Подсъзнанието може всичко 32 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 81 380
  • 730
  •   2
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 2 840
Светли, аз съм от София, не зная терапевт в Русе. Но определено заставам зад мнението си, че човекът трябва освен добър специалист, да е и такъв, с когото се чувстваш комфорно, свободно и му се доверяваш. Взаимното доверие е много важно за резултатите от терапията. Но помощта ти е нужна. Човек трябва да може да поиска помощ. Ужасно, непосилно бреме може да се окаже желанието да се справиш САМ. Всъщност, ти пак ще се справиш сама, твоето съзнание ще го стори и твоето подсъзнание, но имаш нужда от водач в този път, някой, който да те съпровожда, да държи ръката ти, да те води по пътечката, а ти да си спокоойна, че на завоя няма чудовище. В това е смисълът на терапевта, иначе, всичко е в теб - силата е твоя, имаш я, просто трябва да я намериш.

И така, да си споделя аз, нали почнах с иконата, минах през смирението, да разкажа поуката от цялата история. Потърсих икона, водена от порив да получа отговор, знак за определена ситуация, която много ме натовари. Открих, както казах Призри на смирение. Извън всички ужасии за брутално себеотричане и търсене на тормоз, за да се смириш, едно от наистина нормалните и според мен истински неща е мълчанието. Да замълчиш, когато си силно емоционално въвлечен в нещо, когато ти се иска да изригнеш, да викаш, да се гневиш и т.п., сещате се. Е, аз не го разчетох точно този знак. Започнах твърде отдалеко, твърде глобално да размишлявам над нещата, отдалечавайки се от много простичкия факт, че не съм търсила нещо кардинално като послание, а съм искала да получа простичък, конкретен знак какво да предприема. Е, след като вчера си затраях, щото нали ужким знак чаках, днес просто не се въздържах, та си отворих устата и...иииии...оооо..... Joy Joy Joy Колко смешно!!! Човекът рече:"аха, знаех си, че ще реагираш, знаех си, не ти казах цялата истина, спестих ти най-важния факт, защото знаех, че ще реагираш. Ето, значи съм прав за теб...." Mr. Green
НЕ, не е нещо ужасно, нито кой знае каква драма, даже хич. Обикновено нещо. И аз отговор съм получила, но тази моя склонност да окрупнявам нещата, да ги анализирам, ме отдалечава от някои наистина ужасно прости истини. Даже чудеса, бих казала. Та аз съм получила ужасно прост и конкретен отговор"Мълчи!!!" Ако го бях "чула", днес щях да се похваля с нещо доста приятно. НЕ че ми е супер важно, но...
Е, казах си - има разни начини да получиш конкретен отговор, но и безкрайно много начини да не го чуеш. hahaha

# 196
  • Мнения: 13
Мила благодаря Hug
Аз междудругото си спретнах и една моя си със снимки от нета на уордски док и стана много готина. Пък и се позабавлявах докато си търсех картинки

# 197
  • Мнения: 287
svetli333,

от какво те е страх?Отговори си първо на този въпрос.Ако най-големите страхове ти се сбъднат какво би станало? Дали то ще е толкова фатално колкото си го мислиш?

Тези които живеят с чувството на съжаление живеят в миналото, тези които живеят с чувството на страх живеят в бъдещето.А нашия живот трябва да го живеем "тук и сега" . А точно "сега" едва ли има нещо толкова страшно което да те изкарва извън равновесие.
Да живеем "тук и сега" ни учи медитацията.Не случайно вече се използва в клиниките като средство срещу депресията.И не става въпрос за някакви езотерични медитации, просто да се научиш да се отпускаш,да концентрираш вниманието си върху това което става с твоето тяло - дишане, усещания - "тук и сега".

Не оставяй животът ти да мине в страх за нещо което евентуално може да се случи в бъдещето, не разчитай само на лекарствата,те са само "патерици ". Ако много се вторачваш в облаците ,просто ще пропуснеш да видиш слънцето.

Последна редакция: нд, 14 ное 2010, 20:18 от nikolexa

# 198
  • Мнения: 21

Единственото, от което можете да се страхувате, е страхът да се страхувате. Ужасът от страха е единствената опасност. А всички знаем, че онова, от което най-много се страхуваме, никога не става!"
  
Тайните на аурата Т. Лобсанг Рампа

# 199
  • София
  • Мнения: 2 840
Момичета, без съмнение всякакви медитативни техники са полезни в такива случаи. Идентифицирането на конфликта - също. Но има състояния, които трябва да се консултират със специалист, защото човешката психика е крехка и бидейки натоварена, да бъде натоварена и с очакването да се самоизлекува, а то да не се случва, само задълбочава състоянието. Хората с депресии и панически разстройства не бива да се самообвиняват и за това, че не успяват да се справят с проблема си. Те има нужда от помощ, за да могат правилно да насочат собствените си сили за лечението.
Медикаментите, за които говори Светли, доколкото схващам не са някакви антидепресанти и такива за лечение на психически проблеми, а са валидол и нещо от сорта, като към тях също развива психическа зависимост и страх да не остане без тях. Т.е. тук говорим за някакъв комплекс от фобии, паническо разстройство и разни съпътстващи тревожности, които трябва добре да се диагностицират и да се проведе адекватна терапия, за да бъдат изчистени. Сама, с книгите за самопомощ, няма да се справи. Все пак и тези книги са написани от терапевти, които имат клинична практика и работят с пациенти. Това е логчиното и препоръчително поведение в такива случаи. Ние не сме специалисти, можем да дадем кураж и насоки, да споделим личен опит, но не и да проведем лечение, то си иска специалист.

# 200
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Абсолютно вярно! Понякога дори антидепресантите са неизбежно зло, но това се решава от много, ама много добри специалисти. Друг е въпросът, че такива специалисти с лупа да ги търсиш и шансът да попаднеш на  некадърник е значителен.
Светли, успех в търсенето и лечението Hug

# 201
  • София
  • Мнения: 369
Клонка, благодаря, че споделяш!  yes thumbsup  много ми допадат писанията ти  Peace

# 202
  • Мнения: 63
Здравейте  Stop днес докато случайно си търсих материалчета относно книгата "Излекувай живота си" .. попаднах на архив на темата.. много ми харесва..ще се възползвам от материалите и се надявам скоро да се запозная по-подробно с темата .. Благодаря ви..  Peace

# 203
  • София
  • Мнения: 2 840
Абсолютно вярно! Понякога дори антидепресантите са неизбежно зло, но това се решава от много, ама много добри специалисти. Друг е въпросът, че такива специалисти с лупа да ги търсиш и шансът да попаднеш на  некадърник е значителен.

Какво говориш, то направо си е висш риск да се довериш на някого, за когото нямаш изключителни гаранции. НЯма да забравя майка ми един до какво състояние я доведе. Жената, на отговорен пост, със съответната емоционална натовареност, безброй ангажименти, стрес, изобщо, пълна програма, беше получила някакво стягане в гърдите, замайване и от сорта. Не откриха физиологична причина и минаха към успокоителните. Е, хубаво, всички ги вземали, нали всичко било на "нервна почва"/егати диагнозата/, но жената беше на път да се чалне тотално - изтръпване на крайниците, тотално схващане, удебеляване на езика...като се оцъкли - не може да спи, изпада в състояния на паника, абе...направо кошмар. И от цялата работа се тръшна, почна да казва "край, аз полудявам, пия лекарства, а вместо да съм спокойна, аз се влошавам, сигурно ще вляза в лудница..." На ръба беше. Че като подхванах аз листовката, чета, чета, а там - симптом до симптом - нейните, като странични явления. Насилствено й ги спрях, та се съвзе за няколко дена. И до днес го помни с ужас тоя случай. А лекарят й искаше да й включи още лекарства, че тези не й помагали. Е, щеше да я вкара в психото, ако го беше послушала. Или щеше да я убие...
Така че...неслучайно аз препоръчвам работа с психолог, ако той не помага, като краен вариант - психиатър, но наистина трябва да е много добър, иначе направо си е руска рулетка...
А на майка тоя беше невролог, дето й назначи "лечението", нали всички са специалисти... Sick

Били-сан, радвам се, че споделеното от мен не те отегчава, аз откривам смисъл в споделянето на лични преживявания, приятно ми е, че и друг открива нещо смислено в това.

# 204
  • Мнения: 440
Благодаря на всички Peace
Установих че като споделям с вас,ми става по-леко - свикнала съм хората да се подиграват когато чуят за страховете ми и затова предпочитам да мълча.Тази вечер докато се къпах си повтарях,че водата измива всичките ми страхове,май подейства.Излязох освежена.Преди няколко месеца бях съвсем нормален човек,пътувах често,излизах сама и нямах никакви притеснения.Явно има причина за това ми състояние,която в момента ми убягва,но се надявам всичко да премине.По принцип съм по емоционален човек,може и това да оказва някакво влияние.
Лека нощ на всички и още едно голямо БЛАГОДАРЯ!!!

# 205
  • Мнения: 620
ето една молитва от психотерапевт Орлин Баев за паник атаки, Орлин е изключително светла личност. В друга тема се шегувах с една потребителка, че го цитира непрекъснато , но ето че и аз ще го направя. Орлин пише в Порталът, има линк на първа страница към това светло местенце.



Молитва при панически атаки

Господи, аз знам,че Ти си великият, а аз малък, затова научи ме, че имам право да греша – защото това е моят земен път, защото само така мога да се уча!

Господи, Ти си рекъл да не се борим против злото – затова моля Те научи ме да приемам моя страх с любов и търпение – само така той се превръща в смелостта на постижението!

Господи, моля Те научи ме да възлюбя страха си!

Господи, аз знам, че Ти винаги си с мен! Нека с Твоята любов се науча от ден на ден да поемам все по-големи и трудни рискове!

Мили Боже, моля Те научи ме да извличам
силата от своя страх!

Господи, моля Те научи ме да се обикна безусловно, да се приемам и да си вярвам – защото знам,че съм част от Теб!

Господи, бидейки неотделима част от Теб, аз знам, че моите избори и решения са важни – затова аз знам, че имам право да заявявам желанията си, мненията си и ако е нужно смело да заявявам НЕ!

Господи, моля Те научи ме да не се оправдавам и обяснявам пред другите, защото си вярвам – вярвам в Божественото в себе си!

Мили Боже, учейки се в това земно училище, нека да бъда адекватен на неговата вибрация – моля Те научи ме на права мисъл, логика и здрав разум и нормална здрава агресия!

Боже, моля Те нека успявам да рафинирам своя любим страх до воля и мотивация за постижения, да го приемам и трансформирам неговата сила в действена смелост!

Господи, аз знам, че за да са щастливи другите около мен, е нужно аз да бъда щастлив – затова, моля Те научи ме да постигам и отстоявам своето щастие!

Господи, моля Те научи ме да виждам доброто в себе си, другите и самия живот!

Нека Твоето щастие и радост заживеят в мен все повече от ден на ден!

Господи, нека Твоята вяра и любов станат моя същност!

Господи, моля Те научи ме да си вярвам!

Боже, моля Те заживей в мен и нека горивото на моя страх се трансформира в Твоята любов и светлина!

Научи ме на това!

Да бъде твоята воля, Отче!

Амин!

В молитвата са включени главните настройки и психични движения, нужни при сприятеляването с и трансформирането на паническото разстройство! Прави се връзка между подсъзнанието и свръхсъзнанието. Паническото разстройство е тук, за да ни нашепне, че имаме нужда да осъзнаем и оцялостим… Себе си! Няма борба, няма отричане, но приемане, любов и смирено прегръщане на страха! Само така той се сублимира до спокойно щастие и смелост!“

Последна редакция: нд, 14 ное 2010, 23:04 от humanis

# 206
  • Мнения: 572
И аз да не остана по-назад си направих виртуална карта на желанията  newsm47 . Благодаря, nvesela ! Така и не стигнах миналите два пъти да си я сътворя, но преди малко се забавлявах искрено под зоркия поглед на малкия  Grinning !

Момичета, преди няколко седмици исках енергийна помощ от вас за мъжа ми (ако си спомняте), защото им бяха казали, че пак ще ги правят на половин работен ден и аз много се бях притеснила, че няма да можем да се оправим с парите. Миналата седмица са решили, че засега няма да им променят работното време !!! Благодаря на всички ви за прекрасното отношение  Heart Eyes ! Резултат има ! И дано нещата продължат да се нареждат по най-добрия за нас начин  Peace .

Светли, намирай си занимания докато си сама. Направи си график със задачи за деня. Да изчистя, да купя нещо от магазина, да прочета или напиша нещо, да си направя упражненията. Ангажирай съзнанието си с дейност. Излизай в парк, в градинка на разходка винаги когато имаш възможност. Имам позната която също в един период не можеше да излиза от в къщи. Сега ходи на работа и пътува в чужбина. Няма място за подигравки. Само който не го е изпитал не знае колко отвратително е. Аз също преживях нещо подобно преди години. Бях затворник 3 месеца. После ми писна и започнах да се уча да ходя - буквално. Първо излизах да изхвърля боклука всеки ден. После и до магазина за хляб. Бавно и славно. Крачка по крачка. След това на кафе с приятелка. После до близкото пазарче. После се появи скъпия  Laughing и набързо ме излекува. Та след това и родих, и в чужбина ходих, и всеки ден съм по 2 часа в градския транспорт. Но и сега от време на време си имам проблемите. Особено ако се заседя сама. Мисли позитивно, логично и бъди смела! И това ще мине!  Hug

# 207
  • Мнения: 14
Единственото, от което можете да се страхувате, е страхът да се страхувате. Ужасът от страха е единствената опасност. А всички знаем, че онова, от което най-много се страхуваме, никога не става!"


Става и още как, аз го изживях с детенце преди година и половина. Още се събуждам с кошмари от това което се случи. върху детенце сде сбъднаха най- големите ми страхове.

# 208
  • Мнения: 1 346
Добро утро момичета!
Желая ви днес най-прекрасният ден, нека е начало на най-прекрасната седмица!
 
Като чета за страховете и започнах да се сещам за вече забравени мои страхове, които ми се стоварваха един след друг до неотдавна, бяха ме докарали до паника, страх от излизане, броене на всичко-примерно три пъти да  направя еди си какво, да скъсам домакинската хартия по определен начин, за да ми върви, с една дума денят ми беше станал ред от броене и измислени правила...до момента в който не открих в интернет пространството, че това си е вид депресивно състояние и име си имаше. Това така ме уплаши, че веднага се взех в ръце и си казах, че аз съм напълно здрав и пълноценен човек и желая всичко най-добро на неприятелите си и в този миг ги зачерквам от съзнанието си.
Вече съм ги забравила тези неприятности, никому не съм ги споделяла поради срам, дори сега като ги разказвам, като че ли не са ми се случвали, вече съм ги надживяла и мога спокойна да ги споделя, за да помогна на някой друг.
Бях прочела една мъдрост "Един възрастен човек споделил "Много лоши неща съм имал в живота си, повечето от които не са ми се случили". Тази приказка също много ми помогна, повтарях си я многокрактно. Не веднъж съм попадала на думи, от каквото най-много те е страх го привличаш, но също от опит се научих, че обикновено страховете са напразни и че те по-скоро никога няма да ти се случат, тук има и противоречие, което може би има своето обяснение.

Вярвам, че днес е ден пълен с чудеса за всички ни!  bouquet  bouquet  bouquet

# 209
  • Мнения: 4
Добро утро!

Желая ви днес най-прекрасният ден, нека е начало на най-прекрасната седмица!
Благо-Даря!  Hug И на теб също!

svetli333, споделяй, мила! Колкото и където сметнеш за добре! Изливай си мъката, ако това те кара да се чувстваш по-добре! И най-важното, за да не мислиш за страховете си мисли за други позитивни неща, чети книга, гледай филм, и пр. И аз смятам, че в борбата с негативните мисли основното оръжие са позитивните! Използвай го! 

Не веднъж съм попадала на думи, от каквото най-много те е страх го привличаш, но също от опит се научих, че обикновено страховете са напразни и че те по-скоро никога няма да ти се случат, тук има и противоречие, което може би има своето обяснение.
Интересно противоречие, ще се радвам да прочета повече за това, че страховете са напразни и никога няма да ти се случат...определено напоследък появи ли се в главата ми лоша мисъл или страх ги гоня по най-бързия начин и се старая мястото им да заемат положителните.

Лек и усмихнат ден, момичета!

Общи условия

Активация на акаунт