Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 335
Жалко, че ни е невъзможно храненето на вън на този етап... Иначе би било по-лесно вероятно.

# 16
  • Мнения: 411
А какво пречи тъмнината, валежа или студа на извеждането на детето? На вашата възраст, че и доста след това, програмата, без значение от сезон и мто. обстановка, беше 10,00ч. - до 13,00ч. разходка, 13,00 - до 15,30 обяд и следобедна почивка, 16,00 - до 19,00 разходка, а ако излезем по-късно, към 11,30ч. седим целия ден навън до към 17,30/18,00 часа, като обяд, следобедна закуска и спане са навън. Единствено съм ограничавала времето навън при температура под -35градуса С, при мъгла, както и изминалото лято по време на изригванията на вулкана, поради завишената запрашеност на въздуха.

# 17
  • Мнения: 2 457
Изпращай детето с баща му. Аз така правя. Той като си прибере към 18ч., веднага я обличам и излизат, нали са с колата, отидат до някой Мол, или ако е по-топло дори тези дни на люлките по тъмно са стояли. Все 2 часа ще са навън дакото стане време за вечеря. Въщност не знам вашият режим как е Simple Smile

# 18
  • Мнения: 445
Ние не излизаме по тъмно. Излизаме или сутрин или веднага след обяда ( рядко и двата пъти) - също не се храним навън. След обяда на нея й се приспива поне след час и половина - два, та имаме време да постои и будна. Общо взето по-малко време прекарваме навън от лятото. Но на нея й е интересно да я държа за ръчички и да ходи, в количката издържа най-много половин час и това няма как да стане при силен вятър примерно. Абсурдно е за мен да я държа в количката примерно над час вечер по тъмното, разходката трябва да носи приятни емоции и на двете, а не само да се тормозим. Така, че съм се ориентирала към по-кратки разходки, но така че да е максимално интересно за детето, водя я на площада, където е пълно с бебешорчета, опитващи се да прохождат, в другото време - занимания в къщи.

# 19
  • Мнения: 9 814
Прибираме се по тъмно, не ни пречи, стига времето да го позволява.
№2 спи два пъти на ден- сутрин от към 8 до 10 и следобед от 14 до 16 часа. В паузите между съня е задължително навън.
Когато стане следобед, искам, не искам, излизаме да приберем №1 от училище.
След това децата си играят поне докъм 18,30 часа /това след като смениха времето/.
Не сме и сами, пълно е с дечурлига от всякакъв калибър.

А и четейки, Шанталчето, под излизане не визирам МОЛ, детски център и пр. затворени помещения.
На такива в зимния сезон избягвам да водя децата си.

# 20
  • Мнения: 2 090
Дъщеря ми спи от 12.30-13h до към 13.30-14h. Излизаме след това. Понякога (както при сегашното ''циганско лято'') излизаме по-рано (11-12h) и не се прибираме за спането (макар, че навън спи едва 15-20 мин.). Баткото вземаме от градина в 17h и се прибираме по тъмно, към 18-18.30h (когато е хубаво времето).
Когато е студено, излизаме за доста по-кратко време.

# 21
  • Мнения: 4 555
Излизахме по тъмно без проблем. По-миналата зима се засичахме на площадката с още две деца. Тя е ярко осветена, достатъчно добре се вижда. Други хора, освен нас трите рядко идваха, но и така си беше добре.
Стига да е хубаво времето и да не е прекалено студено, а то сега не е, и да ви е осветено мястото, където излизате, няма проблем. Е, има и други фактори, като отдалеченост, бездомни кучета и т.н.
Случвало се е да си играем във входа или пред съседния вход, където е ярко осветено.

# 22
  • Мнения: 15 379
Когато не ходеше на градина, т.е. възрастта от 1 година до 2 и половина винаги съм го извеждала 2 пъти дневно.
В най-студените зимни вечери пак. Може и да е за час, но навън.
Имам късмет, че около нас има къде да се отиде.

Към днешна дата - взимам го от градина най-късно в 16.30 и до 19.00 е навън. Така ще бъде и през зимата, но вероятно ще се прибираме по-рано.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 335
Единствено съм ограничавала времето навън при температура под -35градуса С.

Това сериозно ли или хиперболизираш, за да кажеш, че и на много студено излизате? newsm78
Аз впрочем нямам идея как въобще ще излизаме под нулата, при положение, че той не търпи ръкавици върху ръцете си ooooh! При 3-4 градуса ръцете му са на кокал и зачервени (дори и да е дебело облечен и главата и врата му да са мокри от жега), така че под нулата ми се струва, че е истински опасно да го извеждам без ръкавици - буквално ще получи много лошо измръзване... А наистина, наистина е обречена кауза слагането на ръкавици към настоящия момент. Освен ако не го облека след това в усмирителна риза и не му вържа ръцете на гърба - така хем няма да може да ги свали, хем няма да се мята толкова диво Tired

Изпращай детето с баща му. Аз така правя. Той като си прибере към 18ч., веднага я обличам и излизат, нали са с колата, отидат до някой Мол, или ако е по-топло дори тези дни на люлките по тъмно са стояли. Все 2 часа ще са навън дакото стане време за вечеря. Въщност не знам вашият режим как е Simple Smile

Баща му ако се прибере в 7:30-8 значи имам късмет Simple Smile В 6 тепърва ни е късно за излизане - той вечеря в 7, запива към 8:30.... А и в мол няма да ни се получи разходката - детето (моето) няма с какво да се занимава там, за него (и за мен) разходка означава да бъдем на открито...



Абе явно ще се излиза по тъмно, това е Simple Smile На ярко осветена площадка няма да имаме шанса да бъдем, не за друго, а защото по площадките само паркираме количката. След това сина ми си грабва търкалежката и с рязък завой по посока изхода на площадката отпрашва да броди по булевардите и да обикаляме квартала - това го прави най-щастлив Simple Smile

Аз явно имам някаква си моя, не непременно логична бариера по отношение на излизането по тъмно. От една страна някакъв вътрешен, бабешки глас назидателно ми казва "децата нямат работа навън по тъмното!", от друга страна имам някакви спомени детски как всяко вървене по тъмно, когато е студено и не дай Боже духа ме е карало да се чувствам супер гадно - физически и психически. И до днес така Confused Отделно, че на тъмно зрението ми е като на къртица...

Но пък не съм забелязала на сина ми да му е гадно навън на тъмно? Не е задължително той да е като мен? За късмет, където сме е много осветено по големите улици (нашата площадка) и на него даже му е готино да обикаля и да зяпа светлините и витрините и разни си там негови неща.

Така че решено е - няма да се лишаваме от разходка заради едното тъмно Simple Smile

Благодаря ви, че ми помогнахте да погледна от друга гледна точка и да не бъда в конфликт с идеята за излизане не по светло. Сега ми е по-добре Hug

  bouquet  bouquet  bouquet

# 24
  • Мнения: 411
Единствено съм ограничавала времето навън при температура под -35градуса С.
Това сериозно ли или хиперболизираш, за да кажеш, че и на много студено излизате? newsm78
Аз впрочем нямам идея как въобще ще излизаме под нулата, при положение, че той не търпи ръкавици върху ръцете си ...
О въобще не преувеличавам. За предните ни 2 зими температури при нас бяха от -20 и надолу с усещане за поне с 5 градуса надолу. А за ръкавици тя и дъщеря ми в началото не търпеше ни ръкавици ни шапка. Много бързо се научи и да ги търпи, и да си ги слага сама. А за ранното стъмване, в денонощието имахме светла част от 10 до към 15 часа, така че тъмно или не ние бяхме на вън. 

# 25
  • Мнения: 9 990
Хубаво е да уточнявате за коя част на света иде реч  Laughing
Тук, в БГ, малко да ръсне и хората зимен сън заспиват, децата-още повече.На - 5, -10 едва се престрашава някой... Crazy, все едно армагедон настъпва...

# 26
  • София
  • Мнения: 1 335
Какво ти -5, -10!? Искам да кажа, че от средата на октомври перманентно сме напълно сами навън! Днес, макар че беше 19 градуса нямаше жива душа! Само през уикенда се понапълва. Още през септември броя на излизащите децата спадна на 10%.

bebkakrasi, а как "се научи" да ги носи ръкавиците? Ако кажеш, че защото вижда как и е по-топло с тях, отсега заявявам, че при нас това няма да има никаква тежест Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 15 379
Тук, в БГ, малко да ръсне и хората зимен сън заспиват, децата-още повече.На - 5, -10 едва се престрашава някой... Crazy, все едно армагедон настъпва...

Мдам.
Често сме сами с детето ми, на иначе препълнени площадки, когато е хубаво времето.
Но стане ли +15 и надолу, няма да видиш жив човек.
Под нулата пък съвсем.
В началото се учудвах, вече не.
Даже мои познати знаят, че само ако валят камъни, ние няма да излезем.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 150
Още през септември броя на излизащите децата спадна на 10%.
Сигурно, защото доста от децата тръгват на училище/ясла/градина тогава. В нашата градинка положението е същото, но изчезнаха по-големите деца. Бебешорите са си налице Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 1 335
Ми работата е там, че и бебешорите ги няма. Иначе да, има го момента с училище/ясла/градина...

Общи условия

Активация на акаунт