Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Добро утро и от мен.

Страхотен ден на всички и приятни разходки!

sweet_mani4e срахотна темичка!  bouquet

# 31
  • Мнения: 24
Добро утро, мамита!
Приятен ден на всички и спокойни дечица  Hug

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
sweet_manichе, прекрасна темичка Hug!!!!
Хубав и слънчев ден на всички!

# 33
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Страхотна тема  bouquet

аз давам деавита с капки за колики- ако ги пропусна пак започва да ни боли коремчето, но скоро ще ги спирам.... а с кърма.... аз като стисна за да и дам вит Д с кърма то шурва- тръгва и от другата и става еднаааа ooooh!

днес Рая навършва 2 месеца Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 2 222
Tommelise, честита ви месечинка  Simple Smile

Аз пък грам кърма не мога да изцедя  newsm78 Наскоро ми се бяха разранили зърната, оправиха се с Лансинох, но много ме болят, ако пробвам с помпата, а на ръка нищо не излиза. Не мога и 10 грама да оставя, да има, ако закъснея някой път примерно. И Деавита капя директно в устичката, пък колкото се усвоява - толкова.

# 35
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
момичета много пишете Hug

# 36
  • Мнения: 102
Добро утро,

 smile3511 smile3511

Момичета омръзна ми живота с това кърмене и мисля да спирам. То не са нерви не е чудо - аз ли съм олигофрен незнам,но то няма угодия.
3-4 дни преливам от кърма, респективно не се изяжда всичко и аз не я цедя ,за да може да се регулират нещата,да ама не- точно, когато намалее и бебка иска много и е страхотен рев. А сега направо нямам -от вчера е страхотен рев, зърна не ми останаха. седи с часове на гърдите,почна пак да се буди нощно време в 3 ч . и на мен ми дойде до гуша от това - наяде ли се ? ;стига ли и ?; ще имам ли кърма за следващото хранене?; пак ли ще бъде с рев?.
направо ме е страх ,като наближи време за хранене, така ме натоварва това .

оплаках ви се ,но направо полудях тая нощ с това ядене.

sweet_manichе, надмина себе си   bouquet - темата е строхотна.

Последна редакция: нд, 14 ное 2010, 12:07 от gala.

# 37
  • у нас
  • Мнения: 1 870
гала цеди и замразявай Peace така когато намалее няма да се притесняваш че не и стига Hug и пак ще и даваш кърма.  Въпроса е да не си докараш хиперлактация Rolling Eyes, а нервите, притеснението и напрежението не са приятели на кърменето
успех Hug

# 38
  • Мнения: 360
Привет Hug

Мъниче, страготна 1страничка,наистина си надминала себе си  bouquet

Галче, важното е детето да има здрава и щастлива майка,ако така смяташ,че ще по-добре и за двете спри да я кърмиш.И не се натъжавай и децата на АМ са здрави и прави Hug
Palmirka,да спрейчета са стеримара и низитата,има и диснимар неговата струя е по нежна.Без рецепта са,пръскаш и после може с клечка за уши внимателно с кръгови движения да вадиш сополки. PeaceМоже и с помпичка.

На мен също ще ми се наложи скоро да спирам да кърмя.Бях ви споменавал,че имам една екзема която беше затихнала ,но от 1 семица изби пак и то на три места.Вече съм пробвала всички мазила които са безвредни и кожния доктор каза,че е изчерпан от идеи за моето лечения.Трябва да мина на тежката артилерия ,а тя не е съвместима с кърменето.В противен случай ще се разложа,освен всичко това се сдобих и с гъбички на ноктите( на ръцете и на краката),за там лечението е също тежко и продължително.

Съвестно ми е ,че Мая я кърмих 1година и 1месец,а Влади няма да има и 6 месеца,но мисля ,че и моето здраве е от значение.


Иска ми се от много време да се изкажа за едно,забелязвам,че много теми се превъртат по няколко пъти.Шелонзи,лампи,деавит...и т.н.Забелязвам,че повечето влизат пишат си каквото им е на сърцето и дори не си правят труда да прочетат една две странички.Сега пак,къде да пратим снимки???Ми то Мъничето беше писала в миналата тема.Не се заяждам,просто си мисля,че може и да се прочитаме по малко Wink Peace

Хубава неделя на всички  bouquet

Последна редакция: нд, 14 ное 2010, 12:50 от alximika

# 39
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Цитат на: geryaleksandrova link=topic=536935.msg16917343#msg16917343
Въпрос към ЛЛЛ или някой дуг компетентен ,вярно ли е ,че магданоза намалява кърмата ?

geryaleksandrova,

има някои подправки, за които се смята, че може да действат намаляващо на кърмата, ако се прекали с тях. Магданозът е една от тях. Все пак, при нормална консумация, не би следвало да се наблюдава такова действие. Говорим за обичайните количества, които се слагат в храната за аромат и вкус.

Повече информация за подпправките има отново в една статия от www.kellymom.com

...
аз пак да си кажа :

ЛЛЛ,

спешно ми трябва вашия съвет. Една приятелка, която кърми, я е ухапало някакво улично куче днес и са и били ваксина против тетанус и в понеделник още една противобясна ще и бият. МОЖЕ ЛИ ДА КЪРМИ и ако не , докато трябва да изчака?? Много и мъка, защото тия лекари нейните нищо не и казват.

talktoher
,

първо много съжалявам за приятелката ти - неприятен инзицеднт.

Най-добре да се консултира с лекари по този въпрос - може и с повече от един, може да позвъни и в РИОКОЗ.
Все пак, според Центъра за контрол на болестите (САЩ) и д-р Томас Хейл, ваксините против Тетанус и Бяс, се считат за безопасни при кърмещи майки, тъй като в тях няма жив вирус, а е умъртвен. Още повече, че на кърмачета се поставят ваксини против Тетанус (ДТК - дифтерия, тетанус, коклюш).

Но пак повтарям - най-добре е да се консултира с лекар, инфикционист и може би и в РИОКОЗ. Да се провери състава на ваксините и да се вземе най-доброто решение, според информацията.


...
Въпрос към консултантките по кърмене.
От вечерта да сутринта малката започна да прави две големи нощни паузи от по 5-5,5 часа, а през деня суче на 2,5-3 часа. В резултат на това нощем гърдите ми се препълват и стават твърди и на буци, а и ги чувствам ги болезнени. По принцип редувам гърдите, като на всяко ядене предлагам само едната гърда. Въпросът ми е трябва ли да ги цедя нощем или да предлагам и двете гърди или пък да изчакам нещата да се урегулират от само себе си? Не ми се иска да будя бебето да суче, защото това е времето в което и ние успяваме да поспим малко.

Здрасти Ulia,

понякога се случва така, че бебчето изведнъж променя навиците си и тогава организмът на майката няма достатъчно време за да се приспособи към новата ситуация. Трябва му малко време, за да свикне. Вероятно и при вас се случва това. Малко е неприятно препълването и болезнеността на гърдите. В повечето случаи на тялото са му необходими няколко дни, за да се пренастрои. През това време може да се изцежда по малко, за облекчение, когато гърдите станат твърди и болезнени, за да се предотврати по-сериозни запушвания и други неприятности. Но наистина малко, няколко мл, колкото да омекнат.

Обикновено даването на двете гърди в такава ситуация не би следвало да подобри ситуацията, по-скоро има вероятност тялото да го разбере като знак, че кърмата недостига. В случай, че на бебка сега ѝ е достатъчна едната гърда, вероятно не е необходимо да се дават двете.

# 40
  • Мнения: 95
[

Иска ми се от много време да се изкажа за едно,забелязвам,че много теми се превъртат по няколко пъти.Шелонзи,лампи,деавит...и т.н.Забелязвам,че повечето влизат пишат си каквото им е на сърцето и дори не си правят труда да прочетат една две странички.Сега пак,къде да пратим снимки???Ми то Мъничето беше писала в миналата тема.Не се заяждам,просто си мисля,че може и да се прочитаме по малко Wink Peace

Хубава неделя на всички  bouquet
И аз това забелязах.Особено това с Деавита вече сигурно за 4ти път се разисква. А освен всичко Мъничето е написала с огромни букви в края на 1ви пост къде и защо да се пращат снимки. Peace

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 6 644
Хей хей
много яка идея за снимките
къде да пратя и аз?
*Ако искате снимката и на Вашето слънчице да се появи тук – драснете един мейл със съдържание Вашето име, името на бебчето и рожденната му дата, разбира се и снимка на manina@abv.bg

# 42
  • София
  • Мнения: 1 193
mimsat ,мерси за отговота   bouquet ,предполагам ,че магданозени кюфтета ,не е нормално количество  Blush .

Гала , подкрепям alximika ,след като се измъчваш може би това е по-добрия вариант.Да си призная на моменти и на мен ми идва до гуша ,но за сега удържам фронта.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 080
Гала, и аз мисля като alximika. Ако те тормози кърменето, изнервена си и мислиш, че не се получава въпреки положените от теб усилия, тогава направи така и двете с беба да сте доволни. Дъщеря ми е кърмена до 3 мес. и слава богу е здрава. Добре е децата да се кърмят, но не трябва кърменето да е на всяка цена и да се превръща в фиксидея  Hug Hug Hug

# 44
  • Мнения: 2 222
Ох, завиждам ви за лекотата, с кяото можете да се откажете да кърмите във всеки един момент  Simple Smile  Hug На мен и да ми писне, и да не ми писне, след това, през което преминах с алергията на дъщеря ми, не мога и да си помисля на мое дете да дам АМ някога въобще. Е, освен в родилното в началото, там си е хапвал такова. Ако ми спре кърмата по някаква причина, не знам как ще го преживея  Crazy Тогава сигурно ще захраня по най-бързата процедура с други храни. Надявам се да изкарам поне 1 година с кърменето и това е, няма начин. Добре, че засега нямаме особени проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт