Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 752 586
  • 6 489
  •   1
Отговори
# 4 440
  • Мнения: 10 210
Горчиво без съмнение. Чак се усъмних за антибиотик, може да са си фантазии.

# 4 441
  • Мнения: 1 115
АБ ако има едва ли ще го усетите на вкус. Чак толкова няма да слагат - ще се разорят 🤣
По-скоро не е протекла правилно ферментацията и се е развалило млякото.
На майка ми се е случвало да й се получи нагарчащо един два пъти, когато ползва старо или неясно мляко за закваска.
Айде пак дано не ме заклейми някой - но много добре й се получава на нея със закваска от мляко на Данон.
Тя живее в малък град, където има само Лидл и Кауфланд, та няма много избор какво да ползва за закваска.
Всичко друго, което се предлага по малките гаражни магазинчета е от най-долния евтинжос.
Сега се замислям, че мога да пробвам да й занеса готова закваска и да пробваме.
Тя си е свикнала, както я е учила баба ми - да взема от друго мляко.

# 4 442
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Има сухи закваски, чисти култури. Дори в нашия град ги произвеждат и изнасят чак за Япония.

# 4 443
  • Мнения: 3 372
Майка ми преди години ми квасеше мляко, купуваше прясното от една жена в селото. Имало е случаи когато млякото има странен вкус и не мога да го ям, след време установихме, че е от пашата на определена поляна, явно не ми понасяше някаква билка която расте там. След това жената не даваше мляко на майка ако кравите са пасли там и проблем не съм имала. Та горчивото може да е от пашата на животните.

# 4 444
  • София
  • Мнения: 19 253
Ако имате наблизо фирмени магазини на ЕлБи - там продават закваска, но е за 5 л мляко.
Я, имали и сайт:

https://lbbulgaricum.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0% … 1%8f%d0%ba%d0%be/

# 4 445
  • Мнения: 592
Ако имате наблизо фирмени магазини на ЕлБи - там продават закваска, но е за 5 л мляко.
Я, имали и сайт:

https://lbbulgaricum.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0% … 1%8f%d0%ba%d0%be/
На женския пазар има фирмен магазин

# 4 446
  • София
  • Мнения: 19 253
И в Дружба има, аз живеят там, но не всекиму е удобно.
Все се каня да взема от тази закваска, но как ще я деля на 5...

# 4 447
  • Мнения: 9 551
И в Дружба има, аз живеят там, но не всекиму е удобно.
Все се каня да взема от тази закваска, но как ще я деля на 5...

Изсипваш на хартия и я делиш като дрога Sunglasses

# 4 448
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
https://www.bolgari.bg/zakvaski.html
Даже чак в София я имало
https://www.bolgari.bg/contacts.html

# 4 449
  • Мнения: 19 317
Купих белен сусамов тахан на Тръндеви.
Първо, цветът не е бял, а като примесен с пълнозърнест.
Второ, консистенцията много ме озадачи. Много течен е, не се отделя олиото отгоре. Сякаш е размесен  с друга течност освен олио.
Купувах няколко пъти фъстъчен тахан на Шаламанов. Много фино смлян, добър вкус. С времето се сгъстява, а маслото се отделя отгоре.

# 4 450
  • Мнения: 10 635
Тръндеви много влошиха качеството!

На мен често продуктите на Елби са ми горчали...

# 4 451
  • София
  • Мнения: 5 192
Тръндеви смесват сусам със слънчоглед, нима не се виждат вече черни остатъци от люспи?

# 4 452
  • Мнения: 19 317
Да, виждат се черни остатъци, но в магазина бързах и не обърнах внимание. Само прочетох белен, а вкъщи като го отворих, цветът беше шарен и мислех, че са смесили пълнозърнести семена.
Повече няма да купувам Rage

# 4 453
  • Мнения: 1 860
Освен да се спре с купуването на тахан Тръндеви и да им драснем по един мейл за влошаванате на качеството им.
Аз скоро мисля да си направя фъстъчен тахан с домашно печени фъстъци пък да видим какво ще стане Simple Smile

# 4 454
  • Мнения: 1 953
Не знам в коя тема писах, че лятото намирах трески в техния тахан, при това в 3 или 4 буркана. Писах им, звънях им, нищо. Много безотговорно се държаха, не ми отговориха на e-mail-ите, а една от треските щях да я глътна, имаше и огромни, едната си я пазя още. На мен ми харесва вкуса на техния тахан, а като купувам, купувам по няколко буркана наведнъж, та, имам още от този, но като приключи, приключвам с тях.

Общи условия

Активация на акаунт