Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - 24

  • 41 901
  • 722
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 34
Новата седмица при мен започна с киноразочарование или с Easy A  - преиграване от всички актьори /особенно от тези от "тежката" кавалерия - Стенли Тучи и Патриша Кларксън/, всички се държаха като да им е все едно какво ще се случи с този филм, сценарият - опит за ирония на американските тийн-филми, ама не се е получила иронията и нещото, което мен много ме дразнеше е, че никой от "тийновете" не беше в тийнеджърска възраст, а бяха към 23-25 години и им личеше. За такива филми бих отредила категория "неделя следобед",ама с много компромиси.

# 211
  • Мнения: X
Новата седмица при мен започна с киноразочарование или с Easy A.......
Ох, слава Богу, мислех че на мен нещо ми е объркано щом напоследък всеки филм, който изгледам не ми харесва и затова сдържах коментар за този.

# 212
  • Мнения: 8 769
Аз пък съм от "тъмната страна" - или не харесалите особенно много El secreto de sus ojos и безмълвна от Un Prohpete. Филмът е истински, не може да бъде по-кратък, нищо не е спестено на зрителя, а и защо трябва да му бъде спестено?За мен лично, филмът е най-малкото затворнически, или поне физическото измерение на понятието. Тахир Рахим  във всеки кадър, и филмът е неговата сериозна заявка за сериозен талант. Препоръчвам го, разбира се, но аз съм тежък фен на Одиар и като такъв за дамите с по-нежни сърца и очи препоръчвам един негов друг шедьовър - De battre mon coeur s'est arrêté/"Сърцето ми спря да бие". А за почитателките на "суровото" кино препоръчвам L' haine на Матио Касовиц с брилянтен и много млад Венсан Касел.

Съгласна съм, че филмът е истински, просто на мен ми дойде в повече. Затова и хората са различни и имат разлиен вкус. Пък и аз за добър филм смятам този, който ме е накарал да мисля доста време след като съм го гледала, да се връщам към отделни негови моменти отново и отново, а докато го гледам да не искам да свършва. Този Пророк, за съжаление, не беше такъв за мен.
Но съм съгласна с теб за Тахир Рахим, талантливо момче. И, разбира се, ще последвам препоръката ти за другия филм на Одиар. Wink Пък и за следващия с Венсан Касел!

# 213
  • Далече
  • Мнения: 438
Новата седмица при мен започна с киноразочарование или с Easy A  - преиграване от всички актьори /особенно от тези от "тежката" кавалерия - Стенли Тучи и Патриша Кларксън/, всички се държаха като да им е все едно какво ще се случи с този филм, сценарият - опит за ирония на американските тийн-филми, ама не се е получила иронията и нещото, което мен много ме дразнеше е, че никой от "тийновете" не беше в тийнеджърска възраст, а бяха към 23-25 години и им личеше. За такива филми бих отредила категория "неделя следобед",ама с много компромиси.

На мен мацката, която играеше главната роля ми хареса.Филмът едва ли е за кино, но поне го изгледах до край, което ми се случва рядко с холивудските комедии. Хареса идеята как плащаха с гифт карти срещу лъжи/ слухове и религиозните протести. Иначе съм съгласна за възрастта на актьорите, дразнещо е и то не  само в този филм.

# 214
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
"Лиекса" - финландско филмче на Марко Полонен.
Филм за живеенето, за промените в живота, за миналото, за любов, за избора по пътя и ....... всичко на фона на една страхотна песничка на Nightwish! Останах много приятно изненадана! Peace


Ето това ме провокира да си го изтегля и да го изгледам :
Nightwish - While Your Lips Are Still Red

# 215
  • Мнения: 2 056
Enter the void - вече изгледала го докрай мога да потвърдя думите си, че е побъркващ трип. (вж. trip) Отново кръговете на Ное и любимите му теми за новия живот, инцест, едипов комплекс. Възнасяш се с камерата, заедно прелитате през вечно-осветения Токио, спускане навътре в клубовете/надолу в тоалетната, по канала и в телесните глъбини.

# 216
  • Мнения: 776
The American
http://www.imdb.com/title/tt1440728/
"Отсечен" и хладен филм. Джорд Клуни е the quiet american. Не можеш да се хванеш за нищо "по-така" в този филм, твърде незабележим (за мен), не препоръчвам Peace Единственото, което "отбелязах" е противопоставянето (в интимната сцена) на европейските и американските стандарти за "естетична женска интимност" (не знам как по-меко да се изразя Mr. Green) Явно трябваше да дойде Дж. Клуни, за да ни покаже, че в Америка it blings blings (Vajazzle), а в Европа сме потънали в гори тилилейски Laughing Т.е. пак сме назад от световните тенденции. Не знам всъщност дали беше търсен ефект, но предвид заглавието на филма.... Simple Smile
В крайна сметка финала на филма ми натрапи идеята, че човек не трябва да мисли за работата си, а да си уреди личния живот Laughing Пак е нещо като "урок", "послание" или whatever Mr. Green

На "сериозния" фронт, препоръчвам два тежки, но много добри филми по действителни събития:
Iron Jawed Angels - за правото на жените в Америка да гласуват
http://www.imdb.com/title/tt0338139/
и
Desert Flower - за извращението, наречено "женско обрязване" и борбата за оцеляване, с една "нетипична" Sally Hawkins (факт, мислех я за "сухарка", а тя ме изненада със способността си да се "разгръща" в различни роли)
http://www.imdb.com/title/tt1054580/

# 217
  • София
  • Мнения: 3 880
Tsugumi, благодаря за препоръката за Habitación en Roma (2010) на Хулио Медем. много ми хареса, нежен и страстен филм, който те кара да се замислиш, да се разчувстваш, да се усмихнеш и да повярваш, че любовта може да бъде срещната наистина на всеки ъгъл и в най-различни форми. и един от най-красивите филми в този жанр, които съм гледала, без да ти се натрапва присъщата вулгарност, типична, когато прочетеш в ревюто, че филмът е еротичен.

# 218
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
"Лиекса" - финландско филмче на Марко Полонен.
Филм за живеенето, за промените в живота, за миналото, за любов, за избора по пътя и ....... всичко на фона на една страхотна песничка на Nightwish! Останах много приятно изненадана! Peace


Ето това ме провокира да си го изтегля и да го изгледам :
Nightwish - While Your Lips Are Still Red

Много хубав клип, любим ми е.Откъде изтегли филмчето?В Замунда не го откривам, но може би не съм го изписала правилно newsm78.

П.П. Намерих го Party.

# 219
  • Русе
  • Мнения: 11 920
 Аелис ,дай линк  Praynig

# 220
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
A m b e r , не съм си у дома и не мога да се логна в замундата, че не си знам паролата наизуст Embarassed.Напиши в търсачката на замунда Lieksa и ще ти излезе Wink.

# 221
  • Мнения: 34
Провокирана  от предложението на Аелис и Sindarella The Spy потърсих и аз филмчето и довечера мисля да го изгледам.Ето линк:
http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=234015&co … s=1#startcomments

# 222
  • Мнения: 1 925
В къщи имахме киноуикенд, ето какво гледахме:

Step Up 3 - много ми хареса, особено за петък вечер за разтоварване е идеален, а актьорите са невероятни танцьори  Heart Eyes
Ondine http://www.imdb.com/title/tt1235796/ - изобщо не съм фен на Колин Фарел, и този филм ми беше леко блуткав.
Пясъчния човек http://www.imdb.com/title/tt0862711/ - хареса ми романтичната история на двамата главни героя и като цяло филма, не е лош.  Peace
Brokeback mountain - доста дълго време му се точих, няколко пъти съм го сваляла и сега му дойде момента - страхотен филм, влезе ми в класацията за страхотни филми, които пак ще гледам.  Peace
Та по повод Brokeback mountain, установих, че ми харесват филмите на компанията Focus - http://www.focusfeatures.com/the_kids_are_all_right , http://www.focusfeatures.com/milk и разни други и ми направи впечатление, че повечето им филми, в които е застъпена любовта, тя не е обикновената любов м/у мъж и жена, а засягат темата за хомосексуалистите и колко нормални може да изглеждат техните отношения и колко красива може да е любовта м/у тях  Thinking

# 223
  • София
  • Мнения: 3 880
а на мен хич не ми допадна Step Up 3, дори откровено се дразнех. дори и добрата хореография на някои танци не можа да спаси плоския скалъпен сценарий.
и въобще след първият филм, според мен, беше някак излишно да се правят продължения.

направи ми впечатление, че половината нереализирали се от кастингите на So you think you can dance бяха там.

# 224
  • Мнения: 11 747
Гледах Whatever Lola Wants - как се е сдобил с толкова висок рейтинг - не знам!  Confused Прекалено наивен, чак тъп. Идеята много ми хареса, но трябваше някой да се постарае повече, поне да заприлича на филм... Отделно американската представа за третия свят - Египет, според тях в Кайро няма летище, а пътниците слизат от самолета и минават през някакви опънати платнени шатри...  Confused

Общи условия

Активация на акаунт