Германска нова медицина - 6 тема

  • 51 127
  • 755
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 0
Тези дни мислих доста по конфликтите и заболяването ми. Това, което се получава на физическо ниво е малко страшно, но от друга страна ме радва:
 
Нормално мензиса ми е най-много 4 дни (винаги съм считала това за подарък от природата). Днес обаче ми е пети ден и сякаш едва сега започва, много е силен, много повече отколкото някога съм виждала, има и съсиреци. Не мисля да правя нищо за сега. Само признак за решаване на какъв конфликт е, ако някой знае?

Имах и не прекалено силна, но постоянна болка в главата през последните 2 дни, някъде над лявото око и в слепоочието, но тя спря.

# 361
  • Мнения: 1 510
след грипа на малкия, ...., започна да не чува (установи се вода зад тъпанчето - серозна). Сега все още не му се е подобрил слуха (лечението не е спряно. Носът продължава да е все така запушен (бели секрети), а започна и да покашля ...

Всичко това са лечебни симптоми на различни конфликти.
Така стигнахме до същността на въпроса. Кой как кога и къде може да ми помогне да открия тези конфликти и да ги спра?

# 362
  • София
  • Мнения: 2 840

Така стигнахме до същността на въпроса. Кой как кога и къде може да ми помогне да открия тези конфликти и да ги спра?
ХАмер, разбира се, ама той е в нелегалност, затова една лекинка лоботомия може да реши всички проблеми с конфликтите и да ти подсигури вечно здраве.

# 363
  • Мнения: 1 510

Така стигнахме до същността на въпроса. Кой как кога и къде може да ми помогне да открия тези конфликти и да ги спра?
ХАмер, разбира се, ама той е в нелегалност, затова една лекинка лоботомия може да реши всички проблеми с конфликтите и да ти подсигури вечно здраве.
Шегуваш се, нали?
Или искаш още недошла в темата да ме разочароваш и да ме изгониш?

# 364
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
...

Последна редакция: вт, 15 фев 2011, 20:41 от Нощни очи

# 365
  • София
  • Мнения: 2 840
Каси, макар да виждам някакъв здрав смисъл в идеята за конфликтите, която впрочем е застъпена и в хомеопатията, аз откровено намирам Хамер за идиот, но от опасните, не от безобидните луди.

Но, да, шегувам се, разбира се, можеш да си запазиш мозъка непокътнат, даже е препоръчително. Mr. Green

# 366
  • Мнения: 2 176
Клонке, някои като теб намират и Ханеман за луд, но това е друг въпрос.
Тази тема впрочем е за ГНМ и хората, които проявяват интерес.

# 367
  • София
  • Мнения: 2 840
Мултимодал, за Ханеман не зная, но Хамер си е освидетелстван официално Mr. Green
Аз съм баш от хората, които проявяват интерес към ГНМ. Не ми ли личи?

Ей това, пък, е от сайта на ГНМ България и е добре да се цопне на първа страница на темата болднато и даже крещящо, че да е ясно!

ВНИМАНИЕ

Този сайт има само информативен характер!

Нищо от изложеното тук не трябва да се тълкува като диагноза, лечение или предписание.

Задължително се консултирайте с вашия личен лекар преди да използвате или прилагате нещо от написаното в този сайт!

Ние не предлагаме и не предоставяме никакви, свързани с ГНМ медицински съвети!

# 368
  • Мнения: 4 753
КЛОНКА, специално за такива като теб, ето това е цопнато в началото на подфорум Хомеопатия, алтернативна медицина:

Хомеопатия, алтернативна медицина
Форум за обмяна на личен опит, взаимопомощ, обсъждане на проблеми относно третирането на различни здравословни проблеми с хомеопатия и алтернативна медицина.

Предоставената информация на страниците на форума не може да замени посещението при лекар, поставянето на професионална диагноза и провеждането на нужното лечение. Преди да започнете употреба на някой лекарствен продукт или терапия, дискутирани във форума - потърсете съвета на Вашия личен лекар или друг медицински специалист.


Мислиш ли, че трябва да се цопва в началото на всяка тема...   Mr. Green 

# 369
  • Мнения: 2 176
Твоят интерес бих окачествила като нездраво любопитство. Simple Smile
Такова "освидетелстване" от страна на традиционната медицина са получили маса народ - учени или лекари, заради това, че се противопоставят на принципни неща, залегнали в теориите и - Ханеман също е бил оплюван, гонен от Германия и т.н., а хомеопатията и до днес се смята за шарлатанщина или е наричана 'плацебо'.  Не ми се навлиза в подробности, защото темата е много обширна - те не са 1 или 2-ма. Така че тази част от аргументите ти.. не знам кого ще убеди. Всеки, който е съществена пречка за печалбите на фарма индустрията, може да бъде наречен престъпник, луд или.. както е удобно.

ПП.
Всички сайтове, свързани с някаква медицина, имат предупреждение като цитираното от теб, както stelt77 вече е отбелязала..

# 370
  • София
  • Мнения: 2 840
Такива като мен все още имат капка здрав разум да не мислят СПИН за алергия към смегмата, та могат да минат и без подобни уточнения. Текстът е нужен на тези, на които доста агресивно се внушава идеята за опасността от традиционната медицина.

Особено ценна и незасегната в общите правила на форума е последната част на опровержението от сайта, в която се казва, че не се предлагат и не се предоставят никакви медицински съвети.

Чета темата и съвсем ясно виждам, че хората не просто разсъждават над причините на своето заболяване, а приемат отговорите като насоки за лечение. Което е съвсем логично, като се има предвид, че незапознатият читател приема това чудо за някакъв вид МЕДИЦИНА поради неговото наименование.

Но няма проблем, ако не искате да го слагате, аз ще наминавам информативно през определен брой страници и ще го цопвам лично.
За да съм по темата и да съм максимално полезна. Все пак се позовавам на официалния източник.

Мултимодал, за разлика от ГНМ хомеопатията не е агресивна и не отрича традиционната медицина. А относно индустрията, хомеопатичните средства са доста печеливша такава, та няма какво тук да се засягат някакви бизнес интереси и световни конспирации.

Лично аз не съзирам сериозна опасност в хомеопатията, дори я ползвам, за разлика от ГНМ. В този смисъл отстоявам позициите си и свободно ги изразявам.

# 371
  • Мнения: 4 753
Чета темата и съвсем ясно виждам, че хората не просто разсъждават над причините на своето заболяване, а приемат отговорите като насоки за лечение.

КЛОНКА, за да си спокойна, че никой няма да се заблуди, ето един цитат:

ГНМ например не лекува. ГНМ обяснява какво са болестите, защо ги има, как протичат. ГНМ дава възможност на тялото да се излекува самО.

 Peace 

# 372
  • София
  • Мнения: 2 840
Стелт, извинявай, ама "дава възможност на тялото да се излекува само" е не просто евфемизъм, а гадна манипулация, която прокламира отказ от лечение.
Няма да навлизам брутално в темата с разяснения как това да осъзнаеш произхода на болестта си далеч не означава, че тялото ти ще се самоизлекува от агресивен тумор в напреднал стадий.
Така че, моля те, недей, не ща да оаквам пейзажа. Гледам, че на няколко страници има и смислени разсъждения по някои интересни теми.Нито искам да ви развалям приказката, нито ми е мило и драго да водя спорове с радиото. Минавам оттук, защото искам и защото може пък да е полезно за някого.

# 373
  • Мнения: 2 176
Стелт, извинявай, ама "дава възможност на тялото да се излекува само" е не просто евфемизъм, а гадна манипулация, която прокламира отказ от лечение.

Дрън-дрън. Понеже сравняваш с хомеопатията - прочети Органона.  Simple Smile
Там ще срещнеш същото, че организма се самолекува - той е най-съвършената и саморегулираща се система.

Впрочем съвременната медицина НЕ ЛЕКУВА, само облекчава симптомите. Wink

ПП. Не знам какво наричаш хомеопатия, но определно не е каквото се спряга от докторите. И.. грешиш - хомеопатията тотално се разграничава от всички догми в медицината, затова я слагат при алтернативните методи. Wink



# 374
  • Мнения: 4 753
КЛОНКА, всеки има право на мнение, което не означава автоматично, че е прав...  Wink  Ясно е мнението ти, благодаря че го сподели, може пък да е полезно за някого...

П.С. Между впрочем, някои използват ГНМ за превенция, но ти си наясно с тези неща... Казвам го за тези, които не знаят, може пък да съм полезна на някого...   Peace

Общи условия

Активация на акаунт