Черен списък на стоматолозите

  • 476 795
  • 863
  •   1
Отговори
# 660
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Предполагам, че и неговото качество е било не по-добро от това на панорамната снимка, за жалост. - Правени на едно и също място.
Вярно, в следващия кабинет беше разглеждана снимката, ако не греша съвсем.
това не е за вярване! Много ще се радвам ако качите тук този компютърен томограф! Просто не мога да си представя за какво иде реч ако не се вижда артифакта от метала в зъба!

# 661
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Когато целта е да не се види нещо, то не бива виждано.

Заб.: томографията не беше направена заради въпросната метална частица, а с друга цел.

# 662
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Когато целта е да не се види нещо, то не бива виждано.

Заб.: томографията не беше направена заради въпросната метална частица, а с друга цел.
артифакт от метал на томограф, няма как да не се види! Та ако ще използвания томограф да е и на 30 години!

# 663
  • Мнения: 162
Добавям към списъкът Дентален център Биодент!
https://www.biodent.bg/
Предложиха ми да ми правят присаждане тъкан върху венците! Взима се тъкан от венецът и се присажда върху конусовидно оголване на зъб! Имам 3-4 зъба, които са с конусовидно оголване и решението е в поставянето на пломби!
Случайно отидох да си почистя зъбният камък с ваучер от Грабо преди 4 дни и зъболекарят ми обясни на чист и прост български език, че проблемът се дължи на техниката ми на миене на зъби и ме препрати за консултация при парадонтолог във Факултет по дентална медицина!
Не се ловете на нови и модерни клиники, които предлагат най-новите методи на лечение, които са силно инвазивни и с упойки!

# 664
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Няма ли различна степен на оголване? Ако положението е по-сериозно, то промяна на четкането няма да направи чудеса. Доколкото знам, за парадонтозата има вина и бактериите в устата, задържането на плака, образуването на зъбен камък.
Според мен направете консултация поне с двама добри пародонтолози, за да сте сигурна, че с промяната на хигиенните навици ще подобрите и отдръпването на венците.
Иначе за някои хора този нов метод е спасение, за да не загубят зъбите си, когато оголването е много сериозно.
Във Вашия случай може да не е, но не отричайте този метод.
Аз заради съвети на обикновени стоматолози носих брекети, когато растежът беше приключил, поради ортодонтски проблем, който в детско-юнешеска възраст, можеше да бъде решен по-бързо и много по-добре. Казваха ми, че ще го израсна с времето....
Затова вече винаги си правя консултация със специалист/ти в съответната област.

# 665
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Добавям към списъкът Дентален център Биодент!
https://www.biodent.bg/

Не се ловете на нови и модерни клиники, които предлагат най-новите методи на лечение, които са силно инвазивни и с упойки!

Не са нови, собствениците са стари мошеници, от които много хора са си изпатили.

# 666
  • Мнения: 162
Няма ли различна степен на оголване? Ако положението е по-сериозно, то промяна на четкането няма да направи чудеса. Доколкото знам, за парадонтозата има вина и бактериите в устата, задържането на плака, образуването на зъбен камък.
Според мен направете консултация поне с двама добри пародонтолози, за да сте сигурна, че с промяната на хигиенните навици ще подобрите и отдръпването на венците.
Иначе за някои хора този нов метод е спасение, за да не загубят зъбите си, когато оголването е много сериозно.
Във Вашия случай може да не е, но не отричайте този метод.
Аз заради съвети на обикновени стоматолози носих брекети, когато растежът беше приключил, поради ортодонтски проблем, който в детско-юнешеска възраст, можеше да бъде решен по-бързо и много по-добре. Казваха ми, че ще го израсна с времето....
Затова вече винаги си правя консултация със специалист/ти в съответната област.

Благодаря Ви! Ще потъсря още едно мнение на парадонтолог ако преценя! Не става въпрос обаче за парадонтоза! Миналата година минах през 3 - 4 мнения по въпроса...Чух версии за бруксизъм, облитерация, абразио..., но не и за парадонтоза. И последно, причинено от мен оголване на шийки на няколко зъба при неправилно четкане на зъбите. Ако не друго всички зъболекари до сега имат консенсус по въпроса - поставят се т.нар. клиновидни пломби с упойка и така се третира проблемът.
Препоръчва се моментално смяна на четката за зъби на такава, която е soft, а пастата за зъби е Сенсодин. По-трудно се свиква с това човек да си промени начинът, по който си мие зъбите...

Първоначалната версия при мен беше за бруксизъм и ми бяха дали шина,  с която трябваше да спя нощно време. Ако не друго, за тези шини, които струват само 150 лв. и трябвало да се сменят на година и половина, разбрах че трябва моментално да я махна още при второто мнение по въпроса.

Благодаря за мнението за Биодент! След като и други казват, че са мошеници...значи сигурно има защо...Консултацията ми с парадонтолог ще е във Факултет по дентална медицина.

# 667
  • Norge
  • Мнения: 2 311

Пише се артефакт.



Ако ти се чете, ето нещо, което споделих, когато проблемът беше актуален.
След като изчаках да отмине състоянието на афект.
Макар че не знам дали ще намериш отговор на въпросите, които те интересуват Simple Smile

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1202346689908762&set … ype=3&theater

Последна редакция: нд, 01 мар 2020, 12:10 от nelka.nelka

# 668
  • Мнения: 35
Добавям др Марин Димчев, работи в София на ул Хан Аспарух. Работи изключително некачествено. Съсипа ми 3 зъба с доста големи пломби, които само след 2-3 месеца бяха развили кариес отдолу(да, и трите). Едната се клатеше. За мен е изключително безотговорно да се проявява подобна немърливост в работата, при положение, че зъбите са за цял живот и не се регенерират, но някак денталните лекари винаги минават между капките. По принцип ми е ясно, че денталното здраве зависи от много неща и че зъболекарите допускат грешки понякога, но не мисля че при мен е изолиран случай или че е случайно да сменя 3 пломби само 2-3 месеца след като са били направени. Споделям го тук, заради многото положителни мнения за др Марин Димчев, по които аз се подведох и имам сериозни основания да мисля, че са фалшиви или заблуждаващи.

# 669
  • Мнения: 99
Добавям Красимир Миланов в гр. Русе. Преди две години вадих два мъдреца при него. След операцията 6 месеца се възпалявах и лицето ми се подуваше веднага щом спра антибиотиците.. други стоматолози имаха съмнения за фрактура на челюстта.. накрая се оказа, че от травмата раната не е могла да зарасне и непрекъснато се е възпалявала. Но през тези месеци изпитах някакъв ад..през седмица ме режеха и шиеха наново..

# 670
  • Мнения: 1
В края на юли си вадих зъб при д-р Батинков/ известен хирург в Пловдив/, без усложнения или нещо подобно. Две седмици не ми се затваряше раната и нестихващи болки. Отидох при него да пъти след това. Слагаше  ми дренажи и болката стихна. Вчера  27,09, си правих снимка, за да ми направят мост. Оказа се , че има остатък от извадения зъб. Стоматолога  ме изпрати при него за да види снимката. Най-спокойно ми каза ,че сега ще го извади. И отново упойки, вадене, болки, време. Дори не се и опита да се извини.Направо бях онемяла. Влязох в кабинета и излязох без да му кажа една дума.

д-р Благовест Бориславов Батинков - за него ли става дума?

# 671
  • София
  • Мнения: 9 920
Искам да проверя по здравната книжка (каса) кой стоматолог - ми е слагал пломба първоначално на един от два умъртвени зъби?

Ще сменям сегашния ми стоматолог (от 10г) имам доста правени от него и се питах дали може да ми даде досието (ако го е водила все път) имам и по каса (частично) правени от нея имам и платени изцяло.
И има ли смисъл от това (разправията).

# 672
  • Мнения: 68 644
Не мисля че водят досиета като през соца. Едва ли. Вписаното в книжката за по касата. Другото - по памет.
Още повече че няма " личен стоматолог "  като понятие...може при всеки да се ходи.

# 673
  • София
  • Мнения: 9 920
Не мисля че водят досиета като през соца. Едва ли. Вписаното в книжката за по касата. Другото - по памет.
Още повече че няма " личен стоматолог "  като понятие...може при всеки да се ходи.
Ами то така може да си пишат всеки път един и същ зъб.... не че няма избор но.  Аз искам да разбера даден зъб кой го е правил преди 12-5г (Досещам се но не съм на 100%)

# 674
  • Мнения: 68 644
"Досие" има в здравноосиг.книжка..синята....
само за дейностите по каса-вадене и пломби и един преглед.

За останалите дейности...си помниш ти 😆
И като разбереш кой ти го е правил...какво следва?
Губиш си времето според мен и чоплиш излишно...

Общи условия

Активация на акаунт