Докога давахте АМ?

  • 5 079
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 569
Здравейте! Simple Smile Докога давахте на децата си АМ? Има ли сред вас мами, които в даден момент са минали само на айрян/прясно мляко? След като дъщеря ми се отби на 1г 1м разходите ни за АМ нещо взеха да ни идват нанагорно.   Thinking По принцип съм против заместването на АМ с кис/пряс. мляко, дори след годинката, тъй като съм на ясно, че не са взаимно заменяеими. (Всяко дава на детето различна 'полезност'.) Но все пак реших да питам и вас как сте процедирали.  Thinking

Моля модераторите да НЕ местят темата при 'кърмене и млека', тъй като се надявам тук да ми отговорят майки вече минали по тизи път.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Давам АМ и сега, сина ми е на 5г. 7м. Когато стана на 3г. реших, че може да пие прясно и така почна да пие по малко и от него, но си продължи и с АМ. След година някъде спрях да давам пр.мляко по здравословни причини и сега си кара само на АМ за деца над 2г., пие и айран/кис.мляко. По мое мнение е хубаво да даваш докато детето го пие, освен ако нямаш сигурно домашно пр.мляко, което да даваш но след като поотрасне още малко.

# 2
  • Мнения: 4 335
Темата е обсьждана стотици пьти Wink
Давам все още и няма да го спра,докато детето ми го пие.Яде много кисело мляко,пие айрян,прясно много не обича,но АМ няма да го заменя с друго.

# 3
  • Мнения: 54 413
Аз давах АМ до година и малко , след това замених с кисело . Прясно мляко не съм давала самостоятелно , само в кремове , мляко с ориз . Но дъщеря ми е на 11 години , тогава беше друга схемата за захранване  Peace .

# 4
  • Мнения: 150
Дъщеричката ми ще стане на 3 годинки след 2 месеца,но всеки ден пие АМ. Прясно мляко не харесва много,но кисело и айрян обича. Въпреки това,мисля да й давам АМ до когато иска.

# 5
  • Мнения: 1 569
Темата е обсьждана стотици пьти Wink

Много теми са обсъждани стотици пъти и ще продължават да бъдат обсъждани. Явно не съм хванала такава тема откакто съм бг мама потребител, а сега тази тема ме вълнува. Simple Smile

Благодаря за отговорите, които съм получила до момента.  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 599
И моята дъщеря на 2г.+ още пие 200мл. АМ сутрин и вечер. Ще давам докато иска.
Може би ако реша да махаме нощния памперс бих махнала млякото вечер. В тази връзка - децата които пият 'вечерно' мляко успяват ли да спят без нощен памперс? То за голям човек ми се струва невъзможно.

# 7
  • Мнения: 925
Моят син от седмица и нещо започна да го отказва  Sad . Продължавам да предлагам, дано да е период.

# 8
  • Мнения: 4 335
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=471809.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=451462.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=415646.0
Ето темички,които ми попаднаха на прьв поглед,ако искаш да видиш по вече мнения Simple Smile

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Все още си го пие, а е на 3г. и 6м. Като гледам как си го търси и с какво удоволствие го пие, не се очертава скоро да го спира  Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 3 114
До годинка и 2-3 месеца.
 На 10 месеца замених Фризо 2 с Нестле Джуниър (за 1 годинка), половин година по-късно вече давах прясно мляко. Винаги избирам UHT. Продължава да пие по едно шише ( 260 мл) преди лягане.  Wink

# 11
  • Мнения: 5 577
аз давам каквото хвана, АМ ми е по-лесно за приготвяне.
когато го хвана на промоция в БИлла, не излиза по-скъпо от киселото мляко

# 12
  • Мнения: 2 090
И на двамата до около 1 годинка.

# 13
  • Мнения: 1 569
Иве7, благодаря, ще ги попрочета. Simple Smile

Вергилия, че каква е тази промоция в Била, дето АМ-то да не излиза повече от кофичка кис. мляко???  #Crazy Аз взимам Фризо 3, винаги е най-евтино в Кауфланд - 8,20 мисля беше. Скоро имаше за около 7,80 в ДМ в Кауфланд, но промоцията много бързо свърши.

# 14
  • Мнения: 7 154
До 1г. 6м.
След това започнах да замествам АМ с кисело мляко.

Общи условия

Активация на акаунт