ОКТОМВРИйчета засмени се преместиха в Родени!

  • 21 120
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Ely-st , днес сме в един отбор, този по друсане и разнасяне. И аз не си спомням вече времето , когато съм спала повече от 2 часа непрекъснато Rolling Eyes.Имам въпрос към консултантите. Тази седмица Гого яде през два часа вместо досегашните 3. Да го смятам ли за скок в растежа или кърмата ми нещо не е хранителна, а може би не достига  newsm78 Да ям ли нещо по-различно от досегашния си хранителен режим? Иначе гърдите ми са напрегнати , когато дойде време за ядене. И друго - храня го по 30 минути, да не би да трябва да увелича времето?
Нашето момче стои по корем, ама с това вечно ядене начесто, няма кога да го правя.Все гледам да мине време от яденето...
Вероятно е скок в растежа, около 40ти ден е обичайното време за стрес..(дълго и често кърмене, безпокойство при бебето..и нерядко точно по това време много майки се притесняват, че изведнъж кърмата или е намаляла или е нехранителна) Ако и колкото ти е възможно, намали оборотите и си дайте повечко време за кърмене и гушкане. За щастие такива фази отминават за няколко дни. Peace

# 706
  • Мнения: 65
Noel, и на мен педиатърката след първата ваксина каза, че не е проблем да къпем малката. А за слагането по корем- аз слагам Йоана всеки дем преди баня за по 2-3 минути по коремче, мисля да започна малко по малко да увеличавам времето.
Лейди беше писала преди няколко дни, че нямаме предложения за заглавия на следващата тема и ето какво сътворих аз :

ОКТОМВРИйските ни мънички деца вече трупат първите килца

Навън сега е златна есен, ОКТОМВРИйче най-обича да заспива с песен

Тихо капят последните жълти листа, с усмивки ни радват нашите ОКТОМВРИйски слънца

ОКТОМВРИйче най-обича на разходка вън- във количката то слушка, спинка сладък сън

Как сладко се усмихва ОКТОМВРИйското дете и грее като слънце малкото лице

Колко бързо ОКТОМВРИйчето расте- не със дни, а с часове

А между другото има ли вече някоя мама, която да си е получила еднократната помощ за раждане? Или да не се надявам скоро? Thinking

Последна редакция: пт, 19 ное 2010, 13:23 от MartakEly

# 707
  • Мнения: 184
Мами, за спането заедно с бебето, много трябва да се внимава! Сигурна съм, че има случаи, в които не може да се избегне и не упреквам никого, все пак всеки решава за себе си. Просто около мен има доста примери на свикнали да спят при майките си дечица - голям зор! В най-трагичния случай моя леля отучваше сина си от това в продължение на дълги години - в четвърти клас детето още спеше с нея!! После разбрах, че отучването е продължило до осми клас.  Shocked
На нашия бебок не само кошарката, но и цялата стая му омръзна вече, чудя се как да го забавлявам. Пренасям с шезлонга наляво-надясно, но определено избягвам да е на ръце и досега не е спал с нас. За тези, които смятат, че бебо има нужда от топлинката на мама - сметнете колко време на ден прекарва в скута ви. Аз го кърмя на 2 часа по поне 20 минути; после на рамото ми за да се уригне прекарва още 5 минути; като го хванат коликите 2 пъти на ден по 20 минути на бедрото или в скута ми; после просто си го гушкам и цункам известно време - ето събра се цял ден  Mr. Green Mr. Green
Струва ми се, че малкия нещо покашля! Не мога да погледна в гърлото му, но това се повтори в последните 3 дни по 3-4 пъти на ден. Дали да се притеснявам или... newsm78

# 708
  • Мнения: 65
MartakEly -Прекрасни заглавия,поздравявам те за музата  Hug  bouquet

Аз помощ чакам все още  Mr. Green направих глупостта да не си я искам на карта,а по пощата и сега трябва всеки ден да ходя да питам дават ли детски,а никой нищо не ти казва,кога,какво.... само мълчат и се дуят.Ебаси тъпата БГ-система.

# 709
  • Мнения: 109
МОмичета възможно ли е да ми е дошъл цикъла? ЛОхии те ми минаха ,а от вчера си ми тече кръв - първо беше тъмно кафява,а сега гледам,че е алена и корема ме наболява? ooooh! ЗА  luvbed не може да става дума. Пробвахме 1 път,ами то толкова ме болеше.......мамите,които вече сте правили секс - болеше ли ви?

# 710
  • Бургас
  • Мнения: 181
Честит рожден ден на Веселина   bouquet

Тини, мила всяко дете и всеки случай е индивидуален. С първото ни дете и аз като теб мислех, че няма да угаждам на бебка, но в момента , в който я загубих...реших , че когато отново имам дете няма да робувам на различни идеи, а ще се водя от детето , както на него му е добре. Щом се чувства сигурен и спокоен до мен ще му давам тази сигурност и майчин уют. Но все пак ти благодаря за предупреждението, но при нас и аз и мъжа ми сме много различни този път като родители.

Пашик, е хайде ти си щастливка , твоята бебка не реве и не знаеш какво е с часове да не можеш да успокоиш детето  и само в скута ти да заспива, а нали и мама все пак трябва да спи....

Ноел, нашият Алекс също мн плака вчера от ваксината и после беше много неспокоен, слава Богу, че температура не вдигна Praynig На нас педиатърката ни каза да не го къпем и ние спазихме препоръката й.

# 711
  • Мнения: 42
Страхотни са заглавията ))) браво
Кат, мен много ме болеше като правихме секс, много кофти така.
Моят юнак също има сополи, а такъв е рев докато ги махам.
Усмихва се само на сън, а за звуците - издава си някакви човека ))) Заглежда се вече, особено в телевизора  Laughing , но май още не вижда ясно.

# 712
  • Мнения: 26
Привет и от нас.И ние сме от отбора на недоспалите- снощи от 6 докъм 1 през нощта сме се люшкали,дундуркали,разнасяли на ръце,на възглавница, в количката-изобщо всичко опитахме и беше някакъв кошмар от колики.
Аз все  още си имам лохии- мина повече от месец от раждането, но си имам.С  Боби ми текоха 46 дни,та  и сега знам ли. newsm78
Мартакели, страхотни са ти предложенията за заглавие на новата тема. Peace
За спането заедно-нито с Боби като бебе, нито сега с Яничка,спим заедно.От толкова четено и какво ли не съм наплашена от случаи като случайно задушаване на детето от майката и т.н.(да не дава господ).
Незнам при вас как е,но нощем много и се запушва нослето и мрънка,понеже не може да диша.В спалнята сме с климатик и си мисля дали е от него и как да овлажнявам въздуха евентуално. newsm78
Това засега,че моята принцеса пак плаче. Hug

# 713
  • Мнения: 433
Ние с Мая се гушкаме на дивана в хола - викаме му "женската спалня",а татко и батко спят в другата стая. имам ужасни спомени от ставане по 100 пъти на нощ за кърмене, та този път промених нещата - кърмя я легнала, и полузаспала и хем се наспивам, хем не ме боли гърба  Twisted Evil а и баткото се наспива  Peace пък и толкова бързо порастват и започват да не искат да ги гушкаш...
Кат, ако е цикъл, очаквай след някой и друг месец кърмата лееекичко да понамалее  Hug
Над, аз помощта я поисках на банкова сметка, но ми казаха да чакам поне месец и половина, докато я преведат  ooooh!
моите лохии спряха, но се надявам в близката една година цикълът да ме подмине Mr. Green

# 714
  • Мнения: 686
Днес сме рожденници  Mr. Green Благодаря за поздравите  Hug
   И аз преди да родя се заричах никакво спане при нас, никаква биба, никаква вода и тн, ноооо сякаш за да ми се докаже никога да не казвам никога ми се падна мрънкалче. Който не е разнасял по цяла нощ бебе всяка нощ, той незнае какво е. Въпреки, че отвреме навреме я взимам при нас всеки път я пробвам и в нейната кошарка, понякога като не я боли си спи там. Тази нощ не е спала при нас например. Силно се надявам като и минат коликите да си спи там, защото много ни е тясно на леглото и спя на ръба, а мъжо и на земята слезна една нощ  hahaha
   За температурата тука ми казаха под 38 изобщо да не се притеснявам. Суполки си имаме откакто е родена, казаха, че било секрет нормално било. Пръсках и няколко пъти в нослето, но вече не и обръщам и внимание, не са много и си диша. Пашик имам Калпол и някаква морска вода, но и забравих името.
   Някой знае ли доли може питката да се направи след 40-те дни  newsm78 Че свеки идва на 4 дек и ми се иска да е тука и тя. Ще поровя после из нета, ако имам време.
   Вие давате ли чай на Хипп, гледам има някакъв с копър и някакъв успокойтелен. Сега поръчах да ми донесат, че тука ги няма, да видим дали ще го пие, че тя всичко различно от кърма повръща, голяма е хитруша.
   Честит рожден ден Веселина  Hug Всичко най- най и много здрави дечица   bouquet

# 715
  • Мнения: 2 286
Веселина, честит рожден ден! Да си здрава и щастлива! Дечицата много да те слушат, а мъжа ти много да те обича! newsm59 Tada

Ние днес си пропуснахме разходката, но бях много уморена, днес пропуснах 2 давания на Саб и малкия доста се помъчи, разбута си яденето... Но поне дремнах 40 мин. Не става без спане и почивка и това си е.

За еднократната помощ - на мъжа ми са му казали декември, като е подадена молбата края на окт.

И ние не спим с малкия, но той и без това като е разтроен иска да е прав на рамо и да се разхождаме. 2 пъти съм го кърмила легнала, но не му е удобно, ако може прав да яде, най-добре!

МартакЕли, прекрасни предложения! Страхотни са всичките! Heart Eyes

# 716
  • Мнения: 1 298
Абсолютно съм съгласна с Цвети и Нани. И аз си мислех, че бебето трябва да си е на леглото и с Мила ми беше лесно да го спазя.
Но ето, че сега Нико не заспива въобще, мрънка и реве с часове, яде вечер понякога и на всеки час.
И аз го къпя, масажирам, храня и гушкам, след това слагам в леглото му...и се почва рев до изтощаване.

Нико и той е със сополи от доста време вече. Пръскам с един спрей, но още ги има.
Във вторник сме на ваксина, ще видим дали ще го счетат за проблем.

Като заговорихте за менструацията...Кога да очакваме първата? При кърмещите май беше по-късно.  newsm78

Цвети, аз не давам чай, както и вода. Само на кърма е.
Но аз пия чай от тия против колики, хихи.

Ох, тук е ужасно време. А трябва да излизаме всички. Утре и до Германия ще отскочим.
Дано Нико слуша. На някой да му се е налагало да кърми в кола? Ама да е в движение?

# 717
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Честито на празнуващите днес!!!  bouquet
Обадих се по телефона и запазих час при ортопед за понеделник.Вторник ще водя Веско на имунизация.
За нослето ползвам Стеримар http://apteka.framar.bg/30000465/%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8% … -100-%D0%BC%D0%BB
За менструацията - на мен почти ми свърши (не кърмя-явно това има значение) Peace
kat88 , ние правехме секс.Аз раждах със секцио и нямам никакви проблеми.Направо щях да лудна, докато мина преглед и лекарката "позволи" ooooh! Embarassed

# 718
  • Мнения: 367
здравейте,

знаех, че ще ме надушите затова минавам да благодаря за пожеланията  Heart Eyes

ние сме с покоини само на ръце и не мога да пиша много. вечер спи, но през деня е само на ръце. грижи се мама да си влезне в норма Simple Smile заради него напълнях, сега па заради него ще си отслабна. не му се сърдя, че иска на ръце, защото ми е хубаво да си го гушкам и съм доволна, че вечер спи

# 719
  • София
  • Мнения: 25
Ей, тия социалните са страшна работа!!!   #Cussing out#2gunfire #2gunfire #2gunfire
Днес вече ме изкараха от ръвновесие!!!
Подадох си документите на 1ви ноември, като носих абсолютно всичко необходимо - попълнена молба, актове, копия, бележки и какво ли още не!!! Там служителката уж провери всичко, че било правилно попълнено и ми върна акта и копието на баткото, като каза, че не било необходимо и вече не го искали, тъй като има бележка от ГРАО и в нея пише каквото трябва... та този понеделник ми звъни телефона - ала-бала ако може елате да си напишете имената на детето дето искате помощта-дрън-дрън... оказа се мой пропуск - в една табличка на 2стр. се попълвали имената на всички деца, включително на това, за което се иска помощта, а аз съм написала на баткото само - това добре - моя е грешката, ама защо другата служителка не го видя, когато подавах!?!?!?! отидох веднага, написах името и питах дали има още нещо (и пак за всеки случай си носех копия от всички актове и т.н..) - нямало какво - това било... Като при подаването ми казаха 20 кал. дни, в понеделник ми казаха пак - минимум още 20 дни!!!
А тази сутрин вече чашата преля!!! Звънкат ми в 9 ч - да занеса акта за раждане на баткото и копие!!!!!!  #2gunfire ей, направо полудях!!! Ама викам аз го носих и двата пъти, като първия вашата колежка ми го върна!!! , а тя ми казва "Извиняваме се, ама и ние сме много изморени"!?!?!? Ясно е, че контингента, сокойто работят често ги "изморява", ама при положение, че всичко си бях подготвила предварително, те така да ме разиграват!!!!! Днес не можах, но в понеделник ще отида да им занеса акта на баткото и сигурно ще ми кажат още 20дни!!!!!! #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт