Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 761 007
  • 6 490
  •   3
Отговори
# 3 495
  • София
  • Мнения: 5 200
В таханите на Тръндеви има смляни черни люспи, предполагам от слънчоглед. К'во му плащаш, ако е сусам + слънчоглед Simple Smile

# 3 496
  • Мнения: 10 685
Сусамов тахан купувам от арабските магазини.

# 3 497
  • Sofia
  • Мнения: 15 568
Идеи за качествен сусамов тахан?

Мисля, че някъде назад в темата ти написах, че ям и признавам само този на Olympos:

# 3 498
  • София
  • Мнения: 9 942
Така беше, но забравих - в Метро ли го има? Говорим за 100% сусам?

# 3 499
  • Sofia
  • Мнения: 15 568
Така беше, но забравих - в Метро ли го има?
Аз от "Метро" най-често го купувам, но мисля, че го има и на други места.

Да, така пише на етикета.
На мен ми е ужасно вкусен, също така – мога да изям половин бурканче наведнъж. Simple Smile Нищо общо с другите тахани.

# 3 500
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Някой скоро питаше за сметана без карагенан. В Била има био сметана (течна, в стъклено шишенце, стои на здравословния щанд) и според етикета няма нищо друго освен сметана вътре. 10%. И цената е прилична - 2 и нещо, мисля че е 200 или 250 мл.

# 3 501
  • София
  • Мнения: 9 942
Така беше, но забравих - в Метро ли го има?
Аз от "Метро" най-често го купувам, но мисля, че го има и на други места.

Да, така пише на етикета.
На мен ми е ужасно вкусен, също така – мога да изям половин бурканче наведнъж. Simple Smile Нищо общо с другите тахани.
Ама той е само "бял" (белен)...

# 3 502
  • Sofia
  • Мнения: 15 568
А ти уточни ли, че търсиш само "небелен"? Whistling

Имат и друг, ето.

# 3 503
  • София
  • Мнения: 9 942
А ти уточни ли, че търсиш само "небелен"? Whistling

Имат и друг, ето.
ами да, той е по-полезен...
Ами в Метро го нямат... имаше само белен (~7лв за 300г), т.е. цената е като на бутиковите БГ тахани (пак био) 🙄
Пп. Кофата колко струва?

# 3 504
  • Мнения: 19 130
Идеи за качествен сусамов тахан?
Без тези от 15-20лв за 300г бурканче. Както и Тръндеви и Савови (който е мешан според мен с фъстъчен).

Намерих едни за 11лв голям буркан, но идват веднъж месечно в Сф за доставка. Ще ги тествам другия път.
Ние взимаме от тук:
http://susamovtahan.bg/orders.html

По принцип в България само в Ивайловградско и Харманлийско се отглежда сусам и има таханджийници, където правят тахан от 100% местен сусам, който е по-добър от евтиния внос, който използват за промишленото производство, и допълнителнио го смесват с разни примеси.

# 3 505
  • Мнения: 630
ЗаСлон, може ли да споделиш от кои производители пазаруваш?

# 3 506
  • София
  • Мнения: 5 200
Kate, кое те интересува?

От района на Елхово поръчвам прясно белен слънчоглед, цена 4.50, без транспорта. Хората са от София и са избягали там, на чисто. Много е вкусен, но най-важното за мен е, че децата ядат с лъжица и питат за още Simple Smile

# 3 507
  • Мнения: 630
Kate, кое те интересува?

От района на Елхово поръчвам прясно белен слънчоглед, цена 4.50, без транспорта. Хората са от София и са избягали там, на чисто. Много е вкусен, но най-важното за мен е, че децата ядат с лъжица и питат за още Simple Smile


за млечните, яйцата и варивата се интересувам основно..
А къде намираш гръцко авокадо? Aз съм от София де..
А беления слънчоглед така ли го даваш на децата?

# 3 508
  • София
  • Мнения: 9 942
Идеи за качествен сусамов тахан?
Без тези от 15-20лв за 300г бурканче. Както и Тръндеви и Савови (който е мешан според мен с фъстъчен).

Намерих едни за 11лв голям буркан, но идват веднъж месечно в Сф за доставка. Ще ги тествам другия път.
Ние взимаме от тук:
http://susamovtahan.bg/orders.html

По принцип в България само в Ивайловградско и Харманлийско се отглежда сусам и има таханджийници, където правят тахан от 100% местен сусам, който е по-добър от евтиния внос, който използват за промишленото производство, и допълнителнио го смесват с разни примеси.
Този изглежда обещаващо. Ще се тества.
Остава лешников и слънчогледов да се налази.
Гледх ги пак Балун.. но с тез  бебешки бурканчета по 10лв ме изгубиха.

# 3 509
  • София
  • Мнения: 5 200
Гръцко авокадо от Хранскомерс и от другаде.
Боб от с. Ягодово, човекът продава на Женския пазар.
Леща от Пенови.
Нахут - свършил е, търся.
 Яйца от приятели.
Млечни -писахме много,  най-лесно е Герзовица, КОС Смолян...

Общи условия

Активация на акаунт