Черен списък на стоматолозите

  • 482 095
  • 868
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 6 360
По случай херпеса и настинката - моята зъболекарка ползва маска. При всеки преглед. Намалява риска и за мен, и за нея.
И моите ползват. Не само при преглед, ами и по време на манипулациите.

Все пак всичките знаят, че ме е страх от зъболекари и слагат и маски.  Mr. Green
Скрит текст:
С последното се шегувам! Но в момента всичко ми е наред откъм зъби и ми се шегува.

# 286
  • Sofia
  • Мнения: 26 582
Преди 12-13години бях при един в ГУСВ...,докато чаках да ме хване упойката той си пушеше и димеше в лицето ми...нито маска,ни ръкавици ползваше,като приключи и видях инструментите- бяха ръждясали...добре,че не се заразих с нещо...но пък пломбите все още са си наред Wink

# 287
  • Варна
  • Мнения: 6 360
Доли, да не си била при някой шаман?  Laughing
Как така ти димял в лицето!
Периодът преди 12-13 години го помня, затова питам. Нищо такова не съм виждала. Никога. За 30+ години ходене по зъболекари.
Какво е ГУСВ?

# 288
  • Sofia
  • Мнения: 26 582
Какъв ти шаман,просто мърляч Close
ГУСВ беше една сграда на строителните войски,която след промените стана бюро по труда и мед.център,а сега там е Софийски съд.

# 289
  • Мнения: 1
Здравейте, ето и от мен едно име:

След няколко дни силни болки, отидох в клиника  "Ео Дент" в кв. Лозенец, София. На случаен принцип попаднах при д-р Йончева, за да ми извади разваления зъб. С пет-шест пробождания във венеца, след като ми постави упойка, аз все още имах чувствителност. Това стана причина да ми постави втори път упойка.  С още толкова пробождания, които почувствах като много болезнени и груби, жестикулирах да спре, но тя пренебрегна сигнала ми. Сестрата ми извика "Не така!". Бях силно раздвоена. Силното ми желание да се отърва от зъбобола ми ме спря да не си тръгна веднага. Измина малко време, през което си отдъхнах от болките. След като д-р Йончева установи че нямам вече чувствителност, пристъпи към ваденето на зъба, но... изведнъж започнах да чувствам много силни болки.  Зъболекарката продължи с действията си въпреки тях и лице изобилно залято от сълзите ми... Нищо не я спря и мотивира да ми даде време и да направи всичко възможно за моето безболезнено присъствие в "Ео Дент".

Изтърпях вадене на зъб "като на живо".


Нейното поведение ме накара да се почувствам като в зъболекарски кабинет от тоталитарно време, където пациентът трябваше всичко да понася, дори и без упойка, защото нямало внос по "второ направление" /със западна валута/...

Със сълзи или не, с болки или не, всичко ще отмине.

Седнах да напиша за тези, пред които стои изборът им при кой зъболекар да отидат.
Търсете такъв, който дори и да няма естествено вродена състрадателност поне е изучавал етика и я прилага на практика. Вероятно д-р Йончева е отсъствала от часовете по етично-моралните взаимоотношения лекар по дентална медицина-пациент. Преживях последиците от този факт в краткия си контакт с нея.

Е, аз не съм съпруга на Силвестър Сталоун, с който "Ео Дент" се хвалят, за да се притеснява някой от споделеното ми мнение, но едва ли д-р Йончева, ако някой би и гласувал такова доверие, би си позволила подобно отношение към нея и едва ли щеше да остане незабелязано поведението и за хората, които са инвестирали толкова много, за да има чудесни условия и взаимоотношения между пациент и зъболекар.

Иска ми се да вярвам, че частни случаи като д-р Йончева са наистина "частни" в "Ео Дент".

 

Последна редакция: сб, 04 юни 2016, 19:18 от zoro_bg

# 290
  • Мнения: 4
Полезна тема. Едно и една история от мен. Миналата година 2015, ноември месец получих гранулом на един зъб. Ходих при кварталната зъболекарка в Младост, която ми каза, че не може да го оправи и ще трябва да се вади. Уговорих си час при хирург, но все пак реших да потърся второ мнение и така стигнах до... DSDent или D.S. Dent. Това им е сайта: http://dsdent.com/Намират се в близост до Лъвов мост. Отивам там, погледнаха зъба и се съгласиха, че трябва да се вади. Въпреки това настоях да пробват (за моя сметка естествено) да го оправят. Съгласиха се и ми казаха, че ще струва 800 лв! Казах си...ок, доста пари са, но исках да направя всичко възможно да го спася и се съгласих. Ходих няколко пъти като платих 300 лв общо. След това ми казаха, че и другия до него бил за правене и той щял да ми струва 800 лв. Направиха ми една неясна снимка с модерното им оборудване като казаха, че има голям риск зъба да не стане и да съм си помислел хубаво преди да продължим нататък и да дам 1600-те лева. В този момент реших, че отново ще потърся вече трето мнение вече от зъболекаря ми от провинцията, понеже не съм от Сф. Не се бях обърнал към него понеже трябваше да пътувам до там, да стоя няколко дни, което като работиш в Сф е леко неудобно. Та отивам при него, показвам му неясната снимка от DSDent, която той директно захвърли в коша, направи ми снимка на момента с провинциалното си оборудване, многократно по ясна, седнах на стола и за два дни зъбите ми бяха готови за 150 лв. 75 лв на зъб без да ползвам някакви отстъпки или да минавам през здравната каза. Цялата работа беше както казах ноември месец, сега е юни. Храня се както този зъболекар ми каза "смело и безотговорно" вече повече от половин година. Зъбите са ми бетон и двата. Значи какво се получава. Ако бях отишъл направо при последния зъболекар щях да приключа цялата работа със 150 лв. Със загубеното време и пари в DSDent са 450 лв. Ако бях им се доверил да ги оправят щеше да струва 1600. Вие си преценете да ходите ли там или не и колко са професионалисти.

# 291
  • Мнения: 3
ТУК БИХ ДОБАВИЛ ВСИЧКИ ЗЪБОЛЕКАРИ ОТ ВМА,НЕ СА ДОСТАТЪЧНО КОМПЕТЕНТНИ А НА ВСИЧКОТО ОТГОРЕ И НЕ ВНИМАТЕЛНИ, И НЕ ОБРЪЩАТ ДОСТАТЪЧНО ВНИМАНИЕ..ХОДИХ ТАМ ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ ДОКАТО НЕ ГО ЗАКЪСАХ СЕРИОЗНО СЪС ЗЪБИТЕ И СЕГА СЕ ЧУДЯ КАК ДА СЕ ОПРАВЯ..!КАТО ЦЯЛО БОЛНИЦАТА Е МНОГО ЗЛЕ ОТКЪМ ОТНОШЕНИЕ КЪМ КЛИЕНТИТЕ А ЗЪБОЛЕКАРИТЕ СА НАЙ-ГОЛЕМИЯ ПРИМЕР ЗА  ДУМИТЕ МИ !

# 292
  • София
  • Мнения: 610
Полезна тема. Едно и една история от мен. Миналата година 2015, ноември месец получих гранулом на един зъб. Ходих при кварталната зъболекарка в Младост, която ми каза, че не може да го оправи и ще трябва да се вади. Уговорих си час при хирург, но все пак реших да потърся второ мнение и така стигнах до... DSDent или D.S. Dent. Това им е сайта: http://dsdent.com/Намират се в близост до Лъвов мост. Отивам там, погледнаха зъба и се съгласиха, че трябва да се вади. Въпреки това настоях да пробват (за моя сметка естествено) да го оправят.
Относно гранулома е редно всеки да знае,че щом настоявате вие да лекувате съмнителния зъб,ще е за ваша сметка.Клиниката ли да плати лечението,ако е неуспешно?В това не виждам нищо нередно,а относно другите неща,това е пазарна икономика,има гугъл,има кабинети,които са си показали ценоразписа,виждате,че цената е висока и се отказвате.

Последна редакция: пт, 10 юни 2016, 14:17 от thedentist

# 293
  • Варна
  • Мнения: 6 360
Полезна тема. Едно и една история от мен. Миналата година 2015, ноември месец получих гранулом на един зъб.
Грануломът не се получава от днес за утре. Имали сте такъв, може и с години да е бил наличен, но просто тогава е "избухнал".
Чудесно е, че зъбите сега са бетон!  Grinning

# 294
  • Мнения: 4
Цитат
Относно гранулома е редно всеки да знае,че щом настоявате вие да лекувате съмнителния зъб,ще е за ваша сметка.Клиниката ли да плати лечението,ако е неуспешно?В това не виждам нищо нередно,а относно другите неща,това е пазарна икономика,има гугъл,има кабинети,които са си показали ценоразписа,виждате,че цената е висока и се отказвате.

Ясно е това. Не съм искал клиниката да ми плаща естествено. Аз съм написал, че съм се съгласил. Но това, което се получи беше "Ами добре, ще го оправиме, ще ти струва 800 лв. Съгласен ли си?". Казах, да съгласен съм. Започнаха да го работят и после казаха, ама то знаеш ли, то и този до него дето е и той е засегнат от гранулома и за него искаме 800 лв. Сега тук има една въпросителна, понеже той е засегнат, не е той този, който е причинил възпалението. Защо пак 800? 1600 лв за два зъба, които както казах в последствие бяха оправени за 150 лв! На какво прилича това? На мене лично ми прилича на яко "работене" на пациентите. Ето това е което аз смятам за нередно и затова споделям тук. Кое точно е по-специалното, което тия младоци в DSDent, с големите претенции ще направят, което не ми направиха при другия зъболекар? Освен това работиха по зъба, пък по едно време почнаха да се двоумят, че нямало да стане, па не знам си какво си. Па да го вадим ли, да не го вадим ли. Импланти нещо почнаха да ми говорят. Тоест и преценката за лечението им не беше съвсем точна, понеже сега зъбите са ми както казах бетон. Никога не съм ги чувствал толкова здрави. Това е, бях решил да мине малко време и да съм сигурен, че лечението на зъбите ми е било успешно преди да напиша мнение за тях, просто за да знаят хората. От там нататък всеки си преценя сам.

Последна редакция: нд, 12 юни 2016, 19:41 от shiller

# 295
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Не всяка гранулома може да бъде излекувана и когато не става с лечение, съответно се вади зъб и имплант. Никога не се знае със 100% сигурност дали лечението ще е успешно.

# 296
  • Мнения: 4
Добре, след 1 година пак ще пиша. Wink

# 297
  • Мнения: 2
Мили хора пазете се от "д.р Стоянка Велинова" гр. Пловдив. Ужасно меркантилна и алчна жена, която гледа пациентите като касичка. Пази боже сляпо да прогледне. Ако нямаш висше образование си никой. Понеже сестра и няма се изрази, че е нищо. Но това го пиша #2gunfire за да добиете бегла представа за това що за човек е. А като професионалист - пълна 0. Пломбите падат за 1 месец и после ако отидеш и кажеш - тежко ти. Обижда и в последствие не си вдига телефона. Но пари е взела като за перфектна пломба. И това чудо преподава в университета. Е може да научи студентите как да крадат от книжките без да са направили дадена манипулация. Това при нея е практика. Ще пиша пак когато ми мине. А Вие мили хора - пазете се. Такива гадини не трябва да имат работа, за да се усетят, ако въобще е възможно, че така НЕ МОЖЕ!

# 298
  • Мнения: 1
Здравейте! Към този списък искам да добавя и Росен Цолов - орална хирургия в УМБАЛ "Св. Георги" в Пловдив, хирург в дентален кабинет "Дентален Кеар", и асистент в МУ Пловдив! Проблем: ретинирал мъдрец - операция с местна упойка в 20:00 часа, за която трябваше да заплатя 250лв. , сложи ми 3 упойки-почти не ме хванаха, защото усещах всичко, само езикът ми беше изтръпнал , НЕТЪРПИМА болка, вдигах ръка да спре, не спираше, спираше чак когато почнех да крещя от болка!!!!!! Държеше се грубо, арогантно и през цялото време мрънкаше да престана да се лигавя и да си въобразявам, че ме боли, защото бързал да ходи на БАР!!!!!! Е, след 2 часа мъки НЕ УСПЯ да ми го изкара и ми каза зашивам те и си тръгваш! Другата седмица с венозна упойка ще те оправим! Консултирах се с другИ специалисти и всички бяха единодушни колко много грешки е допуснал този хирург! Помолих го да си взема снимката и той ми отвърна с крещене: "Взимай си снимката и повече не ме занимавай"! Наплаших се само от наглото и супер грубо отношение, апък да не говорим, че като специалист е кръгла 0 !!!! Трепериха му ръцете, напълни една кофа инструменти БУКВАЛНО, причини ми два часа неустоима болка, две седмици оток и накрая каза повече да не го занимавам!

# 299
  • Мнения: 1
Ох, че болна тема. Ферман мога да напиша. Но на челното място при мен е  прехвалената Иванка Атанасова на ул. Г. Бенковски 49 в София. Случаят ми е дълъг, но накратко: преглед - 30лв., пломба - всичко от здравната книжка+120 лв. и най-важното, след това постоянна болка в главата+събиране на храна между въпросният и другият зъб. След оплакването ми, отговорът беше "ще пробваме да го облечем - 300 лв. и ако пак събира храна - ще го извадим". Нямам повече какво да кажа.

Общи условия

Активация на акаунт