За новините по телевизията и гледането им от деца

  • 1 214
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Фиди, не се стресирай - това може да се случи и не само, като гледа новините, както при нас. Самик беше на около 3.5 - 4 години и тук пускаха около Коледа анимационно сериалче за Лека нощ за живота на Исус. Съответно там беше показана и сцената, където Ирод заповядва да се убият всички деца до 2 години! Синът ми беше потресен - реагира подобно на Бандитката и ми трябваше много време, за да го успокоя! Явно, за детският разум е шокиращо, че някой може да нарани бебе! важното във вашият случай е да разбере, че бебето е спасено и че мaйката е направила за това всичко възможно!

Поздрави:))

# 17
  • Мнения: 3 880
Може би много й е повлияла и твоята реакция (предполагам, че не си гледала съвсем спокойно и най_вероятно си иzпуснала и някой коментар като "олеле" и от сорта). За малките деца е много важна реакцията на родителите в определена ситуация, след като мама намира неЩо zа ужасно, zначи наистина е ужасно и като прибавим, че става дума zа бебе_ето ти повод zа раzстройване.
И аz съм на мнение, че не трябва да им спестяваме всичко, но има и неЩа, които наистина не е необходимо да виждат, zаЩото само биха ги раzстроили и ниЩо повече. Малко ценzура не вреди Wink

# 18
  • Мнения: 1 017
МАй зависи и от възрастта... newsm78 Гого гледа умира6тите от глад деца по ББС, казва : "Ох горки4ките", оба4е май е само до там...С разните заклу4ения и въпрси след това (казвах за тях по някоя друга тема) от сорта, 4е вси4ки ли тумнокожи де4ица са бедни  Embarassed
Но пък като гледа "Коледна приказка" или "Цар Лъв" (когато убиват Муфаса, таткото лъв) се съдира от рев (гледал е касетата най малко 50 пъти  Shocked )
Мисля си, 4е трябва да гледат, ама с нас, да сме там и да обясним.
Всъ6тност аз контролирам да не гледа насилие (вклу4ително и детските филм4ета, в които непрекъснато избиват ло6ите), за6тото ве4е е запо4нал да говори "6те убием ло6ите", "онези да умрат" и все не6та от сорта, от които пак ми се изправят косите.
МАлко офф: преди няколко седмици гледам с половин око някакъв филм, играя с него и запо4ват едни нежни сцени, с разсъбли4ане, и подозирайки какво 6те последва, превклу4вам канала...При което: абе, мамо, остави, това ми бе6е интересно  Blush

# 19
  • Мнения: X
А кой от вас помни за какжо свалиха Милотинова от екран преди около 6 години - в прайтайма показаха как чеченец отсича главата на руски войник - с всички ужасяващи звукови подробности. Всичко това - в 20.00, без никакво предупреждение. Тогава моето дете беше на 3г. и цял късмет, че бях между него и ТВ-то. Така че, не искам тези кадри ореди 22ч.

# 20
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
мойто е още малко и по анимационни не се залисва много , но си мисля ,4е за новините доста ще по4ака. кой знае какво ще му роди главицата като ги гледа тия ужаси.
 не бива да ги отглеждаме в саксия , но за всяка реалност си има време, така както с вси4ко останало-стъпка по стъпка.
то и Том и Джери да им пуснеш и там доста насилие има Laughing #Crazy

# 21
  • Мнения: 447
И аз се 4удя доколко и какво да гледа,и аз цензурирам уж неволно понякога.Но има и друго те с фантазията си могат да интерпретират доста и наистина трябва да се дообяснява.И като 4е ли наистина слу4ките с деца най-много ги впе4атляват.
Мойта щерка снощи видя по центъра мом4енце на нейната възраст,което върве6е сами4ко(а и няма6е хи4 народ) - та като запо4наха едни притеснения,4е детето се е загубило.А се е слу4вало в БГ,когато някое непознато дете не иска да тръгва или не слу6а майка си и тя уж да го спла6и тръгва сама - мойта запо4ва да реве,4е майката го е оставила и се налага без време да я успокоявам.И в същото време като тръгна на градина,където другите пла4еха за майките си -тя все пита6е"и що пла4ат,нали като се освободят и родителите идват".
Или пък е плакала и то рев- за хората,които евентуално са навън като запо4не някоя по-сериозна буря,4е ще ги намокри и как щели да се приберат(трябва6е и доказателство 4е се движат такситата).

# 22
  • Мнения: 447
то и Том и Джери да им пуснеш и там доста насилие има Laughing #Crazy
И аз си спомням първия про4ит за снежанка и седемте джуджета,или пък трите прасенца на mp3-ka - и там доста има6e за доизясняване,докато дойде финала...

# 23
  • Мнения: 3 271
Темата може да е за Наши деца, но моля да не я местите, защото все пак по българските телевизия не показват толкова страшни неща като тук.

Ужасно много бъркаш за ГОЛЯМО мое съжаление, в БГ е ОЩЕ по-ужасно по мои наблюдения  smile3514

# 24
  • Мнения: 4 244
Темата може да е за Наши деца, но моля да не я местите, защото все пак по българските телевизия не показват толкова страшни неща като тук.

Ужасно много бъркаш за ГОЛЯМО мое съжаление, в БГ е ОЩЕ по-ужасно по мои наблюдения  smile3514
Миленче, вие прибрахте ли се?
Ами аз докато съм си била там и зимата и лятото не ми направи впечатление толкова да е страшно, като имам предвид тук в немско какво сервират като информация понякога

Общи условия

Активация на акаунт