Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - 24

  • 41 868
  • 722
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 4 370
Zodiak Der Horoskop Morder - http://www.imdb.com/title/tt0914993/ филма е супер

# 286
  • Мнения: 1 063
Гледахте ли Never Let Me Go (2010) по романа на Kazuo Ishiguro?

# 287
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Гледахте ли Never Let Me Go (2010) по романа на Kazuo Ishiguro?

Не, но го имам изтеглен. Ще ми е интересно твоето мнение  Laughing

# 288
  • Мнения: 1 063
Не съм го гледала, Лу.
Но чувам противоречиви мнения.
На Ишигуро харесвам An Artist of the Floating World. По би ми се искало да видя тази адаптация.



Не препоръчвам обаче Fear and Trembling по романа на А. Нотомб, филм буквално по книгата, без въображение.
Успешна адптация, на която съм попадала е  Le herisson (2009), по една приятна книга -Елегантността на таралежа на Мюриел Барбери.

Последна редакция: ср, 08 дек 2010, 17:58 от Ив

# 289
  • Мнения: 2 529

Не препоръчвам обаче Fear and Trembling по романа на А. Нотомб, филм буквално по книгата, без въображение.


На мен определено ми се видя добра адаптация  Peace Тъкмо бях прочела книгата и попаднах на филма...Хареса ми. Харесаха ми "полетите" на героинята, хареса ми и японския кастинг...До голяма степен си права за буквализма, това е нещо, което и аз не харесвам в адаптациите, по тази причина не харесах "Парфюмът" по Зюскинд, това ми се видя абсолютен буквализъм... Добра адаптация видях в "Пианистката"...

# 290
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ив, благодаря за Le herisson (2009) - непременно ще го гледам, книгата ми хареса .

# 291
  • Мнения: 186
"Елегия" ме очаква скоро  Simple Smile ...Оххх, всичко гледам по настроение, но пък в това му е чара  за мен Wink

Аз пък май гледам когато ми попаднат под ръка. Елегия го загледах и защото имаше много коментари в тази тема. Много ми хареса, настроението ми след това беше точно едно такова елегично (тези дни настроението ми беше същото и след Monster's Ball (2001) дето е за една съвсем друга Америка). Един глас и от мен.
Дума дума отваря, та да прпоръчам и You Kill Me (2007) - с Ben Kingsley. Пародия на мафиотски филм, комедия. Като за американски филм действието е леко забавено, историята абсурдна - много приятно си прекарах.

Гледах и Taking Woodstock (2009) на  Ang Lee. Порових темите назад, очакван е от две потребителки през 2009 и едната го е споменавала през 2008, няма начин да не е гледан, но не е препоръчван. Препоръчвам ви го. Не ме бива в кинокритиката и може да не е от добрите филми на този режисьор, но е много приятен според мен.

Някой да е гледал на Ang Lee Eat Drink Man Woman (1994) и/или американския му римейк Tortilla Soup (2001) (който е по-скоро мексикано-американски и добър за разлика от римейка на Белла Марта)? Отново препоръчвам.

# 292
  • Мнения: 1 063
kiki29, пиша за адаптации гледани от мен преди година-две, които в момента ми хрумват, с поне един общ елемент - Япония. Simple Smile
Не зная, но от кориците на моите книги в къщи ме гледа гримираната, дръзка Амели Нотомб, която макар да не оставя силен индивидуализъм, а само стъпки, присъствие в книгите си,  тази актриса и крехкостта на образа не бяха според мен докрай обмислени. Но щом ти си уловила полет-и, аз пък дори не открих измерение, въпросът е решен.

Е, Pisateva, все пак филмът Taking Woodstock (2009) е поне споменат. И това е нещо, пред нищо.

# 293
  • Мнения: 2 617
Като гледам, само на мен "Елегия" се е сторил изключително слаб филм  Sunglasses
Не че не можеше да е по-зле, но пък целият екип, вярвам, е в състояние да направи повече  Simple Smile
Ако ми е причил "елегично" чувство, то е било по-скоро от неудовлтвореност, какво е можело да бъде, а не е.
Все пак, гледала съм го преди повече от година, но не вярвам отдалечеността във времето да е притъпило спомените ми.

Ив, Амели Нотомб е преекспонирана с тази снимка, сякаш отговарящите за художественото оформление на книгите й, нямат нищо друго, което да е подходящо за случая Wink Тя вече далеч не е онова девойче, а е жена в разцвета на силите и на колограмите си (извинете материалистическото отклонение).
"Изумление и трепет", слава Богу, се ограничава в буквализма си (няма как да не се съглася) и ни го навира най-безсрамно пред очите, в импотентността си да има други достойнства (жалко за С. Тестуд, която винаги подбира добре ролите си и е още по-внимателна в изпълнението им), въпреки че вероятно е претендирал за тях.

# 294
  • Мнения: 1 063
Като гледам, само на мен "Елегия" се е сторил изключително слаб филм  Sunglasses
И на мен. Sunglasses Виж, на Isabel Coixet бих препоръчала Тайният живот на думите*, (гледах го успоредно с Фалшификаторите, австрийски, тогава претендент за Оскар), но никога не съм писала в темата.

* годината е 2006 -а или 2007 -а, и двата по препоръка на приятели извън страната, вървеше по екраните на кината (им)


Препоръчвам и http://www.imdb.com/title/tt0115950/.  И без това е част от говоренето ни за испанско кино. Wink

Последна редакция: чт, 09 дек 2010, 00:40 от Ив

# 295
  • Мнения: 2 529
Но щом ти си уловила полет-и, аз пък дори не открих измерение, въпросът е решен.


E, да не забравяме, че моите критерии са доста по-занижени все пак  Grinning

# 296
  • Мнения: 2 617
Но щом ти си уловила полет-и, аз пък дори не открих измерение, въпросът е решен.


E, да не забравяме, че моите критерии са доста по-занижени все пак  Grinning
Едва ли въпросът е в критериите Simple Smile По-скоро в очакванията.
За човек, изкушен твърде много от японското кино (където нескромно се поставям), надеждите са поне стилизацията да се доближава до японската.
Никой не отрича, че режисьорът е работил с книгата в ръка, но не стига само това, мисля Simple Smile
Извинявайте за вмъкването, но се изкуших, а съм лесно податлива на това, на което не мога да устоя Wink (да ме прости Уайлд за перифразата)!

# 297
  • Мнения: 1 063
kiki29, защо пък да не уловиш другата чувствителност в образа?  Hug
Благодаря за статията със Шнайдер. Никога не съм харесвала достатъчно Бертолучи, случайно по ТВ гледах пак http://www.imdb.com/title/tt0100594/. Прехласнах се навремето по кадрите с пустинята, но след като героят на Джон Малкович ни напусна, напуснах и аз ТВ канала. След това за мен частта става слаба, а би трябвало да е обратно. Никакво притихване.

Цугуми, с пълно право!


# 298
  • Мнения: 2 617
Ив, гледах (опитах се да гледам, да бъда точна) този филм на Бертолучи, след прочита на "Чай в пустинята", която за годините си бе увлекателна. Никакво чувство не предизвика у мен, вероятно трябва да опитам отново?

Отдавна не бях гледала, филм, правен в класическия смисъл на думата, наративен и биографичен - Джоан Алън е  Georgia O`Keeffe http://www.imdb.com/title/tt1320286/. Партнира й перфекционизмът на Джеръми Айрънс Simple Smile

# 299
  • Мнения: 1 063
Отдавна не бях гледала, филм, правен в класическия смисъл на думата, наративен и биографичен - Джоан Алън е  Georgia O`Keeffe http://www.imdb.com/title/tt1320286/. Партнира й перфекционизмът на Джеръми Айрънс Simple Smile

О, толкова обичам фотография на Alfred Stieglitz (с ръцете)! Heart Eyes
Наскоро разглеждах негови снимки, във връзка с Втората световна война.
Мерси за филма, Цугуми! Hug

Общи условия

Активация на акаунт