Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - 24

  • 41 842
  • 722
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 8 769
Наскоро гледах "Вики Кристина Барселона"...Пенелопе Круз е страхотна както винаги Peace

А този гледала ли си: http://www.imdb.com/title/tt0913425/ ? Много ми хареса Peace
Бях писала, но не мога да се въздържа да не препоръчам. Много хубав филм!

И преди да споделя малко филми, да пожелая Честита Коледа на всички, бъдете здрави, обичани и желани!

Поизгледах това онова и ми се ще да препоръчам:

"Монро
" - много приятен руски филм, с непретенциозен сюжет, но със смисъл и повод за мисли Grinning Има и доза хумор.

"Луда нощ"/"Date Night" - също непретенциозен филм, но приятна комедия. За разтоварване е идеален! Въпреки, че не съм фен на Стив Карел, филмчето ми допадна.

"Le Placard/Хамелеонът" - много приятна френска комедия с Жерар Депардийо и Даниел Отьой! Като цяло, горните три филма за тъжно настроение, за празници и разтоварване са супер!

Не препоръчвам нито на кино, нито за домашна употреба: Трон:заветът! По-голяма простотия не бях гледала, набутах се на кино, и то 3Д...Отврат! Сюжета куца (което беше ясно предварително), но така прехвалените ефекти не ме впечатлиха въобще. Загубих маса време и грешни пари. Бляк! Все пак, има и нещо, което ми хареса - Джеф Бриджес си е Джеф Бриджес, подмладеното му компютърно копие намерих също за добро, и музиката също. Като се замисля, това са цели 3 неща, за които съм си загубила времето...Дори и за тях, обаче, не си струва.

Искам и да попитам, защото не помня, има ли отзиви за Пътят на самурая (в кината в момента), както и за "Запознай се с малките". Тази седмица имам възможност да ходя на кино и тези са ми в списъка.

Последна редакция: пн, 27 дек 2010, 23:44 от Доня Туфиня

# 481
  • София
  • Мнения: 6 219
Днес гледах "Запознай се с малките"
Ами... не мога да се изкажа абсолютно нито в +, нито в -. Средна работа. Вчера по тв даваха втората част мисля, че повече ми хареса, въпреки че съм я гледала и преди. Повторението беше готино и пак се смях. Третата част надали ще я гледам отново. Да, имаше няколко смешни момента, но... много малко продължения могат да се похвалят със запазване на качеството.
Все пак имайки предвид, че все пак е американска комедия става за убиване на няколко часа.

# 482
  • Мнения: 2 254
True Grit, Коен са направили един хубав уестърн, и това е. Не мога да изпиша кой знае какви суперлативи. Не съм гледала старата версия, не съм чела книгата, не мога да направя никакво сравнение.
 Просто си изгледах един добре направен филм от любими режисьори. Това е. Без обичайният им, и доста поизвратен, сарказъм.
Hailee Steinfeld ще насочи погледи към себе си, определено.
Брилянтен Бриджис и ОК Деймън.

Туристът си е филм за убиване на време. Както беше споменато назад в темата, хубави тоалети, Венеция, луксозни атмосфери...
 Едно-две свежи лафчета... Италианският служител на хотела, към Дж.Деп по телефона:  "Бонджорно", Дж. Деп: "Бон ДжОви"  Laughing Laughing
Джоли е хубава за гледане, и само толкова. Дж. Деп остарява кофти...
 Да го спрягат за разни награди ми се струва абсурдно.

ПП Току що прочетох в imdb:  Congratulations are in order for Natalie Portman, who is engaged to Black Swan choreographer Benjamin Millepied - and pregnant too!

Последна редакция: вт, 28 дек 2010, 03:46 от ТинаХрис

# 483
  • Далече
  • Мнения: 438
Дж. Деп остарява кофти...

Джони Деп наистина остарява кофти. Направо е заприличал на карикатура. Чак ми беше тъжно да го гледам Cry
Анджелина Джоли е много скована и няма никакво привличане между тях. Въобще целия филм "Туристът" си е загуба на време и пари. Charlize Theron -  е била първоначално спрягане за ролята, но се е отказала. Някак си ми се струва, че с подходящите актьори щеше да стане приятен филм за гледане. Някой гледал ли е оригиналната френска версия? Ще взема да я потърся да видя как е ..

За True Grit казваш, че може да го чакаме на двд ?

# 484
  • Мнения: 2 254
За True Grit казваш, че може да го чакаме на двд ?
Според мен да.

Все тая с кои актьори ще бъде Туристът, то си е типичен сюжет за екшън-комедия-намсикво, дето започва по един и същи начин, криволичи ту като този, ту като онзи и завършва "супер хитро". И Charlize Theron да беше, нямаше да промени нищо. За някои хора Джоли е повече от приятна, не я намират за дървена дори, страхотна актриса е и т.н., те сигурно са харесали филма много.
  Аз харесвам Деп, но, уви.
Има къде по-големи бози, обаче. Не е чак толкова черно положението.  Laughing Laughing

# 485
  • Мнения: 11 747
AniSim точно за това питам, от цялата работа ми се гледа Венеция на добро качество, ако има и тоалети по Джоли - още по- добре. Май да чакам за по- хубава картина, не ми е спешен.  Thinking След вашите коментари - съвсем.

Гледах The Wrath of Cain  -  Tired

# 486
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
До колкото си спомням Джони Деп е нарочно състарен и напълнял за ролята в Туристът  Thinking

Аз гледах Veronica Decides to Die - добра екранизация по Паулу Коелю. Хич не го харесва като писател, но тази книга му е една от добрите за мен. Сара Мишел Гелар прави хубава и убедителна роля. Препоръчвам.

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader
- неангажиращо детско филмче, приятно за убиване на време. Не знам колко части са, но в тази вече и Луси и Едмънд стават прекалено големи, за да ходят повече в Нарния, та не знам кой ще ходи там в следващия филм.

# 487
  • Мнения: 776
Черният лебед
http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=247179&hit=1
http://www.imdb.com/title/tt0947798/

Не очаквах, но много ми хареса Peace Мрачен, изследващ най-тъмните кътчета на човешкото съзнание, държеше ме постоянно под напрежение (на фона на прекрасната музика Heart Eyes), докато се спусках все по-надолу по въртележката на нереалното, "черното", абстрактното.  Завладяваща Натали Портман Heart Eyes (не я долюбвам особено Mr. Green), едновременно нежна, деликатна и обсебена, лоша, изкусителна. Четох коментари, че Портман, в ролята, е далеч от "емоционалността" и живота на истинската балерина. Може и така да е Peace, но тук балетът е само символ - Aronofsky го е избрал, за да покаже как човек може да изгуби/намери себе си по пътя към съвършенството, как стремежът да си перфектен може да събуди "лошия гений" и да те накара да загубиш контрол Peace Преспокойно идеята може да се "наложи" и към друга професия/занимание, така че, буквалистичният подход Laughing ми се струва неприложим. Btw на много места си мислех, че Портман има дубльорка през цялото време Crazy, но после четох, че е тренирала балет до към 13 год. възраст и се е подготвяла за ролята близо година преди снимките.
Много sleazy Венсан Касел Whistling, но пък си пасна на ролята перфектно Peace. Barbara Hershey допълваше пъзела, в ролята на ходещата, като призрак, строга майка на Нина - смятам, че героинята й изнесе голяма част от бремето на отговорността за трагичния живот на дъщеря си, цял живот криейки се в сенките на личния и професионалния й провал, и опитвайки се да вменява на Нина болните си амбиции Peace Епизодична роля на Ksenia Solo, през цялото време очаквах да изкочи Бо зад ъгъла Mr. Green
Препоръчвам Peace

P.S. Момичетата, с които се засичаме в "Красива мама" Hug, бихте ли споделили каква марка, според Вас, е червилото на Бет, което Нина открадна? Гилзата беше с едни цветенца по средата, май Crazy Може и на лични, благодаря  bouquet
 

# 488
  • София
  • Мнения: 5 828
И на мен ми хареса Черния лебед, много.
Няма да повтарям, преди мен са написали, пък и нямам такова дар слово ...
Само една клюка, прочетох преди малко в клюкарската тема - Натали е бременна и сгодена за хореографа на филма  Grinning
Ето тук има снимки - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=551734.msg17342618#msg17342618

Последна редакция: вт, 28 дек 2010, 12:29 от Amidala

# 489
  • София
  • Мнения: 3 880
kiora, прекрасен коментар Hug
много любопитно ми стана, че Натали наистина танцува, аз също мислех, че е с дубльорка. аз също като теб не я долюбвам много, но в този филм е съвършена.
а сега ще си пусна пак филма, че ми стана интересен послеписа ти Crazy

# 490
  • Мнения: 1 170
Аз гледах Veronica Decides to Die - добра екранизация по Паулу Коелю. Хич не го харесва като писател, но тази книга му е една от добрите за мен. Сара Мишел Гелар прави хубава и убедителна роля. Препоръчвам.

Паулу Коелю ми е на кантар, след като прочетох две негови книги: 11 минути / Sick / и Вероника решава... / Heart Eyes /. Та в тази връзка би ли дала подсказка откъде да дръпна филмчето? Благодаря Grinning

# 491
  • София
  • Мнения: 3 880
съжалявам, обърках темата. Confused

Последна редакция: вт, 28 дек 2010, 16:22 от Aurora

# 492
  • Мнения: 1 063
Гледах филма на Аронофски. Досега не бях отваряла и страницата му в IMDb, когато препоръчах документален за Нюйоркския балет, е случайно (но гледан от мен). Не съм чела нищо извън вашите моменти.

Първите ми впечатления, че продължава някои мотиви-предизвикателства от The Wrestler. Техническите снимки, макар и много различни, успоредявам с поредица клипчета по Fashion TV ‚Един ден на/с...‘, камерата следва по подобен начин денят на някоя моделка – конкретно епизодите с тичащата към залата Натали Портман, облечена в розово палтенце, последвана от камерата в гръб*.  Интензивните снимки и маниерността на някаква колеблива в мен документалност или търсен ефект на cinema verite, но не в термина, който познаваме, поддържаха неспокойствието ми, не повествованието. Тази задъханост я има в други филми на режисьора.
За сюжета клиширано очевидната тема за израстването бих прескочила. Но нарцисизма, който ни обгръща с всички тези огледала, разподобяващи образа, както и и личната травма, която нарушава целостта - това, което наричаме да си цял и отключва друга травма на съзнанието, в подтекста на погледа за двойственият живот на всеки от нас.
Оставам и на позицията си в преден пост, към коментара на tuparowa.
Тъкмо на време съм препоръчала шедьовъра ‚Червените обувки‘. Wink

*за пръв път, подобни кадри въвежда френски реж., но с друга техника, в други години

# 493
  • Мнения: 1 434
 За филма "Черен Лебед " гримьорката е използвала само козметика на Mac Heart Eyes . Червилото с ,което  е Натали  е  Mac - Dubonnet
http://1.bp.blogspot.com/_KaHjZDGwXR8/TPmS8su83KI/AAAAAAAADdQ/L6 … fied_dubonnet.jpg
Използвани  са  известните  пигменти  на Мак - http://3.bp.blogspot.com/_u58i4qSO0Zk/TP1-NQuIpHI/AAAAAAAADUY/eO … silverfogjar.jpeg
Тhe film’s makeup department head Margie Durand and makeup designer Judy Chin.
http://www.beautyblitz.com/insider_tricks/detail.aspx?id=1138504

Последна редакция: вт, 28 дек 2010, 16:00 от Bluevelvet

# 494
  • Мнения: 2 254
kiora пита за марката червило на героинята на У.Райдър, онова, което Нина открадна. Ако съм, разбрала правилно, де.
 Може и да няма такава марка, с лого цветчета. Може марката и на това червило да е М.А.С....
 

Общи условия

Активация на акаунт