тестове за алергии

  • 28 255
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 44 095
някой ако може да сподели как протича процеса?
направо се дава кръв в лаборатория за тестовете или първо се посещава алерголог за някакъв преглед, а и после да разчете резултатите?
от кои лаборатории сте доволни и колко в общи линии излизат тестовете?

# 1
  • Мнения: 780
Здравей!Вчера разпитвах в лаборатория-казаха ми, че изследването се назначава от алерголог.Тестовете били скъпи.По точен бил кръвния тест, а не с "драскане" по кожата./дано ме разбра Simple Smile/

# 2
  • София
  • Мнения: 44 095
да за кръвният, със сигурност ще е такъв, идеята ми беше минава ли се през алерголог, явно да....
остава някой да препоръча лаборатория, от която е доволен.
За скъпи, до колкото знам се плаща на алерген или нещо такова...все пак скъпи какво точно значи?
чела съм че известно време преди тестовете не трябва да е приемамн антиалергичен препарат? и да няма май призначи на алергия? което в случая е трудно, понеже си има вечен някакъв поне обрив? но вероятно там алерголога ще прецени...

# 3
  • Мнения: 780
Да, минава се през алерголог-поне така разбрах от лаборантката.За цени-виж ценорасписа на някоя лаборатория.Около 25 лв за алерген.За другото-не зная.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 312
Задължително се минава през алерголог.Ако е добър, той стеснява броя на "заподозрените" алергени.Въпреки ,че кръвният тест е за предпочитане,кожният също върши добра работа и резултатът може да се види и от теб(на ръката).Преди няколко години цената беше 2 лв на алерген(за кожен тест) .Ако имаш да изследваш много алергени, кръвният тест ще излезе много скъпо.

# 5
  • София
  • Мнения: 44 095
ами мисля предимно за лекарства ще се изследва...на ръка не мисля, че си струва риска, след алергичен шок, защото при кожният, може пак да се получи. може би и някакви от другите по-силни към ужилвания например...
чета че при децата излизат по около 100-130 лв тестовете.

# 6
  • Мнения: 2 768
ами мисля предимно за лекарства ще се изследва...на ръка не мисля, че си струва риска, след алергичен шок, защото при кожният, може пак да се получи. може би и някакви от другите по-силни към ужилвания например...
чета че при децата излизат по около 100-130 лв тестовете.

Не пишеш какво налага тестуването и за колко голямо дете (или за възрастен?) става въпрос. Синът ми преди две години прави много остра алергична реакция, но тогава алерголожката каза, че точно в този момент тестуването е безмислено, защото приемаше противоалергични. А и тогава беше на 3. При толкова малки деца тестуване се прави само в краен случай. След няколко месеца диета и лекарства проблемът отшумя и не се е повтарял.
А кожни тестове сме правили два пъти - предоперативно. Те не са скъпи - около 25 лв., доколкото си спомням. За тях сме ходили в Александровска болница.


Но, това дали и за какво да се тестува трябва да се прецени от добър алерголог. За съжаление докторката, от която ние сме изключително доволни, в момента има сериозни здравословни проблеми и спря да преглежда. Но, някой тук може би може да препоръча добър специалист.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 095
За възръстен става дума. Получи тежка алергична реакция към аналгин, подуване, обриви, сърбежи и т.н., та като ходи в болница да му сложат кортикостероиди, му казаха, че е най-хубаво да си пусне едни пълни тестове за алергии....тогава единствено еднократно при реакцията е пиел алергозан и не помня какво беше другото....пак антиалергично....
(аналгин цял живот е пил, преди 2-3 седмици пи течен и тогава получил лек сърбеж и сега от едно хапче това...)

# 8
  • Мнения: 2 768
Ами, при сина ми това се получи при прием на лекарство с парацетамол. Също съвсем не за първи път. Но, когато направи въпросната алергична реакция, на няколко пъти го карахме в бърза помощ да му слагат урбазон, защото се издуваше до степен пред задушаване.
Коварно е, но ако се вземат незабавни мерки при първия такъв случай е преодолимо и е възможно да не се повтори.

# 9
  • Мнения: 239
На нас алерголог и УНг ни каза,че кожният тест е най-точен.Аз ще чакам да стане на 5 и ще го направим.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 095
На нас алерголог и УНг ни каза,че кожният тест е най-точен.Аз ще чакам да стане на 5 и ще го направим.

може би в случаят обаче не мисля че риска е оправдан...

Mama Svetla - преодолим? в смисъл да изчезне алергията? иначе той такава реакция в миналото и към бисептол е правил... баща му и към аспирин има...явно имат и фамилна обремененост...заради, което се замислям, дали и детето не е редно да му пуснем тестове  по някое време...

# 11
  • Мнения: 2 768

Mama Svetla - преодолим? в смисъл да изчезне алергията? иначе той такава реакция в миналото и към бисептол е правил... баща му и към аспирин има...явно имат и фамилна обремененост...заради, което се замислям, дали и детето не е редно да му пуснем тестове  по някое време...

Ами, алергията предствавлява свръхвъзбудимост на имунната система. Проявата на алергичната реакция зависи много от от състоянието на имунната система в конкретния момент. В някакъв момент организмът неправилно възприема като дразнител вещество, което по принцип не представлява опасност за него.
При първа проява и при адекватна реакция е възможно да се излекува успешно и никога повече да не се прояви. Само с медикаменти не се получава. В острата фаза те само подтискат симптомите и в момента, в който действието им премине проблемът е пак налице.
Ние правихме и двумесечна пречистваща диета - от менюто се изключват абсолютно всички възможни алергени. Няма да описвам как държахме детето само на варени картофи, макарони и обикновени бисквити, плюс още няколко позволени храни  Sad
Всъщност, така ни обясни тогава алерголожката. Тогава каза, че за толкова малко дете наистина ще е малко трудничко и продължително, но така нямало да имаме проблеми в бъдеще.

Незнам дали важи за всички видове алергии и по-скоро - не, но при хранителни и към медикаменти би трябвало да има ефект.
Мъж ми като дете е бил алергичен към ягоди, например. Сега ги яде без никакъв проблем.

Последна редакция: сб, 13 ное 2010, 21:29 от Mama Svetla

# 12
  • София
  • Мнения: 44 095
мерси...ще поразпитам..
а иначе детските алергии...те понякога се израстват и без нищо.... аз 2 години съм правила силни алергии към полени..после нищо.....но когато се прояви при вече възръстен не знам има ли същият вариант с времето да затихне...
иначе нашето педи е алерголог, може да я разпитам понеделник.... но реално не знам като алерголог колко добър специалист е , с нея само като с педиатър сме имали отношения....

# 13
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
При кожните тестове алергенът е в толкова минимално количество, че само от надраскване по ръката не може да причини тежка алергична реакция.
За лекарства специално този тест е много удачен, а и значително по - евтин.
Преди да родя гинекологът ми ме прати да се тествам срещу всякаакви аналгетици, АБ и упойки. И слава Богу, защото няколко излязоха положитени /към бусколизин включително, който в родилното го дават на общи основания/.

# 14
  • България
  • Мнения: 490
кожния тест е болезнен и доста травмиращ за малки деца.втория път детето насила го качих в автобуса,така се беше стресирало...........

Общи условия

Активация на акаунт