смучи си пръстите,как да го откажа?

  • 5 915
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 315
здр мами,от два дена бебчо почна да си смуче пръстите,как да го откажа.дърпам му ръчичката,но после хоп пак в устата,слагам рикавички,но и те не се задържат...
Някои бебета инстинктивно лапат юмруче или пръсти когато са гладни. Не знам как го храниш, но може да е това. Имам и жив пример с една приятелка, която държеше много на режима на бебето си, то се скъсваше да си лапа нервно ръце и пръсти, и когато дойдеше времето, което тя му беше определила за ядене, вече беше уморено, сучеше много малко и заспиваше. Така наддаде много малко първите месеци.Може да обмислиш дали не е това евентуално проблема.
И не препоръчвам да слагате ръкавички, защото има опасност да падне ръкавичката и да се задави детето.

# 16
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
И аз искам да попитам как почиствате ръчичките да бебето си , миете ли ги постоянно или с мокри кърпички ги почиствате?аз и ги мия но не мога по цял ден да я държа под чешмата Whistling

През 90 % от времето при нас става въпрос за собствени лиги, така че използвам сухи меки салфетки. За по сериозно миене - на чешмата.
Не използвам мокри кърпички за ръцете. Каквито и да са съдържат някакъв препарат и за момента не мога да преглътна мисълта, че после ще си слага ръцете в устата.  Peace

# 17
  • Мнения: 159
здр мами,от два дена бебчо почна да си смуче пръстите,как да го откажа.дърпам му ръчичката,но после хоп пак в устата,слагам рикавички,но и те не се задържат...
Някои бебета инстинктивно лапат юмруче или пръсти когато са гладни. Не знам как го храниш, но може да е това. Имам и жив пример с една приятелка, която държеше много на режима на бебето си, то се скъсваше да си лапа нервно ръце и пръсти, и когато дойдеше времето, което тя му беше определила за ядене, вече беше уморено, сучеше много малко и заспиваше. Така наддаде много малко първите месеци.Може да обмислиш дали не е това евентуално проблема.
И не препоръчвам да слагате ръкавички, защото има опасност да падне ръкавичката и да се задави детето.
не 100% не е от глад,това го прави и след като е наяден,режим не спазвам когато иска му давам...

# 18
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 315
Поздравления, че кърмиш на поискване, дано продължите дълго така.
Единственото, което мога да те посъветвам тогава е постоянство с махането на пръста. Дъщеря ми имаше такъв период, правих така и после всичко отмина.

# 19
  • Мнения: 480
И аз мислех да пускам тема по въпроса, но видях тази.
След три дни бебето ми ще стане на 2 месеца. Преди около две седмици откри ръцете си, но не за да ги наблюдава, а за да ги смуче. Трябваха му два дни, за да започне да набутва с хирургическа точност само палеца си. Няма определено правило кога го прави, но сякаш е най-често, когато заспива. От както сме си дошли от родилния дом го храня на поискване. Напоследък сам се събужда след най-малко 2 часа, 2 часа и половина, обикновено е весел, гукаме си, говорим си и така поне 15-20, дори 30 минути, докато започне да ръкомаха настоятелно и да нервничи за цица.
Аз съм смукала палеца си до 4- годишна възраст. Нямам видима деформация нито на захапката/зъбите, нито на палеца. Но се уплаших за бебето. Исках да му давам биба, но той не я иска. Бута я и си смуче палчето. Ако заспи с него, по някое време му го вадя от устичката.
Но след като изчетох дискусията ще се опитам да не се вторачвам толкова, а също и да не се притеснявам.

# 20
  • Мнения: 2 011
Биренка, при нас ситуацията е същата. С разликата, че малкият  е на 4 месеца. Категорично не е гладен, кърмен е на поискване, не приема биба... показалецът е в устата най-често. Аз не се тормозя да го махам. То все това трябва да правя...  Crazy
Смятам, че е нормално на този етап.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 242
БиРенкА - не е излишно, че му махаш палчето като заспи.
в интерес наистината моят колкото и да си е лапал рацете, точно палец никога не е сукал.

# 22
  • Мнения: 2 658
Лапа си пръстите, или си смуче целенасочено палеца? Защото zа мен има голяма раzлика...

БиРенкА, моята дъщера zапочна да го прави (с хирургическа точност, както си го нарекла  Wink ), още като беше на малко повече от седмица. Писала съм вече по раzни теми какво правих. За мене си беше притеснително, и още как. Зависи раzбира се, но съм виждала деформираната zахапка плюс деформиран пръст на поzнато дете и ми се zапечати zа винаги. Ами неуморно вадих пръст, давах биба, но zа моя огромна радост тя не я откаzваше. Но аz не се zабавих иzобщо, не съм чакала... Купих няколко броя ръкавички, които сменях, щом се намокрят. Толкова малка не се сещаше да си ги маха.. И така борбата беше около.. няколко месеца. Помня само, че когато беше на към 6 месеца можех да кажа със сигурност, че е zабравила палеца напълно. Бях много доволна. Смука си биба, която махнах беz особено трудности на 1.9г.

# 23
  • Мнения: 817
здр мами,от два дена бебчо почна да си смуче пръстите,как да го откажа.дърпам му ръчичката,но после хоп пак в устата,слагам рикавички,но и те не се задържат...

Според мен нямаш повод за притеснение на тази възраст. По-добре винаги чистото палче да смуче, отколкото биберона, който може и не винаги да е перфекто чист. Като стане по-глям си има разни мазила за отказване от палците, но трябва да е около годинка.

# 24
  • Мнения: 53
По лични наблюдения - за 11 месеца пръста който се смуче непрекъснато - палец не е изтънял изобщо Simple Smile

за известно време обаче се беше зачервила кожата на палеца, точно преди да му избият първите зъбки.
след това спря да смуче толкова ожесточено.

поводи за притеснение не виждам, има си смукателен рефлекс и трябва да смуче за успокоение!

# 25
  • Мнения: 100
Не искам да ви плаша, но аз съм на 21 и понякога когато заспивам или съм замислена все още де улавям с палеца в уста. И не съм единствената. Има хора които цял живот си смучат палеца. Мама какво ли не опита когато бях малка-и горчиви лакове и люти чушки... нищо не помогна... Отговорът за мен е, че това е нещо като връзка към детството, не мога да го обясня, но не мога и да се откажа и ме успокоява. Пръста ми не е изтънял за тези 21 години, но челюстта ми малко се е деформирала. Помня, че имаше един момент кагот носех шини и ми беше по-трудно да го смуча, но за това и се отървах от тях.
Вярвам, че има начин майка да откаже детето си, но какъв е той не знам. Обаче едно е сигупно-колкото по-рано се откаже, толкова по-добре.

# 26
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Звучи много лесно, но самата ти - вече осъзната личност - не можеш да се пребориш с този навик. Какво остава тогава за неосъзнатото бебе, на което това смукане му е нужно?
Моето дете е на 16 месеца - смуче си палците - видимо нормални са.

# 27
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Първите 1-2 месеца моите и двете успяваха да напъхат в устите си и двата юмрука, като пораснаха малко и вече нямаше място за двата само по един като редуваха първо единия после другия, после само пръстите, пак един след друг  Laughing Горе-долу от 10-тия до 13-тия месец съвсем целенасочено си смучеха палците. Валерия дори раничка си беше направила със зъбките на едното палче. От септември насам се преобразиха като че ли, палец смучат когато им се спи, през останалото време не се сещат и като видят една от бабите с която това да им махне ръката от устата си стана игра Simple Smile А венците чешат с другите пръстчета, когато ги сърби. Предлагах различни залъгалки, така и не ги харесаха не са и смукали никога за повече от 20 сек.

Общи условия

Активация на акаунт