Сол и храна от детска хухня?

  • 2 633
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 643
Да ви кажа в Добрич съм много доволна от кухнята. В началото пюретата бяха безсолни но явно им слагат някаква подправка защото си биеха на ядене а не на сварен картоф само. Вече вземаме за над година защото малкия дъвче упорито и яденето е супер направо ми иде аз да си оближа пръстите. И той е луд по храната

# 16
  • Мнения: 195
Тук храната също е много вкусна. Момичета, не казвам, че е много солена, просто е солена като за възрастни, а досега бяхме изцяло на безсолни храни. Но явно детето трябва да свиква. Тя отказва категорично за момента, но не зная коя е причината. Много вероятно да не е солта, а по-едрите частици в храната от кухнята.

# 17
А ти коя група го записа? Защото при нас първа група е почти безсолно пюрето, а кисела е подсладен с плодове предимно. Втора група е с повече сол и захар, но не като за големи, пак са леко безвкусни. Трета група вече е със сол и захар като за големи хора Wink

# 18
  • Мнения: 195
А ти коя група го записа? Защото при нас първа група е почти безсолно пюрето, а кисела е подсладен с плодове предимно. Втора група е с повече сол и захар, но не като за големи, пак са леко безвкусни. Трета група вече е със сол и захар като за големи хора Wink
Втора група е.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 5 920
Тук храната също е много вкусна. Момичета, не казвам, че е много солена, просто е солена като за възрастни, а досега бяхме изцяло на безсолни храни. Но явно детето трябва да свиква. Тя отказва категорично за момента, но не зная коя е причината. Много вероятно да не е солта, а по-едрите частици в храната от кухнята.
пасирай тогава. Надежда хрупа сухари но и се гади от манджи с парченца и аз пасирам. А иначе манджите са много вкусни. Ние с тати също сме фенове на ДМК

# 20
  • Мнения: 1 427
Ние също сме от Ямбол.Вземам втора група и не съм имала проблеми.В началото съвсем леееко пасирах,едно -две врътвания с пасатора ,но от доста време Йоана си яде както го дават.И двете сме доволни от храната.Само десертите нещо са еднообразни,но аз й давам максимум два пъти крема в седмица-ако е кисел и ако добавя бисквита и плод.

# 21
  • Мнения: 195
Аха, значи ще пасирам! Мерси много за съветите!

# 22
  • Мнения: 1 734
Вземам втора група и не съм имала проблеми.

Щом за 6 месечно бебе взимаш втора група, колко малки трябва да са бебетата за първа група на 3 ли?  #Crazy

# 23
  • Мнения: 1 427
Вземам втора група и не съм имала проблеми.

Щом за 6 месечно бебе взимаш втора група, колко малки трябва да са бебетата за първа група на 3 ли?  #Crazy
В Ямбол(а и в някои други градове) първа група е от 4м,втора от 6, а трета е след годинка.Така ,че съвсем се вписваме в пейзажа.Първа група са са зел.пюрета като за тази възраст.Няма нищо за чудене.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
Вземам втора група и не съм имала проблеми.

Щом за 6 месечно бебе взимаш втора група, колко малки трябва да са бебетата за първа група на 3 ли?  #Crazy
В Ямбол(а и в някои други градове) първа група е от 4м,втора от 6, а трета е след годинка.Така ,че съвсем се вписваме в пейзажа.Първа група са са зел.пюрета като за тази възраст.Няма нищо за чудене.


Определено и аз се шашнах с тази 2-ра група...

А за чуденето - зависи от това как си захранил. Дариа на 6 месеца се захранваше с твърда храна /пюрета/ - какви кремчета, какви кисели? ShockedГлутен чак след 8-ми месец дадох.

# 25
  • Мнения: 1 734
В Ямбол(а и в някои други градове) първа група е от 4м...  Няма нищо за чудене.

Виж сега, не го казвам да се заяждам, а просто попитах. 4 месеца ми се вижда доста крехка възраст за ядене на супа, манджа и десерт. Като се има предвид че тогава бебето приема предимно мляко... но вие си знаете

# 26
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
В Сливен дават храна от 4-месечна възраст - зеленчуково пюре и кисел - ако искаш вземай само едното. И докогато искаш - ти си решаваш. Но за да ти дадат супа (бульон) трябва да има навършени 6 месеца - но пак ти си решаваш - ако искаш по-рано, ако искаш по-късно. Преходната храна (1-во, 2-ро и 3-то) е от 10-я месец до 3 години. Но имам познати които я дават на 8-9 месечни деца, тъй като не искат да ядат пюретата. Напоследък взеха да искат акт за раждане на детето (явно вземат и за по-големи деца).

# 27
  • Мнения: 1 427
В Ямбол(а и в някои други градове) първа група е от 4м...  Няма нищо за чудене.

Виж сега, не го казвам да се заяждам, а просто попитах. 4 месеца ми се вижда доста крехка възраст за ядене на супа, манджа и десерт. Като се има предвид че тогава бебето приема предимно мляко... но вие си знаете
Ами аз не ги давам на едно ядене.Супата много рядко я давам, пасирана със сухар,когато е млечна например замествам попарата с нея в 10.30.На обяд изяжда манджата,в 17.00 -десерта.Съжалявам,ако не съм разбрала правилно,но честно да си кажа ми писна да ми казват защо давам това или онова.Малко съм чувствителна на тази тема Mr. Green.Всичко,което давам е след допитване до педиатъра ни.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз пък смятам,че няма да успея всеки ден да му правя 1во,2ро и 3то ,за това от другия месец сме на кухня!Надявам се да е вкусно!
Големият син на кухня е отгледан и ей ги какъв е голям юнак  Hug Laughing

# 29
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
... Много вероятно да не е солта, а по-едрите частици в храната от кухнята.

Най-вероятно това е причината. Мартин  по принцип е всеяден, но в началото като минахме от пюрета на готвено искаше да е много ситно смляно всичко. По-едрите парчета просто ги плюеше. Иначе нашата кухня също е солена като за възрастни, но пък е много вкусна и той всичко си изяжда.  Не знам правилно ли е или не, но щом му харесва няма да го спирам.

Общи условия

Активация на акаунт