Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - 24

  • 41 853
  • 722
  •   1
Отговори
# 30
  • Далече
  • Мнения: 438
около кои филми очаквате, че ще настане най-голямата суета на тазгодишните награди?

Май двата големи фаворита засега са
The King's Speech vs The Social Network

и евентуално :

 127 Hours
 Inception
 Toy Story 3
 Black Swan

# 31
  • Мнения: 2 280
Според мен още не са излезли всички филми, които ще се борят за Оскар. Като Black Swan naprimer.

(това вместо запис  Simple Smile )

# 32
  • София
  • Мнения: 2 901
И аз гледах Eat, Pray & Love - приятно беше направен филмът, но мисля, че някои сцени можеха да ги посъкратят. Филмът беше с ненужна дължина.

Гледа ми се нещо по действителен случай, нещо драматично-социално, не е нужно да е най-дълбоката драма, всъщност искам сериозен филм със съдържание, добра имея, добра актьорска игра. Много ли искам?

# 33
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
mia4ik, с удоволствие се включвам във всякакви дискусии относно Оскар-ите.

около кои филми очаквате, че ще настане най-голямата суета на тазгодишните награди?

Радвам се, че идеята ми събужда интерес  Hug
Но може би си струва да направим отделна тема, защото тук се пише за други неща и ще "разводним" темата. Аз не съм много advanced в откиването на нови теми, но мога да опитам, ако ми гласувате доверие.

За да отговоря да въпроса на Aurora
ето един "списък" за начало  Wink
# 127 Hours
# Another Year
# Biutiful
# Black Swan
# Fair Game
# The Fighter
# Inception
# The Kids are All Right
# The King's Speech
# Love and Other Drugs
# Morning Glory
# Rabbit Hole
# Secretariat
# The Social Network
# Somewhere
# Toy Story 3
# True Grit
# The Way Back

Тези заглавия срещам, когато се спомене "Оскар 2011"...

И за да не е спам в ТАЗИ тема, ще кажа, че аз лично споделям прогнозите, че в списъка на номинираните за женска роля ще намери място Анет Бенинг (а защо не И Джулиан Муур, или и двете) за The Kids are All Right.
Филмът вече има една награда от Берлинския фестивал.
Аз лично го харесах и мога да го препоръчам.
Режисьорката има интерес към темата за гей-двойките, доколкото съм чела. А този филм предлага доста свеж и съвсем непревзет поглед към въпроса за "изкуственото оплождане", търсенето на "биологичния баща" и взаимоотношенията на родителителите с техните деца тийнейджъри изобщо.

# 34
  • Далече
  • Мнения: 438

mia4ik , някъде четох, че Джулиан Муур ще мине в категорията за поддържаща женска роля, защото има прекалено много добри актриси тази година и двете заедно няма да имат шанс.
Май за женска роля борбата  ще е Анет Бенинг срещу Натали Портман, а за мъжка Колин Фърт срещу Джеймс Франко.
Но, все още има време да изкочи някоя Сандра Бълок  Mr. Green


# 35
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Но, все още има време да изкочи някоя Сандра Бълок  Mr. Green

Както и някой Джеф Бриджис  Mr. Green

Тук борбата ще е както винаги между разпространителите. Миналия сезон разпространителите на филма на Джеф Бриджис наистина направиха чудеса в последния момент... и спечелиха!
Така че има още какво да видим  Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 3 880
на мен ми е много интересно, но подкрепям идеята за отделна тема, за да няма обидени, които са решили да потърсят филм за вечерта и преглеждат препоръчаните.
mia4ik, давай с новата тема. имам тооолкова много да гледам от предположенията, които написахте с Алиса , че отсега потривам доволно ръце.

# 37
  • Далече
  • Мнения: 438
Миналия сезон разпространителите на филма на Джеф Бриджис наистина направиха чудеса в последния момент... и спечелиха!

Джеф Бриджис  му беше време и аз мисля че тази година е ред на Колин Фърт, ако залагам отсега ще заложа за неговия Оскар ( а и смятам че го заслужаваше още миналата година Simple Smile).
Анет Бенинг  и на нея и е време май.
Напоследък се шуми около The Town , а аз чакам с интерес Blue Valentine

Made in Dagenham и Сали Хокинс е  по вероятно да не ги огрее за Оскарите, но се надявам поне Глобусите да не ги пропуснат Simple Smile

Да вземем да си пуснем отделна тема ли:)

Последна редакция: вт, 16 ное 2010, 21:24 от Alica

# 38
  • София
  • Мнения: 309


Гледа ми се нещо по действителен случай, нещо драматично-социално, не е нужно да е най-дълбоката драма, всъщност искам сериозен филм със съдържание, добра имея, добра актьорска игра. Много ли искам?
Е да де!Така рекламират "Нечестна игра"-новия с Шон Пен и Наоми Уотс,затова питах дали някой вече го  е гледал.

Иначе последно гледах "Shelter' с Джонатан Рис Майерс и Джулиан Мур-трилър/мистерия.Препоръчвам.

# 39
  • Toronto
  • Мнения: 683
Колин Фърт за ролята му в The King's Speech ли заслужава Оскар? Имам предвид за тази година? Има ли го някъде по тракерите, че премиерата му в Канада е чак на 10-ти декември, нямам търпение!

# 40
  • Мнения: 301
Гледа ми се нещо по действителен случай, нещо драматично-социално, не е нужно да е най-дълбоката драма, всъщност искам сериозен филм със съдържание, добра имея, добра актьорска игра. Много ли искам?


Гледала ли си Catch Me If You Can с Леонардо Ди Каприо? На мен лично ми допадна доста Simple Smile По действителен случай е, идеята е много бих казала интересна, играта също беше на ниво, а не е някоя сълзлива история Simple Smile

Друг филм, който бих препоръчала (но почти не отговаря на твоето описание Simple Smile ) е The Pianist . Не знам дали е нужно да давам обяснения за него - но много добра история, много истинска игра... аз бях очарована от филма заради усещането, което остави  у мен...

# 41
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Цитат на: Alica
Да вземем да си пуснем отделна тема ли:)

Цитат на: Aurora
подкрепям идеята за отделна тема, за да няма обидени, ...
mia4ik, давай с новата тема...

ОК, ще опитам, но вероятно през почивните дни. Защото трябва да се вкарат доста линкове, особено за чуждестранните филми. Което ще ми отнеме известно време за подготовка.

# 42
  • Мнения: 1 925
Здравейте, момичета!

Редовно чета темата, но нещо все не успявам да дам коментар, по филмите които препоръчвате, за което   bouquet

Гледах програмата на киномания, тази година има доста азиатски филми, на които съм хвърлила око.
Гледала съм The Messenger http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=221121&hit=1 , мисля пак да го гледам, защото когато го гледах го проспивах, защото бях много уморена и като че ли ми избяга главната идея на филма и ми се стори твърде муден.
Някой гледал ли е The Limits of Control http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=197478&hit=1 - някакви отзиви, струва ми се интересен  Thinking Thinking
Invictus http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=236024&hit=1, много ми хареса и го препоръчвам, за тези които не са го гледали  Peace
Crazy Heart http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=216864&hit=1 също силен филм, Джеф Приджис прави, отново страхотна роля  Heart Eyes
Гледах Социалната мрежа, хареса ми играта на Марк Зукърбърг (Джеси Айзенбърг), много реално изглеждаше момчето - генийче, но ролята на Джъстин нещо ми куцаше в нея, в интерес на истината, не знам защо не можах да го приема сериозно.  Thinking
Nothing but the truth http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=231233&hit=1 , гледаше ми се точно такъв филм. Харесвам Кейт Бекинсейл, пък и диалозите с постоянно напрежение с Мат Дилън бяха добри.  Peace
Искам да препоръчам един мой много любим стар филм, който си гледам с удоволствие от време на време - The Legend of 1900 http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=240257&hit=1 , много харесвам Тим Рот, страшно въздействащ, мимиките му, погледа му....  Heart Eyes

# 43
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Някой гледа ли вече Stone с Робърт Дениро? Отзиви?

# 44
  • Мнения: 164
Гледах скоро -Бръсначът /1996/ с Били Боб Торнтън. Хареса ми.

Общи условия

Активация на акаунт