Повръщане,помогнете ми :(

  • 668
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте мили мами,моят проблем е такъв- моето бебче е вече на 5 месеца и още връща част от яденето си,в момента я кърмя и вече яде и плодови пюренца. По принцип е доста жилава и не седи кротко и за 5 минутки,а повръщането става и много след ядене,но не по много(както връщат новородените по малко). И вече не знам какво да правя,дали да не я водим на гастроенторолог? Sad  Sad Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 796
Моята щерка повръщаше до 10-тия месец,но тя си имаше рефлукс и повръщаше по доста голямо количество и то на фонтан.Не знам при вас как стоят нещата.Педиатъра какво казва?

# 2
  • София
  • Мнения: 39 933
Потърсете отговор и в тази тема Повръщане при новородените и кърмачетата

# 3
  • Мнения: 304
Моята дъщеря до 6-и месец повръщаше,но личната ми обясни че до 6-и месец нямало нищо притеснително ако бебето си наддава.И наистина проблема отшумя.Ако обаче след 6-и месец проблема продължи тогава би трябвало да се посети гастроентеролог.Така мисля аз .

# 4
  • Мнения: 6 164
Това не е повръщане, а връщане. Разликата е, че първото изпразва стомаха на фонтан и си е сериозен проблем. Ако детето е по-активно, нормално е, храносмилателната система не е зряла на 5-я месец от живота и може би затова е препоръчително захранване след 6-я месец.

# 5
  • Мнения: 2
Благодаря ви,дано отшуми по нататък  Wink Hug Praynig Peace

# 6
  • Мнения: 15 379
Ще отшуми по-натам. Спокойно.

# 7
  • Мнения: 190
И моето бебе връщаше храна до към 5.5 месечна възраст. Това се дължи на все още слабите мускули на стомаха, които позволяват на стомашното съдържимо да се връща към хранопровода. С възрастта се израства, мускулите укрепват.

# 8
  • Мнения: 925
На твое място бих се консултирала с гастроентеролог  Peace . Най-вероятно е добре детенцето, но за твое собствено успокоение  Hug

Общи условия

Активация на акаунт