ВТОРИ клас съм вече аз! - 4

  • 55 614
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • у дома
  • Мнения: 7 167
Оги не е чел Невидимото дете,аз прецених,че е за по-големи ,поне аз съм я чела на около 11 години...Но Омагьосаната зима му хареса ...Иначе пробвали ли сте с Джани Родари,другия ни любимец  Heart Eyes -скоро прочете Невидимия Тонино и Да живее Репония,сега дочита Приключенията на тримата Ю(трите са в една книжка),даже в момента установих,че си я взел в училище,което го предупредих да не прави,защото книгата е от библиотеката  #Cussing out,ама явно му е интересно какво става.
Пробвайте и с Роалд Дал,ако не сте пробвали де.

Последна редакция: вт, 21 дек 2010, 23:01 от svetlaem

# 676
  • Мнения: 5 877
Ами с "Тайнството на юни" може да продължите, щом ви харесва Туве Янсон. Но е много специфично, до дете е - някои обичат да има повече действие, други - като Ането - се захласват по мечтателните сюжети. На нея й хареса "Невидимото дете", даже скоро ще й чета пак "Елхата".
Аз самата попаднах на нея вече като голяма, та не мога да споделя детски спомен. Но много ми харесва, много нежна и психологически точна.

# 677
  • Мнения: 4 204
О дааа, Роалд Дал и Джани Родари му харесват!
Само да успеем да стигнем до библиотеката. Mr. Green

# 678
  • у дома
  • Мнения: 7 167
Ами с "Тайнството на юни" може да продължите, щом ви харесва Туве Янсон. Но е много специфично, до дете е - някои обичат да има повече действие, други - като Ането - се захласват по мечтателните сюжети. На нея й хареса "Невидимото дете", даже скоро ще й чета пак "Елхата".
Аз самата попаднах на нея вече като голяма, та не мога да споделя детски спомен. Но много ми харесва, много нежна и психологически точна.
Благодаря! А по въпроса с картичката  Embarassed от блога,тази с оградката,от шаблон ли е или така сте я правили на око?
Ние утре ще ходим до библиотеката,имаме толкова много наши си книги,но пък старите издания ги нямаме ,а и на детето му харесва да ходим там...
Гери, ако намерите в библиотеката ви препоръчвам и тази На малките - за звездите и планетите от Ефрем Левитан -ето как изглежда http://www.stari-knigi.com/index.php?do=products&products=it … iew&view=1164 ,много е интересна (поне на моето му беше)и достъпно написана.

Последна редакция: вт, 21 дек 2010, 15:00 от svetlaem

# 679
  • Мнения: 5 877
О, абсолютно на око, то си й личи, де Simple Smile

# 680
  • у дома
  • Мнения: 7 167
Супер си е,аз реших ,че е от шаблон,но след като не го намерих при обемните картички се усъмних,че е импровизация  Heart Eyes ,много хубава е станала.

# 681
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Чудна картички! И аз надникнах Wink И календара! Simple Smile

Картичките още не сме ги почнали, че ги връчваме обикновено и чакаме да свърши работния график. Започваме с празници от вдруги ден и само подаръци са ми пред очите в момента Simple Smile Чакам с нетърпение печенето и украсяването в петък Simple Smile

Днес се опитах да заведа детето и на книжарница, но вече нямаше сили и тротоарите не бяха точно за ходене - само сняг и локви... Книгите ще останат за след Коледа май. Човекът си иска обичайните подаръци... Непременно ще погледна тези книжки обаче, понеже и аз не съм ги чела. И благодаря за препоръките! Simple Smile

ПС Сега погладнах какви неща създаваш! Страхотни са и си майстор! Жалко, че не остава нещо и за нашия пазар.

# 682
  • Мнения: 553
Здравейте! Не съм писала откакто Мартин беше първи клас  Embarassed Но междувременно разбрах, че съм бременна, разни други вълнения, после дойде бебето и така Simple Smile Ще се радвам отново да ви чета и да пиша Simple Smile При Мартин нещата вървят добре - учи си детето, старае се и постига отлични резултати за възможностите си  Heart Eyes Единствения проблем ни е липсата на занималня в училище, но предполагам това е проблем на голяма част от вас  Sad Имам конкретен въпрос (може и да е ставало въпрос, но нямах възможност да ви изчета): Децата ви ходили ли са на зелено училище в някаква биоферма в близост до Пловдив?

# 683
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Red Sonja, златна си  Laughing! Много ти благодаря   bouquet

# 684
  • Мнения: 4 970
Natalinik, честита радост! Не мога да ти помогна за зеленото училище. Но не мисля, че сме обсъждали въпроса по принцип. Поне не и тази година. Аз чакам да видя дали ще имат напролет при нас. Но не с нетърпение. Изобщо не искам да го пускам, но той ще иска.

# 685
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
natalnik , аз имам и син шестокласник и на една родителска среща се оказа ,че една майка е собственик на биофермата в Ягодово. Не знам дали за нея става на въпрос, но тя покани класа да я посети през пролетта, каза че имали нова модерна лаборатория . Момчето чиито родители са собственици на биофермата е приятел на моя син.

# 686
  • Мнения: 553
Betty L., благодаря Simple Smile
mdonkova, предполагам, че за една и съща и биоферма говорим - надали има много. Днес ще попитам класната на Мартин дали е в Ягодово.

Аз съм много "за" да го пусна на зелено училище, защото ми е мнооого смотаничък и ми се иска малко да се откъсне от нас и да стане по-самостоятелен  Confused

Да ви почерпя, че днес малкото ми момче става на цели 7 месеца (времето лети):

# 687
  • Мнения: 436
Честита ти радост, natalinik! Да расте здрав и палав Laughing

За зеленото училище - и при нас нещо се говори за напролет, ама ще видим. Нашия пък не иска да се дели от нас изобщо, а и аз не иска да го пращам. Ако е за един ден екскурзия съм съгласна.

Айяла, моля Hug радвам се, че помогнах!

Нашия сега чете Пърси Джаксън - първата книга. Май му е интересна, нищо че е за по-големи деца по принцип. В неделя изгълта Писма от Феликс и Писмата на Феликс до Дядо Коледа (може и да бъркам заглавията). Интересни му бяха, но са кратки и с много картинки, като за по-малки деца.

# 688
  • Мнения: 116
Здравейте!
Изчетох предходните странички по диагонал,защото мнооого сте изписали,но видях доста красиви меденки и картички!Браво на всички за резултатите и за коледното настроение!На фона на постиженията на други деца,участващи в разни състезания това,с което аз ще се похваля може и да е малко,но аз се гордея с моето гардже.Вчера е спечелила "титлата" за "Най-добър математик "на класа.ето и грамотата:,
А за десерт- малко коледни сладки и от нас:
Пожелавам ви весело посрещане на празниците,защото едва ли ще успея да пиша скоро!
Много усмивки и подаръци за всички деца!!!

Извинявам се за големия размер на снимките

# 689
  • Мнения: 4 204
natalinik ,Честита месечинка на малкото ти юначе! Много усмихнат и щастлив да расте!


pisihrisi , поздравления за спечелената титла на дъщеричката ти! Много е приятно когато учителите намират начин да стимулират децата, да ги поощряват и поздравяват за успехите им.
Сладките ви изглеждат много апетитно! Grinning


При нас не се говори нищо за зелено училище, но аз и друг път съм споделяла, че нашата класна не им организира извънучилищни занимания. Може би защото не сме модул туризъм, незнам. Но ние не и се сърдим, защото пък иначе е страхотна. Аз много съжалявам, че през есента не успяхме да посетим детстата секция на Историческия музей в Благоевград. Зимата никъде не ми се ходи по студовете. Добре, че парка ни е под носа, та поне там да ги водя да играят.

Общи условия

Активация на акаунт