Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 752 586
  • 6 489
  •   2
Отговори
# 825
  • София
  • Мнения: 84
Това мляко се продава и в малкото магазинче до нас. Сигурно го има и в други квартални магазини.



В кой квартал е това?

# 826
  • София
  • Мнения: 438
Аз го засякох в Хит Младост преди 2-3 седмици - в стъклените буркани, но не взех, че имах домашно подквасено, ще си взема следващият път Simple Smile

# 827
  • Viena
  • Мнения: 3 588
Някой беше похвалил тук една сергия на Женският пазар,вече от месеци само от там пазаруваме,нещата са страхотни,зеленчуци собствено производство.

# 828
  • София
  • Мнения: 1 326
Някой беше похвалил тук една сергия на Женският пазар,вече от месеци само от там пазаруваме,нещата са страхотни,зеленчуци собствено производство.
Моля, припомни къде се намираше  Simple Smile

# 829
  • Viena
  • Мнения: 3 588
17 или 18 номер е сергията,мъж на около 50 г.,в неделя имаше розов домат,краставици и зелена салатка(в закритата част е срещу църквата е близо)

# 830
  • Мнения: 1 298
Био производетел Моравско село пакетира в бъдещето зеленчуците си. С една седмица напред, не с ден !
Ако някой е забравил, това са същите, дето имаше скандалче в Карфур с техните етикети, по въпроса за произхода. Смениха етикетчетата, като че нищо не е било и давай, търговията да върви...
А че е гнил зеленчука, макар и непакетиран още, на кого му пука.
За цените... без коментар

Тия сами ще си изядат хляба... Язък. Взех пащърнак оня ден, много обичаме. Е, освен, че са тънки като косъм, са и толкова жилави, че това, което остана след беленето, не ставаше за ядене, дори след дълго варене. Ама все се излъгвам - като нямаще друг пащърнак. Опитах с 2 корена да сготвя -е, останалите 4 ще ги хвърля, няма какво да ги мъча.

# 831
  • на земята
  • Мнения: 4 094
От Моравско село вече нищо не взимам и аз пълно разочрование,меки тикви,мухласяли моркови,броколито биваше,аааааа аман от некоректни продавачи,никога няма да купя нищо от тях вече  Peace

# 832
  • Мнения: X
И аз последно купих едни домати от Моравско село, еми няма такава гнус - вътре бяха мухлясали. Ако Био значи гадно и безвкусно, ами благодаря. Като си спомня на баба доматките от едно време. И морковите са им такива безвкусни. Че те зеленчуците от супермаркетите имат по-добър вкус.

# 833
  • София
  • Мнения: 208
Млякото в стъклени буркани е много хубаво. Ние сме пробвали смес - краве и биволско и само чисто биволско. Има го близо до нас в едно квартално магазинче/ за Манастирски ливади запад става дума/.

# 834
  • Мнения: 2 037
http://www.fermer.bg/%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8- … B8--news6004.html

Пазар на производители.

Последна редакция: чт, 04 юли 2013, 12:25 от Люлин

# 835
  • Мнения: 2 037
Изглежда, че е подновен пазара в петък. Мястото е пазара "Иван Вазов".
Ето линк към информацията във ФБ. https://www.facebook.com/farmersmarketbg?fref=ts

# 836
  • София
  • Мнения: 438
Малко инфо и от мен - снощи минах до Млекарница "От Село" на Янко Сакъзов 72. Имаха сирена, кашкавали, извара, малко  маслини, прясно и кисело мляко на Земенея, както и от Мандра фермер - млякото смес в големия буркан, сладка и хляб. Имаха и месни продукти - колбаси разни и един-два вида филе, но там не съм разглежадала - мъжа си взе някакво вратно филе но не стигнахме да го опитваме.

Магазинчето за млечни продукти от родопите на Оборище - кашкавала и маслото бяха добри, но киселото мляко което си взех от тях  - 1 кг. не ми хареса никак - беше водно и като нискомаслено, едно такова никакво на консистенция, на вкус също не ми допадна. Каза човека че си е тяхно производство и аз се засилих, но се разочаровах. И те продават хлаб.

# 837
  • Мнения: 1 274
Понеже споменаваш масло, да споделя че харесвам Kerrygold - ирландско масло. Причината е, че кравите им пасат 10 месеца в годината. Маслото е с високо съдържание на Омега -3 киселини.
http://kerrygold.com/ Препоръчват го из чуждите сайтове за здравословно хранене.

Но отскоро купувам масло Маджаров, след като ми го препоръча една приятелка. Има много добър вкус. Това си е българско масло. По-добро е от всички вносни, ако ме питате. Нашите крави сега също пасат, така че смятам че е добра опция.

Понеже пасищните пилета спират наблизо, продължавам да пазарувам там. Често пъти имат и яйца, кокоши, понякога и пачи.  

# 838
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Това ирландско масло обаче ми се струва подозрително меко, затова спрях да го купувам newsm78

# 839
  • София
  • Мнения: 438
Серафима - за пилетата на Ливади ли става дума? Ако са те - в кои дни взимаш яйцата?

Маслото на kerrygold аз също го харесвам, много е вкусно. Бях взимала и техен чедър, също много добър Simple Smile но не ми е направило впечатление да е било по-меко...

Общи условия

Активация на акаунт