Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 749 938
  • 6 455
  •   1
Отговори
# 1 230
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Не разбирам фръцванията в темата newsm78
Въпросът на момичето е съвсем логичен и ясен - фермите са ясни, кой обаче доставя стоката - самите ферми или някой посредник. Не виждам нищо обидно във въпроса, нито обвинение към някой, защото нерядко в темата сме споделяли огорчение от некоректни търговци. Никой в нищо не е обвинил ЗаСлон, която е от най-старите и полезни потребители в темата. Въпросът беше дали има информация за доставчика на стоките, това е. Ако ще се доставят директно от фермите, посочени в линкове можеше просто това да се потвърди и да отпадне въпросът.

За себе си нямам колебания да пробвам, защото не виждам кой знае какво да губя. Което не значи, че е обидно да се зададе логичен въпрос.

# 1 231
  • Мнения: 2 037
Хора, какво ви става? Аз съм без думи!
Писах, писах, от един час се опитвам да напиша нещо и не мога.
Опитвах да се самоцитирам, опитвах да обяснявам, опитвах да разкрия кой лъже в темата.
Но всичко е безсмислено.

Можеше просто да напишеш кой е  вносител и къде му е магазина.
Отнема секунди.  Peace

По повод търсенето на информация днес във ФБ прочетох много хубав пост, ето какъв. Не съм копирала името на авторката, с един и същи ник тук и във ФБ.
Скрит текст:
Проблема е, че да купуваш "селска", "чиста" и т.н. храна, се превърна в шопинг, като всеки друг. И докато има хора, които са готови да купуват каквото и да е, на каквато и да е цена, от където и да е, без да питат, без да мислят, без да разсъждават, а само заради шопинга, то до тогава питащите и любопитните ще бъдат приемани като досадници.
Всичко вече е само въпрос на реклама. Стигнеш ли голяма бройка лайкове на страницата си - то можеш да продадеш какво и да е, на каквато и да е цена, без значение от къде идва. Тръгва се трудно, но с малко хъс и много труд се постига. Събереш ли бройката си готов - останалото е въпрос на личният ти морал. Там вече съмненията се появяват, но какво като един пита, а 1000 пазаруват. Да си пита.
Всички тук знаете ферми, в които (някак) намират време да канят хора на дни на отворените врати. Там може да видите и фермата, и животните, и дома на хората. Не, че не са имали проблеми, но продължават да го правят. Между пашата, доенете, правенето на сирене и кашкавал.
Има и такива свръх-човеци. Факт. Те са спечелили моето доверие.


Скрит текст:
Спомням си и миналото лято, покрай истерията с лещата пост на човек от хранкооп, който вече е самостоятелен доставчик. Как щял да направи група за оплаквания на арменския поп.

# 1 232
  • София
  • Мнения: 802
...
Искам да ви попитам дали знаете място откъдето могат да се закупят домашни яйца,от толкова време съм в търсене  newsm78 Имам село,но ходя веднъж годишно и ми е доста далече.

Аз нямам село, но една приятелка ще си ходи сега за празниците на Балкана, та съм поръчала яйца от техните (+ от съседите им). Бих те посъветвала, щом имаш село и вероятно връзка с хората там, да поръчваш по същия начин - от роднини, които пътуват по празници натам  Peace
Иначе, има и един сайт, който предлага яйца, но аз лично не съм поръчвала от тях и не мога да дам мнение.

Хора, хайде да не настръхваме така един срещу друг.
Имам чувството, че в момента, в който нахлух в темата ви, със създаването на това събитие във фейса, ви изнервих. Много съжалявам, че стана така... исках само да улесня нещата  Sad

# 1 233
  • Мнения: 19 296
ЗаСлон, съжалявам,ч е така си се почувствала. Аз лично не съм искала да напиша нищо против теб. Изобщо не бях разбрала, че ти организираш тези мандарини. Извинявам се още веднъж за коментара. Знам много добре колко радетелски се занимаваш с търсене на чисти продукти.


А защо го написах. Първо една приятелка ми каза, че Хранкоопа ще внася продуктите. После приятелката ми каза, че няма да стане вноса и от друго място чух, че друг се е заел с това и от там започнах да се чудя дали наистина ще се внася.
Скрит текст:
Аз лично съм доста подозрителна към продукция, продавана за органик. Това го пиша и подчертавам дебело,че няма връзка с продуктите от Гърция, а се отнася общо за нещата, които купуваме. Причините са същите, които е описала Люлин. Нямам никакъв проблем да пробвам, но предпочитам там, където мога да събера инфо от приятели или лично да посетя фермата, да го направя.

Яйца вземам от Натуралното мляко, доставено до дома.
Ще ми докарат и домашни лешници. Човек, който е купувал, много ги похвали. Над 5кг са по 7лв/кг.

# 1 234
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз мисля, че няма защо някой да се чувства обиден, нормално е според мен да се поиска още инфо.

Сетих се, че на изложението Интер фуд взех едни брошури и дискове на земеделски кооперации от остров Крит. Много производители, добре организирани. Май вътре не пишеше да са органик. Но в Гърция има доста повече слънце и аз съм с добро мнение за техните зеленчуци. Ако ги внесе някой в магазин или на друго място, сигурно ще ги пробвам. И сега си мисля тези хора защо ли бяха застанали на това изложение, едва ли само да ни дават брошури?

Също съм съгласна, че много хора спекулират с това от село и вече се срещат доста по-некачествени неща. Или в самото производство има нещо. Ще ви дам пример с виното - от Интер фууд купихме от една доста известна производителка, после купих и от Еко коледата от друга производителка. Сладникави, редички вина, боли ме глава от тях. "No man's land" с коркова тапа е по-добро среден клас.

Яйца преди 1 година се продаваха в магазина Каса вино на бул. Заимов срещу парка. Хората влизаха и питаха "Имате ли от яйцата". Мисля, че това са яйцата на Ливади.

Да похваля тази детска лютеница на Дерони - пише, че е с картофи. На едно моя приятелка майката правеше като бяхме деца с картофи и вкуса им е почти еднакъв. Иначе купих и от Еко коледата от лютеницата в тавата, още не съм я пробвала. Обичан и "Така да" , обаче едната 5,4 лв. другата 4 лв. Дерони беше около 2 лв. Не съм убедена, че в лютениците няма надценка за "Като от едно време", а пък то времето си е подобно. Simple Smile

От "Пекарната" на В. Левски купих хубаво брашно от лимец, по 5,5 лв за кг. Тук четох, че се намирало и по 4,5 , но трябва сложна организация по доставката.

# 1 235
  • Мнения: 2 037
Таня, ти от кое вино купи? Аз взех бяло и червено от щанда на кивитата. (Моята еко Коледа). Едното беше 4 лв., другото 6 лв.

# 1 236
  • Мнения: 758
Ще ми докарат и домашни лешници. Човек, който е купувал, много ги похвали. Над 5кг са по 7лв/кг.
Какво значи "домашни лешници"? Аз не знам в БГ да има недомашно производство. Отиваш в гората и си набираш, безплатно и с ясен произход.

# 1 237
  • София
  • Мнения: 547
Ще ми докарат и домашни лешници. Човек, който е купувал, много ги похвали. Над 5кг са по 7лв/кг.
Какво значи "домашни лешници"? Аз не знам в БГ да има недомашно производство. Отиваш в гората и си набираш, безплатно и с ясен произход.
за мен значи следното: има 1-2 дървета (лески) в двора, никой не им обръща внимание цяла година, ако родят - чудесно. По същата схема и ние имаме домашни лешници.
Но може и друго да значи, знам ли?

# 1 238
  • София
  • Мнения: 864
Ще ми докарат и домашни лешници. Човек, който е купувал, много ги похвали. Над 5кг са по 7лв/кг.
Какво значи "домашни лешници"? Аз не знам в БГ да има недомашно производство. Отиваш в гората и си набираш, безплатно и с ясен произход.
Предполагам значи такива дето ти растат в двора, а не в гората:) Ние примерно имаме няколко дръвчета в двора на блока , тук в София.

# 1 239
  • Мнения: 3 823
Едни познати скоро ми казаха, че си пазаруват домашни пилета и яйца от Животинския пазар на Подуене, още съществувал Shocked

# 1 240
  • Мнения: 19 296
Е, от гората хубаво, ама колко ще набера и откъде? Не съм виждала. Тази година брах шипки, понеже лятото ходим почти всеки уикенд в планината. Напълних колкото един пакет за хляб.
Имах предвид, че имат сертификати за органик, не са вносни, не са облъчвани.

# 1 241
  • Мнения: 23
Предварително се извинявам ако някъде е коментирано,но този магазин Натурално мляко къде се намира и има ли сайт,май нещо не го намирам  newsm78
А иначе моето село е на 300км.и просто няма кой да карам да ми носи,за съжаление не почти невъзможно.Напоследък по магазините са се появили някакви яйца с най-различни надписи-Селски,от свободно отглеждане и какви ли не.Цените са 1,80 за 6 яйца,но пак си изглеждат на останалите.Няма общо с белите черупки и тъмно оранжевите жълтъци на домашните.
Иначе на няколко пъти си взимам сирене и кашкавал от Елата,този път като бяха на Моята Еко Коледа.Много са им хубави,особено киселото мляко е с 1 пръст масло отгоре-невероятно!  Wink

# 1 242
  • София
  • Мнения: 313
Натуралното мляко има страничка във Фейсбук. Вземала съм яйца и мляко.По-добри от закупените от хипермаркета. Единия път млякото не ми допадна, но след това си беше ОК. Човекът е възпитан и ги носи в уречения ден и горе-долу час до вратата ми.
Сиренето не ми допадна. Много солено и на дупки. Друго от тях още не съм пробвала.

# 1 243
  • Мнения: 0
Да се включа и аз в темата и да споделя какво съм намерила: Месо купувам от едно магазинче на Симеоновско шосе преди светофара за Студентски град- три пъти в седмицата му карат прясно месо от Троян, човека там си прави кюфтета, кибапчета и разни други неща - много са вкусни. От там  вече повече от година купувам месото. Намерила съм на пазара на Младост -1  една сергия на която продават продукти от КОпиловски манастир, от там купувам кисело мляко , прясна планинска дива пъстърва ( на точки) хайвер, домашни лютеници и кисели краставички и разни други неща всичко което предлагат, намерих ми случайно и вече 3-4 месеца ходя там.

# 1 244
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Може ли да обясниш по-подробно къде е това магазинче за месо, аз минавам често оттам и ще пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт