Кърма в о4ите срещу конюнктивит?

  • 18 157
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Знам, че е възможно да се наложи да направят сондиране на беба, за да и спукат мембраната, но все се надявам да ни се размине. Пък и смятам, че още е много малка, за да я подлагам на пълна упойка. Знам ли и аз вече. Ще видим педито какво ще каже другия път.

Доколкото си спомням, очната лекарка тогава каза, че е добре да се направи сондирането до 1 годинка... ама не помня вече....

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
...а аз бегло си спомням писането на Лиорена, която винаги отговаря много в час за запушени слъзни канали, че манипулацията е лека и не изисква пълна упойка.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Чак за конюктивит - не знам.Но съм слагала два пъти в очето на Ники, защото беше гурелясало по неясни причини - вероятно просто нещо го беше замърсил.И двата пъти мина от две капвания.Факт!

# 18
  • Мнения: 3 506
Maria.St, не исках да бъда груба, но ако малко мислехме преди да направим нещо, подобни въпроси нямаше да бъдат задавани  Outta Joint

Смърфиета , сигурно не си искала; сигурно даже и сега не искаш, ама пак така излиза...
Уверявам те, че именно защото мисля, чета и се интересувам съм ползвала и за двете си деца кърма, накапана в очетата. И с двете е действало. Същото казват и други хора, някои от които са чели доста по въпросите за кърмата и нейните свойства.
Хайде сега ти помисли малко  Thinking  Някак си не е възможно всички да сме глупави и заблудени. Нито да е просто съвпадение положителния ефект на кърмата за конюктивит (поне) при положение, че като брой най-много са тези, които казват, че са се оправили, следвани от такива без промяна, а единици (1 или 2 бяха) са тези, при които състоянието се е влошило.
Не че искам да те убеждавам в нещо, но понеже апелираш към мислене......

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 790
...а аз бегло си спомням писането на Лиорена, която винаги отговаря много в час за запушени слъзни канали, че манипулацията е лека и не изисква пълна упойка.

Самата манипулация не е сложна, цялата работа отне около 15-ина минути, но сложиха инжекция с упойка на малката тогава  в крачето долу и ми я донесоха замаяна. Спомням си, че питаха за кг на детето, за да преценят колко да е упойката...

# 20
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ние май съвсем се отклонихме от темата, но да си кажа и аз. Нашето сондиране го правиха с халотан- нещо като райски газ. Никакви инжекции, само е дишал през маската. Всичко продължи 10 минути, не повече. Правихме сондирането на 8 месеца- късно според повечето лекари, които ни консултираха.
Слава богу, всичко е зад гърба ни!

# 21
  • Мнения: 1 547
 Maria.St, без да влизам в полемики, че не ща Бу или Йоси да метат: капи кърма където пожелаеш. Кърмата лекува конюктивит, чисти гурели, отпушва запушени слъзни канали. Кърмата помага за всичко. Щастлива съм, че кърмя сина си вече 10ти месец. Досега сме имали много проблеми с очите: и конюктивит, и запушен слъзен канал. Офталмолог ми е казал, че капането на кърма в окото не вреди, но не помага. Помагат внимателно подбрани медикаменти.

И офф: аз категорично отказах да сондират запушен слъзен канал. В резултат, каналът сам се разшири и не се наложи сондиране. Окото вече не сълзи и не гурелясва. Няма никакъв секрет в сравнение с преди, когато беше често затворено. Затовя понякога е по-добре да се изчака. Мое мнение. Различно от всеобщото.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 790


И офф: аз категорично отказах да сондират запушен слъзен канал. В резултат, каналът сам се разшири и не се наложи сондиране. Окото вече не сълзи и не гурелясва. Няма никакъв секрет в сравнение с преди, когато беше често затворено. Затовя понякога е по-добре да се изчака. Мое мнение. Различно от всеобщото.

Офф: и аз изчаках доста време, но след сондирането докторката каза, че са изкарали гной!  Shocked

Но всеки случай е различен - при едни е по-лек и минава с капки, при други - налага се сондиране.

# 23
  • Мнения: 2 220
съвсем сериозно се замислям да помоля някоя мама да ми изцеди малко, защото оченцето на детето не минава, а продължават да и излизат гурелчета и сутрин и е направо залепено.

Ренци, ако искаш, аз съм навита да ти дам кърма да пробваш дали ще помогне!

# 24
  • Мнения: 669
При нас още на няколко дни или пък седмица, на Емчо му се бяха залепиле очетата, и майка ми ми каза да му капна кърма, но аз все пак се обадих на педиатърката, и тя каза че има едни капки, но да опитам с кърма, и ако не помогне, тогава да си взема капка. И точно след 2 пъти капване - му мина. След около седмица - пак същото. Пак капах кърма и пак се оправи за нула време. И така 3-4 пъти през няколко дни ни се получава, но само с няколко капвания сълзенето се оправи. Като същевременно му правех масажите на нослето, да не би да е слъзен канал. Но с това се приключи изведнъж.
Но със сигурност кърмата ни помогна.

# 25
  • Мнения: 1 878
И ние имахме секрети в очите и капахме кърма в началото по съвет на педито, но ни каза да капем 4-5 дни и ако няма ефект - на очен лекар.............и нямаше ефект - нито положителен нито отрицателен, оказахме се със запушнеи слъзни канали и три месеца нон стоп капахме капки в очетата без резултат и от тях.

Кърмата не се задържа в очите, за да усложни чак инфекцията тя просто ги промива, за което ползвахме и капките, просто при запушените каналчета е така - каналчето е подложено на тормоз и от най-баналните бактерии защото не е проходимо. Може да се отпуши само от израстването на черепа или с помощта на масажи на каналчето - така или иначе секретирането ще спре чак когато е отпушено каналчето.

Ако беше вредно да се капе кърма в очите - то поне това педиатрите би трябвало да знаят. Между другото капките за очи при малко бебе не са много видове - само два са.

# 26
  • Мнения: 75
За кърмата незнам - никога не съм пробвала. Може би помага при слаба инфекция.

Колкото до запушеното слъзно каналче. Споделям моя опит-малката беше с такова някъде към 6м. Ходихме на детски офталмолог-препоръча отпушване колкото се може по-рано, после за справка при детски УНГ-каза идвайте утре и правим отпушването с пълна упойка. Обаче, накрая се вслушахме в съвета на личния ни лекар който каза да изчакаме, само да правим масаж на оченцето-след сън и когато се сетим.
На малката и мина с масаж и без никакви операции и за пореден път се убедих, че в повечето случаи тесните специалисти - лекари веднага скачат на крайните мерки, дори и да може да мине с по-леки варианти.
Масажът се прави по специален начин - на оченцето при основата на носа, натиска се отгоре-надолу (посока вежди-уста) 2-3 пъти. Надявам се че го обясних добре и дано помогне на някой.

# 27
  • Добрич
  • Мнения: 3 223

Колкото до запушеното слъзно каналче. Споделям моя опит-малката беше с такова някъде към 6м. Ходихме на детски офталмолог-препоръча отпушване колкото се може по-рано, после за справка при детски УНГ-каза идвайте утре и правим отпушването с пълна упойка. Обаче, накрая се вслушахме в съвета на личния ни лекар който каза да изчакаме, само да правим масаж на оченцето-след сън и когато се сетим.
На малката и мина с масаж и без никакви операции и за пореден път се убедих, че в повечето случаи тесните специалисти - лекари веднага скачат на крайните мерки, дори и да може да мине с по-леки варианти.
Масажът се прави по специален начин - на оченцето при основата на носа, натиска се отгоре-надолу (посока вежди-уста) 2-3 пъти. Надявам се че го обясних добре и дано помогне на някой.

Не искам много да споря, но не смятам, че е правилно да се поставят под общ знаменател всички специалисти и да се казва, че прибягват директно към крайните мерки. Казвам за нашия случай: правих масажи в продължение на цели 7 месеца !!! Детето накрая даже се бе травмирало от тези вечни масажирания. Нашият случай бе по- особен, а именно мембраната бе много дебела и е нямало никакъв вариант да се отпуши сама. Ако съжалявам за нещо, то е, че дълго време отлагах манипулацията и че направихме сондирането чак в 8-мия месец.

# 28
  • Мнения: 75

Колкото до запушеното слъзно каналче. Споделям моя опит-малката беше с такова някъде към 6м. Ходихме на детски офталмолог-препоръча отпушване колкото се може по-рано, после за справка при детски УНГ-каза идвайте утре и правим отпушването с пълна упойка. Обаче, накрая се вслушахме в съвета на личния ни лекар който каза да изчакаме, само да правим масаж на оченцето-след сън и когато се сетим.
На малката и мина с масаж и без никакви операции и за пореден път се убедих, че в повечето случаи тесните специалисти - лекари веднага скачат на крайните мерки, дори и да може да мине с по-леки варианти.
Масажът се прави по специален начин - на оченцето при основата на носа, натиска се отгоре-надолу (посока вежди-уста) 2-3 пъти. Надявам се че го обясних добре и дано помогне на някой.

Не искам много да споря, но не смятам, че е правилно да се поставят под общ знаменател всички специалисти и да се казва, че прибягват директно към крайните мерки. Казвам за нашия случай: правих масажи в продължение на цели 7 месеца !!! Детето накрая даже се бе травмирало от тези вечни масажирания. Нашият случай бе по- особен, а именно мембраната бе много дебела и е нямало никакъв вариант да се отпуши сама. Ако съжалявам за нещо, то е, че дълго време отлагах манипулацията и че направихме сондирането чак в 8-мия месец.

аз затова и казвам - "в повечето случаи", а не "винаги". Разбира се всеки съди от собствен опит. Казвам, че е хубаво да се почне с масаж, не винаги действа, но е по-лек вариант, ако подейства. Поне при нас беше, малката приемаше съвсем нормално масажа. Всеки сам си решава, хубаво е да се знае че има и такъв вариант.   bouquet   bouquet   bouquet

# 29
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Капала съм и на двете си деца и на мен също - според мен помага когато е в начален стадий на конюктивит - демек ако се усетиш овреме

Съгласна съм. Когато ни изписаха от болницата Деси имаше конюктивит. Аз нямах кърма, за да кърмя, но изцедих една капка и я капнах. Конюктивита почти веднага изчезна.

Общи условия

Активация на акаунт