към Всички,които четат,пишат-тук или на лични . Hug  bouquet





Последна редакция: вт, 07 юни 2011, 20:44 от dala

# 715
  • Varna
  • Мнения: 2 596
ДАЛЧЕ,
Благодаря за съветите за тази портокалова вода. Като ми донесат....ако ми донесат по точно, тогава те мятам да казваш рецепти. Тя Уарда шЪ кажИ smile3521 Даже си мисля, че ще е голямо удоволствие, че ме учи на техни сладкиши...бас държа!!!

Абе, Марселинкооо,
Какво става пак по вас бе душеееее.  #Crazy Просто нямам думи...ако беше Хаджията тука, щеше да каже..... Съсипаха хубавата страна......нали помните, той много харесва Тунис.

# 716
  • Мнения: X
Здравейте магребинки!  bouquet

Много сложен този въпрос със запознанствата в интернет. newsm78 Права си Далка, че трудно можеш да даваш съвети за хора, които не познаваш. Има всякакви. Много е притеснително това, че го има този интерес за гражданството! Аз нямам опит ама бих посъветвала да се провери на място, да се опознаят и да не избързват! Ако има чувства и намеренията са добри, то ще си проличи. Колкото и да е влюбена една жена няма, как да не усети дали отсрещната страна изпитва същите чувства. Ама пък ако е някой омайник, без скрупули? newsm78 Не знам, много е сложно и не се намесвам. Според мен да се провери на място, обаче с акъла напред, а не със сърцето. Желая ви успех момичета! Дано всичко е за добро и да срещнете много любов! Hug

Далка, нищо не казваш за Райчо! Ще си идвате ли в БГ тази година?

Марси, пак ли ви развалиха спокойствието? Twisted Evil Аман вече! Докато не изберете управление в тая държава нещата няма да се оправят. Явно продължават да си дърпат конците тези, които доведоха страната до такава анархия. Господ да е с вас и да ви пази! Много успех на Линдичка за изпитите! Heart Eyes

Мина, стискаш ли зъбки? Малко остана. Завид-завид! Embarassed В Казабланка ли ще бъдете? Имахме една мама май в Казабланка или бъркам. Отдавна не е писала.

Фаимич, снимките са страхотни, а мястото вълшебно! Направо мечта! Спокойствие и собствен плаж, ммммм! Изненадах се от обстановката на плажа. Няма ли туристи там?

Изи, до къде го докарахте ремонта? Имате ли планове за нова дестинация?

Делти, на това арганово масло и аз съм му хвърлила мерака, обаче според мен в България няма чисто такова и не рискувам. Като му гледам високата цена по чуждите сайтове, а тук го предлагат за стотинки, хич не ми хваща вяра. Дано Батку, успее да ти намери! И лек да му е пътя му пожелавам!

Бейче, гуш за мъника! Свикна ли с новата/стара обстановка?

При мен, нищо ново. Работа, задачи и така. Има вероятност за един двуседмичен курс в края на юли, в Брюксел. Чакам си го с голямо желание, но не се знае дали ще се отпуснат пари. Praynig

На всички по едно голяяяяямо  Hug

# 717
  • София
  • Мнения: 7 943
ДАЛЧЕ,
Благодаря за съветите за тази портокалова вода. Като ми донесат....ако ми донесат по точно, тогава те мятам да казваш рецепти. Тя Уарда шЪ кажИ smile3521 Даже си мисля, че ще е голямо удоволствие, че ме учи на техни сладкиши...бас държа!!!

Абе, Марселинкооо,
Какво става пак по вас бе душеееее.  #Crazy Просто нямам думи...ако беше Хаджията тука, щеше да каже..... Съсипаха хубавата страна......нали помните, той много харесва Тунис.

Аз отдавна съм го казал, че съсипаха хубавата държава. Факта, че само една или две туристически фирми у нас предлагат пакети за Тунис говори сам за сабе си. Не казвам, че режима на Бен Али трябваше да бъде запазен - напротив още след първото ми посещение в Тунис коментирах с някой това. Но не съм сигурен, че прословутата арабска пролет в Тунис трябваше да премине по този начин.

Съжалявам само, че излязох лош пророк, защото още през март когато ежедневно с Марси си разменяхме информация какво става в Тунис, още тогава усетихме, че нещата много съмнително се повтарят с това което беше у нас. За съжаление обаче там има и още по-лош вариант - ислямизма.

Боли ме защото Тунис си остана моята сантиментална носталгия в сърцето ми.

# 718
  • Мнения: 278
Добро утро на всички! Сервирам по едно ароматно кафенце, който е на диета да не гледа парчето торта  Twisted Evil



Rali_buba
, ами стискам зъби Simple Smile друго не ми остава и да искам и да не искам трябва да почакам още 20 дни, но съм сигурна, че бързо ще минат. Иначе хабибито лети другия вторник и понеже тази седмица е всеки ден на работа всички приготовления остават на моята глава. Днес ще излизам да купувам разни козметики (ние вече сме взели по-голямата част от подаръците). Така е като е голямо семейство не може да се направи на всеки личен подарък, но се опитваме да вземем колкото се може повече неща да има на всеки по нещо. 7 братя и сестри, 4 с две деца, 1 с едно дете и 1 с три... това прави 12 деца  Crazy. За тях взехме шоколади и такива неща за хапване. Има две новородени бебета, само за тях взехме подаръчета /дрешки. И всичко това трябва да се събере в 20 кг куфар и 10 ръчен багаж. Да видим...то се е видяло, че и куфара аз ще събирам, така че тези дни ще имам работа. Simple Smile Но аз обичам да събирам куфари  Heart Eyes. Иначе да, през повечето време ще сме в Казабланка, в началото два дни в Маракеш и ще видим къде още ще ме заведе хабибито. Той ми каза за още един град на морето, ама му забравих името.

Лек ден на всички от мен!  Hug

# 719
  • Мнения: 169
Привет момичета и момче   bouquet
Далче- ако не се лъжа си показала традиционнен техен десерт Т"МИНА прависе и се поднася когато има новородено  Laughing.Вкусно е спор няма но много е сладко.
Момичета едвам влозам да ви  чета , а за писането направо си е кошмар едва успявам да отворя страицата.
Далче, Марси и всички други ние сме тук да запознаем хората с нашата гледна тояка- но не и да даваме съвети   Peace
Марси права си да грабнат момеца и да бягат хахаха  Joy
Честно ви казвам нямам толкова свободно време а и нямам желание да си разказвам житейските преживелици на този и онзи ново появил се тук или на лични.Смятам достатъчно сме изписали и ако някой иска да се върне и да чете- ако с някого станем толкова близки колкото сме със старите кучета тук няма проблеми и на гости да ми дойде в Алжир  bowuu.
 Делти- ако батку не донесе флюр д' оронж ще се опитаме да те снабдим Simple Smile
Марси лощи работи споделяш за Тунис - боли ме как е Дидонка в това число не съм се чувала с нея от отдавна ?
Файме и ти драскай понякога   Hug
Далчева вече се появи - Двете красавици Рали и Мина серазписват и дават инфо Делти добре че ни отменяш - Ми по арабски нещо не сме гостоприемно  Laughing Забравяме  Joy

Общи условия

Активация на акаунт