Оправдано ли е да градиш щастието си върху чуждо нещастие?

  • 44 304
  • 1 535
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 537
Мога да разбера мотивите на въпросните хора, но това не значи, че за мен важи същото и бих го направила. Принципно не съдя никой, всеки си има глава на раменете и сам преценява за себе си и своите наследници.
Юличка, моят мъж до скоро мразеше брат си от втория брак на баща си. Как според теб е живял толкова години с мисълта, че баща му има дете от друга жена? Не драматизирайте нещата, те никога не са толкова сложни, колкото си ги правим самите ние.

# 16
  • Мнения: 5 370
Ситуацията, хм, е доста сложна, но вече съм споделяла, че познавам мъж с деца, големи, от 2 жени. Не искам да определям кой кум, сват, кой на булката - брат. За мене, обаче, по-голямата вина в случая е на мъжа и ще се мотивирам защо.

 Да правиш секс с различен от твоя партньор, иди-доди. Но да го правиш непредпазено, буаааа, толкова болести, вируси, гъбички...че и ДЕТЕ! Чудя се в случая на безотговорността на правилите го, но...всеки си има глава на раменете, в крайна сметка. Айде, любовница, хубу, но колко от тях си направиха изследвания, преди да направят дете?

За имотите няма да навлизам в дълбоки води, мене най-вече горепосоченото ме отблъсква, щото съм параноик на тема зарази. Sick

# 17
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Като се замисля, то май всеки в един момент кове щастието си върху нечие чуждо нещастие. Постоянно стават такива неща. Например някой има щастлив брак, всичко е тип-топ, но да речем, в един момент среща онова, което цял живот е търсил подсъзнателно. Или пък друг пример - някой обича половинката си до полуда, но я наранява непрекъснато, да речем, с безпочвена ревност, кръшкане или нещо подобно. Пак единият е нещастен за сметка на другия. Доста е сложна ситуацията, да.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Дори и "любовница" подлежи на доуточняване. В единя от близките ми случаи "съпруга" е онази, с която той сключи брак, за да има права върху детето. Но реално обичаше и продължава да обича друга.
Е като обичал и продължава да обича друга, ЗАЩО е правил секс и съответно забременил "съпругата"?!?!?!?! Такива неща не ги разбирам.

# 19
  • Мнения: 1 092
Аз също мисля, че мъжът е този, който има най голяма вина. Ако мъжът ми направи дете на друга ще търся отговорност само и единствено на него. Това дали тя е решила да убие детето си или да го роди си е нейно решение. Лично аз съм против аборта и смятам, че случайно станалото дете от любовника по добре да се роди и да се отгледа с възможно най-голяма любов...
Друг е въпроса, че не вярвам, че децата стават случайно! Т.е поне един от двамата е бил с алтернативата за дете... И тук варианти и вариации много. Няма едностранен отговор на този въпрос, няма "коловози" и еднотипност. Всичко е много различно в конкретната ситуация..
Лошото е, че от това страдат децата - били то на любовницата или на съпругата.. Най-често всичките. И лошото е когато се възпитат да мразят брат си/сестра си защото той/тя е дете от брака/извънбрачно дете - "другото дете"

# 20
  • Мнения: 702
Добреммм, съгласявам се с вашите гледни точки.
Но, защо любовниците, визирам само една част от де, толкова държат мъжете им да нямат контакт с децата си от брака? Питам, понеже не са малко случаите, в които бащите прекъсват всякаква връзка със старото семейство. Защо след като са постигнали щастието, което са желали, не насърчават мъжете да се грижат и за първородните си деца?
Оставам с убеждението, че изпитват някаква спортна злоба и злорадство, а също така се и чувстват победителки в дадената битка. Според мен, в такава битка всички са губещи, най-вече децата, независимо от коя жена са родени.
И защо след като не злобеят и не искат нищо от мъжа, а изпитват само чиста любов, след като забременеят и видят, че мъжът не иска детето вече, започват да го съдят за издръжки, да го преследват, да се опитват да съсипят, това, което той досега е градил със законната си жена? Това не е ли наранено его? newsm78 Нещо като : Ще видиш ти сега!!!

За съпругите не мога да коментирам, понеже ъщо има всякакви. Има такива, на които им е удобно и си траят, има и такива, които живеят в невинно блаженство и затъмнение, има и такива, които поставят мъжа на мястото му. В крайна сметка, след като тука се говори, че за да отиде мъжа при друга, значи и съпругата има вина, а всички говорим как трябва да се набляга на разговорите, нима тези съпруги са толкова смотани, че не са се сетили, че имат някакъв проблем и не са разговаряли никога с мъжете си, или въпреки това мъжете им са си правели каквото си искат, въртейки и двете жени в един омагьосан, удобен за него кръг.
Защо винаги съпругата се чувства унижена, а любовницата победителка?!
 
И да не си кривим душите, има много жени, които си мислят, че като родят дете на един мъж и ще го вържат.

# 21
  • Мнения: 5 370
Ми явно защото искат всичко само за себе си. А може би се страхуват той да не би да "даде фира", както вече се е случило веднъж, и този път с пръст в уста да останат те.

# 22
  • Мнения: 21 648
  Колкото хора, толкова и случаи. Има и такива, които описваш, има и с по-нормални отношения помежду си. Лично моето наблюдение е, че колкото са по, ааа, прости,  толкова повече злоба и негативизъм проявяват помежду си...
  Обаче за детето и връзването - да, има такива жени, но това е положението... не може да създадеш дете и да нямаш ангажимент. В тия неща няма невнимание. Щом си участвал, ангажиран си.

Последна редакция: чт, 11 ное 2010, 13:41 от Iris04

# 23
  • Мнения: 5 370
Ирис, бе умна жена си бе, их, като прочета два такива постинга и мога спокойно да ходя на обед.  bouquet

# 24
  • Мнения: 702
Ок, съгласна съм, че мъжът трябва да поеме отговорност, но защо се твърди, че жена му няма право на нищо и трябва да си тръгне? Говоря образно...
Да, всички деца имат равни права, но трябва ли децата да се изполват, като претекст за каквото и да било? Защо любовниците не искат да получат, това което се полага на децата им, а искат всичко? И защо, след като техните деца имат права, равни със законните, се опитват да прекратят всякакви връзки на БНД с първите му деца? Нали всичко се прави от любов към децата?
Дамите, които много се пънаха в другата тема, само четат тайно, тайно, не изказват мнение, само една се престраши, но в тяхната си тема са много бойни и готови да заклеймят всеки, който не мисли като тях, като злобар, а не са ли те злобарките в случая?...

# 25
  • Мнения: X
Гони те нещо, вагабонд...

Между другото, колкото съм мислила по въпроса, за любовницата винаги важи тая дума - "желана"

# 26
  • Мнения: 702
Несиха, нищо не ме гони, не се притеснявай  Hug

Така е, желана е, но защо не става "законна" щом е толкова желана ? newsm78

# 27
  • Мнения: X
Така е, желана е, но защо не става "законна" щом е толкова желана ? newsm78
еее, вагабонд, ти ако си законна, па нежелана това по- ли ще те устройва?
Важното е да си желана...в основата на всичко е нуждата ни да сме желани, от един човек, завинаги (да, доста филми гледам Laughing)

# 28
  • Мнения: 2 510
vagabond, не зная откъде си прочела подобно мнение, както и да си свидетел на подобно отношение.
Просто в това което пишеш не виждам логика.
Не виждам и как може да се прекрати и още по-малко да имаш желание за прекращаване на връзка между БНД с първите деца. Ако има такова нещо то обикновенно е от децата към бащата, защото те се чувстват пренебрегнати. Това се засилва и от отношението на съпругата към другата жена и нейното дете.

# 29
  • Мнения: 188
Дадох отговора си.Аз също мисля, че в повечето случаи съпругите настройват децата си.Любовницата, или в този случай новата жена, няма причина да не позволява на мъжа си да вижда другите си деца.

Общи условия

Активация на акаунт