Бременност и запек!!!!!

  • 5 185
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 183
Аз нямах такъв проблем, но все пак още в на4алото на бременността лекарят ми ме посъветва да хапвам пове4ко сушени сини сливи, ако имам запек.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Аз се оправям с  две кивита сутрин на гладно, или прясно мляко на гладно.

# 17
  • Мнения: 175
Здравейте, и аз имам същия проблем, особено след като ми изписаха и желязо, че ми бил нисък хемоглобина. Засега проблема го решавах с ябълки за закуска, но  с това желязо вече и те не ми помагат. Обадих се и питах какво да правя а сестрата ми препоръча да си варя някаква билка - зърнестец, много помагала. Не съм привърженик на разслабителните чайове, защото след това си докарваш едни доооооооооооооооооста лениви черва и няма оправяне цял живот. Simple Smile

# 18
Една чаша топла вода на гладно сутрин  доста помага. Също така яденето на киви, пиене на кисело мляко ...

# 19
  • Мнения: 5 103
намерих златните хапчета за този проблем.
хомеопатични са и са просто супер.
натурал сенна.на мене ми действат превъзходно.

# 20
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Пробвай сутрин мюсли със сушени плодове в кисело мляко или чай - доста вероятно е да ти помогне, а пък е и много полезна закуска  Wink
Точно така си решавах проблема и аз, само че беше с прясно мляко Laughing....много вкусно освен това!!!

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 576
Преди да забременея имах този проблем. Бях станала специалист по разни илачи. Зърнастеца е нещо ужасно, така болят червата, че ми се ревеше. Сената ваобще и не ми помогна. Има един китайски чай, който е много добър. Лошото е, че всякакви такива работи са лоши за бебчето, поне така ми каза мойта лекарка. Истината е многото плодове и зеленчуци, но трябва да се ядат редовно. По време на бремеността, вследствие на антибиотик, имах този проблем и докторката ми даде Дуфалакс.  Бавно действа, но накрая проработи!  Crazy

# 22
  • Мнения: 992
на мен много добре ми действа кафе с мляко,опитвала съм киви,круши ,но без резултат,така че си пия по едно кафе сутрин и нямам проблем.

# 23
  • Мнения: 949
Моята наблюдаваща докторка ми препоръча Дуфалак.

# 24
  • София
  • Мнения: 532
Аз закусвах мюсли с прясно или кисело мляко. Няма грешка! Laughing

# 25
  • Мнения: 4 422
Меган на мен лично нито крушити,нито кивито,суш. сливи,сладко от рози и от смокини,мляко,топла вода с мед нищоооо не ми помага .пълен кошмар в началото ядях  половин шоколадче комфорт,но и то спря да помага,а разбрах,че не дават за бременни това..Сега съм решила проблема с ДУФАЛАК ,но трябва да се взема всеки ден и ефекта не е моментален.А от тия чайове 1-вата бременост имах адски болки в корема..

# 26
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Има едно чайче на Блевит против запек, мноого помага (поне на мен, докато бях бременна).
Иначе тиквата много разхлабва, сини сливи (ако успееш да намериш) и мнго течности.
Поне при мен това вършеше работа.
А прясно мляко пия само с какао, иначе ми е супер противно Embarassed

# 27
  • Мнения: 4 370
Аз пия дуфалак! Като изпия един пие се ве4ер, и после около 2-3 седмици всичко е наред . Като казвам наред ходя през 2 дена. За мен това сега е нормално, защото много повръщам  и прдеполагам че не остава много в корема ми!

# 28
Накисваш 2-3 сушени смокини в хладка вода през нощта е сутринта ги изяждаш.
Действа безотказно! Grinning

# 29
  • Варна
  • Мнения: 758
В началото ми помагаше Дуфалака (Aniii пише, че го е пиела веднъж на 2-3 седмици, което ми изглежда странно. Аз го пиех всяка сутрин с малко топло мляко, но може и с вода или чай. Иначе е гадно) Като почнах да пия желязо спря да ми действа и така и не започна да действа отново. Сутрин пия кафе с / и много мляко (300-500 мл.) После закусвам овесени ядки или мюсли с прясно мляко, нарязана на ситно ябълка и подсладени с мед (по едно време подслаждах със сладко от рози). Опитах и да пия сок от рози.
Тази година крушата ни роди доста та и круши похапвах.
И с Импортал опитах (той ми помагаше преди бременността)
Напъвам се  Sick  #Crazy почти всеки път като вляза в тоалетната защото са ми обяснявали, че и това можело да помогне.

И НИЩО!!!

НИЩИЧКО!!!

Котката ми ака повече от мен   Close Cry
Последно си купих Фенолакс. На следващия ден корема ми щеше да се пръсне и болеше ужасно и не мисля да опитвам с второ хапче.
Може би това с катеренето по тоалетната чиния ще помогне  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт