Германска нова медицина - 6 тема

  • 51 105
  • 755
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 415
И за мен лекарите , изписващи имуностимулатори /особено на малки деца/ са идиоти , а за майките даващи такива неща на децата си "профилактично" мога да употребя още по- силна дума , но не ходя по темите да им го обяснявам.
Да , аз макар и да не пиша често тук повярвах за много неща в ГНМ , без дори да съм имала контакт със специалист по ГНМ. Но резултатът е налице в моето семейство - НЕ СЕ УПОТРЕБЯВАТ ЛЕКАРСТВА - НИКАКВИ ДОРИ И ХОМЕОПАТИЯ , ПРОСТО ЗАЩОТО НЯМАМЕ НУЖДА. ЛИЧНО за мен  консултациите с ЛЛ и разните там т. нар. специалисти и светила не ми е донесла много полза , за разлика от тази тема тук.
Тази тема и още няколко ми разкриха , че наистина тялото може да се излекува само. Отговорността за нашето здраве е в нашите ръце или по -точно в главите ни. Просто трябва да се научим да мислим! Фактът , че се отказвам от консултации с ЛЛ не означава отказ от лечение!

П.П. Надявам се в скоро време да мога да разкажа историята на мой близък , който се справи със сериозна болест. /Макар че , така написано последното изречение не е много в унисон с ГНМ/.

# 376
  • София
  • Мнения: 630
Влизам в темата  да споделя опита си и евентуално да подкрепя някой, който минава по подобен път. Та историята е следната, преглед, установяване на полип на шийката на матката, препоръки за незабавно отстраняване чрез абразио. Трябваше ми време да си събера мислите, наясно бях, че има от какво да имам точно такъв проблем и реших, че като го помисля (имам предвид връзката между конфликта и симптома) може  да активирам някоя система за самолечение. Дотолкова с алтернативната форма на медицина. Около месец по-късно, с решението да се отърва от този полип, си записах преглед при лекар, който исках да извърши тази манипулация и той не установи такъв проблем  Peace

# 377
  • Мнения: 0
Да, и аз вярвам, че природата знае най-добре как да се справи, така че да оцеляваме, farscape. Благодяря за споделеното.

Крис, имам нужда от помощта ти за да осмисля по-добре публикацията на Dr. Lowthert, която качих по-рано, и по-конкретно:

1. Той казва, че когато конфликт "не съм достатъчно бърз да уловя залъка" зависне в лечебна фаза се развива Хашимото. Каква би могла да е причината решаването на един конфликт да зависне в лечебна фаза? Възникване на нов конфликт докато първия още не е завършил лечебната фаза ли? Или следи?

2. Dr. Lowthert споменава и конфликта "чувствам се безпомощен" като причина за заболяване на жлезата. Този конфликт обаче касае ли Хашимото или се отнася до друго заболяване на щитовидната жлеза.

# 378
  • Мнения: 936
Идиоти винаги е имало и ще има. За щастие, Хамер не е от тях!!! През последните месеци добих малко по-ясна представа за него като човек (въпреки че не го познавам лично) и мога да кажа, че той е преди всичко идеалист - като всеки нормален човек иска светът да разбере какво се крие от хората, как се манипулират, как се убиват (понякога умишлено)... Проблемът му е, че иска това да стане веднага, което е хубаво, но повечето хора не са готови за такава промяна. За промени от подобен характер са нужни години...

Що се отнася до предупреждението на българския сайт - да, такова има на всеки сайт, съдържащ някаква медицинска информация; задължително е да има подобно предупреждение. И да, сайтът не предлага нищо повече от информация, но тук, в тази тема, можем да си обсъждаме всякакви проблеми и да споделяме опит и мнения. Както Стелт е цитирала, и този сайт-форум си има подобно предупреждение.

Такива като мен все още имат капка здрав разум да не мислят СПИН за алергия към смегмата, та могат да минат и без подобни уточнения. Текстът е нужен на тези, на които доста агресивно се внушава идеята за опасността от традиционната медицина.
Такива като теб - мога спокойно да заявя - нямат НИКАКВА представа за ГНМ!!!
Обикновено, който търси намира, но ти със сигурност не търсиш нищо сериозно тук.

Цитат
Чета темата и съвсем ясно виждам, че хората не просто разсъждават над причините на своето заболяване, а приемат отговорите като насоки за лечение. Което е съвсем логично, като се има предвид, че незапознатият читател приема това чудо за някакъв вид МЕДИЦИНА поради неговото наименование.
Кой кое и как ще приеме си е лично негов избор!!! Ти нямаш право да казваш кой какво да приема или не.
Незапознатият читател (като теб) е добре първо да се запознае, после да помисли и чак след това да пита и да изказва категорични мнения.

Цитат
Мултимодал, за разлика от ГНМ хомеопатията не е агресивна и не отрича традиционната медицина. А относно индустрията, хомеопатичните средства са доста печеливша такава, та няма какво тук да се засягат някакви бизнес интереси и световни конспирации.
Още едно доказателство, че нямаш и не желаеш да имаш ясна представа за ГНМ.
ГНМ не е агресивна!!! По -скоро бих я определила като пасивна, когато се налага разбира се.
ГНМ не отрича традиционната медицина!!! Не препоръчва някои неща, като морфин например, агресивната химиотерапия, излишните понякога операции, но в ГНМ пациентът е този, който решава какво лечение да му се приложи, пациентът избира дали да приеме някое лекарство или не, пациентът избира дали да се подложи на операция или не и т.н. като преди това задължително е подробно информиран и запознат с всичко възможно.
При традиционната медицина нямаш тази опция, не можеш да избираш; на хартия можеш да откажеш нещо, но по правило никой не те осведомява за нищо. Там си длъжен да слушаш чичо доктор иначе ти се посочва вратата. Е, в този случай пациентът няма права...

Цитат
Лично аз не съзирам сериозна опасност в хомеопатията, дори я ползвам, за разлика от ГНМ.
ГНМ не е нещо, което да ползваш за известно време и ако не става да го зарежеш. Peace
ГНМ описва и формулира нещата от живота - биологичните закони, които се случват с живите същества. Единствено можеш да се осведомиш и да разбереш какво и защо се случва в тялото ти. Можеш да предотвратяваш много неща с тези знания. Можеш да изтърпиш много неща с тези знания (ако искаш).
ГНМ дава свобода. ГНМ е преди всичко превантивна медицина.
За съжаление в много случаи е твърде късно да се запознаваш с ГНМ, когато си вече сериозно болен. Затова е изключително важно всеки да се опита да разбере биологичните закони преди да го засегне болест...

# 379
  • Мнения: 936

 Каква би могла да е причината решаването на един конфликт да зависне в лечебна фаза? Възникване на нов конфликт докато първия още не е завършил лечебната фаза ли? Или следи?

Макар, че не се обръщаш към мен, ще ти цитирам част от втория закон:

Терминът „висящо лечение” се отнася за ситуация, при която лечебната фаза не може да бъде завършена, поради повтарящи се конфликтни рецидиви. Затова в Германската нова медицина, реконструирането на събитието, от ДХС заедно с всичките съпровождащи го следи, е съществена терапевтична мярка.

Щитовидната жлеза (както и някои други органи) се състои от различни части, за които има и различни конфликти.

# 380
  • Мнения: 0
Благодаря ти nenaatoa.
Причината да се питам дали втори конфликт не би могъл да възпрепятства завършването на лечебната фаза на основния е това, че имам усещането, че стигах до някъде с решаването му (още преди да се запозная с ГНМ), изследванията ми се подобриха, но някакси спрях до там, сякаш нещо ми пречи да довърша лечението. Друга причина е и това, че прочетох превода ти за констелациите   bouquet и те доста паснаха на по-горното. Затова тези дни доста се рових из стари конфликти (което пък доведе до решаването на нещо, надявам се).

Това с констелациите е доста интересно - вероятно точно те са причината някои конфликти да не бъдат решавани с години.

# 381
  • Мнения: 936
Имай предвид, че в тялото могат да текат по няколко програми наведнъж без да си пречат.
НО има едно малко изключение - бъбречна програма със задържане на вода в активна фаза, комбинирана с каквато и да е друга програма в лечебна фаза. Това се нарича синдром и може да доведе до сериозни проблеми. И двете програми ще завършат курса си, но съпътстващите симптоми могат да бъдат тежки и дори да предизвикат смърт (в редки случаи и при продължаваща дълго време конфликтна активност).

# 382
  • Мнения: 0
Като казвам едната програма да пречи на решаването на другата имам предвид Териториалните констелации, където докато не решиш по-късно възникналия конфликт, по-ранния не може да бъде решен.

Аз имам един много кратък отрязък от време в миналото, в който ми се случиха доста неща много набързо (и хубави и лоши). Сега дори ми е трудно да ги подредя във времето - кое след кое точно се случи.

# 383
  • Португалия
  • Мнения: 4 197
минавам да ви се оплача,че не си намирам конфликта  Mr. Green
от месец,че и повече съм със запушен нос,но от два дни направо не се търпи вече-нито болки,нито напрежение имам,така че съм изключила евентуален синузит,но нямам и обоняние,носът ми е просто запушен,не тече,но ако го насиля-излиза какво ли не  Sick

намерих и препрочетох писаното за носната лигавица,но ако имате някакви идеи,ще ги приема с радост   bouquet

# 384
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Според някои други течения, сополивите истории са свързани със задържани сълзи/емоции.

# 385
  • Португалия
  • Мнения: 4 197
 Нощни очи ,Благодаря   bouquet
и ако кръстосам казаното от теб и ГНМ-то ще има още доста да се мъча с този нос  Sad

# 386
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Добре дошла в отбора!  Wink
Свиква се.

# 387
  • Португалия
  • Мнения: 4 197
нее ,не искам да свиквам  Stop
искам да се поуча!

споделям -научих се вече да си избягвам честите ангини Grinning ,всъщност вече нямам епизод на ангина поне година,че и повече/когато не мога да си кажа всичко,що ми е на езика,поне го измърморвам под носа си  Laughing,а мъжа ми вече припява след мен„ще ти кажа,даже и да се ядосаш или обидиш,защото инъче ме боли гърлото“  Joy /

сега си правя кафето ,и си мисля над сополивите истории-ако е емоционална задръжка,то ми пасва идеално Sunglasses ,заради дългото гостуване на майка ,и заради десетките неща,които научих за себе си,за отношенията ни,и заради  десетината конфликта ,които си разреших/с цената на почти едномесечно боледуване от какво ли не  ooooh!

# 388
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
нее ,не искам да свиквам  Stop
искам да се поуча!

Е, все ще се наложи да изтърпиш такива периоди докато се поучиш. Дано този да е последния.
Аз от месеци влача сополи като решение на дългогодишен конфликт. Е, поучих се какъв е, ама сопола не се маха.  Mr. Green Искрено се надявам лечебната фаза да непродължи толкова, колкото е бил конфликта, щото иначе значи да го влача още много години.  Confused Wink

Браво за ангината!  Peace

# 389
  • Мнения: 183
Може ли  отново да помоля по-знаещите тук да поразсъждаваме заедно:
Значи - традиционната медицина и разните фармацевтични компании се надпреварват да ни образоват как се заразяваме, как ни се задръстват дробовете с жилави секрети и какви точно препарати да вземем, за да ги втечним тези секрети и да ги изкашляме - и пак сме здрави. Ура.

Ето моя въпрос преди 2 стр. и сега този на Мамагемелар - съвсем често срещани състояния при много хора - кашлици, сополи, доколкото успях да се разбера това са все решени конфликти (ако греша, поправете ме). Да, ама аз като не знам накъде да търся конфликта, не мога да се предпазя да не ме хване пак кашлица или сополи.

Затова, моля ви, кажете на ей такъв разбираем език:
1. Какъв конфликт може да предизвика кашляне с отделяне на храчки? (към това състояние, което трае вече 3 седмици, нямам висока температура)
2. Какъв конфликт може да предизвика суха кашлица - без храчки? (и без висока температура)
3. Какво точно беше конфликт - нещо неочаквано като информация ли или просто ядове и разправии също се приемат за конфликти?
4. Какъв конфликт може да предизвика запушване на носа без отделяне на сополи? Това каква фаза е и ще има ли после задължително и сополи?
5. Какъв конфликт може да предизвика течащ нос и има ли разлика течащия нос като бистра вода и онова, което излиза при синузит?

И още един съвсем конкретен пример - имахме задължение към топлофикация. Януари погасихме една голяма сума и ни останаха още 100 лв. Обаче в края на януари получихме нова сметка от 250 лв. и отново набъбна задължението ни, което за мен си беше голяма и неприятна изненада. Мога да кажа, че това ме тормозеше като мисли доста дълго. Може ли това да е причина за кашлица или сополи?

Общи условия

Активация на акаунт