Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 761 848
  • 6 490
  •   1
Отговори
# 3 600
  • Мнения: X
Обаче опитите за намиране на чиста храна по селата не дадоха успех, поне засега.
Ще трябва да попитам за координати и да ти ги пратя- донесоха ми за проба кашкавал и луканка на някакъв производител от Старозагорско. Предполагам, няма да ти е далеч или за праща с Еконт. Кащкавалът му е божествен, луканките е можело още малко да посъхнат, но поне са от хубаво месо, без гадни сухожилия вътре. Доколкото разбрах, продавал и други меса, яйца и т.н.

# 3 601
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Ние като правим суджук, махаме всички сухожилия. Повечето хора не го правят, за да не изхвърлят. Една моя позната като ме гледа как почиствам месото и възкликна - ааа, ама ти много лъчиш!

# 3 602
  • София
  • Мнения: 1 082
Проблема е, че почвите са много бедни.
За това всеки втори е с дефицит на магнезий.
Освен, че сортовете както казах са нови и раждат огромни количества.

# 3 603
  • Мнения: 7 162
Да споделя, че днес фермерски пазар на Римската стена нямаше. Няма и да има в сряда.
Преместил се е отново в кв. Иван Вазов.

# 3 604
  • Мнения: 1 186
Но пък от днес е възобновен този до МЗ на пл.Македония-всяка сряда от 10 до 17 ч. Не съм проверила лично, мернах инфото във Фейса.

# 3 605
  • Мнения: 10 920
Да споделя, че днес фермерски пазар на Римската стена нямаше. Няма и да има в сряда.
Преместил се е отново в кв. Иван Вазов.
Одеве тъкмо ми излезе информация във фейсбук и идвах да пиша, че явно го връщат на Иван Вазов.
Съжалявам, че си разхождала напразно Sad

# 3 606
  • софия
  • Мнения: 25 749
Но пък от днес е възобновен този до МЗ на пл.Македония-всяка сряда от 10 до 17 ч. Не съм проверила лично, мернах инфото във Фейса.
Днес съм планирала да мина от там и ще пиша после.

Имаше пазар, но 4-5 сергии след 16 ч. Предполагам заради студеното време.

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 19:07 от zvаnchе

# 3 607
  • София
  • Мнения: 3 051
днес купих този бадемов таха http://stoletnika.eu/product/bademov-takhan-shalamanov-79-300-gr
Имате ли отзиви за него?

# 3 608
  • Мнения: 9 584
По тези фермерски пазари не са ли много надути цените?

# 3 609
  • Мнения: 10 212
По тези фермерски пазари не са ли много надути цените?
Минимум двойни на другите селскостопански пазари. По-често 3-4 пъти над тях.

# 3 610
  • София
  • Мнения: 5 203
По тези фермерски пазари не са ли много надути цените?


Моя приятелка пазарува от химическия сектор на пазара Иван Вазов и не иска да купи нищо от фермерския пазар, въпреки, че цените,  които конкретно сравнявахме се оказаха идентични. Та кой е надул цените в случая?

# 3 611
  • София
  • Мнения: 11 498
днес купих този бадемов таха http://stoletnika.eu/product/bademov-takhan-shalamanov-79-300-gr
Имате ли отзиви за него?
Цената е много добра, да не кажа - ниска направо. Ще чакам и аз отзиви...

# 3 612
  • Мнения: 3 615
По тези фермерски пазари не са ли много надути цените?
Минимум двойни на другите селскостопански пазари. По-често 3-4 пъти над тях.
Цената НЕ определя качеството.Продава се с мн надути цени.

# 3 613
  • Мнения: 7 162
Моя приятелка пазарува от химическия сектор на пазара Иван Вазов и не иска да купи нищо от фермерския пазар, въпреки, че цените,  които конкретно сравнявахме се оказаха идентични. Та кой е надул цените в случая?

А каква е причината да не иска да купи нищо от фермерския?

# 3 614
  • София
  • Мнения: 5 203
Причината е комплексна: "надути са цените",
не яде здравословни неща,
не иска да си променя навиците...

Пак да похваля млечните на Добротица и най-вече заквасената сметана. След края срока на годност капачката се изду, беше с леко по-кисел вкус Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт