На половин годинка става вече МАЙското човече! №11

  • 21 214
  • 738
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 167
Оф,аз как се паникьосах денска  Cry.Побърках се.Наобед хапнахме пюренце(6 ден ни е)картоф и морков.Картфа домашен,морков на Гербер за захранване смесени двете общо около 60 гр .Хапна с удоволствие  след, което хапна кърмичка .Това към 12:30ч.И към 15 часа бяхме на разходка,повърна  Sick ама много нещо, къде го е побрала  newsm78,,цялата тя беше изцапана ,количката ,после и аз.Бяхме се разделили с Таничка и другата друшка замалко ,а аз изчаках мъжа ми да влезнем в един магазин и той я видя ,че е повърнала без да разбера.Бяхме с колата и тръгнахме да се прибираме, но отидох до Танчето да взема правен сапун ,че този морков как се пере, а беше всичко много изцапано.Докато се кача мъжа ми каза че пак е повръщала много,като слязох от колата пак,после и се гадеше и позиви за повръщане, в къщи я преоблякох и после пак повръща и всичко все пюре.Какво и стана незнам.Звънях на личната обясних всичко, тя нищо не ми каза кой знае какво  #Cussing out  каза да съм и давала глюкоза или вода да не се обезводнила и пита дали имала Т  ,нямахме въобще даже леко хладна беше и да не съм я хранила поне до 18ч.И на друга звънях тя вика да давам някакъв гранулиран чай,а тя пък до 20ч  да не яде и почти нищо не разбрах какво може да  е  и е, не било необходимо да я водя.Абе.......луда работа.Дали може да е някаква реакция от моркова или е прияла след това с кърма незнам-голямо повръщане беше.Много се уплаших.Каква трябва да е реакцията на детето, което не му понася накакъв зеленчук знаете ли.?Четох .но все някакви общи неща, от които не срещнах нещо да разбера.А и нещо около устичката е доста червена дали от вятъра или....Докато пиша ,чувам баба й е на гости и вика  сигурно са я урочасали,аз си мисля дали не е накаква реакция на кърмата с пюренцето ,защото вчера хапнах три скилитки чесън със прясно зеле. newsm78.А не е и акала от събота сутринта и това да не е причина да се е насъбрало много в стомахчето ли?След баня мисля да използвма тернометърчето да се изака(никога не ни е помагал този метод,но да пробвам).А и водичка казаха да и давам ,а не я иска(нали не пие)Спа два часаи сега играят с едно шише с баща си-спокойничка е и мисля да и дам след около 30 мин да хапне ,средно на двата часа които ми казаха.

# 256
  • Sofia
  • Мнения: 4 396
М е г и, аз четох,ч е цвекло се дава по-нататък. Понеже често правя за нас, един ден специално проверявах  Peace

А от кога, можеш ли да кажеш?

Аз гледам тази и тази таблица (не помян кой точно ги пусна, но си ги запазих) и според тях към 10-12 месеца  Peace Кореноплодните събират най-много нитрати. Поради тази причина аз не давам купешки моркови и картофи. С цвеклото е същото. Ние "дъртите" ги ядем, включително и Габи, з'то от някои неща не можем да се опазим  Embarassed

По-късно ще се включа подобаващо  Mr. Green

# 257
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Да, виждала съм ги тези таблици. И още много други, има много неща из нета. И все различни. А това за кореноплодите и аз го четох. Затова давам домашни картофи и готово пюре от моркови... т.е. каквото нямам домашно, давам пюре, а не направо от щанда със зеленчуците.

# 258
  • Мнения: 32
ПРиветче и от нас Simple Smile

лилка
, сега видях че си питала за маратонките на Цветето - от джъмбо съм ги купила - струваха 2 лева Simple Smile


ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКОВЦИ - ГОЛЯМАТА БАНДА - ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ Simple Smile

# 259
  • Мнения: 1
Оф,аз как се паникьосах денска  Cry.Побърках се.Наобед хапнахме пюренце(6 ден ни е)картоф и морков.Картфа домашен,морков на Гербер за захранване смесени двете общо около 60 гр .Хапна с удоволствие  след, което хапна кърмичка .Това към 12:30ч.И към 15 часа бяхме на разходка,повърна  Sick ама много нещо, къде го е побрала  newsm78,,цялата тя беше изцапана ,количката ,после и аз.Бяхме се разделили с Таничка и другата друшка замалко ,а аз изчаках мъжа ми да влезнем в един магазин и той я видя ,че е повърнала без да разбера.Бяхме с колата и тръгнахме да се прибираме, но отидох до Танчето да взема правен сапун ,че този морков как се пере, а беше всичко много изцапано.Докато се кача мъжа ми каза че пак е повръщала много,като слязох от колата пак,после и се гадеше и позиви за повръщане, в къщи я преоблякох и после пак повръща и всичко все пюре.Какво и стана незнам.Звънях на личната обясних всичко, тя нищо не ми каза кой знае какво  #Cussing out  каза да съм и давала глюкоза или вода да не се обезводнила и пита дали имала Т  ,нямахме въобще даже леко хладна беше и да не съм я хранила поне до 18ч.И на друга звънях тя вика да давам някакъв гранулиран чай,а тя пък до 20ч  да не яде и почти нищо не разбрах какво може да  е  и е, не било необходимо да я водя.Абе.......луда работа.Дали може да е някаква реакция от моркова или е прияла след това с кърма незнам-голямо повръщане беше.Много се уплаших.Каква трябва да е реакцията на детето, което не му понася накакъв зеленчук знаете ли.?Четох .но все някакви общи неща, от които не срещнах нещо да разбера.А и нещо около устичката е доста червена дали от вятъра или....Докато пиша ,чувам баба й е на гости и вика  сигурно са я урочасали,аз си мисля дали не е накаква реакция на кърмата с пюренцето ,защото вчера хапнах три скилитки чесън със прясно зеле. newsm78.А не е и акала от събота сутринта и това да не е причина да се е насъбрало много в стомахчето ли?След баня мисля да използвма тернометърчето да се изака(никога не ни е помагал този метод,но да пробвам).А и водичка казаха да и давам ,а не я иска(нали не пие)Спа два часаи сега играят с едно шише с баща си-спокойничка е и мисля да и дам след около 30 мин да хапне ,средно на двата часа които ми казаха.


И на нас ни се случи същото, че и аз се по ошашках. На обяд си хапна пюре от тиква, сладък картоф и брокули аз и го правих и то не за първи път. Тръгнахме към карфур към 16 часа , повърна доста. Реших че е преяла защото тя си хапва доста около 200мл. Тъкмо стигнахме повърна още повече, и докато се преберем още на двапъти по малко, с постоянни позиви , направо и се повдигаше яко. Преди малко реших да и дам малко млекце, цокна две глутки и тех повърна, после вода пак същото. Заспа и след малко изплака, пак и се повдигаше. Постоянно я пипам не е топла. Незнам какво става, реших че е някакво вирусче.

# 260
  • Мнения: 356
От срещата на 11.11 от моите снимки има само една читава http://may2010.snimka.bg/other/sreshta-11-11-2010.548374.21444291    Blush на следващата среща ще си взема батерии  newsm26
Дани от днес се мъчи да стои седнал и му е много интересно  newsm09
Честита половин годинка на голямата група да са ви здравички мъниците   bouquet

# 261
  • Мнения: 362
  Лилка,Рори не изключвайте вируса с повръщане и разстройство,сега върлува доста.В градината на синковеца почти всички  деца минават през него в мимента.Има едни холеопатични свещички-Вомитосхил и стават за нашите бебета.Таня мина вече през този вирус заразена от брат си.Слагах и тези свещи и капсули Линекс(също са много добри) за регулиране на чревната флора.Да допълня,че има и една лечебна Хунама може и като мляко може и като каша да се прави,Таня не я хареса обаче.Дано да е само моментно Praynig
  Ние сам долу горе добре,като изключа че и двамат пак са с хрема ooooh! имам чувството,че постоянно са с хрема,вдигнах ръце вече Crossing Arms
   Честита половин годинка на всички малки-големи деца на днешния ден  Heart Eyes

# 262
  • Мнения: 1 167
По спокойно ми е вече.Хапна си но и дадох само малко около 10 мин.,да не се почне пак.Сега си гука ,пее ,вика, малко помрънква.Дано не се повтаря.
 
ПРиветче и от нас Simple Smile

лилка
, сега видях че си питала за маратонките на Цветето - от джъмбо съм ги купила - струваха 2 лева Simple Smile


ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКОВЦИ - ГОЛЯМАТА БАНДА - ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ Simple Smile

Аз като бях в София преди да се роди малката ги купих и аз за 2 лв,но от друг магазин .До джъмбо има една Била ,а над нея пресичаш улицата и там имаше някакъв голям магазин -Детски свят ли беше  newsm78.Ние тук нямаме Джъмбо Sad.Аз купих едни направо за прохождане -буйки

# 263
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Внимавайте с вирустите. Ники досега от никое пюре не е повръщал, но той яде по малко. По-добре утре карайте на кърма/АМ и вода, за да не дразните стомаха и да предотвратите обезводняване. А още повече, ако ги бори някакъв вирус децата трябва да се спре захранването с нови неща.

# 264
  • Мнения: 9
Добър вечер!

Днес правих кисел за първи път.Берин излапа цялата си паничка,много й хареса Peace.Доволна съм,поне ще има с какво да разнообразявам следобедното хранене,че много се запича от тези каши  Crossing Arms


Нашият тати още е в болница,има вероятност утре да го изпишат.За сега е на инсулин.Чакаме резултатите на най-важните изследвания, от които ще стане ясно дали ще продължи така или ще е на хапчета.

Карате ме да се замисля за този Оражел.Ани кажи от кой продавач ги поръча?

Честита месечинка на групата Hug

# 265
  • Мнения: 17
 
Честито на месечинковците днес , нека  растат здрави и засмени, обгрижвани с много любов  Hug  bouquet Hug
  [/size]

Аз по този повод направих на Светли днес половин торта , нали е половин годинка  Wink Получи се добре и на вид и на вкус , почерпете се и вие   Hug




Не съм ви чела от няколко дни и ще се опитам да видя какво сте си бъбрели, та затова толкова от мен за сега , лека вечер !

# 266
  • Мнения: 9
 Mr. Green Таничка страхотна идея PeaceМного добре изглежда тортата ммм eat

# 267
  • Мнения: 91
Честита половин годинка на месечинковците!Да са здрави,весели и засмени   bouquet
Чопи,ние имаме такъв стол за хранене на МАГ!Много съм доволна от него.Супер е удобен.Определено няма да сбъркап ако си го поръчаш  Peace
Лилче,дано всичко с Рали е добре  Praynig
Спири,дано утре изпишат мъж ти и да се оправя по-бързо  Praynig
Таничка,тортата изглежда много вкусна  Heart Eyes Искам и аззззз  Hug
Малини,ето линкчето на промоцията на Памперс: http://www.pgbalkans.com/bu/pampers_loyalty_reg.asp
Да се похваля,че на Ади венеца на долния кучешки зъб и е подут и драска....Утре,вдругиден чакаме вече зъбето.Ще е като вампирче  Mr. Green

# 268
  • Sofia
  • Мнения: 4 396
Лилка, Rorii, дано да не е вирус, а да е от преяждане. Все пак наистина утре карайте само на мляко и ако повръщането продължи, свещичките са вариант, за да не се обезводнят  Confused
Spirito, стискам палци за мъжа ти  Praynig Praynig Praynig ТОВА беше листинга за Оражела, но сега като видях какво продава този продавач, чак срам ме хваща  Shocked ooooh! Embarassed
Тани4ка, страхотна торта  Peace И KikiNiki е спретнала чудесно печиво за малкия юнак  Peace
Злати, честито зъбенце  Heart Eyes Заслугата за гелчето е на Мариелка  Laughing Наистина помага  Peace Наслаждавай се на почивката при мама и тате, а и те да се порадват на малката гъбка  Heart Eyes

Ние днес пак хубаво се разходихме в парка  Peace Преди това отрязах 1/2 педя коса и след като утре си оправя сбъркания цвят, може и да заприличам на човек  Mr. Green Praynig Крисе-писе има 2 чертички отдолу, които се виждат все по-ясно. Тя каточели се поуспокои - хапва си, смее се, подскача и седи доста стабилно вече  Peace

Хайде лека и мека от мен   bouquet

# 269
  • Мнения: 0
Привет от нас  с Каролина  Hug

Пропуснахме някоя и друга темичка  Embarassed ,но отсега ще гледаме да сме по-редовни.
От месец не можем да се отървем от гости,а и в идните седмици ще идват още и така ще е до 14-ти декември-после спокойствие  ooooh! То ние ги каним,но те пък взеха ,че се изсипаха всички по едно и също време

Честито на всички наборчета-да са ни живи и здравички и много да ни слушкат.
Ние за първи път нямаме торта за месечинката ни,защото чичо Пиер Дюкан НЕ позволява,за сметка на това се почерпихме с трици и пилешко месце  Crazy

Прочетох малко по-диагонал новата темичка.
малини-и нашата пиполина не пълзи,не обича да стои по корем,а и досега( с  много усилия)ми се е обръщала само броени пъти от гръб по корем  ooooh!

madelix-много съжалявам за случилото се,дано нещата се оправят  Praynig

Разгледах малко снимчици в албума-най-сладките бебоци с най-красивите мами-чудни сте  Hug

За захранването аз тотално оплесках всичко-захранихме се преди 2-седмици с оризова каша,от там продължих с домашно направено пюренце от морков,но не го хареса ама никак.Тук рядко мога да намеря пюре само от морков или от тиква,картоф т.е да съдържа само един зеленчук,плод...Накупихме и всичките пюрета на Хип и хеинз от 4-6 месеца и досега е хапвала-банан,ягода,круша,ябълка,спанак,пилешко,морков,картоф и оризова каша.Всичко яде особено ако е плод.
Дали да продължавам с тези пюренца ,който ги водят за първия етап на захранването т.е от 4-6м докато не опита от всичко или да сменя подхода  newsm78



Общи условия

Активация на акаунт