Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 762 176
  • 6 490
  •   1
Отговори
# 3 615
  • Мнения: 1 953
Аз пък не се впечатлих от това, което пробвах на Добротица: мляко (кисело и прясно), кашкавал. Мляко като мляко. От магазина купуваме предимно Боженци (кисело), сравнявам с него. Прясно купувам Верея, Олимпос, високи %, а кашкавал - Маджаров, любим ми е, може и Боженци. Кашкавалът на Добротица въобще не ми хареса. Сирене не сме купували отдавна, защото си взехме много овче, иначе харесвам Лакрима, Маджаров, но ще им пробвам и сиренето.
Като опитам нещо и не е "уау" си се връщам на моите.

# 3 616
  • Мнения: 9 597
и мен не ме впечатлиха хич добротица. от купешкото сирене и кашкавал - ЕЛБИ. но откакто взимаме домашно не поглеждаме тези в магазина.

# 3 617
  • Мнения: 30 802
В сирената и млечните не виждам голяма разлика между био и стандартни. Яйцата имат разлика, от пасищните кокошки са по-вкусни. Пилешкото определено има разлика, ако е пасищно, както и свинско и телешко.

Другите видове био храни от рода на ядки, брашна и други глупости ги броя за джънк и не си харча парите за тях. Зеленчуците също не ме впечатляват.

# 3 618
  • Мнения: 10 214
Ядките са много полезна и пълноценна храна, в никакъв случай не бих ги определила като джънк. Не ги търся да са био, важно ми е да са просто сурови и неграниви.

# 3 619
  • Мнения: 30 802
Може да се спори колко са полезни. Някои сурови ядки свързват микроелементи и всъщност водят до хранителни дефицити. Освен това са кофти навик и с малко количество може да погълнеш много калории.

# 3 620
  • софия
  • Мнения: 25 796
Единственият наистина хубав продукт на Добротица, за мен, е сметаната. Другите са "ово е стандарт".
След години пробване на млечни продукти на различни малки и големи производители, продължавам да твърдя, че сиренето на Съединение е най-хубавото на нашия пазар - не омеква във вода, няма вкус и консистенция "според партидата". Искрено съжалявам, че не произвеждат нищо друго или поне в София няма.
За мляко се придължам към ЕлБи. Кашкавал не съм открила някой, който да отлича. Всички не са, както трябва. Пробвала съм всевъзможни от магазина на Костадинови +общоизвестните от големите вериги. Последен експеримент - сирене, кашкавал, млека на "Млечна планета". Много се зарадвах, че имат фета. На вкус всички сирена са чудесни, след престояване във вода - омекват и се ронят/мажат. Кашкавалът не изсъхва, а хваща мухъл. Вкусно кисело мляко, но вече седи след срока на годност и не се е вкиселило. Прясно не пия и не знам за вкуса, не е оставало след срок на годност. Единствено маслото не съм опитала, но в хладилната витрина беше леко меко на пипане.

Последна редакция: чт, 10 яну 2019, 12:51 от zvаnchе

# 3 621
  • Мнения: 10 214
Може да се спори колко са полезни. Някои сурови ядки свързват микроелементи и всъщност водят до хранителни дефицити. Освен това са кофти навик и с малко количество може да погълнеш много калории.
В нашето семейство ядките са ежедневно застъпени в менюто от години и до дефицити не са довели, точно обратното - помогнаха в борбата с дефицити, за да не приемаме алтернативно синтетични хранителни добавки. Наистина са калорични, но хранене по навик не правя и затова не мога да видя вредата в такъв аспект. Пък и не съдържат глутамат, че човек да блъска количества от тях неконтролируемо, както може да се получи с други храни, примерно. Консултирам се и с много добър диетолог, резерви към суровите ядки (с изключение на фъстъци) няма.

# 3 622
  • Мнения: 30 802
Може би, ако си веган. Но вече ако се консумира месо, млечни и яйца, ядките са екстра, не основна храна.

# 3 623
  • Мнения: 10 214
О, то и за нас не са основна храна, не сме вегани, но са си ежедневна храна. Въпрос на баланс е.

# 3 624
  • Мнения: 5 056
От прясното мляко харесвам Хармоника. За мен също в прясното мляко и масло се усеща разлика във вкуса между пасищно и непасищно.  Лошото е, че киселото мляко на Хармоника е малко рядко за моя вкус и все още съм в търсене на кисело мляко, което ми харесва и с което да се снабдявам удобно. На Добротица и КОС ми хареса киселото, но нямам удобен магазин в близост.

Иначе най-хубавото кисело мляко, което съм яла, е от Гърция, в едни глинени купички, от пасищни крави. Ужасно е маслено, с няколко лъжици се засищаш, но е просто божествено.

# 3 625
  • Мнения: X
И аз купувам сирене на Съединение, но според мен варира като качество според партидата. Казвам го със съжаление, защото като цяло го харесвам.

# 3 626
  • София
  • Мнения: 23 199
последното сирене съединение, което купих беше в по-малко количество, може би около 600-700грама.
на вкус си беше както винаги, но с консистенция на крема сирене.

# 3 627
  • Мнения: 3 615
последното сирене съединение, което купих беше в по-малко количество, може би около 600-700грама.
на вкус си беше както винаги, но с консистенция на крема сирене.

НЕ са го чакали да зрее.

# 3 628
  • София
  • Мнения: 5 205
Когато Верея и Боженци успеят да издуят капачки на другия ден след срока на годност, тогава можете да ги пишете в тази тема Simple Smile

# 3 629
  • Мнения: X
Не съм фен на която и да е марка мляко от магазинната мрежа, но всъщност, доброто кисело мляко, направено при спазване на безупречна хигиена, има доста дълъг срок на годност. От години мляко ни доставя производител и сами си правим кисело мляко. Без проблем стои по две седмици в хладилника. За по-дълъг период не съм проверявала, защото го изяждаме.

Общи условия

Активация на акаунт