Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 851 172
  • 2 312
  •   2
Отговори
# 720
  • Русе
  • Мнения: 904
благодаря

# 721
  • София, България
  • Мнения: 2 222
относно разтварянето за децата ... на мен ми казаха и аз да ги разтварям - по 5 хапченца, разтворени в топла вода  newsm78

Ванила, при вас казваш изписват 3 пъти по 1 хапче. Когато пиете комбинация как става номера newsm78 Тук пия 5 хапчета от едното сутрин, 5 от другото на обяд и 5 от третото вечерта.

# 722
  • Мнения: 1 100
Когато пиете комбинация как става номера newsm78 Тук пия 5 хапчета от едното сутрин, 5 от другото на обяд и 5 от третото вечерта.
Аз съм пила само комбинация от № 1 и №11. Сутрин 1 табл. от едното, вечер 1 табл. от другото.

# 723
  • Мнения: 361
Когато пиете комбинация как става номера newsm78 Тук пия 5 хапчета от едното сутрин, 5 от другото на обяд и 5 от третото вечерта.
Аз съм пила само комбинация от № 1 и №11. Сутрин 1 табл. от едното, вечер 1 табл. от другото.
ефект имаше ли?
Аз ги пия по 1 таблетка от двете сутрин и вечер вече цял месец. Главно заради ноктите.

# 724
  • Мнения: 657
Когато пиете комбинация как става номера newsm78 Тук пия 5 хапчета от едното сутрин, 5 от другото на обяд и 5 от третото вечерта.
Аз съм пила само комбинация от № 1 и №11. Сутрин 1 табл. от едното, вечер 1 табл. от другото.
ефект имаше ли?
Аз ги пия по 1 таблетка от двете сутрин и вечер вече цял месец. Главно заради ноктите.
и аз 1 месец ги пих по 2 от всяко сутрин и вечер сега минах по 1 чак сега видях малко подобрение в ноктите и то след като 2-3 пъти ползвах един лак специален заздравяващ,моите специално много се цепят,наслояват се.Иначе косата спря да капе почти веднага на 2 седмица от употребата на хапчетата

# 725
  • Мнения: 1 100
Аз съм пила само комбинация от № 1 и №11. Сутрин 1 табл. от едното, вечер 1 табл. от другото.
ефект имаше ли?
Аз ги пия по 1 таблетка от двете сутрин и вечер вече цял месец. Главно заради ноктите.
[/quote]
Едната причина беше  разширени вени, за тях трябва да се пие повече време, за да се прецени дали има ефект. Но от №11, която е за коса, кожа и нокти, не знам за другото, но кожата ми сияеше.

# 726
  • Мнения: 361
аз съм с хубава кожа и коса, но зле с ноктите.
Та ще продължа да си ги пия.
За вените - не виждам още ефект.

# 727
  • Мнения: 2 732
Кои соли са за разширени вени?

# 728
  • Мнения: 194
Здравейте, бихте ли ме посъветвали какви соли да давам на дете на 7год при болки в краката, мускулите и ставте, в следствие на преумора и претоварване?

# 729
  • Мнения: 29
Здравейте!  bouquet
Записвам се да следя темата с голям интерес защото се убедих че помагат Simple Smile"предписах"на моя мъж сол номер 7 за да може да спи нощем -е имаше ефект още на първия ден-събужда се пак ,но заспива веднага ,а не както преди да будува от 4 до сутринта.. CrazyДавам му по 4 пъти на ден !
Сега обаче свекърва ми иска да взима за по-добра перисталтика на червата и главно против запек-бихте ли ме посъветвали каква  да е солта -кой номер и как да се взима?Аз мисля че е номер 10 но не съм много сигурна !Благодаря предварително!
Аз лично искам да пия за коса и нокти ,но сега кърмя и се притеснявам да не е вредно за беба ,макар че четох че не вреди ,пак се притеснявам..ще кърмя още малко и като свърша тогава..сега косата ми много пада -нормално е след раждане ,но пак не смея да ги почна..
Приятен ден ви желая!  bouquet

# 730
  • Мнения: 657
Въпреки че по статистика не може солите да са причина за главобол но това вече е факт.Като ги бях спряла за 1 седмица и 2 дена по късно ми беше спрял главобола.Когато ми пристигнаха другите соли от чужбина пак рещих да ги почна само че не по 2 а по 1 от двете сутрин 1 от номер 1 и вечер 1 от номер 11.Седмици 2-3 след това пак се проявява оглавоболие най-вече вечер но вече доста по малко и по-слабо.Моята колежка също ги почна тези соли само че тя пие по 3 сутрин и вечер и тя започна да получава главобол 3 седмици по-късно.Така че има ли го написано или няма е без значение,но е неоспорим факт че именно те причиняват главоболие.Явно организма се пренасища далеч преди да минат така наречените 3 месеца които са дадени като цяло за профилактика.За себе си съм решила да ги пия до края на Март и ги спирам,ако обаче се усили главобола както преди ги спирам на момента

# 731
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Как се пиеха и кои номера с цел детоксикация и отслабване?Ще поровя сега назад ама ако някой се сеща,моля да сподели.

# 732
  • Мнения: 287
ekaterina II повтарям се, но и при мен "страничен" ефект е точно главоболие и повишено кръвно в редки случаи. Съдейки по себе си не бих рискувала да ги дам на детето си на своя глава (това за онези, които питат дали може да се ползва от малки деца). Намалих дозировката на солите, дори понякога пропускам прием. По този начин главата спря да ме боли.

# 733
  • Мнения: 1 604
И аз се записвам да следя, въпреки че темата е към края си. Смятам да си взимам сол 3 и сол 4. Едното беше за повишаване на имунитета, а другата беше за лигажиците в организма- т.е. при синузит, цистит, гастрит. Аз съм абонирана общо взето за проблеми на почти всички възможни лигавици. И понеже ми писна от АБ съм решила са пробвам и солите.

# 734
  • Мнения: 657
ekaterina II повтарям се, но и при мен "страничен" ефект е точно главоболие и повишено кръвно в редки случаи. Съдейки по себе си не бих рискувала да ги дам на детето си на своя глава (това за онези, които питат дали може да се ползва от малки деца). Намалих дозировката на солите, дори понякога пропускам прием. По този начин главата спря да ме боли.
Да реших да проверя дали действително е от тях и да покажа на Ванилия Канелска че твърдението й не е вярно.Аз съм си здрава както и моята колежка преди приема на шуслерови соли и след тях,но не и докато ги пием просто статистиката още не е стигнала до заключение и затова може би го няма като информация.

Общи условия

Активация на акаунт