Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 749 870
  • 6 455
  •   2
Отговори
# 585
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 085
Аз предпочитам да си го купувам на калъп от наши малки производители.Нямам вяра на президент,чието мляко виси по рафтовете извън хладилната витрина и има срок до другата година. Wink

# 586
  • Мнения: 18
Здравейте, моля ви кажете ми откъде мога да си купя сироп от бъз в София - българско производство, защото знам, че е много полезен, а и вкусен. В био магазините, ако има, то е все някакъв внос. Благодаря Simple Smile

# 587
  • София
  • Мнения: 4 412
Сироп от бъз има в аптеките. На българска фирма е, нещо средно като течно желе, с много захар. На мен, и на детето не ни допадна особено. И като сироп от бъз пие Самбукус от аптеката, концентриран 1-2 лъжичка е достатъчна.

Като масло за сурова консумация ползваме Президент. За сладкиши, особено ако ще ги пека ползвам немско или холандско. Споменатото по нагоре в един пост френско масло Elle&Vire го има в Халите, но не съм го ползвала, направило ми е впечатление в списъка за проба. На Равногор маслото също не е лошо за готвене, аз го купувам от Млекарницата.

Много полезен линк за пазара на еко продукти. Дано да се реализира, още от есента имаше такава информация, но пазара не започна. Дано сега да се осъществи!

# 588
  • Мнения: 2 037
Наберете си бъз през лятото и си го изсушете. Става чудесен чай.
Другото предимство е, че ще избегнете промишленото количество захар, което се слага в сиропа.

И една новина:

Докога ще пазаруваме биопродукти по партизански начин и на ръба на закона ще стоят биопроизводителите, които трудно намират място на рафтовете в магазините?

В София сме на финалната права, за да се създаде фермерски пазар за биопродукти. Продължаваме преговорите за пазара Заимов. Водим разговори и с едно от общинските дружества, което отговаря за пазарите в София. Идеята е да се ремонтира из основи един от столичните пазари и той да се превърне в биопазар.

Повече в тази статия.http://agroweekend.bg/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B2%D1%8E … %B6%D0%B8-%D1%82/
 петленце, ти поръча ли нещо от този производител?
Поздравления за него и съвестните му колеги!

 

# 589
  • Мнения: 1 355
Сироп от бъзов цвят има в Икея. Ако изчакате до юни, може да си направите сами - много е лесно.
Сироп от плод на черен бъз (Sambucus nigra), български, съм виждала в аптеките и в някои здравословни магазини. Има и вносни сиропи, но са около 3-4 пъти по-скъпи.

# 590
  • Мнения: 1 173
Сироп от бъзов цвят има в Икея. Ако изчакате до юни, може да си направите сами - много е лесно.
Peace И става по-вкусен от този на Икея според мен. Ето рецептата, която ползвам аз:
http://sladkahapka.blogspot.com/2011/07/blog-post_10.html

# 591
  • София
  • Мнения: 5 190
В купешките захарни извлеци има и екстри, къде указани на етикета, къде не, но винаги вредни, а от някои боли и корем, защото се приемат на гладно.

Приятелка се натрови от сироп от арония с бензоат (не е изписан на опаковката)
Добявят лимонтозу.
За останалото не знам и не искам да знам - не купувам такива неща.

Скоро четох статия за аспартама, с изброени 20 продукта на българския пазар с аспартам , сред които и Марсианци- любимите на някои приятелчета и Прополки.

# 592
  • Мнения: 4 370
И в Прополките ли има аспартам!? Стига бе!  Shocked

# 593
  • София
  • Мнения: 864
И в Прополките ли има аспартам!? Стига бе!  Shocked
Да, и аз останах много учудена и ги спряхме.

# 594
  • Мнения: 4 370
А щом в Прополките има, то сигурно и в Стрепсилс има аспартам.

# 595
  • София
  • Мнения: 313
Копирам съдържанието на прополките:
"Състав: Прополисов екстракт, витамин С, сух малинов екстракт, сух екстракт от шипка, захар, нишестена глюкоза, лимонена киселина, ментол, оцветител Е 120, малинов аромат."

От фрамар го взех. Да разбирам ли, че е некоректно или?

# 596
  • София
  • Мнения: 5 190
Ето  откъде го прочетохме,  но кое истина относно наличието на аспартам не зная.
Статията обаче произведе ОГРОМЕН ЕФЕКТ  в къщи.

В търсене на информация как точно аспартамът става на формалдехид изчетохме доста , та и този Simple Smile

http://ntotkov.blogspot.com/2012/05/blog-post.html
Продукти на българския пазар, които съдържат АСПАРТАМ или Е951:
1. Coca-Cola i Pepsi Light;

2. Газирана вода “Горна Баня” със свеж дъх на лимон;

3. Mентови дражета “Fisherman´s Friends“;

4. Всички дъвки “Orbit“;

5. Дражета и дъвки “Mentos“;

6. Разтворими напитки “Танг”, “Степ“ и "Болеро";

7. Дражета, бонбони и дъвки “Winterfresh“;

8. Всички диетични вафли и бисквити.

9. Дражета “Orbit Drops“;

10. Coca-Cola Black;

11. Бонбони за гърло “Propolki”/”Прополки”;

12. Лимонада Мания;

13. Напиткa Дерби и Стил;

14. Енергийна напитка Pitbull;

15. Енергийна напитка Bulldog;

16. Плодова напитка “Party”;

17. Дъвки “Витаголд” / “Vitagold”;

18. Боза “Бомакс”;

19. Кока кола към суб-марката на Billa – Clever;

20. Лекарствен препарат (перорален разтвор) VOLTFAST;

21. Детски мултивитамини „Марсианци“;

22. Пепси кола лайт, Pepsi Cola light;

23. Плодова напитка “COSTA” с вкус на касис;

24. Серия газирани напитки лайт (light) на Флорина (Florina)

25. Фервекс за деца

26. San Terra cola на Kaufland

Публикувано от Николай Тотков 

# 597
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Кои дъвки са без аспартам - какво да купувам на детето (не че дъвче често, но от време на време се сеща)?

# 598
  • Мнения: 175
Лита, потърси KODENT. Те са с ксилитол.

# 599
  • София
  • Мнения: 2 141
Аз тези дъвки Кодент ги търся от миналото лято, когато за първи път чух да ги рекламират по радиото. До момента не съм ги открила в нито един от магазините, в които пазарувам. Rolling Eyes Ако някой сподели къде ги е виждал със сигурност, ще съм много благодарна.

Прополките без захар със сигурност имат аспартам, пише си го на опаковката им. Мъжът ми ме кара да му купувам такива и специално проверявах.

Общи условия

Активация на акаунт