Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 750 578
  • 6 461
  •   1
Отговори
# 780
  • София
  • Мнения: 2 020
Попаднах на още една ферма, не съм купувала лично от нея:

Моята ферма

# 781
  • Мнения: 2 037
Вчера бях в магазинчето на ул. "Оборище" 86, в което се продават продуктите на мандрата от Смилян.
И много вина!
Видях колбаси на една фирма от района между Плевен и Русе.
Смилянското сирене е 9 лв. килото краве, 10 лева смес, 11 лева овче.
Кашкавалът е около 17 лева.
Тяхната гордост са жълите сирена, ще ги пробваме някой следващ път.
Предлагат и сиренето на "Съединение", за което съм чела големи суперлативи. Струва 13.50, но не съм сигурна за килограм или за бучка беше цената Rolling Eyes.

https://www.facebook.com/Mlekarite?ref=stream&hc_location=stream
http://www.mlekarite.com/home.html
Млекарница "Млекарите".

Хубава идея е да има обобщение.   bouquet

Ако ходите в Банско, на главната улица посока лифта има много хубав магазин за зехтин и маслини. Наливният зехтин е чудесен, 12 лева за литър. Момичето от магазина е страшно симпатично. Каза ми, че има много клиенти от страната и изпраща с куриери.

Една новина за Благоевград: http://www.fermer.bg/%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%81% … 0%B4-news5673.htm Фермерски пазар на открито ще се проведе в Благоевград

Последна редакция: пт, 31 май 2013, 19:11 от Люлин

# 782
  • софия
  • Мнения: 25 468
Здравейте момичета, бих искала да Ви попитам дали има от къде да купя хубаво и чисто месо ( по точно от птици) ? Нямам претенции да е био, може и да е в преход фермата.

Ето на това попаднах, не сък купувала: https://www.facebook.com/Livadi.bg?ref=ts&fref=ts


В петък купих пиле. Е, от детството си не бях яла такова месо - мирише на пиле, като го сварих имаше 2 пръста мазничко и не съм добавяла никаква мазнина. Бульонът не мирише на гадости и има съвсем друг вкус. (като имате предвид, че пиле купувам Дюк). Детето яде месото като ламя. Единственото, което ми беше странно е, че пилето беше 2.5 кг., което ми се струва големичко, но знам ли Thinking

# 783
  • София
  • Мнения: 84
Звънче, пилето от livadi.bg ли го купи? Разгледах сайта им - продават само на членове и то в мобилни магазини през определен ден от седмицата. Сподели подробности, моля!

# 784
  • софия
  • Мнения: 25 468
Звънче, пилето от livadi.bg ли го купи? Разгледах сайта им - продават само на членове и то в мобилни магазини през определен ден от седмицата. Сподели подробности, моля!
Имат и сводна продажба.

# 785
  • Мнения: 3 832
До сега им разглеждах сайта на тези Ливади, првото което ми направи лошо впечатление са "агнетата", които се предлагат - 15-18 кг.(+- 20%), рандеманът при агнетата е 50 %, така че направете си сметка, 18 кг + 20 %, колко килограма живо е тежало добичето. Всяка година си купуваме агне от човек и гледаме да не е повече от 25 кг. живо.
Винпром Дамяница ми навя някакви спомени за нещо неособено чисто, пуснах една търсачка за Филип Харманджиев и интересни нещица излизат.
Аз лично се стремя да се снабдявам с чиста храна от хора-производители и не се притеснявам много, много, ако животното не е пасло на не знам каква си био поляна, но пък се здрависвам с човека, който го е отгледал.

Последна редакция: пн, 03 юни 2013, 15:49 от evhen

# 786
  • София
  • Мнения: 84
А каква е цената на пилето за кг?

# 787
  • Мнения: 295
И аз искам да закупя от тези пилета,но от сайта останах с впечатление,че в момента не предлагат,май има само агнешко сега. newsm78

# 788
  • софия
  • Мнения: 25 468
2.5 кг. беше 29 лв.
В момента и аз виждам, че няма. Миналата седмица имаше определени бройки. Имаше и някакви меса. Във ФБ пишеше, че са заредили яйца, свободна продажба в магазините на Казавино. Peace

# 789
  • Мнения: 1 274
Вчера посетих мобимага  на Ливади - имаше свободна продажба пиле, пилешки разфасофки и наденица. Цените ги има в сайта. Жената ми каза, че в петък имало най-много неща на свободна продажба, защото тогава пускат предварително заявените неща, които са останали невзети.

Пилето ми хареса, иска ми се да купя и от яйцата.

# 790
  • Мнения: X
Знаете ли дали графика на Мобимаг-а е постоянен? Петъчната им локация ми е далече, а ми се искаше да хвана повечко разнообразие. Във вторник си взехме пиле и суджук с праз. Пилето не сме го опитвали още, но мъжа ми е възхитен от суджука, наистина е хубав.

# 791
  • Мнения: 19 302
А пилетата изчистени ли са? Как ги продават?
Аз чела-недочела се ентусиазирах и си направих регистрация и сега прочетох пак, че е 2.5 кг  Shocked Вкъщи ще го ядат няколко месеца.

# 792
  • Мнения: 1 274
Графикът на Мобимага е на сайта на Ливади и го сменят всеки уикенд за следващата седмица. Пилето е изчистено по стандартния начин, с тази разлика че вътре е напъхана шийката му. Продават и карантии (дробчета, шийки, глави и крака), но дреболии нямаше на свободна продажба днес.
Мойто пиле 2,25 го сварих днес и много го харесах. На три пъти от него ядох и то половината отиде.

# 793
  • софия
  • Мнения: 25 468
От нашето 2'5 кг пиле сготвих 4 яденета и днес го приключихме  Crazy

# 794
  • София
  • Мнения: 2 768
освен ливади бихте ли препоръчали друг магазин за месо, което да е хубаво?

Общи условия

Активация на акаунт