Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - 24

  • 41 870
  • 722
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 617
Благодаря, ще изгледам всички  Hug
Мисля, че ще ти харесат.
Ако имаш проблеми с откриването им, мога да потърся и аз.

# 181
  • София
  • Мнения: 127
Сега изгледах Running Free 1999- уникален филм,за тези,които харесват филми за кончета Simple Smile

Има го в http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=53862

в http://avatar-bg.org/index.php?page=torrents&search=Running+ … ry=0&active=0

http://elit-bg.com/index.php?page=torrent-download&id=5eddb1 … c301a2d6#comments

# 182
  • Мнения: X
След Мотоциклетните дневници се вдъхнових от Гаел Гарсия Бернал и го почнах наред, но.....първо гледах I'm with Lucy-дори не си заслужава да ви давам линк за филма, изгубено време. Снощи гледах El Pasado....на няколко пъти си мислих, че този филм няма да има край  Rolling Eyes. Не знам дали съзнанието ми не е дорасло за тези особен тип интелигентни филми и не мога да вникна в замисъла им или филма наистина не си заслужаваше. Също имам питане-защо повечето....испаноговорящи фирми са толкова вулгарни?

# 183
  • София
  • Мнения: 6 219
Благодаря, ще изгледам всички  Hug
Мисля, че ще ти харесат.
Ако имаш проблеми с откриването им, мога да потърся и аз.

Благодаря.
  bouquet
Да се отбележа - за тези които имат интерес към Споменатите филми за Рипли - и двата препоръчани от теб ги има в Замунда. (сега само остава да намеря време да ги изгледам) Ще споделя впечатления!

# 184
  • Мнения: 134
След Мотоциклетните дневници се вдъхнових от Гаел Гарсия Бернал и го почнах наред, но.....първо гледах I'm with Lucy-дори не си заслужава да ви давам линк за филма, изгубено време. Снощи гледах El Pasado....на няколко пъти си мислих, че този филм няма да има край  Rolling Eyes. Не знам дали съзнанието ми не е дорасло за тези особен тип интелигентни филми и не мога да вникна в замисъла им или филма наистина не си заслужаваше. Също имам питане-защо повечето....испаноговорящи фирми са толкова вулгарни?

Защо да са вулгарни? Просто се разказва за страст  Peace
И да похваля един - El secreto de sus ojos - Тайната в техните очи.
Аз съм фен на испанското кино. Ако някой може да ми препоръча някой испански филм (не на Алмодовар, че вече съм ги гледала  Simple Smile ), ще му бъда благодарна   bouquet

# 185
  • Мнения: 95
"Играта на Рипли" истинско продължение ли е на "Талантливият мистър Рипли" (1999)?

# 186
  • София
  • Мнения: 3 880
Аз съм фен на испанското кино. Ако някой може да ми препоръча някой испански филм (не на Алмодовар, че вече съм ги гледала  Simple Smile ), ще му бъда благодарна   bouquet

гледала ли си филмите на Amenábar? също са много хубави - http://www.imdb.com/name/nm0024622/

# 187
  • Мнения: 34
Ив, благодаря ти за интересната информация, ще взема да се престраша да изгледам поне един филм на Клер Дени  Wink
Тази седмица имах успех във филмогледането - два филма, но и двата прекрасни - за Границите вече споеделих, а другият е The kids are allright /благодаря на всички, които го бяха препоръчали/. Идеята за "новото" семейство, което страда от всичките клишета и болки на старото/конвенционално семейство бе пресъзадена повече от прекрасно от Джулиан Мур и Анет Бенинг /за мен- звездата на филма/. Отново разказ за невидимите нишки, които държат хората към техните семейства и неочакванато способност да прощаваш наглед непростими неща. Филмът е едновременно разрез /не толкова дълбок/ на съвременното семейство, независимо от неговия състав, както и историята на самотата на всеки един от нас. Накратко - препоръчвам!

# 188
  • Мнения: 2 617
И аз не бих казала, че испанското кино е вулгарно, въпреки че бих разбрала и едно подобно негово обяснение. Simple Smile Според мен, то е изключително различно от всяко друго кино (включително и латино-американското, което е също испаноезично в голямата си част - Аменабар не е испанец). Дори когато правят копродукции, испанците не се "претопяват" в чуждата идентичност и оставят своя специфичен стил в общия резултат. Съгласна съм, че е кино, пропито със страст, по-скоро с крайности, които често са изобразени с чисто карнални символики, но и да се говори само за Алмодовар като представител на това кино, е въпрос по-скоро на непознаването му: един вид да се дискутира руската литература, като се споменава само Тургенев, без да се прави дори бегъл намек за негови съвременници, предхождащи или последващи го творци; общ и специфичен почерк, сравнение с другото кино и т.н.
Все пак, испанците не са дали само него на света Wink
За много от тези вече съм писала: Бигас Луна, Хулио Медем (най-добрият за мен), Кристиан Молина, Агустин Диас Йанес, Гонсалдо Лопес-Галего. Нашумя и Клаудиа Льоса http://www.imdb.com/name/nm2013191/. Да не пренебрегнем и големия Карлос Саура Simple Smile
Така че не е въпрос толкова на "дорастване", на мен самата ми беше необходимо време, за да свикна с испанския стил, твърде материален и едновременно с това, силно метафизичен. След като първоначално практически бях отказала да гледам тяхното кино, след упорство и немалко изгледани филми, сега намирам много наистина стойностно образци.
Щях да забравя един от най-добрите: Винсенте Аранда Peace

Веселинка, много ми хареса и заинтригува твоето ревю  Peace

Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 10:26 от Tsugumi

# 189
  • Мнения: 134
Аз съм фен на испанското кино. Ако някой може да ми препоръча някой испански филм (не на Алмодовар, че вече съм ги гледала  Simple Smile ), ще му бъда благодарна   bouquet

гледала ли си филмите на Amenábar? също са много хубави - http://www.imdb.com/name/nm0024622/

Само Abre los ojos, сега ще разгледам и останалите,
Благодаря   bouquet

# 190
  • Мнения: 134
И аз не бих казала, че испанското кино е вулгарно, въпреки че бих разбрала и едно подобно негово обяснение. Simple Smile Според мен, то е изключително различно от всяко друго кино (включително и латино-американското, което е също испаноезично в голямата си част - Аменабар не е испанец). Дори когато правят копродукции, испанците не се "претопяват" в чуждата идентичност и оставят своя специфичен стил в общия резултат. Съгласна съм, че е кино, пропито със страст, по-скоро с крайности, които често са изобразени с чисто карнални символики, но и да се говори само за Алмодовар като представител на това кино, е въпрос по-скоро на непознаването му: един вид да се дискутира руската литература, като се споменава само Тургенев, без да се прави дори бегъл намек за негови съвременници, предхождащи или последващи го творци; общ и специфичен почерк, сравнение с другото кино и т.н.
Все пак, испанците не са дали само него на света Wink
За много от тези вече съм писала: Бигас Луна, Хулио Медем (най-добрият за мен), Кристиан Молина, Агустин Диас Йанес, Гонсалдо Лопес-Галего. Нашумя и Клаудиа Льоса http://www.imdb.com/name/nm2013191/. Да не пренебрегнем и големия Карлос Саура Simple Smile
Така че не е въпрос толкова на "дорастване", на мен самата ми беше необходимо време, за да свикна с испанския стил, твърде материален и едновременно с това, силно метафизичен. След като първоначално практически бях отказала да гледам тяхното кино, след упорство и немалко изгледани филми, сега намирам много наистина стойностно образци.
Щях да забравя един от най-добрите: Винсенте Аранда Peace
 

Tsugumi, благодаря ти за този постинг на познавач   bouquet почвам да се ровя в имдб  bowuu

# 191
  • Мнения: 8 769
И да похваля един - El secreto de sus ojos - Тайната в техните очи.
Не мога да не се присъединя към хвалбата, макар да съм писала за този филм,мисля. Много ми хареса и многопрепоръчвам.

И да споделя друг, който не препоръчвам: Пророк/Un Prohpete. Изобщоне ми допадна, твърде много кръв и насилие имаше, твърде мудно действие и развръзка. Можеха да го поберат в един час максимум. Не разбрах Оскара му за какво е. Вероятно заради по-интересния снимачен подход (това май беше най-интересното във филма). Неволно го сравних с друг "затворнически филм" -  "Килия 211". Ами "Килията" ми хареса много повече, по-динамичен и доста по-смислен според мен.

# 192
  • Мнения: 34
Аз пък съм от "тъмната страна" - или не харесалите особенно много El secreto de sus ojos и безмълвна от Un Prohpete. Филмът е истински, не може да бъде по-кратък, нищо не е спестено на зрителя, а и защо трябва да му бъде спестено?За мен лично, филмът е най-малкото затворнически, или поне физическото измерение на понятието. Тахир Рахим  във всеки кадър, и филмът е неговата сериозна заявка за сериозен талант. Препоръчвам го, разбира се, но аз съм тежък фен на Одиар и като такъв за дамите с по-нежни сърца и очи препоръчвам един негов друг шедьовър - De battre mon coeur s'est arrêté/"Сърцето ми спря да бие". А за почитателките на "суровото" кино препоръчвам L' haine на Матио Касовиц с брилянтен и много млад Венсан Касел.

Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 12:39 от veselinka

# 193
  • Мнения: 1 726
Не знам дали тук някой го беше препоръчал, много симпатично филмче El hombre de arena, има го в Замунда.
Препоръчах този по-рано,  испански е Peace

А ето и два мексикански с прекрасния Гаел Гарсия Бернал :Y tu mamá también и Amores perros

# 194
  • Мнения: 4 594
И да похваля един - El secreto de sus ojos - Тайната в техните очи.
Не мога да не се присъединя към хвалбата, макар да съм писала за този филм,мисля. Много ми хареса и многопрепоръчвам.

И да споделя друг, който не препоръчвам: Пророк/Un Prohpete. Изобщоне ми допадна, твърде много кръв и насилие имаше, твърде мудно действие и развръзка. Можеха да го поберат в един час максимум. Не разбрах Оскара му за какво е. Вероятно заради по-интересния снимачен подход (това май беше най-интересното във филма). Неволно го сравних с друг "затворнически филм" -  "Килия 211". Ами "Килията" ми хареса много повече, по-динамичен и доста по-смислен според мен.
И аз съм точно обратното. "Тайната..." никак не ми хареса, а "Пророк" точно обратното. И "Килията" отлежава на компютъра, ще гледам и нея. Wink

"Unthinkable" / "Немислимо" (2010) - Със Самюел Джаксън. Хареса ми! Малко е брутален на места, поне за мен, но ме накара да се замисля за много неща.

"5x2" (2004) - Френски е. В началото ми беше странен, самата начална сцена и сцената след това... Объркаха ме, но след като изгледах целия филм осъзнах, че всъщност ме е запленил. Сякаш наблюдавах съвсем различни персонажи и гледах съвсем различни истории... А беше една.

"Knight and Day" / "Истинска измама" (2010) - С Том Круз и Камерън Диас. Нищо особено не е, отново екшън, тайни агенти, ФБР, ЦРУ, нещо, което всички искат... И така, клиширано отвсякъде. Имаше 1-2 забавни момента, ефектите горе-долу ставаха... И това е филмът, става за 1 гледане. Не разбраха ли, че такива филми вече писват, да направят нещо ново, вълнуващо. Tired

"The Social Network" - "Социалната мрежа" (2010)
- Ето това е хубав филм. Много ми хареса, а бях предубедена. Цялата история е много интересна и е пресъздадена много добре. Джъстин също ми хареса. Heart Eyes Тъпо е, че Те се разделиха, а Близнаците много ме дразнеха. Whistling Единственото, което ме подразни е ужасно бързото говорене и то на някой супер неразбираеми, за мен, неща. Нито можех да чуя/прочета какво казват, а ако успеех, не можех да ги осмисля. Laughing Но всъщност това няма никакво значение. Wink

"Knucklehead" / "Разбивача на глави" (2010) - С "кеч звездата" Грамадата. Laughing Тъпо филмче е, но не е от най-тъпите, които съм гледала. Имаше 1-2 момента, на които се засмях, а на последната сцена почти се просълзих. Grinning Става за гледане, ако няма какво друго да гледаш и правиш. Wink

"Match Point" / "Мач Пойнт" (2005) - Със Скарлет Йохансон и сладура Джонатан Майърс, който исках да удуша на края на филма. Whistling Много ми хареса филмът! И всъщност наистина има такива хора - вместо да се изправят и твърдо да кажат и решат какво искат, те предпочитат да извършат нещо... лошо, но не й да признаят истината. Tired

"V for Vendetta" / "В като Вендета" (2005) - С Натали Портман. Много е хубав филма, трябва да се гледа, няма какво да го коментирам. А маската... много ме наплаши. Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 16:13 от H0uSse_Baby

Общи условия

Активация на акаунт