Германска нова медицина - 6 тема

  • 51 077
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 936
Моля, ако някой е по-навътре с материята да ми разясни хремата и кашлицата при децата какъв конфликт са?
Може и линк, че търсих от дадените в началото, но не намерих нищо по въпроса.

В линка Въпроси и отговори има доста писано за кашлиците и детските болежки.

# 16
  • Мнения: 4 370
Моля, ако някой е по-навътре с материята да ми разясни хремата и кашлицата при децата какъв конфликт са?
Може и линк, че търсих от дадените в началото, но не намерих нищо по въпроса.

кашлицата - териториален конфликт
хремата - миризлив конфликт

# 17
  • Мнения: 936
Чета ви с интерес.   bouquet От какъв конфликт може да е получило бронхеолит моето 7-месечно бебе? /Или е от ваксина?/

Териториален. Бронхит, бронхиолит са лечебната фаза.

И моят син изкара бронхиолит на 6 месеца, но така и можах да се сетя какво би могъл да е преживял...
А иначе, както казва Кристиян, "от ваксина всичко мога да очаквам". От гледна точка на ГНМ е възможно не самата ваксина да е причината, а обстоятелствата при поставянето ѝ.

# 18
  • Мнения: 2 176
А и във ваксините има достатъчно много токсични вещества, които трудно се изчистват от организма и могат да навредят, особено при малки деца.

Скоро поставяна ли е ваксина на това детенце, tini-mini?

# 19
  • Мнения: 4 150
Мулти,

Цитат
не става въпрос за облекчение, а за излекуване. За това, че примерно честите ангини след лечение с хомеопатия спират да се повтарят
Не знам дали с хомеопатия мога да променя виждането си кьм света.Моите ангини се получават от едни и сьщи конфликти и както писах и преди взимал сьм много хомеопатия,но не сьм променил вьзприемчивостта си кьм дадени ситуации.


Цитат
В противен случай, дори да е решен този конфликт, при подобна ситуация човек ще получава още и още подобни конфликти
И добре,че е така!Защото без тези биологични закодирани програми ние не бихме имали вьзможност да оцелеем и една минута.Тези програми са закодирани в нас,за да оцелеем.Ако не развия рак при даден конфликт това би означавало да умра на място.Самата програма продьлжава живота ми и се стреми да ми реши конфликта с цел да оцелея като вид.
Всичките така наречени заболявания са смислени и в никакьв случай излишни или грешка на природата.Това погрешно схващане го има и в хомеопатията.Да се противопоставим на симптомите.

Цитат
Смъртта на близък човек не може да се промени, напълно съм съгласна. Но може да се помогне на скърбящия човек, за да е в състояние да продължи живота си. Има ли нещо по-добро, което може да се направи за някой в толкова тежка ситуация?


Точно това казах и аз.Може  интензивността на конфликта да се трансформира на по долно ниво,за да продьлжи живота си в това сьстояние с по леки симптоми.Но това не решава биологичния конфликт.

Цитат
След като тежък конфликт като смърт на близък е нерешим, то в кои случаи можем да очакваме човек да умре от него
Най тежките конфликти са на ендодермата,които ако са дьлго в аактивна фаза *т.е. не намерим начин да ги решим( ще доведат до смьрт.
Това са белите дробове,черния дроб,стомаха и червата и др.

При другите зародишни листа най страшна е епилептоидната криза,но тя се знае и се очаква и може да се надживее с помощта на различни методи,вкл. и на официалната медицина.

Ще се радвам да се запознаеш по от близо с ГНМ преди да я отречеш защото мисля,че принципите на хомеопатията ти пречат да я разбереш.Не друго. Hug

# 20
  • Мнения: 3 695
А и във ваксините има достатъчно много токсични вещества, които трудно се изчистват от организма и могат да навредят, особено при малки деца.

Скоро поставяна ли е ваксина на това детенце, tini-mini?
Бяха минали 14 дни от последната ваксина - Пентаксим.  Confused Толкова неочаквано се разви бронхеолита, че не знам какво да мисля за причината, още съм в размисъл.
Благодаря за коментарите ви.   bouquet

# 21
  • Мнения: 183
Здравейте в новата тема  Hug

Отчитам се с 2 деца, които кашлят вече от месец, педиатърката ни казва, че гърдичките са им чисти. Баткото (на 3 г) ходи на детска градина и явно там се бори нещо за територия, но малката си е вкъщи. Всъщност кашлицата им е от задни сополи, които се стичат и ги карат да кашлят (така каза педиатърката). Пиха какви ли не сиропи - нищо не помага, въобще никакво подобрение  newsm78

Имам един друг въпрос, който ме вълнува повече в момента: Мъжа ми от време на време получава стягане в гърдите. Преди 2-3 години беше много силно стягане, заедно с изтръпване на лявата ръка, чак го вкараха в болница за 1 ден - пълни изследвания, наблюдение и нищо не му откриха. После пак е имал такива пристъпи (интервалите са през няколко месеца, открих ГНМ сравнително скоро и преди това не съм наблюдавала какво се случва, за да свържа някакво събитие със стяганията).
Днес както си вечеряхме пак го стегна, този път каза, че няма изтръпване на ръката и не го усеща към сърцето, а по-скоро не може да си поеме дъх. Друг път го отпускаше след 5-10 минути, но днес е много интензивно - държа го почти 30 минути и вече 2 часа ходи предпазливо и казва, че още не го е отпуснало напълно.

Та питам от какво става това? Днес е имал конфликт с ръководството на фирмата му - назначили са за шеф на групата друг, външен човек, а мъжа ми има 10 години стаж и преди няколко месеца са говорили с него и са му обещали това място. Сега много се ядосва и се заканва, че ще напусне...

Това ли е причината???
Какво да очаквам от тук натам? Какво да предприема?

# 22
  • Мнения: 2 176
Цитат
Ще се радвам да се запознаеш по от близо с ГНМ преди да я отречеш защото мисля,че принципите на хомеопатията ти пречат да я разбереш.Не друго. Hug

Крис, грешиш, нищо не отричам. Simple Smile
ГНМ ми харесва, защото намирам много верни неща в причинно-следствените връзки. Моите лични наблюдения потвърждават някаква част от тях, което ги прави наистина ценни. Още по-ценни за мен са направените от д-р Хамер връзки между конфликти, зародишни листа, и проявление на мозъчно ниво.

 
Мулти,
Цитат
не става въпрос за облекчение, а за излекуване. За това, че примерно честите ангини след лечение с хомеопатия спират да се повтарят
Не знам дали с хомеопатия мога да променя виждането си кьм света.Моите ангини се получават от едни и сьщи конфликти и както писах и преди взимал сьм много хомеопатия,но не сьм променил вьзприемчивостта си кьм дадени ситуации.
Взимането на хомеопатични лекарства не е едно и също с хомеопатично излекуване. Ако ти избереш да те лекува някой, който работи по метода на ГНМ, не означава непременно, че той знае всичко и е оценил правилно какви са ти конфликтите, дали си в решена фаза и пр.  И ще може да ти направи реална прогноза. Нямам лично теб предвид, защото ти знаеш много и сигурно няма да има липсващи важни детайли, когато се налага да опишеш определена ситуация. Идентично е при хомеопатията.

Моите, досега двама хомеопати, се справиха наистина чудесно, въпреки лошо поставената ситуация към този метод в България.
Мога смело да твърдя, че детето се повлия наистина много добре, след като порочния модел на боледуване по един и същи начин вече го няма. Ако те интересува мога да напиша и повече.
Цитат
Цитат
В противен случай, дори да е решен този конфликт, при подобна ситуация човек ще получава още и още подобни конфликти
И добре,че е така!Защото без тези биологични закодирани програми ние не бихме имали вьзможност да оцелеем и една минута.Тези програми са закодирани в нас,за да оцелеем.Ако не развия рак при даден конфликт това би означавало да умра на място.Самата програма продьлжава живота ми и се стреми да ми реши конфликта с цел да оцелея като вид.
Всичките така наречени заболявания са смислени и в никакьв случай излишни или грешка на природата.Това погрешно схващане го има и в хомеопатията.Да се противопоставим на симптомите.
Цитат
Смъртта на близък човек не може да се промени, напълно съм съгласна. Но може да се помогне на скърбящия човек, за да е в състояние да продължи живота си. Има ли нещо по-добро, което може да се направи за някой в толкова тежка ситуация?
В природата няма грешки! Но няма и прошка - оцелява само най-доброто. Човечеството наистина много греши като се намесва в същността на репродуктивните способности. Ти сигурно ще ме репликираш, защото парична има - и тя е в разрешаването на нечий конфликт. Примерно някоя жена не може да има собствено дете (поради вече съществуващи конфликти) , а единствения начин тя да ги реши, е .. да роди собствено дете. Решението е единствено - инвитро. Ето ти разрешаване на конфликта. Нищо че той може да води още 10 след себе си, защото на тази точно двойка това може да коства още 10 години опити.., в които жената.. може съвсем да се срине.. и крайния резултат да го няма.

Това може да е всяка една човешка история - на всеки от нас.
Много зависи как тя ще бъде разгледана и оценена, въпреки че дори собственото ти оцеляване зависи от теб предимно, а не от така създалата се ситуация.

Цитат
Точно това казах и аз.Може  интензивността на конфликта да се трансформира на по долно ниво,за да продьлжи живота си в това сьстояние с по леки симптоми.Но това не решава биологичния конфликт.
Целта на всеки един лекар е да помогне с увеличаване на преживямостта.
Едва ли някой би си позволил да вземе решение, което е рисково.

Цитат
След като тежък конфликт като смърт на близък е нерешим, то в кои случаи можем да очакваме човек да умре от него
Най тежките конфликти са на ендодермата,които ако са дьлго в аактивна фаза *т.е. не намерим начин да ги решим( ще доведат до смьрт.
Това са белите дробове,черния дроб,стомаха и червата и др.

При другите зародишни листа най страшна е епилептоидната криза,но тя се знае и се очаква и може да се надживее с помощта на различни методи,вкл. и на официалната медицина.
Ето това е наистина много ценно! Кога се активира точно ендодерм?


# 23
  • София
  • Мнения: 2 840
Споделям, че тази тема ми излиза в "Нови отговори на моите публикации", а аз не съм писала в нея. Mr. Green
Значи...трябва да се разпиша, явно. Няма случайни неща.
Иначе, нямам какво да кажа, но си чета.
Аз съм привърженик на хомеопатията.

А, да, от другата тема, по повод атопичния дерматит, с години си мъкнах едни кожни проблеми, с неясна диагноза, които упорито отказвах да лекувам. Изчезнаха сами, след промяна в личния ми живот. Нямам идея дали има връзка, но да си кажа все пак.

# 24
  • Мнения: 2 176
КЛОНКА,
точно сега няма нужда да наливаш мало в огъня.
Не съм те срещала из хомеопатичните теми, не те знам коя си. А с Крис много отадвна се знаем. Аз съм му много благодарна, защото ми е помагал съвсем безкористно. Това сега не е спор кой е по-по-най, а споделяне на личен опит.

Аз нямам никакъв с ГНМ, но пък потвържденията за причините са удивително точни!




# 25
  • Мнения: 753
И аз се записвам.
Благодаря на Ненаатоа!  bouquet

# 26
  • Мнения: 4 150
Споделям, че тази тема ми излиза в "Нови отговори на моите публикации", а аз не съм писала в нея. Mr. Green
Представяш ли си какво безобразие е това!


Мулти,

Цитат
Взимането на хомеопатични лекарства не е едно и също с хомеопатично излекуване. Ако ти избереш да те лекува някой, който работи по метода на ГНМ, не означава непременно, че той знае всичко и е оценил правилно какви са ти конфликтите, дали си в решена фаза и пр.  И ще може да ти направи реална прогноза
.

Ами не знам какво е трябвало и колко време да го взимам,но на всяка ангина хидех на класически лекар хомеопат ,който ми предписваше хомеопатия за МЕН.На другия месец пак бях с ангина.И така нон стоп.Сега си знам конфликтите за ангина,но това не ми пречи да си ги получавам защото аз не мога да прегльщам нечестности и несправедливости.А те са ежедневие.

При ГНМ има само точни диагнози и не е нужно да се ходи от специалист на специалист защото единият не ти е уцелил конфликта.Имаме 3 зародишни листа,три вида,грубо,конфликта и определени симптоми за всеки вид.Няма кьде да се сбьрка.Освен това една томография на мозька ясно показва какьв и кьде точно е конфликта.Сьщо показва и фазата на конфликта.Всичко взето заедно,скенера,симптомите на човека на органично и психично ниво могат да определят точния му конфликт дори той да не си спомня.След това има много методи това да се разясни,да си спомни и да се опита да го реши или сьответно да не го решава,ако се прецени,че в епилептоидната криза ще има смьрт и няма кьде да я посрещне,напр.в болница.
И това мисля,че не е идентично с хомеопатията.
Ако ти самата разбереш тези простички принципи,закони,ще видиш,че хомеопатията е много по сложна и неясна,оплетена в себе си.
Когато имам ангина например,няма втора вьзможност и място за различни мнения и диагнози.
Сливиците принадлежат кьм ендодермата и от там веднага знам какьв е конфликта ми и сьответнао разбирам в последствие как сьм го асоциирал.
Много е вьзможно да Елица мьжа й с работата да има подобна асоциация,защото отнемане на работното място е типичен пример за тежка ангина.Ако обаче бьде асоцииран като територия може да се засегне ектодермата,кьдето сьрцето реагира.
И така.Когато имаме скенер и симптомите на човека,можем да разберем лесно и точно какьв конфликт и кога горе долу се е случил и как е бил асоцииран.


Цитат
Кога се активира точно ендодерм?

Не е честно Sad  Моля те,разгледай бьлгарския сайт от подписа ми.
Най старите конфликти са за ЗАЛЬКА...храната.

# 27
  • Португалия
  • Мнения: 3 966
и аз се записвам,но и идвам да събера кураж  Hug

същата ситуация,като на elica2009 -повече от месец подкашлящи деца,,със задна хрема,с чисти дробове ...кашлящи
днес за трети ден,следобед едната вдигна темп,което аз не отразих ...но ми каза,че я боли гърба-дробовете, и хукнах да я види доктор
докторката изписа антибиотик #Cussing out за чисти дробове,и малко темп/38/
аз я питам-пневмония ли има? бактериална инфекция?-тя ми отговаря -не!
ами тогава за какво ми го изписва тоя антибиотик?-имало детето пулмонарна инфекция,щом толкова време кашля ooooh!

честно да си кажа страх ме е вече,и ме е срам да си го призная,но клоня май да го дам тоя антибиотик Sad
знам принципите на ГНМ,конфликта го знам/градината,но не е териториален,щото всъщност са със сополи и   ларингит/фарингит децата,оттам е кашлицата-не могат да комуникират още,и не могат да се себеизразяват Sad/,но пак ме е страх от това кашляне толкова време Sad
а после едно гласче ми казва- „колко ли вреди ще има,ако го пият“ :crazy

# 28
  • Мнения: 4 150
Питай я какво разбира под пулмонарна инфекция.
Или само така да звучи по специално ooooh!

Кашлицата е фаза на решен конфликт.
Ако конфликтьт се решава с бактерии,антибиотикьт ще спре лечебната фаза,т.е. симптомите ще изчезнат защото ще бьдат избити бактериите.Но ако ситуациите се повтарят,кашлицата ще се появи сьвсем скоро след @лечението@ с АБ.
Потьрси друго  мнение.

# 29
  • Мнения: 2 176
Не е честно Sad  Моля те,разгледай бьлгарския сайт от подписа ми.
Най старите конфликти са за ЗАЛЬКА...храната.


Ще погледна, Крис, обещавам!  Simple Smile
А ти ако идваш насам ми се обади да ти дам телефона на моя хомеопат за проблема с ангините, явно твоя не се е справил. Wink

Mamagemelar,
заведи децата при хомеопат, няма да съжаляваш.
Дъщеря ми не е пила АБ вече 7 години, а точно преди да се ориентирам към този вид терапия беше изпила 3 в рамките на 1 месец. 

Общи условия

Активация на акаунт